Bize Ulaşın

Kürek

Kürekçimiz Fatih Ünsal’dan Türkiye rekoru geldi

Olimpik takımla birlikte 2020 Tokyo Olimpiyatlarına kota alabilmek için hazırlıklarına devam eden Fenerbahçe kürek şubesi sporcularından Fatih Ünsal, 2 km ergometre testinde elde ettiği 6.15.2’lik süresi ve 1.33.8’lik ortalama derecesi ile Türkiye rekorunun sahibi oldu.

Kürek

Gençler Türkiye Kürek Şampiyonası gerçekleştirildi

Fenerbahçe Kürek Şubemiz, Gençler Türkiye Kürek Şampiyonası’nda küçük kızlar ve yıldız kızlarda şampiyon oldu.

Gençler Türkiye Kürek Şampiyonası, 17-18 Ekim tarihlerinde Sakarya/Sapanca-Kırkpınar Mevkii’nde gerçekleştirildi.

Kürek Şubemiz, küçük kızlar ve yıldız kızlarda 300 puanla zirvede yer alırken; küçük erkeklerde 210 puanla, yıldız erkeklerde 530 puanla, genç kızlarda 350 puanla, genç erkeklerde ise 400 puanla ikinci oldu.

Okumaya devam et

Kürek

Gençler Türkiye Kupası Kürek Yarışları’nda Yıldız Kız, Küçük Erkek ve Küçük Kız Takımlarımız Şampiyon oldu

Kürek

Sakarya/Sapanca-Kırkpınar Mevkii’nde yapılan Gençler Türkiye Kupası Kürek Yarışları, bugün yapılan final müsabakalarıyla sona erdi. 30’a yakın kulüpten yaklaşık 400 sporcunun katıldığı yarışlarda Fenerbahçe Kürek Şubemiz, küçük erkek, küçük kız ve yıldız kızlarda şampiyon oldu.

Yarışları Yönetim Kurulu Üyemiz Sevik Zeynep Becan, Amatör Şubeler Koordinatörümüz Fikret Çetinkaya, Fenerbahçe Kürek Şubemiz Sorumlusu Ozan Bayülken ve Bolu Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Selçuk Zorlu da takip etti.

Kürekçilerimiz, ikinci gün yarışları sonunda genç erkekler tek çifte, genç erkekler 4 tek, yıldız kız tek çifte, yıldız kız 2 çifte, genç kız 2 çifte, genç kız 4 tek, küçük kız tek çifte ve küçük kız 2 çifte yarışlarında birinci olurken genç erkekler 2 çifte, genç erkekler 4 çifte, genç kız tek çifte, genç kız 2 tek ve küçük erkekler 4 çiftede ikinci olarak yarışları tamamladı. Sporcularımız, gençler 2 tek, 8 tek ve küçük erkek 4 çifte yarılarındaysa üçüncülük elde etti.

İki gün süren yarışlar sonunda 29 yarışın 14’ünü kazanan Fenerbahçe Kürek Şubemiz; küçük kızlarda 300, küçük erkeklerde 238, yıldız kızlarda da 300 puan toplayarak kupanın sahibi oldu. Fenerbahçemiz, genç kız ve genç erkek ile yıldız erkeklerde ikinci sıraya yerleşti.

Okumaya devam et

Kürek

Gençler Türkiye Kupası Kürek Yarışları’nda ilk gün geride kaldı

Sakarya/Sapanca-Kırkpınar Mevkii’nde yapılan Gençler Türkiye Kupası Kürek Yarışları’nın ilk gününde Fenerbahçe Kürek Şubemiz, 7 altın, 7 gümüş ve 2 bronz madalya kazandı.

Sporcularımız küçük kızlar 4 çifte ve küçük erkekler 2 çiftede 2. sırayı aldı. Fenerbahçemiz, küçük erkekler tek çiftede ise 3.’lük elde etti.

Kürek Şubemiz, yıldız kızlar 4 çifte ile yıldız erkekler 2 çifte, 4 tek ve 4 çiftede birinci oldu. Fenerbahçemiz, yıldız erkekler tek çifte, 2 tek ve 8 tek yarışlarını 2. tamamlarken, tek çiftede kürsünün 3. basamağına çıktı.

Genç kızlarda 2 çiftede altın madalya kazanan sporcularımız, 2 tek ve tek çiftede ise gümüş madalyanın sahibi oldu.

Gençler Türkiye Kupası Kürek Yarışları, 9 Ağustos Pazar günü (Yarın) yapılacak müsabakalarla sona erecek.

Okumaya devam et
Reklam

Yazarlar

Geri Sayım

Fenerbahçe — MKE Ankaragücü (On time)

Fenerbahçe Ülker Stadyumu
Süper Lig

Süper Lig Puan Durumu

PosTakımOPuan
11735
21735
31733
41731
51830

Facebook

Öne Çıkanlar