Bize Ulaşın

Voleybol Erkek

İzzet Ünver 14/16 programının konuğu oldu

Erkek Voleybol Takımımızın smaçörü İzzet Ünver, Fenerbahçe Televizyonu’nda yayınlanan 14/16 programına konuk oldu. Play-off karşılaşmaları için hazır olduklarını vurgulayan deneyimli sporcumuz, takımımızın sezonun genelinde ortaya koyduğu performanstan, cuma günü Arkas Spor ile oynayacakları Axa Sigorta Kupa Voley çeyrek final karşılaşmasına ve özel yaşamına ilişkin birçok konuda açıklamalarda bulundu.

Genel bir sezon değerlendirmesi yapan Ünver, ligin ilk yarısında oynadıkları Arhavi karşılaşmasının kendileri için bir dönüm noktası olduğunu belirtti ve sözlerine şu şekilde devam etti:

“Sezona istediğimiz gibi başlayamadık. Ligin ilk yarısını istediğimiz gibi geçiremedik. Fikstürümüz de zorluydu. Farklı mağlubiyetler sonucunda da ister istemez demoralize olduk. Sezonun ilk yarısında kritik bir Arhavi maçı oynadık. Aşağı yukarı aynı sıralardaydık. O galibiyetten sonra takımın özgüveni fazlalaştı ve art arda aldığımız galibiyetlerle sezonu bitirdik ama puan tablosuna bakıldığında 8.sıradaydık. Önümüzde dördüncü ya da beşinciliği yakalama fırsatımız çok az gözüküyordu. İlk yarıyı o şekilde bitirdik. Değişiklikler oldu, hocamız değişti, yeni transferlerimiz geldi. Bu da bizi pozitif yönde yönlendirdi. İkinci yarıya daha sert başladık ve son altı maçımızı kazandık. Derbimizi kazandık. Onun ayrı bir mutluluğu oldu. Sezonun taçlanacağı noktaya geldik. 9. sıradaydık ve bir anda 5. Sırada bitirdik. Gerek takviyelerle gerek bireysel performanslarla gerekse taraftarlarımızla farklı bir reaksiyon verdik. Üstüne koyarak galibiyet serisi yakaladık ve şu anda hazır durumdayız.”

Cuma günü Malatya’da Arkas Spor ile oynayacakları Axa Sigorta Kupa Voley Çeyrek Final karşılaşmasını da değerlendiren smaçör, “Bu sene en büyük talihsizliğimiz, fikstürlerimizin ve kuralarımızın sert olması ama turnuvalar böyle. Kim günündeyse maçların favorisinin o olduğu maçlar oynuyoruz. Arkas da ligi ikinci sırada bitiren şampiyonlar ligi takımı. Biz İzmir’de 3-2 kaybettik ama tie-break’te çok acamice kaybettik. O zaman daha işi kıramadığımız dönemlerdi. İlk yarıyla kıyasladığımız da şu an daha ciddiye alınan bir rakibiz. Biz istediğimiz profile büründük ve Arkas da bunun bilincinde. Cuma günü nasıl bir senaryo olur bilmiyorum ama umarım bizim mutlu olduğumuz bir senaryo yaşarız. Buna hazırız. Elimizden gelen mücadeleyi verip galibiyetle ayrılmak istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Son olarak taraftarlarımıza da çağrıda bulunan İzzet Ünver, sözlerini şu şekilde sonlandırdı:

“Zor zamanlarımızda taraftarlarımız arkamızda durdu. Demoralize kısmında bizi ayağa kaldırdılar. Rakibe baskıyı, hakemlere baskıyı çok iyi yaptılar ve bütün bunlar bizim kimyamızın oturmasında bize yardımcı oldu. Bundan sonra onlara daha çok ihtiyacımız var. Taraftarlarımız olduğunda rakiplerimiz de bizden daha fazla ürküyor. Dişli oynama kısmında onların payı bizden daha fazla. Malatya’da da bizi yalnız bırakmayacaklarını biliyorum. Umarım onlara gereken mücadeleyi gösterebiliriz. Elimizden gelen mücadeleyi sahada vereceğiz. Turnuva bu ve favorisi yok. Tek maçların telafisi olmuyor. Taraftarlarımızı Malatya’ya bekliyoruz ve bizleri yalnız bırakmasınlar.”

Voleybol Erkek

Voleybolcularımız çifte şampiyonluğun öyküsünü FBTV’de anlattı

Efeler Ligi 2018-2019 sezonunu lig ve Kupa Voley şampiyonluklarıyla tamamlayan Erkek Voleybol Takımımız, Fenerbahçe Televizyonu’nda yayınlanan “Güncel” programına katıldı.

