Bize Ulaşın

Fenerbahçe Opet

Fenerbahçe Opet moral yemeğinde bir araya geldi

Fenerbahçe Opet yemek

Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımımız, Türk Hava Yolları ile oynayacağı Vestel Venus Sultanlar Ligi play-off çeyrek final turu karşılaşmaları ile AXA Sigorta Kupa Voley çeyrek finalinde karşılaşacağı PTT maçı öncesi yöneticilerimizin verdiği moral yemeğinde bir araya geldi.

Yönetim Kurulu Üyelerimiz Simla Türker Bayazıt ile İlker Dinçay tarafından Çengelköy’deki Chacha Balık’ta düzenlenen yemekte Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımımızın oyuncuları ile teknik heyeti yer aldı. Sıcak ve samimi bir ortamda yenen akşam yemeğinde moral depolayan Takımımız, keyifli dakikalar da geçirdi.

Fenerbahçe HDI Sigorta

Fenerbahçe’den Corona Virüs açıklaması

coronavirüs

Fenerbahçe’den son dakika Corona Virüs açıklaması geldi. Sarı-Lacivertli takım Erkek ve Kadın Voleybol takımlarında 65 kişide Corona Virüs taraması yapıldığını ve tüm sonuçların negatif çıktığını duyurdu.

Fenerbahçe’nin yaptığı açıklama…

Fenerbahçe Spor Kulübü Kadın ve Erkek Voleybol Takımları ile Basketbol Kadın takımımızda sporcu, teknik ve idari ekipten olmak üzere toplamda 65 kişiye yeni tip Koronavirüs taramaları yapılmıştır.

İlk yapılan tetkiklerde 5 kişide Koronavirüs bulgularına rastlanılmış olması sebebiyle, detaylı taramaları gerçekleştirilmiş, sonrasında sonuçlar negatif çıkmıştır.

Böylelikle, tarafımıza iletilen son test sonuçlarına göre tüm sporcu, idari personel ve teknik heyetlerimizin sonuçları negatiftir.

İlk bulguları pozitif çıkan sonrasında yapılan ikinci testlerinde negatif gelen sporcularımız ve teknik heyetimizden bir çalışanımız tedbir amaçlı tıbbı kontrol altında, ev istirahatlerindedirler.

Bu süreçte kulübümüze desteklerinden ötürü sponsorumuz Liv Hospital/Medical Park hastanelerine teşekkürlerimizi sunarız.

Okumaya devam et

Fenerbahçe Opet

AYM’den Fenerbahçe Kadın Voleybol Takımı için ‘hak ihlali’ kararı

Fenerbahçe Opet

Anayasa Mahkemesi’nce (AYM) Fenerbahçe Spor Kulübü Kadın Voleybol Takımı’nın forma reklam gelirinden Spor Genel Müdürlüğü tarafından alınan payın, mülkiyet hakkı ihlali olduğuna karar verildi.

Fenerbahçe Spor Kulübü’nce 2012- 2013 sezonu Kadınlar Voleybol Ligi’nde giyilecek formalara reklam alınmasına ilişkin 300 bin lira bedel karşılığında şirket ile sözleşme yapıldı. Spor Genel Müdürlüğü tarafından Fenerbahçe aleyhine Asliye Hukuk Mahkemesi’nde alacak davası açıldı. Dava dilekçesinde, ilgili yönetmeliğe göre, 2012- 2013 sezonundaki maçlarda giyilen formalar için alınan reklamdan elde edilen gelirin yüzde 5’inin ödenmesi talep edildi. Söz konusu yönetmelik, 2014 yılının Nisan ayında yürürlükten kaldırıldı; ancak mahkemece aynı yılın aralık ayında verilen kararda dava kabul edilerek, 15 bin liranın davacı idareye ödenmesine hükmedildi. Fenerbahçe’nin temyiz ettiği karar, Yargıtay’da onanırken, karar düzeltme talebi de reddedildi ve kulübe 260 liralık para cezası verildi. Fenerbahçe’den 23 Aralık 2016 tarihinde AYM’ye bireysel başvuruda bulunuldu.

