Bize Ulaşın

Atletizm

Ramil Guliyev, Turhan Şahin, ve Mustafa Akıncı 14/16’ya konuk oldu

Yönetim Kurulu Üyemiz Turhan Şahin, RM İstanbul Reklamcılık A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Akıncı, Dünya ve Avrupa Şampiyonu Milli Atletimiz Ramil Guliyev, Fenerbahçe TV’de yayınlanan 14/16 programına konuk oldu.

Ramil Guliyev, RM İstanbul Reklamcılık’ın sponsorluğuyla olimpiyat madalyasına daha yakın olduğunu vurgularken, Yönetim Kurulu Üyemiz Turhan Şahin, verdikleri destek için RM İstanbul Reklamcılık Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Akıncı’ya teşekkür etti.

Yönetim Kurulu Üyemiz Turhan Şahin: Ramil’i bir tanıtım elçisi olarak ülkemize büyük hizmetler yapmasını temenni ediyoruz

İlk olarak söz alan Yönetim Kurulu Üyemiz Turhan Şahin, amatör sporların Fenerbahçe için çok büyük değer ifade ettiğini belirterek,“Amatör sporlar, Fenerbahçe’de çok büyük değer ifade eden şubeler. Yönetim Kurulu olarak, modern çağdaki spor desteğine uyum sağlayabilmek ve Fenerbahçe’nin mali yükünü hafifletebilmek için kıymetli sporcularımıza ve şampiyon şubelerimize sponsor arayışı içerisine girdik. Yönetim Kurulu Üyemiz Acar Sertaç Komsuoğlu da bu işe vesile oldu. Bize rehberlik yaparak RM İstanbul’u Ramil Guliyev’e sponsor yaptı. Çok önemli bir olay ve inşallah bir örnek teşkil eder. Devamının gelmesini temenni ediyorum. Sponsorluklar, Türk sporuna çok büyük katkı sağlayacaklar, çünkü spor bir ülkenin tanıtımı için en önemli unsurlardan bir tanesi. Bizim de temennimiz, Ramil’in bir tanıtım elçisi olarak ülkemize büyük hizmetler yapması ve buna da vesile olan RM İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Akıncı’ya da teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

RM İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Akıncı: İnşallah el birliğiyle daha iyi noktalara geleceğiz

RM İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Akıncı, “Böyle bir sponsorluk imkanı sağladıkları için Fenerbahçe Spor Kulübü’ne teşekkür ediyorum. Yapmakta olduğumuz sponsorluktan çok büyük bir mutluluk duyuyoruz. Ramil Guliyev olsun Turhan Şahin olsun Fenerbahçe atletizminin kilometre taşları. El birliğiyle inşallah daha da iyi noktalara geleceğiz. Maddi ve manevi her şekilde Ramil’in yanında olduğumuzu bir kez daha tekrarlamak istiyorum.” dedi.

Ramil Guliyev: Artık o madalyaya bir adım daha yakınız

Dünya ve Avrupa Şampiyonumuz Ramil Guliyev ise, “Olimpiyatlar için çok büyük bir çalışma içerisindeyiz. Bu sene de büyük yarışlarımız var. Özellikle olimpiyatlarda, başarı elde edebilmek için büyük bir grupla ve ekipmanla çalışmak gerekiyor. Bunun için bir destek gerekiyordu ve o desteği de bulduk. İnşallah da olimpiyatlarda sprint bölümünde iyi şeyler yapacağız. Artık o madalyaya bir adım daha yakınız. Bütün gücümüzü olimpiyatta madalya kazanmak için harcıyorum.” şeklinde konuştu.

Yönetim Kurulu Üyemiz Turhan Şahin: Ramil’den olimpiyat şampiyonluğu bekliyoruz

Fenerbahçe’nin atletizme verdiği önemi anlatan Şahin, Ramil’den olimpiyat şampiyonluğu beklediklerini söyledi. RM İstanbul’a da desteklerinden dolayı teşekkür eden Yönetim Kurulu Üyemiz Turhan Şahin, “Bizim zamanımızda imkanlar kısıtlıydı. Yarışlarda diğer atletlerle ayakkabılarımızı değiştirip, yarışırdık. Bu nesil çok şanslı. Fenerbahçe camiasına, başkanlık yapan herkese teşekkür ediyorum. Fenerbahçe’de atletizm 1913’te kuruldu. Bu süreçte çeşitli rakiplerimiz oldu. Kulüpler, belediyeler, özel sektör. Biz bunlarla mücadelelere girdik. Başarılı olarak çıktık. Fenerbahçe’de atletizmin trendi hiç düşmedi. Bugünden sonra da son derece umutluyum. Ramil’den beklentim olimpiyat şampiyonluğu. Bu bizim çok önemli. Türkiye için çok önemli. Gençlerin idolü olur. RM İstanbul’un bu adımı, Türk sporuna ve atletizmine çok faydalar sağlayacak. Eski bir atlet olarak kendilerine teşekkür ediyorum. Diğer kurumlara da çağrıda bulunuyorum. Ülkemizde o kadar başarılı gençler var ki, sizde bir sporcunun elinden tutun. Fenerbahçe atletizm şubesi çok başarılı. Fikret ve Gürsel kardeşime başarılar diliyorum. ” dedi.