Nihat Mangura’nın sunduğu programda Yönetim Kurulu Üyemiz Simla Türker Bayazıt ile teknik kadromuz da yer aldı. Kazanılan lig ve Kupa Voley şampiyonluğunun öyküsünün anlatıldığı programda oyuncularımız soruları da yanıtladı. Kazanılan kupalar ile bireysel ödüllerin de yer aldığı program renkli görüntülere sahne oldu. Programın ardından Takımımız, kupa ve madalyaları ile objektiflerimize poz verdi.

Okumaya devam et

Voleybol Erkek

Voleybolcularımız ve yönetim şampiyonluk yemeğinde bir araya geldiler

Efeler Ligi’nde 2018-2019 sezonunu Kupa Voley ve lig şampiyonluğuyla tamamlayan Erkek Voleybol Takımımız, Başkanımız Ali Koç ve yöneticilerimizin verdiği şampiyonluk yemeğinde bir araya geldi.

Etiler’deki Sunset restoranda gerçekleştirilen ve Erkek Voleybol Takımımızın oyuncuları ile teknik kadrosunun katıldığı yemekte Başkanımız Ali Koç’un yanı sıra; Yönetim Kurulu Üyelerimiz Mustafa Kemal Danabaş, Simla Türker Bayazıt, Turhan Şahin, Burak Çağlan Kızılhan, Alper Pirşen ile İlker Dinçay da yer aldı.

Sıcak ve samimi bir ortamda yenilen yemek, renkli görüntülere sahne oldu. 4. Kupa Voley ile 5. lig şampiyonluğu doyasıya kutlandı.

Başkanımız Ali Koç ile Yönetim Kurulu Üyelerimiz Simla Türker Bayazıt ve İlker Dinçay, Fenerbahçe Televizyonu’na açıklamalarda bulundu.

Başkanımız Ali Koç: Şampiyonluklar gelsin, biz kutlamasını biliriz

Başkanımız Ali Koç, “Beklentilerin tam tersine bir sezon gerçekleşti. Takım sporları için belki de bütün şubeler arasında en az yatırım yaptığımız şubeydi. Sezon beklentilerimizden daha kötü başladı. Hem Simla hanım hem de İlker beyin önerileri, tavsiyeleri ve dokunuşları doğrultusunda bazı değişiklikler yaptık. Hocamızı değiştirdik. Hidalgo’yu transfer ettik. Kaptan Ulaş ipleri eline aldı, gerçek takım olduk. Benim hep sporda istediğim, ‘Birimiz hepimiz, hepimiz birimiz için’ ruhunu Erkek voleybol Takımımızda gördük. Genç Türk oyuncularımız da süper performans sergilediler. Kötü başlayan sezonda ligin en iyi 3 takımını arka arkaya yendik, şampiyon olduk. Sonra ligin en iyi takımını eleyerek ligde finale yükseldik. İstanbul’da 2-0 büyük bir adım. Üçüncü maçta 3 şampiyonluk sayısı verdik, hakkımızdı kazanamadık ve 2-1 oldu. Sonra sıkıntılı bir dördüncü maç, ‘Eyvah’ dedik. Hatta, ‘Sağlık olsun, bu bile başarı’ diye düşünüyorduk. Beşinci maçta inanılmaz bir performans. Çocuklar inanılmaz iş çıkardılar. Arkas Spor kadrosu derin bir takım, İzmir’de müthiş bir desteği var. Hepimiz gördük. Ona rağmen gururla bu kupayı bizim için buraya getirdiler. Allah razı olsun onlardan. Hepsini canı gönülden tebrik ediyorum. En son 2012’de böyle bir başarı yaşamıştık. Hem erkek hem de kadın voleybolda Fenerbahçe ligi domine ediyordu, kadın voleybolda Avrupa’yı domine ediyorduk. İnşallah önümüzdeki sezon imkanlarımızın el verdiği çerçevede yatırımlarımızı yapıp hep tepeye oynamaya devam ederiz. Karlı bir hafta sonu oldu bizim için. Kadın basketbolda da Galatasaray’ı elememize çok ehemmiyet veriyorum. İnşallah Çarşamba günü başlayacak seriyle kupayı müzemize getirirler. Erkek basketbolda her şey çok iyi gidiyordu ama sakatlıklar beni endişelendirmeye başladı. İnşallah sakatlarımız toparlanır, inşallah Obradovic bir kez daha şapkadan tavşan çıkarır. 17-19 Mayıs tarihlerinde İspanya’ya gittiğimiz zaman bugün sakatlığı bulunan oyunculardan birkaçı toparlanırlar. Futbolda yaşadığımız talihsizlikleri kötü gidişatın bir kısmını ben şansa, uğursuzluğa bağlıyorum. Tabii ki sadece şans, uğursuzluk değil, pek çok nedeni var. Birdenbire son dönemde basketbolda şanssızlıklar yaşıyoruz, bunu da skor anlamında değil sakatlıklar anlamında söylüyorum. İnşallah bunları da bertaraf edip Fenerbahçe’nin bir spor kulübünden çok daha fazlası olduğunu bir kez daha gösterebiliriz. Bugün oyuncularımız tatile çıkmadan buluşalım istedik. Şampiyonluklar gelsin, biz kutlamasını biliriz.” dedi.

