Bize Ulaşın

Fenerbahçe Opet

Fenerbahçe Opet, normal sezonu galibiyetle tamamladı

Fenerbahçe Opet

Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımımız, Vestel Venus Sultanlar Ligi’nde normal sezonun son hafta maçında Karayolları’na konuk oldu. Sarı Melekler, Ankara Başkent Voleybol Salonu’nda oynanan mücadeleyi 3-2 kazanarak normal sezonu galibiyetle tamamladı.

Zoran Terzic yönetimindeki Sarı Melekler maça; Bahar Toksoy Guidetti, Naz Aydemir Akyol, Jordan Thompson, Melissa Vargas, Dicle Nur Babat, Fatma Yıldırım ve libero Melis Yılmaz ile başladı.

Karşılaşmaya 3-0’lık seriyle başlayan Fenerbahçe Opet, teknik molaya 12-9 önde giren taraf oldu. Moladan daha etkili bir oyunla dönen Karayolları, son bölümde skora denge getirdi(19-19). Kadın Voleybol Takımımız, oldukça çekişmeli geçen seti 27-25 önde tamamladı.

İkinci sete Jordan Thompson’ın sayısıyla başlayan Sarı Melekler, üst üste bulduğu sayılarla skor avantajını eline alarak teknik molaya 12-10 önde girdi. Moladan sayılarla dönen ev sahibi ekip, 20-19 öne geçti. Son bölümde sayı bulmakta zorlanan Sarı Melekler, seti 25-23 kaybetti ve maçta durum 1-1 oldu.

Karşılıklı sayılarla başlayan üçüncü setin teknik molasına 12-11 önde giden ekip Karayolları oldu. Bu bölümde istediği performansı ortaya koyamayan Sarı Lacivertliler, seti 25-18 kaybetti ve maçta 2-1 geriye düştü.

Dördüncü sete iyi başlayan Fenerbahçe Opet, teknik molaya da 12-9 önde girdi. Mola dönüşünde servis sayılarıyla skoru eşitleyen Karayolları’nın öne geçmesine izin vermeyerek seti 25-20 kazandı ve maça eşitlik geldi: 2-2

Son sete üst üste sayılarla başlayan Fenerbahçe Opet, skoru 5-2 yapınca rakibine mola aldırdı. Moladan da 6-0’lık seriyle dönen Sarı Melekler, seti 15-4; maçı da 3-2 kazandı.

Fenerbahçe HDI Sigorta

Fenerbahçe’den Corona Virüs açıklaması

coronavirüs

Fenerbahçe’den son dakika Corona Virüs açıklaması geldi. Sarı-Lacivertli takım Erkek ve Kadın Voleybol takımlarında 65 kişide Corona Virüs taraması yapıldığını ve tüm sonuçların negatif çıktığını duyurdu.

Fenerbahçe’nin yaptığı açıklama…

Fenerbahçe Spor Kulübü Kadın ve Erkek Voleybol Takımları ile Basketbol Kadın takımımızda sporcu, teknik ve idari ekipten olmak üzere toplamda 65 kişiye yeni tip Koronavirüs taramaları yapılmıştır.

İlk yapılan tetkiklerde 5 kişide Koronavirüs bulgularına rastlanılmış olması sebebiyle, detaylı taramaları gerçekleştirilmiş, sonrasında sonuçlar negatif çıkmıştır.

Böylelikle, tarafımıza iletilen son test sonuçlarına göre tüm sporcu, idari personel ve teknik heyetlerimizin sonuçları negatiftir.

İlk bulguları pozitif çıkan sonrasında yapılan ikinci testlerinde negatif gelen sporcularımız ve teknik heyetimizden bir çalışanımız tedbir amaçlı tıbbı kontrol altında, ev istirahatlerindedirler.

Bu süreçte kulübümüze desteklerinden ötürü sponsorumuz Liv Hospital/Medical Park hastanelerine teşekkürlerimizi sunarız.

Okumaya devam et

Fenerbahçe Opet

AYM’den Fenerbahçe Kadın Voleybol Takımı için ‘hak ihlali’ kararı

Fenerbahçe Opet

Anayasa Mahkemesi’nce (AYM) Fenerbahçe Spor Kulübü Kadın Voleybol Takımı’nın forma reklam gelirinden Spor Genel Müdürlüğü tarafından alınan payın, mülkiyet hakkı ihlali olduğuna karar verildi.