“Önemli olan Ramil’in başarısı” diyen RM İstanbul Reklamcılık A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Akıncı, “Fenerbahçe’yi ve Türk atletizmini düşünerek bu işe girdik. Elbette RM İstanbul’da bu işten fayda görecektir. Uluslararası arenada Ramil gibi bir ismin bizim markamızla birlikte olması, RM İstanbul’a çok olumlu katkılar sağlayacaktır. Biz hep arka planda olacağız, önemli olan Ramil’in başarısı. Hep yanında olacağız” diye konuştu.

Milli atlet Ramil de,” İnşallah iyi, güzel derecelerle tarih yazarız. Gençlere de örnek oluruz. Elimizden geleni yapacağız” diyerek sözlerini noktaladı.

Atletizm

Ramil Guliyev dünyaevine girdi

Avrupa ve Dünya şampiyonu atletimiz Ramil Guliyev, 2012 Londra Olimpiyatları’nda gümüş madalya kazanan Rus atlet Ekaterina Zavialova ile hayatını birleştirdi.

Fener Alayı ailesi olarak Ramil ve Ekaterina çiftini tebrik eder, bir ömür boyu mutluklar dileriz.

Okumaya devam et

Atletizm

Eda Tuğsuz’dan bronz madalya

Eda Tuğsuz

İtalya’nın Napoli şehrinde gerçekleştirilen 30. Üniversite Oyunları’nda Fenerbahçeli milli atlet Eda Tuğsuz bronz madalya kazandı.

Atletizm müsabakalarının üçüncü gününde cirit atma finalini 59.75 derecelik atışıyla tamamlayan Eda Tuğsuz, kürsünün üçüncü basamağına çıktı ve bronz madalyanın sahibi oldu.

Litvanyalı Liveta Jasiunaite’nın 60.36’lık derecesiyle ilk sırada tamamladığı yarışı Japon Haruka Kitaguchi ise 60.15 ile ikinci sırada bitirdi.

Avrupa Kış Kupası’nda yaptığı 64.83’lük atışıyla dünya listesinde altıncı durumda bulunan Fenerbahçeli Avrupa Şampiyonu milli atletimiz Eda Tuğsuz, Roma’da gerçekleştirilen Diamond League (Elmas Lig) dördüncü ayağında cirit atmada 64.51’lik atışıyla ikinci olarak 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’na katılmaya hak kazanmıştı.

Okumaya devam et

Atletizm

49.Balkan U20 Atletizm Şampiyonası’na atletlerimiz damga vurdu

Romanya’nın Cluj-Napoca kentinin ev sahipliğinde 2-3 Temmuz’da düzenlenen 49.Balkan U20 Atletizm Şampiyonası’na, atletlerimiz yaptıkları dereceler ve kazandıkları madalyalarla damga vurdu.

15 ülkeden 300’e yakın atletin yarıştığı şampiyonada milli forma altında mücadele eden atletlerimizden 9’u altın, 5’i gümüş, 2’si de bronz madalya kazanarak önemli bir başarıya imza attı.

Türkiye, 34 sporcuyla katıldığı organizasyonda toplam 28 madalya çıkararak sıralamada birinciliği aldı.

Ay-yıldızlılar, puan sıralamasında ise 263 puanlı Romanya’nın arkasında 244 puanla ikinci oldu. Takım sıralamasında üçüncülük ise 168 puanla Bulgaristan’ın oldu. İlk gün dört şampiyonluk elde eden Türkiye, ikinci günde yedi birincilik daha kazandı.

İki gün süren şampiyonada Ay-yıldızlı forma altında madalya kazanan sporcularımızın isimleri şöyle:

ALTIN 

5000m kadınlar – Emine Akbingöl, 17:27.27
Gülle atma kadınlar – Pınar Akyol, 16.15 (PB)
100m engelli kadınlar – Nefise Karatay, 13.92
Cirit atma erkekler – Ömer Faruk Avan, 68.71m (PB)
Yüksek atlama kadınlar – Rümeysa Ökdem, 1.75m
Gülle atma erkekler – Alperen Karahan, 21.48 (U20 TR)
Sırıkla atlama kadınlar – Mesure Tutku Yılmaz, 3.90m
Cirit atma kadınlar – Esra Türkmen, 52.00m
3000m kadınlar – İnci Kalkan, 9:52.01

GÜMÜŞ 

Çekiç atma erkekler: Batuhan Hızal, 72.00
Üç adım atlama – Esra Yılmaz, 13.16
100 metre – Aşkın Sadi Aşkın, 10.57
Sırıkla atlama – Ömer Faruk Çanakçı, 4.80 (PB)
200m erkekler – Aşkın Sadi Aşkın, 21.52

BRONZ 

1500 metre erkekler – Ahmet Mutlu, 3:58.54 (PB)
Uzun atlama kadınlar – Nefise Karatay – 5.41

Okumaya devam et
Reklam

Yazarlar

Geri Sayım

Medipol Başakşehir — Fenerbahçe

Başakşehir Fatih Terim Stadyumu
Süper Lig

Süper Lig Puan Durumu

PozTakımOPuan
113
213
213
413
513
513
513
811
811
1011
1011
1210
1210
1210
1510
1610
1610
1810

Facebook

Öne Çıkanlar