0 Eylül Cts 2023
Ana SayfaYazarlarCihan MendiCihan Mendi - Mesele Futbol Değil

Cihan Mendi – Mesele Futbol Değil

- Advertisement -

08 Şubat 2020

Fenerbahçe ile olumlu ya da olumsuz duhulü olan herkes bu tarihi bir kenara not alsın lütfen. 3 Temmuz ne idiyse 8 Şubat da odur. O akşam Kadıköy’de Ümit Öztürk isimli bir hakem yoktu aslında. ‘Hain’, ‘haysiyetsiz’, ‘şerefsiz’ ne kadar Fenerbahçe düşmanı varsa onlar sahada idi. Fenerbahçe, bu maçı kazanmasın da ne olursa olsundu mesele. Tabii ki her takımın başına gelebilecek türden ‘sıradan’ hakem hatasıydı demek Fenerbahçe’yi bir kez daha ciddiye almamak demektir, tabii ki.

Gerizekalılara

Sizlere göre Fenerbahçe, teknik bazı hakem hatalarıyla şampiyonluk kaybediyor olabilir. Sizlere göre Fenerbahçe,’ zaten kötü top oynuyor’ bu yüzden başarılı olamıyor olabilir. Ve yine sizlere göre Fenerbahçe, Başkan’ının, Yönetiminin ve de Hocasının yanlış hamleleri yüzünden daha çok şampiyonluk kaybedebilir.

Ama unuttuğunuz bir şey var, o da Fenerbahçe’nin büyüklüğü. Bu da öyle bir büyüklüktür ki, gün gelir yıkmaya çalıştığınız o camia sizden öyle bir intikam alır ki, neye uğradığınızı şaşırırsınız.

Mesele Futbol Değil

Aslında başlığın tam tersini yazmam lazım. Bize göre mesele ‘futbol’ idi. Onlarca yıllardan bu yana nasıl süregeldi ise, Aziz Başkan’ından Ali Başkan’ına herkesin tek derdi ‘sahaya odaklanmak’ idi. Ama bu hainler öyle şekilde üstümüze gelmeye başladı ki, artık hiçbirimiz ‘Fenerbahçe iyi oynamış ya da kötü oynamış’ derdine bile düşemiyoruz. Çünkü her maç sahaya bir ‘piyon’ sürüp Fenerbahçe’li futbolcuların ve de taraftarın emeği ile oynuyorsunuz. Öyle ki, Avrupa’dan Türkiye’ye sadece top oynamak için gelmiş yabancıları bile isyan ettirdiniz.

Müslüman adama ‘hak yemek’ yakışmaz demek lazım aslında ama bu hainler değil miydi zaten dünyanın her tarafındaki militanlarını bu kutsal dinin adını kullanarak kandıran ve de ülkede taş üstüne taş bırakmayıp askerine millete karşı kurşun sıktıran.

Mücadeleye devam

Evet, hepimiz çok sıkılmıştık artık Fenerbahçe’nin sürekli ‘saha dışı’ işlerle ilgilenmesinden. Hatta kongredeki ‘keskin’ kararın bir sebebi de artık Fenerbahçe’linin ‘sadece futbol’ konuşması idi.

Ama madem o ‘hain’ örgüt bizi tekrar savaşa davet ediyor, biz de çıkartmasını biliriz baltalarımızı gömdüğümüz yerden. Fenerbahçe’li yılmaz ki. 3 Temmuz’da Dünyanın en hain örgütünün teröristlerine direnmiş bir camianın bugün susacağını mı sandınız?

Bir Fenerbahçe neferi olarak çağrım

Başkanımıza, Yönetimimize bir kongre üyesi olarak çağrım şudur ki, getirin acil kongre kararını; ‘ligden çekilmek’ de dahil her seçeneği oylayalım. Çekilelim bu ahlaksız futbol düzeninden. Aç kalsın sponsoru da, yayıncı kuruluşu da. Oyum şimdiden evettir bu soruya.

Bir vatandaş olarak çağrım

Başta Sayın Cumhurbaşkanı olmak üzere, tüm devlet büyüklerine çağrımdır.

Eğer mesele ‘kabinede en çok hangi takım tutuluyor?’ sorusunun yanıtı ise, ülkenin Cumhurbaşkanından, Savunma Bakanına çok önemli isimler Fenerbahçe’lidir.

Mesele ‘oy’ uğruna bazı ‘şehir’ takımlarını kollamaksa, unutmayın ki İstanbul’un en kalabalık ilçeleri Fenerbahçeli’nin yoğun olduğu yerlerdir. (Bağcılar, Esenler, Kadıköy, Pendik gibi)

Ama mesele sezon başındaki sportif başarısızlıklarını örtemeyip puan farkını da kapatamaycağını anlayarak eski ‘mafya usulü’ ilişkileri sayesinde FETÖcü TFF ve MHK ekiplerini aktif hale getiren ‘her devrin adamı olmuş’ camialar bu pis ittifakları sayesinde sizlerin de gözünü boyuyor ise, yazık edersiniz bugüne kadar FETÖ ile verdiğiniz mücadeleye. Sarı lacivert renklere sevdalı bizlere de haksızlık etmiş olursunuz.

Müdahil olun artık bu kirli düzene, şerefsiz FETÖ cülerin kirli oyunlarına dur deyin.

En büyük Fenerbahçeli ne diyor?

İstikbalde dahi, seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek, dahili ve haricî bedhahların olacaktır. Her türlü cebir ve hileye rağmen ‘sonunda iyiler mutlaka kazanır…

Sarı lacivert umutlara…

Cihan Mendi

- Advertisement -
Ferhat Püsküllü
Ferhat Püsküllühttps://www.feneralayi.com
1980 yılında İstanbul'da doğdu. Fenerbahçe aşığı. Aşkını bir adım ileriye götüren Fener Alayı kurucusu.
BENZER HABERLER
- Advertisment -

Günün içinden