Bize Ulaşın

Atletizm

RAMİL GULİYEV, RM İSTANBUL’UN DESTEĞİYLE YENİ ZAFERLERE KOŞACAK

Elde ettiği başarılarla bizleri defalarca kez gururlandıran, 200 metrede Dünya ve Avrupa şampiyonu olan milli atletimiz Ramil Guliyev’e RM İstanbul Reklamcılık A.Ş sponsor oldu.

Ülkemizde sporun birçok branşında gelişime katkı sağlayan, birçok takım ve bireysel branşlarda ulusal ve uluslararası turnuvalara sporcu yetiştiren Fenerbahçe Spor Kulübü, sahip olduğu spor kulübü geleneklerini devam ettirmek adına çalışmalarına devam ediyor.

Bu kapsamda gerçekleştirilen sponsorluk anlaşmasının imza töreni Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi 1907 Tribünü’nde gerçekleştirildi. Törene Yönetim Kurulu Üyelerimizden Kemal Danabaş, Sertaç Komsuoğlu ve Turhan Şahin ile RM İstanbul Reklamcılık A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Akıncı, Amatör Şubeler Koordinatörümüz Fikret Çetinkaya ve Atletizm Şube Sorumlumuz Gürsel Özyurt katıldı.

Yönetim Kurulu Üyemiz Kemal Danabaş: Ramil’in olimpiyat madalyası gururunu ülkemiz ve camiamız ile hep birlikte paylaşmak dileği ile

Ramil Guliyev ile RM İstanbul Reklamcılık AŞ’nin sponsorluk anlaşmasında açıklamalarda bulunan Amatör Branşlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Kemal Danabaş; “Fenerbahçe, ülkemizin en büyük, dünyanın sayılı spor kulüplerinden biri. Dünya ve Avrupa Şampiyonu Atletimiz Ramil Guliyev de hem Fenerbahçemizin hem de ülkemizin gururu.

Atletizmden yelkene masa tenisinden küreğe birçok farklı arenada sporcular yetiştiriyoruz. Gençlerin sporla buluşması, ülkemizi ve kulübümüzü gerek ulusal gerekse uluslararası arenalarda başarılarla temsil etmeleri adına önemli bir misyon üstleniyoruz.

Türk sporunun lokomotifi olarak Ramil gibi sporcuları desteklemek ve bayrağımızı en iyi yerlerde dalgalandırmak Fenerbahçe’nin en önemli görevlerinden ve en büyük gururlarından diyebiliriz.

Ramil’in en büyük hayali Türkiye adına olimpiyat meşalesini taşımak. Fenerbahçe olarak bizim için Türk sporu adına daha mutlu eden ne olabilir ki?

Amatör branşların gelişmesi, sporcuların yetişmesi için en önemli konulardan biri de sponsor desteği. Fenerbahçe olarak Başkanımızın da desteği ile sporcularımıza her şeyi sunuyoruz ancak özellikle amatör branşlarda markaların desteği çok önemli. Bu noktada amatör branşlarımızdan kadın voleybolda Opet’e, erkek basketbolda Beko’ya, yelkende ise Doğuş Grubu’na sponsorlukları için teşekkür ediyoruz.

Olimpiyat yolundaki milli sporcumuz Ramil Guliyev’e sponsor olan RM İstanbul Reklamcılık A.Ş.’ye ve Yönetim Kurulu Üyemiz Sertaç Komsuoğlu’na da teşekkür ediyoruz.

İnşallah Ramil’in olimpiyat madalyası gururunu ülkemiz ve camiamız ile hep birlikte paylaşmak dileği ile” dedi.

RM İstanbul Reklamcılık A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Akıncı: Bundan sonra da bu tarz sponsorluklarımız devam edecek

Milli atlete destek olan RM İstanbul Reklamcılık A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Akıncı, “RM İstanbul olarak, Dünya Şampiyonu Atletimiz Ramil Guliyev’in sponsorluğunu üstlenmiş bulunmaktayız. Türk bayrağının uluslararası organizasyonlarda dalgalanmasına bir nebze de olsa katkımız olması bizlere büyük bir gurur vermektedir” dedi.

