22 Nisan Cts 2024
Ana SayfaYazarlarCihan MendiCihan Mendi - Başlık Bulamadım

Cihan Mendi – Başlık Bulamadım

- Advertisement -

Bu yazıyı yazmadan, yani Fenerbahçe Trabzon ile kupa maçına çıkmadan önce hayalimde çok açıkçası, bir akrostiş yapmak ve galibiyetimiz yani turumuz ile ‘2010-2011 Şampiyonu Fenerbahçedir’ yazmak geçiyordu. Ama sağ olsun sahadaki ‘amatör’ futbolcular sayesinde bu hevesim kursağımda kaldı.

Trabzon’a (tıpkı Galatasaray gibi) yıllar sonra Kadıköy’de kaybetmek mi, yoksa bu sezon tek tutunacak dalımız olan kupayı kaybetmek mi daha kötüydü, bilemedim. O yüzden gerçekten başlık atamadım bu yazıya.

Fenerbahçe’nin Futbol Aklı (!)

Olmayan bir akıldan bahsedeyim bu yazıda. Dakika yaklaşık 70; Fenerbahçe tek kale oynuyor; sahanın en iyi 3 futbolcusundan birisi Deniz Türüç. Ekranlar kenarda oturan Volkan Demirel’e dönüyor ve şaaak, Volkan Hoca (!) telefonuyla birisiyle konuşuyor ve Deniz oyundan çıkıyor. Sonra mı? Darma duman oluyoruz ve maç da kupa da gidiyor.

E gelin şimdi bu maçı kaybeden Hoca mı? Kenardan telefon eden mi? Telefonu açan mı? Başkan mı? Ben miyim? Taraftar mı? Kime neden kızalım? Şu maçı veren o esrarengiz telefon oldu.

O zaman gelip de şu takımın olmayan futbol aklına kızmamak elde olur mu? Kimdir bu futbol aklı? Nedir bu takımı bu kadar aciz hale getiren? İsyan mı edelim, yoksa bir kez daha ‘gelecek’ mi diyelim, bilemiyorum.

Son kez ama son kez soruyorum

Sayın Başkanım, Sayın Yönetim;

Sadece 16 bin oy veren kişiden birisi olarak mı kabul edersiniz, yoksa sadece bir taraftar olarak mı bilmiyorum. Ama tüm samimiyetim ve Fenerbahçeliliğimle size yalvararak soruyorum:

  • Fenerbahçe’nin Ersun Yanal ve Damien Comolli (iyisiyle kötüsüyle) gittikten sonra futbol aklı olarak nasıl bir karar verdiniz?
  • Aylardır takımın hocasına bir türlü karar verilmemiş olmasının sebebi nedir? Corona’dan dolayı futbolcu getirememek midir, yoksa yönetimin karar verememesimi midir?
  • Bu sezon Fenerbahçe’nin kalmış en önemli maçı olan dünkü kupa maçında bu takımı kim yönetmiştir? 8 maç içim emanet ettiğiniz Tahir Hoca mı, Emre Belözoğlu mu, Volkan Demirel mi? Yoksa tribünden siz mi müdahale ettiniz?
  • Fenerbahçe’nin 2020-21 sezonu Teknik Direktörü kim olacaktır?
  • Ve de gelecek sezonlar için nasıl bir futbol aklı düşünüyorsunuz? Gençlere mi yöneleceğiz, yoksa getireceğimiz hocaya ‘al kardeşim ne yapıyorsan yap’ mı diyeceksiniz?

 

Üzülüyorum, çünkü bir çözüm yok galiba. Artık hazmedemiyoruz hiçbirimiz. Hakem hataları, TFF ile kavga anlıyorum ama çözüm bulamıyorsanız radikal kararları alın. Alamayacaksanız ve buna engel her kimse çıkartın söyleyin, hep birlikte bir kez daha ‘taraftar devrimi’ yapalım.

Hee, bunlar da olmuyorsa çıkın kongre kararı alın hep birlikte karar verelim Fenerbahçe’nin geleceğine. Sarı lacivert nokta…..

 

Cihan Mendi

- Advertisement -
Ferhat Püsküllü
Ferhat Püsküllühttps://www.feneralayi.com
1980 yılında İstanbul'da doğdu. Fenerbahçe aşığı. Aşkını bir adım ileriye götüren Fener Alayı kurucusu.
BENZER HABERLER
- Advertisment -

Günün içinden