Fenerbahçe Spor Kulübü’nce 2012- 2013 sezonu Kadınlar Voleybol Ligi’nde giyilecek formalara reklam alınmasına ilişkin 300 bin lira bedel karşılığında şirket ile sözleşme yapıldı. Spor Genel Müdürlüğü tarafından Fenerbahçe aleyhine Asliye Hukuk Mahkemesi’nde alacak davası açıldı. Dava dilekçesinde, ilgili yönetmeliğe göre, 2012- 2013 sezonundaki maçlarda giyilen formalar için alınan reklamdan elde edilen gelirin yüzde 5’inin ödenmesi talep edildi. Söz konusu yönetmelik, 2014 yılının Nisan ayında yürürlükten kaldırıldı; ancak mahkemece aynı yılın aralık ayında verilen kararda dava kabul edilerek, 15 bin liranın davacı idareye ödenmesine hükmedildi. Fenerbahçe’nin temyiz ettiği karar, Yargıtay’da onanırken, karar düzeltme talebi de reddedildi ve kulübe 260 liralık para cezası verildi. Fenerbahçe’den 23 Aralık 2016 tarihinde AYM’ye bireysel başvuruda bulunuldu.

‘MÜLKİYET HAKKI İHLALİ’ KARARI

Fenerbahçe’nin başvurusunu 13 Şubat’ta görüşen AYM tarafından Anayasa’nın 35’inci maddesinde güvence altına alınan mülkiyet hakkının ihlal edildiğine karar verildi. Kararın bir örneği, mülkiyet hakkı ihlali sonuçlarının ortadan kaldırılması için yeniden yargılama yapılmak üzere İstanbul Anadolu 19’uncu Asliye Hukuk Mahkemesi’ne gönderildi. AYM’nin gerekçeli kararı, Resmi Gazete´nin bugünkü sayısında yayımlandı. Kararda, dava konusu olaydaki uyuşmazlığın, reklam gelirinden alınan payın belirlenmesinin ve tahsilinin Fenerbahçe açısından kanunla belirli ve öngörülebilir biçimde düzenlenmiş olup olmadığı noktasında toplandığına dikkat çekilerek, “Kanunu bir dayanağı bulunmadan doğrudan yönetmelik hükümleri ile mali yükümlülük öngörülmesinin ve bu suretle mülkiyet hakkına müdahale edilmesinin kanunilik unsurunu sağlamayacağı kuşkusuzdur” denildi.

‘REKLAM PAYI KANUNDA BELİRLİ VE ÖNGÖRÜLEBİLİR DEĞİL’
Kanunda yer verilen reklam geliri tanımının ise muğlak olduğuna değinen AYM tarafından şu tespitlerde bulunuldu:

“Sonuç olarak somut olayda 3289 sayılı Kanun´da yer verilen reklam geliri tanımının muğlak olması, reklam gelirinden hangi oranda tahsilat yapılacağına dair sınırlayıcı bir düzenlemenin kanunda öngörülmemiş ve tahsilatın nasıl yapılacağına ilişkin belirsizlik göz önüne alındığında, idare tarafından başvurucudan alınan reklam geliri payının esaslı unsurlarının kanunla belirli ve öngörülebilir bir biçimde düzenlenmemiş olması nedeniyle mülkiyet hakkına yapılan müdahalenin Anayasa´nın 13, 35 ve 73´üncü maddelerinde öngörülen kanunilik ilkesini ihlal ettiği sonucuna varılmıştır. Müdahalenin kanunilik şartını sağlamadığı tespit edildiğinden Anayasa’nın 13 ve 35´inci maddelerinde öngörülen kanunilik ilkesini ihlal ettiği sonucuna varılmıştır.”

Kaynak: Sözcü

Okumaya devam et

Fenerbahçe Opet

Fenerbahçe Opet moral yemeğinde bir araya geldi

Fenerbahçe Opet yemek

Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımımız, Türk Hava Yolları ile oynayacağı Vestel Venus Sultanlar Ligi play-off çeyrek final turu karşılaşmaları ile AXA Sigorta Kupa Voley çeyrek finalinde karşılaşacağı PTT maçı öncesi yöneticilerimizin verdiği moral yemeğinde bir araya geldi.

Yönetim Kurulu Üyelerimiz Simla Türker Bayazıt ile İlker Dinçay tarafından Çengelköy’deki Chacha Balık’ta düzenlenen yemekte Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımımızın oyuncuları ile teknik heyeti yer aldı. Sıcak ve samimi bir ortamda yenen akşam yemeğinde moral depolayan Takımımız, keyifli dakikalar da geçirdi.

Okumaya devam et
Reklam

Yazarlar

Son Maç

Geri Sayım

Kasımpaşa — Fenerbahçe

Recep Tayyip Erdoğan Stadyumu
Süper Lig

Süper Lig Puan Durumu

PozTakımOPuan
12653
22653
32650
42649
52644
62643
72740
82534
92632
102631
112630
122729
132628
142626
152625
162525
172623
182622

Facebook

Öne Çıkanlar