Ülkemizin ve dünyanın en önde gelen markalarına hizmet veren ve alanında bir dünya markası olmayı hedefleyen RM İstanbul’un bu hedefinin, Ramil Guliyev’in başarılı spor kariyeriyle birebir örtüştüğünü ifade eden Akıncı, “Sporun ve sporcunun gelişmesi, sevdirilmesi, geniş toplum katmanlarına yaygınlaştırılması için yalnızca kamunun çaba göstermesi yeterli olmaz. Özel sektörün de spora ve sporcuya destek vermesi şart. Biz de kuruluşumuzun en önemli misyonlarından birisi olan, toplumsal kalkınmaya destek misyonu çerçevesinde bu sponsorluğa imza atmış bulunuyoruz. İmkanlarımız çerçevesinde bundan sonra da bu tarz sponsorluklarımız devam edecek” diye konuştu.

Ramil Guliyev: Bu destekle daha iyi dereceler yapacağız

Dünya ve Avrupa şampiyonu atletimiz Ramil Guliyev de, kendisine sponsor olan RM İstanbul Reklamcılık A.Ş’ye teşekkür etti. Özellikle amatör branşlardaki sponsor desteğinin önemine dikkat çeken Ramil, “Bu destekle daha iyi dereceler yapacağız” dedi.

Ramil Guliyev

Kulübümüz adına sayısız şampiyonluklar ve altın madalyalar kazanan Ramil Guliyev,

Atletizm’de uluslararası platformda ilk altın madalyayı ülkemize kazandıran, Balkan, Avrupa ve Türkiye’de yılın atleti ödülünü kazanan sporcumuz.

Aynı zamanda her yıl düzenlenen GQ Men of the Year ödüllerinde de “Yılın Sporcusu” ödülünü kazanmıştı.

Şimdi Mayıs ayında başlayacak olan Diamond League, Avrupa Şampiyonası ve Dünya Şampiyonalarının ardından en büyük hedef 2020 Tokyo Olimpiyatlarında da ülkemize madalyalar kazandırmak için antrenmanlarına devam ediyor.

RM Istanbul Reklamcılık A.Ş

RM İstanbul Reklamcılık A.Ş., kurulduğu günden bu yana güvenilir ve kaliteli hizmet anlayışı ile farklı sektörlerde ülkemizin ve dünyanın önde gelen markalarının kurumsal kimlik uygulamalarındaki en önemli çözüm ortaklarından biridir.

Atletizm

Atletizm Şubemiz Süper Lig Final Yarışları’nda erkeklerde şampiyon, kadınlarda ikinci oldu

Turkcell Süper Lig’de 2019 şampiyonlukları Bursa’da 20-21 Ağustos tarihlerindeki final etabıyla belirlendi. Fenerbahçe erkekler liginde zirveye çıkarken, kadınlarda ise ikinci oldu.

Yönetim Kurulu Üyelerimiz Mustafa Kemal Danabaş ve İlker Dinçay ile birlikte Amatör Şubeler Koordinatörümüz Fikret Çetinkaya ve Atletizm Şubemiz Sorumlusu Gürsel Özyurt da final yarışlarını yerinde takip etti.

Bursa Atıcılar Pisti’nde iki gün süren Turkcell Atletizm Süper Ligi mücadelesinde Erkekler Ligi’nde Fenerbahçe, ilk kademedeki 149 puanının yanına ikinci kademede 150 puan ekledi ve toplamda 299 puanla zirveye çıktı. ENKA Spor 288 puanla ikinci olurken, Galatasaray da 204 puanla ligi üçüncü bitirdi.

Kadınlar Ligi’nde ise ENKA, 297 puanlık toplamıyla ilk sırada yer alırken, Fenerbahçe 264 puanla ikinci, Beşiktaş da 238 puanla üçüncü oldu.