‘MÜLKİYET HAKKI İHLALİ’ KARARI

Fenerbahçe’nin başvurusunu 13 Şubat’ta görüşen AYM tarafından Anayasa’nın 35’inci maddesinde güvence altına alınan mülkiyet hakkının ihlal edildiğine karar verildi. Kararın bir örneği, mülkiyet hakkı ihlali sonuçlarının ortadan kaldırılması için yeniden yargılama yapılmak üzere İstanbul Anadolu 19’uncu Asliye Hukuk Mahkemesi’ne gönderildi. AYM’nin gerekçeli kararı, Resmi Gazete´nin bugünkü sayısında yayımlandı. Kararda, dava konusu olaydaki uyuşmazlığın, reklam gelirinden alınan payın belirlenmesinin ve tahsilinin Fenerbahçe açısından kanunla belirli ve öngörülebilir biçimde düzenlenmiş olup olmadığı noktasında toplandığına dikkat çekilerek, “Kanunu bir dayanağı bulunmadan doğrudan yönetmelik hükümleri ile mali yükümlülük öngörülmesinin ve bu suretle mülkiyet hakkına müdahale edilmesinin kanunilik unsurunu sağlamayacağı kuşkusuzdur” denildi.

‘REKLAM PAYI KANUNDA BELİRLİ VE ÖNGÖRÜLEBİLİR DEĞİL’
Kanunda yer verilen reklam geliri tanımının ise muğlak olduğuna değinen AYM tarafından şu tespitlerde bulunuldu:

“Sonuç olarak somut olayda 3289 sayılı Kanun´da yer verilen reklam geliri tanımının muğlak olması, reklam gelirinden hangi oranda tahsilat yapılacağına dair sınırlayıcı bir düzenlemenin kanunda öngörülmemiş ve tahsilatın nasıl yapılacağına ilişkin belirsizlik göz önüne alındığında, idare tarafından başvurucudan alınan reklam geliri payının esaslı unsurlarının kanunla belirli ve öngörülebilir bir biçimde düzenlenmemiş olması nedeniyle mülkiyet hakkına yapılan müdahalenin Anayasa´nın 13, 35 ve 73´üncü maddelerinde öngörülen kanunilik ilkesini ihlal ettiği sonucuna varılmıştır. Müdahalenin kanunilik şartını sağlamadığı tespit edildiğinden Anayasa’nın 13 ve 35´inci maddelerinde öngörülen kanunilik ilkesini ihlal ettiği sonucuna varılmıştır.”

Kaynak: Sözcü

Okumaya devam et

Fenerbahçe HDI Sigorta

AXA Sigorta Kupa Voley (Kadın-Erkek) tarih ve yer değişikliği duyurusu

Axa sigorta kupa voley logo

Türkiye Voleybol Federasyonu tarafından daha önce Sivas’ta ve Gaziantep’te gerçekleştirileceği duyurulan AXA Sigorta Kupa Voley (Kadın-Erkek) final etabının tarih ve yerlerinde değişiklik yapıldı.

Türkiye Voleybol Federasyonu’nun duyurusuna göre AXA Sigorta Kupa Voley Erkekler finali 21-22-23 Mart 2020 tarihlerinde Ankara’da, AXA Sigorta Kupa Voley Kadınlar finali ise 27-28-29 Mart 2020 tarihlerinde İstanbul’da seyircisiz oynanacak.

Fenerbahçe HDI Sigorta Erkek Voleybol Takımımız çeyrek finalde 21 Mart Cumartesi günü Başkent Spor Salonu’nda Bursa Büyükşehir Belediyespor ile saat 20.00’da karşılaşacak. Takımımız, rakibini mağlup etmesi halinde adını yarı finale yazdıracak ve Arkas Spor-İstanbul BBSK maçının galibiyle karşılaşacak.

AXA Sigorta Kupa Voley Erkekler Final karşılaşması 23 Mart Pazartesi günü saat 17.00’da oynanacak.

Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımımız ise çeyrek final etabında 27 Mart Cuma günü Burhan Felek Voleybol Salonu’nda PTT ile saat 19.30’da karşılaşacak. Rakibini mağlup etmesi halinde adını yarı finale yazdıracak olan Fenerbahçe Opet’in bu turdaki rakibi ise Eczacıbaşı Vitra – Atlasglobal Yeşilyurt maçının galibi olacak.

AXA Sigorta Kupa Voley Kadınlar Final karşılaşması ise 29 Mart Pazar günü saat 16.00’da oynanacak.

Okumaya devam et
Reklam

Yazarlar

Son Maç

Geri Sayım

Süper Lig Puan Durumu

PozTakımOPuan
12653
22653
32650
42649
52644
62643
72740
82534
92632
102631
112630
122729
132628
142626
152625
162525
172623
182622

Facebook

Öne Çıkanlar