0 Eylül Cts 2023
Ana SayfaYazarlarCihan MendiCihan Mendi - Bu maç izlenilecekmiş

Cihan Mendi – Bu maç izlenilecekmiş

- Advertisement -

İş seyahatim nedeniyle yurtdışına çıktığım ve de tam uçuş saati maç saati de çakıştığı için NŞA maçı izleme şansım yoktu. Normalde skoru Türkiye saati ile Pazar sabahı öğrenebilecektim. Ancak bir şey oldu ve elde olmayan sebeplerle uçuşumun saati değişti. Kısacası bu maçı izlemek kaderde varmış. Hele hele ki kazanmak daha da büyük şansmış. Tebrikler takım.

Teknik Açı

Yıllardır hep eleştirdiğimiz bir düzen vardı Fenerbahçe’de; ta Pererria ile başlayan. O da kontrollü devrelerdi. Takım, özellikle deplasmanlarda, ilk yarılara hep kontrollü başlar ve gol yemediği sürece de beraberliğe razı gelirdi. Bu işi tek yapmayacak adamın Ersun Hoca olduğunu sanıyorduk ki, sanırım O da Türkiye’deki ‘garantici’ futbol atmosferine uymuş. Önce rakibi oyundan soğutayım, sonra ‘1-0 olsun bizim olsun’. Yanlış mı? Hayır, ama riskli. Ayrıca Fenerbahçe taraftarı böyle bir oyunu hiçbir zaman takdir etmez. Şampiyonluk gelse bile. O yüzden Fenerbahçe’nin özellikle fikstür dezavantajı olduğu şu günlerde daha baskılı ve de ‘golü erken bulan’ bir oyuna ihtiyacı var. Eğer dün akşam hakem Gaziantep’in faul ile attığı golü es geçseydi, muhtemelen 2. Golü bulamazdık ve bu maç berabere biterdi. Yazık olurdu.

Ancak tüm bu hatalara ve Gaziantep’ e verilen boş kontra atak pozisyonlarına rağmen, Fenerbahçe yine kazanmaya yakın taraftı ve 3 puanı ‘söke söke’ aldı.

Muriç

Sevgili kardeşim Vedat. Hiç kafanı takma etik metik muhabbetlerine. Eğer Galatasaray’ a gitseydin, dün akşam gördüğün ‘profesyonelce’ kırmızı kartı, küçücük bir gazete haberi olarak görecektik. Ama sen Fenerbahçe’nin forvetisin ve de son yıllarda gelmiş en iyi forvetsin. Tabii ki tüm medya seni eleştirecek, etik (!) bulmayacak gördüğün kartı.

Takma kafana, bırak Caner’in defalarca gördüğü kartı profesyonel bulan Beşiktaşlılarla; Okan Buruk’un futbolculuk yaşamını unutan balık hafızalı Galatasaraylılar taksın. Onlar bir düşünüp baksınlar bakalım geçmişe; kim etik kim değil.

Oyunlar oyunlar

Başkanımızın da dediği gibi, yine sadece adımız ‘Fenerbahçe’ olduğu için her türlü çifte standart ile karşı karşıyayız. Bir hafta bakıyorsunuz sahada katlediliyoruz, diğer hafta TFF nezdinde ekonomik olarak. Her hafta veya her fırsatta bir oyun. Şimdi de transfer limiti meselesi ve tabii ki Başkan ve yönetimin yapacağı her türlü dik duruşun yanındayız.

Düşün yakamızdan artık ey Fenerbahçe düşmanları. Engellemeye çalışsanız da bir şey olmayacak, alt tarafı ‘Fenerbahçe şampiyon olacak’..

Maçın adamı

Bu sezon ilk defa Max Kruse’yi listenin başına koymak istedim. Gerçekten sahada varını yoğunu tüketti. Daha da önemlisi, harika bir kafa golü attı.

Tabiiki, ilk üçte yine Muriç var. Hem attı hem attırdı, hem de kırmızı kart gördü. Helal olsun adamın dibi.

Serdar Aziz, bu takımın savunmasının bel kemiği olmuştur, net. Yeni bir stoper transferinin de zor göründüğü şu dönemde inşallah Serdar’ın alacağı sorumluluklar şampiyonluğu getirecek.

Zor fikstürümüz devam ediyor, ama bu takım zoru seviyor. Birlik ol Fenerbahçeli, şampiyonluk geliyor.

Cihan Mendi

- Advertisement -
Ferhat Püsküllü
Ferhat Püsküllühttps://www.feneralayi.com
1980 yılında İstanbul'da doğdu. Fenerbahçe aşığı. Aşkını bir adım ileriye götüren Fener Alayı kurucusu.
BENZER HABERLER
- Advertisment -

Günün içinden