Ligde son gün mücadelelerinde günün rekoruna imza atan isim milli atletimiz Ersu Şaşma oldu. 20 yaşındaki sporcumuz, 2016 Avrupa Şampiyonu Polonyalı Robert Sobera ile çekiştiği yarışmada 5.50’lik dereceyle kendisine ait U23 Türkiye rekoruna 5 santimetre ekledi. Öte yandan üç adımda Beyza Tilki 13.54 atlayarak kişisel en iyisini yaptı ve Avrupa U23 ikincisi Tuğba Danışmaz’ı geçti.

Final etabı ikinci gün yarışlarında piste çıkan atletlerimizden; 200 metrede Ramil Guliyev 20.91’lik derecesiyle, 800 metrede Ferguson Cheruıyot Rotich1:49.24’le, 3000 metre engellide Hilal Yego 8:32.85’lik derecesiyle, disk atmada İrfan Yıldırım 57.33’lük derecesiyle, cirit atmada Emin Öncel 72.86’yla, 4×400 metrede Akın Özyürek, Ferguson Cheruiyot Rotich, Aron Kipchumba Koech, İlyas Çanakçı’dan oluşan takımımız 3:07.07’lik derecesiyle kürsünün ilk basamağında yer aldı. 3000 metrede Aras Kaya 8:09.77’lik derecesiyle, uzun atlamada Alper Kulaksız 7.46’yla, sırıkla atlamada Ersun Şaşma 5.50’lik derecesiyle ikinci, 110 metre engellide de Furkan Aktaş 14.58’le üçüncü oldu.

Kadınlarda ise üç adım atlamada Beyza Tilki 13.54’lük derecesiyle ilk sırada yer alırken; 4×400 metrede Leyla Yanardağ, Derya Yıldırım, Zehra Oral ve Emel Şanlı Kırcın’dan oluşan takımımız 3:44.36’lık derecesiyle, 200 metrede Mizgin Ay 24.10’luk derecesiyle, gülle atmada Pınar Akyol 16.08’le, çekiç atmada Tuğçe Şahutoğlu 65.07’lik derecesiyle ikinci; 5000 metrede Büşra Nur Koku 17:24.21’lik derecesiyle, yüksek atlamada Rümeysa Ökdem 1.73’lük derecesiyle üçüncü sıraya yerleşen atletlerimiz oldular.

Süper Lig’de müsabakaların sonunda yapılan seremoniyle takımlara ve sporculara kupaları ile madalyaları teslim edildi.

Yönetim Kurulu Üyelerimiz Mustafa Kemal Danabaş ve İlker Dinçay ile birlikte Amatör Şubeler Koordinatörümüz Fikret Çetinkaya ve Atletizm Şubemiz Sorumlusu Gürsel Özyurt, kupa ve madalya töreninin ardından
Fenerbahçe Televizyonu’na açıklamalarda bulundu.

Yönetim Kurulu Üyemiz Mustafa Kemal Danabaş: Başarılarda emeği olan herkesi tebrik ederim

“Erkeklerde geçen sezon kazandığımız şampiyonluğu bu sene koruduk. Herkese teşekkür ediyorum. Başkanımızın ve Yönetim Kurulumuzun destekleriyle şubemizi bugünlere getirdik. Bu şampiyonluğu tekrar koruduk. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Şimdi hep beraber bu kupayı Başkanımıza ve Yönetim Kuruluna götürmenin mutluluğunu yaşıyoruz.”

Yönetim Kurulu Üyemiz İlker Dinçay: Her branşta şampiyonluğa oynayan bir kulübüz

“Atletizm, Fenerbahçe’nin her branşta olduğu gibi her zaman şampiyonluğa oynadığı diğer branşlardan bir tanesi. 2 gündür yarışları takip ediyoruz ve pırlanta gibi gençlerimiz burada Türkiye rekorlarıyla, olimpiyat kotalarıyla devam ediyorlar. Erkeklerde birinci, kadınlarda ikinci olduk. Şubemizin altyapısı da çok değerli. Genç atletlerimiz de hem kadınlarda hem erkeklerde şampiyon oldular ve önümüzdeki günlerde Avrupa şampiyonluğu için yarışacaklar. Biz, gururlu ve mutluyuz. Biz, her zaman dediğimiz gibi dünyanın en büyük spor kulübüyüz. Başkanımıza da desteği için tekrar teşekkür ediyoruz ve galibiyeti Başkanımızla, Yönetim Kurulumuzla kutlamak için sabırsızlanıyoruz.”

