Bize Ulaşın

Atletizm

Ramil Guliyev, Turhan Şahin, ve Mustafa Akıncı 14/16’ya konuk oldu

Yönetim Kurulu Üyemiz Turhan Şahin, RM İstanbul Reklamcılık A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Akıncı, Dünya ve Avrupa Şampiyonu Milli Atletimiz Ramil Guliyev, Fenerbahçe TV’de yayınlanan 14/16 programına konuk oldu.

Ramil Guliyev, RM İstanbul Reklamcılık’ın sponsorluğuyla olimpiyat madalyasına daha yakın olduğunu vurgularken, Yönetim Kurulu Üyemiz Turhan Şahin, verdikleri destek için RM İstanbul Reklamcılık Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Akıncı’ya teşekkür etti.

Yönetim Kurulu Üyemiz Turhan Şahin: Ramil’i bir tanıtım elçisi olarak ülkemize büyük hizmetler yapmasını temenni ediyoruz

İlk olarak söz alan Yönetim Kurulu Üyemiz Turhan Şahin, amatör sporların Fenerbahçe için çok büyük değer ifade ettiğini belirterek,“Amatör sporlar, Fenerbahçe’de çok büyük değer ifade eden şubeler. Yönetim Kurulu olarak, modern çağdaki spor desteğine uyum sağlayabilmek ve Fenerbahçe’nin mali yükünü hafifletebilmek için kıymetli sporcularımıza ve şampiyon şubelerimize sponsor arayışı içerisine girdik. Yönetim Kurulu Üyemiz Acar Sertaç Komsuoğlu da bu işe vesile oldu. Bize rehberlik yaparak RM İstanbul’u Ramil Guliyev’e sponsor yaptı. Çok önemli bir olay ve inşallah bir örnek teşkil eder. Devamının gelmesini temenni ediyorum. Sponsorluklar, Türk sporuna çok büyük katkı sağlayacaklar, çünkü spor bir ülkenin tanıtımı için en önemli unsurlardan bir tanesi. Bizim de temennimiz, Ramil’in bir tanıtım elçisi olarak ülkemize büyük hizmetler yapması ve buna da vesile olan RM İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Akıncı’ya da teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

RM İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Akıncı: İnşallah el birliğiyle daha iyi noktalara geleceğiz

RM İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Akıncı, “Böyle bir sponsorluk imkanı sağladıkları için Fenerbahçe Spor Kulübü’ne teşekkür ediyorum. Yapmakta olduğumuz sponsorluktan çok büyük bir mutluluk duyuyoruz. Ramil Guliyev olsun Turhan Şahin olsun Fenerbahçe atletizminin kilometre taşları. El birliğiyle inşallah daha da iyi noktalara geleceğiz. Maddi ve manevi her şekilde Ramil’in yanında olduğumuzu bir kez daha tekrarlamak istiyorum.” dedi.

Ramil Guliyev: Artık o madalyaya bir adım daha yakınız

Dünya ve Avrupa Şampiyonumuz Ramil Guliyev ise, “Olimpiyatlar için çok büyük bir çalışma içerisindeyiz. Bu sene de büyük yarışlarımız var. Özellikle olimpiyatlarda, başarı elde edebilmek için büyük bir grupla ve ekipmanla çalışmak gerekiyor. Bunun için bir destek gerekiyordu ve o desteği de bulduk. İnşallah da olimpiyatlarda sprint bölümünde iyi şeyler yapacağız. Artık o madalyaya bir adım daha yakınız. Bütün gücümüzü olimpiyatta madalya kazanmak için harcıyorum.” şeklinde konuştu.

Yönetim Kurulu Üyemiz Turhan Şahin: Ramil’den olimpiyat şampiyonluğu bekliyoruz

Fenerbahçe’nin atletizme verdiği önemi anlatan Şahin, Ramil’den olimpiyat şampiyonluğu beklediklerini söyledi. RM İstanbul’a da desteklerinden dolayı teşekkür eden Yönetim Kurulu Üyemiz Turhan Şahin, “Bizim zamanımızda imkanlar kısıtlıydı. Yarışlarda diğer atletlerle ayakkabılarımızı değiştirip, yarışırdık. Bu nesil çok şanslı. Fenerbahçe camiasına, başkanlık yapan herkese teşekkür ediyorum. Fenerbahçe’de atletizm 1913’te kuruldu. Bu süreçte çeşitli rakiplerimiz oldu. Kulüpler, belediyeler, özel sektör. Biz bunlarla mücadelelere girdik. Başarılı olarak çıktık. Fenerbahçe’de atletizmin trendi hiç düşmedi. Bugünden sonra da son derece umutluyum. Ramil’den beklentim olimpiyat şampiyonluğu. Bu bizim çok önemli. Türkiye için çok önemli. Gençlerin idolü olur. RM İstanbul’un bu adımı, Türk sporuna ve atletizmine çok faydalar sağlayacak. Eski bir atlet olarak kendilerine teşekkür ediyorum. Diğer kurumlara da çağrıda bulunuyorum. Ülkemizde o kadar başarılı gençler var ki, sizde bir sporcunun elinden tutun. Fenerbahçe atletizm şubesi çok başarılı. Fikret ve Gürsel kardeşime başarılar diliyorum. ” dedi.

