1 Eylül Cts 2023
Ana SayfaYazarlarCihan MendiCihan Mendi - İsyan

Cihan Mendi – İsyan

- Advertisement -

“Rodrigues’in bencilliği; 3 tane direkten dönen top; üstüne verilmeyen 2 penaltı… Gerçekten bundan sonra maç izlememek gereken her şey yapıldı.” Dün akşamki Kayseri mağlubiyeti sonrası Fenerbahçe Resmi Hesabına attığım tweet bu şekilde idi. Zannediyorum yazdıklarım maçın tüm özetini anlatmaya yeter.

Evet, bu yazının başlığını “isyan” koymamın sebebi sahadaki topçumuz hakemi de yense, direklerden toplar da dönse, hatta yedi düvele kafa bile tutsak bitiremeyeceğimiz tek bir gerçeklik var. O da Türk spor kamuoyunun ve de yöneticilerinin bitmeyen Fenerbahçe düşmanlığı. Bunu kıramadığımız sürece daha çoook kaybederiz tek kale oynadığımız maçları.

Oynanan Oyunlar

Daha sadece Fenerbahçe’ nin bir üst bir de altındaki takımlar puan kaybetti diye ‘oyun oynanıyor’ diye bağıran çağıran o ‘beyinsiz’ sözde medya mensupları var ya hani. İşte onlar konuştukları anda yapılması gerekenler şunlardı bence:

  • Başkanımız çıkacaktı ve o FETÖ ağzıyla konuşanlar için suç duyurusunda bulunacaktı.
  • Hoca çıkacaktı ve oyuncularına ‘bu maçı alın başka yolu yok’ diyecekti.
  • Taraftar bir şampiyonluk maçına çıkarmışcasına ciddiye alacaktı lig sonuncusuyla oynanan maçı.

İşte o zaman ne Rodrigues bu kadar bencil oynardı ne de Arda Kardeşler bu kadar kötü maç yönetirdi.

Teknik Açıdan

Çok kızmamakla beraber Ersun Hoca’nın kendisinin de dediği gibi teknik olarak bu mağlubiyette payının olduğunu düşünüyorum. Hocam, bütün sezonu Emre’nin taş gibi oynaması ihtimaline göre kuramazsın. 39 yaşındaki bir futbolcu Emre, tabii ki kötü oynayacağı maçlar olacak ve devre aralarında oyundan alacaksın. Dahası var; sahada bu kadar bencil oynayan bir Rodriguez var. Hemen devre arası cezayı keseceksin ve yerine bence Ferdi’yi ya da Zajc’ı alacaksın. Ya da Moses’ı sola çekip Dirar’ı oynatacaksın. Bunların yapmazsan 45 dakikada varını yoğunu tüketen takım daha ilk kontradan gol yer ikinci yarı.

Maçın adamı

Bu maçın adamı benim nazarımda daha Fenerbahçe maç oynamadan imalarda bulunan Zeki Uzundurukan ve Erman Toroğlu’dur. Rahatlayın Fenerbahçe lider olamadı ve işbirliği yaptığınız futbol mafyaları sayesinde o çok sevdiğiniz Galatasarayınız dirildi, ölmek üzereyken.

Son söz

Fenerbahçe, bu yıl en kritik sezonunu oynuyor. Hiç kimse kızmasın ama bu sene şampiyonluk gelmezse bir daha çok uzun yıllar da olamayız. O yüzden özellikle yönetim ve teknik heyetin artık uyanık olması ve konsantrasyonunu buna göre düzenlemesi gerekiyor.

Ve de en önemlisi Livaneli’nin o çok sevdiğim şarkısında da dediği gibi Fenerbahçelinin umudunu kesmemesi gerekiyor… Hala zirveden sadece 2 puan gerideyiz ve son sözü söyleyecek yine bizleriz…

Cihan Mendi

- Advertisement -
Ferhat Püsküllü
Ferhat Püsküllühttps://www.feneralayi.com
1980 yılında İstanbul'da doğdu. Fenerbahçe aşığı. Aşkını bir adım ileriye götüren Fener Alayı kurucusu.
BENZER HABERLER
- Advertisment -

Günün içinden