İlker Dinçay: Sporcularımızla gurur duyuyoruz

Daha sonra söz alan Yönetim Kurulu Üyemiz İlker Dinçay, “Başkanım aslında tüm hikayeyi detaylarıyla özetledi. Gerçekten çok önemli bir hikaye başarıldı. Tabii her zaman söylüyoruz; Fenerbahçe bütün şubelerde şampiyonluğa oynamak üzere takımlarını kuruyor. Erkek Voleybol Takımımız şampiyon oldu. Kadın Basketbol Takımımız Galatasaray’ı eleyerek finale yükseldi. Masa Tenisi Kadın ve Erkek Takımlarımız liglerini şampiyonlukla tamamladı. Geçen hafta kürekçilerimiz Galatasaray’a karşı muhteşem bir zafer kazanıp şampiyon oldular. Genç atletlerimiz lig elemelerini hem kadınlarda hem de erkeklerde birinci bitirdiler, rekorlarımız var. Fenerbahçe’ye özel bir şey. Sporcularımızla gurur duyuyoruz. Burası çok büyük bir camia. Erkek Voleybol da bu camianın en önemli parçalarından bir tanesi. Büyük ailenin küçük bir parçasıyla şampiyonluğumuzu kutluyoruz.” ifadelerine değindi.

Simla Türker Bayazıt: İleriki senelerde bu başarıların devamı gelecektir

Son olarak söz alan Yönetim Kurulu Üyemiz Simla Türker Bayazıt ise, “Bu sene Kadın Voleybol Takımımız da büyük başarı gösterdi. Ligi 3. bitirdi, Türkiye ikincisi oldu. CEV Şampiyonlar Ligi’nde üçüncü olduk. Seneye CEV Şampiyonlar Ligi’ne hem kadınlar hem de erkeklerde katılan tek Türk kulübüyüz. Biz bir spor kulübüyüz. 9 branşta kadın-erkek her branşta zirveye oynuyoruz. Takımımız da bu bilinçle, Fenerbahçelilik ruhuyla çok güzel bir ekip oldu, uyum sağladı. Ben öncelikle Başkanımıza bu görevi bize layık gördüğü için çok teşekkür ediyorum. Biz de elimizden geleni yapıyoruz. İnşallah ileriki senelerde bu başarıların devamı gelecektir.” diye konuştu.

Okumaya devam et

Basketbol Kadın

4 Mayıs Fenerbahçe için güzel bir gündü

Fenerbahçe Spor Kulübü 4 Mayıs’ta 3 farklı branşta oynadığı tüm maçlardan galip ayrılarak güzel bir gün geçirdi. Tek mağlubiyeti ise Fenerbahçe Beko aldı.

Fenerbahçe Beko ilk olarak Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nde kendi sahasında Banvit’i ağırladı ve mücadeleden 78-70 mağlup ayrıldı.

Fenerbahçe Erkek Voleybol Takımı ise Efeler Ligi Play-Off’ta 2-2 olan final serisinde son maçı kazanarak sezonu şampiyon olarak tamamladı ve kupayı müzesine götürdü.

Kadın basketbolda ise Potanın kraliçeleri Kadınlar Basketbol Süper Ligi play-off yarı final son maçında Galatasaray’ı 54-51 yenerek galip ayrıldı ve yarı final serisini 3-2 kazanarak Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde finale çıktı. Fenerbahçe finalde ise Çukurova Basketbol ile karşılaşacak.

Öte yandan Fenerbahçe futbol takımımız deplasmanda Kasımpaşa’yı 3-1 yenerek kötü gidişe dur dedi ve önemli bir 3 puan kazandı.

Fener Alayı Özel Haber

Okumaya devam et
Reklam

Yazarlar

Geri Sayım

Spor Toto Süper Lig

Lefter Küçükandonyadis Sezonu Puan Durumu

PozTakımOPuan
13266
23266
33262
43257
53247
63242
73242
83242
93240
103240
113240
123238
133238
143237
153234
163233
173232
183225

Facebook

Öne Çıkanlar