“Önemli olan Ramil’in başarısı” diyen RM İstanbul Reklamcılık A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Akıncı, “Fenerbahçe’yi ve Türk atletizmini düşünerek bu işe girdik. Elbette RM İstanbul’da bu işten fayda görecektir. Uluslararası arenada Ramil gibi bir ismin bizim markamızla birlikte olması, RM İstanbul’a çok olumlu katkılar sağlayacaktır. Biz hep arka planda olacağız, önemli olan Ramil’in başarısı. Hep yanında olacağız” diye konuştu.

Milli atlet Ramil de,” İnşallah iyi, güzel derecelerle tarih yazarız. Gençlere de örnek oluruz. Elimizden geleni yapacağız” diyerek sözlerini noktaladı.

Atletizm

Fenerbahçeli atlet Umut Uysal 100 metrede Türkiye rekoru kırdı

Fenerbahçeli genç atlet Umut Uysal, 100 metrede U18 Türkiye rekorunu kırdı. Ankara’daki Olimpik Deneme müsabakalarında 10.47 koşan Umut Uysal, 10.48 ile Aykut Ay’a aitte olan ve 7 yıldır kırılımayan Türkiye rekorunun yeni sahibi oldu.

Okumaya devam et

Atletizm

Fenerbahçemiz U20 Atletizm Ligi 1. Kademe yarışlarına damga vurdu

Kütahya Halil Akkaş Stadyumu’nda düzenlenen U20 Atletizm Ligi 1. Kademe yarışlarına Fenerbahçe Atletizm Şubemiz sporcuları damga vurdu.

Kadınlarda 11, erkeklerde 16 takım ile toplamda 457 atletin yarıştığı Turkcell U20 Atletizm Ligi 1. kademe müsabakalarında Fenerbahçemiz, hem kadınlarda hem de erkeklerde zirvede yer aldı.

Fenerbahçemizden Alperen Karahan, gülle atmadaki 20.87’lik derecesiyle Türkiye rekoru kırarken, 6 kiloluk U20 güllesiyle 2019 sezonu içinde dünyada atılan en iyi dereceyi yaptı. Milli atlet, U20 yaş grubunda Osmancan Özdeveci’ye ait 19.70’lik eski açık saha rekorunu bir metreden fazla geliştirirken, önce 20.86, ardından da 20.87’lik derece yaptı. Karahan, bu derece ile Dünya Şampiyonu milli atletimiz Ramil Guliyev’den sonra dünyanın zirvesine çıkan ikinci Fenerbahçeli atlet oldu.

U20 Ligi’nde ilk kademe sonunda Fenerbahçe Genç Kadın Atletizm Takımımız, 202 puanla; Genç Erkek Atletizm Takımımız da 282 puanla ilk sırada yer aldılar. Enka ile aynı puanı(282) paylaşan Fenerbahçe Genç Erkek Atletizm Takımımız, rakibine oranla 19 branşın 11’inde birincilik elde ederek ilk sıraya yerleşmiş oldu.

Denizli’de 16 Ağustos 2019 tarihinde yapılacak olan U20 Atletizm Ligi 1. Kademe final yarışlarında mücadele edecek ekipler şu şekilde oluştu:

U20 KADINLAR

Fenerbahçe, ENKA, Beşiktaş, Bursa BŞB, Tokat Anadolu Gençlik, Adana Seyhan Belediyespor, Samsun Atakspor, Kayseri Erciyes Doruk Gençlik

U20 ERKEKLER

Fenerbahçe, ENKA, Galatasaray, İstanbul BBSK, Adana Seyhan Belediyespor, Kocaeli BŞB Kağıtspor, İzmir Konak Belediyesi, Kayseri Gençlik

Okumaya devam et

Atletizm

Ramil Guliyev’den büyük bir başarı daha

Doha’nın ev sahipliğinde düzenlenen Elmas Ligi’nin ilk ayağında erkekler 200 metrede mücadele eden Fenerbahçeli milli atlet Ramil Guliyev, büyük bir başarıya imza attı.

Dünya ve Avrupa şampiyonu atletimiz Guliyev, özellikle son 50 metrede gösterdiği performansla 19.99’luk dereceye imza attı ve birinci olarak 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’na katılma hakkı elde etti.

Okumaya devam et
Reklam

Yazarlar

Geri Sayım

Fenerbahçe — Antalyaspor

Fenerbahçe Ülker Stadyumu
Spor Toto Süper Lig

Spor Toto Süper Lig

Lefter Küçükandonyadis Sezonu Puan Durumu

PozTakımOPuan
13369
23366
33362
43360
53347
63345
73343
83343
93343
103341
113341
123340
133339
143338
153335
163334
173332
183326

Facebook

Öne Çıkanlar