Amatör Şubeler Koordinatörümüz Fikret Çetinkaya: Erkek takımımız üst üste ikinci kez şampiyon oldu

“Erkek takımımız üst üste ikinci kez şampiyon oldu. Kadınları bu sene kaybettik ama önümüzdeki yıllarda hem erkeklerde hem de kadınlarda şampiyonluğu kutlayacağımıza inanıyoruz.”

Atletizm Şubemiz Sorumlusu Gürsel Özyurt: Çok mutluyuz ve çok gururluyuz

“Ersu Şaşma’yı tebrik ederim. Kendisine ait olan Türkiye rekorunu geliştirmiş oldu. Önümüzdeki yıllarda hem kulübümüz hem de milli takım olarak daha fazla faydalanacağımızı ve uluslararası çapta madalyalar geleceğini düşünüyorum. Erkek takımımız haziran ayında yapılan ilk denemede birinci sırada bitirmişti, bu birinciliğini de devam ettirdi. Çok mutluyuz ve çok gururluyuz. Sporcularımız bir takım olduklarını gösterdiler. Dün ve bugün yapılan 20 branşın ardından birlik içinde birinciliğe koşmuş oldular. Hepsini tebrik ediyorum. Önümüzdeki yıllarda inşallah bu başarıyı hem kadınlarda hem erkeklerde yeniden yaşarız. Başkanımız Ali Koç’a, Yönetim Kurulumuza teşekkür ederiz.”

“Hem kadınlarda hem de erkeklerde iki kupayı da almak istiyorduk. Ama haziran ayında yapılan ilk kademede kadınlarda maalesef bir takım şansızlıklar yaşadık. Tabii ne sporcuların ne de antrenörlerin elinde olan şanssızlıklar yaşandı. O sebeple bugün ikincilik kupası aldılar ama genel olarak ben memnunum. Kadın ve erkek sporcularımıza çok teşekkür ediyorum.”

Okumaya devam et

Atletizm

Ramil Guliyev dünyaevine girdi

Avrupa ve Dünya şampiyonu atletimiz Ramil Guliyev, 2012 Londra Olimpiyatları’nda gümüş madalya kazanan Rus atlet Ekaterina Zavialova ile hayatını birleştirdi.

Fener Alayı ailesi olarak Ramil ve Ekaterina çiftini tebrik eder, bir ömür boyu mutluklar dileriz.

Okumaya devam et

Atletizm

Eda Tuğsuz’dan bronz madalya

Eda Tuğsuz

İtalya’nın Napoli şehrinde gerçekleştirilen 30. Üniversite Oyunları’nda Fenerbahçeli milli atlet Eda Tuğsuz bronz madalya kazandı.

Atletizm müsabakalarının üçüncü gününde cirit atma finalini 59.75 derecelik atışıyla tamamlayan Eda Tuğsuz, kürsünün üçüncü basamağına çıktı ve bronz madalyanın sahibi oldu.

Litvanyalı Liveta Jasiunaite’nın 60.36’lık derecesiyle ilk sırada tamamladığı yarışı Japon Haruka Kitaguchi ise 60.15 ile ikinci sırada bitirdi.

Avrupa Kış Kupası’nda yaptığı 64.83’lük atışıyla dünya listesinde altıncı durumda bulunan Fenerbahçeli Avrupa Şampiyonu milli atletimiz Eda Tuğsuz, Roma’da gerçekleştirilen Diamond League (Elmas Lig) dördüncü ayağında cirit atmada 64.51’lik atışıyla ikinci olarak 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’na katılmaya hak kazanmıştı.

Okumaya devam et
Reklam

Yazarlar

Geri Sayım

Medipol Başakşehir — Fenerbahçe

Başakşehir Fatih Terim Stadyumu
Süper Lig

Süper Lig Puan Durumu

PozTakımOPuan
113
213
213
413
513
513
513
811
811
1011
1011
1210
1210
1210
1510
1610
1610
1810

Facebook

Öne Çıkanlar