Bize Ulaşın

Kürek

Gençler Türkiye Kupası Kürek Yarışları’nda Yıldız Kız, Küçük Erkek ve Küçük Kız Takımlarımız Şampiyon oldu

Kürek

Sakarya/Sapanca-Kırkpınar Mevkii’nde yapılan Gençler Türkiye Kupası Kürek Yarışları, bugün yapılan final müsabakalarıyla sona erdi. 30’a yakın kulüpten yaklaşık 400 sporcunun katıldığı yarışlarda Fenerbahçe Kürek Şubemiz, küçük erkek, küçük kız ve yıldız kızlarda şampiyon oldu.

Yarışları Yönetim Kurulu Üyemiz Sevik Zeynep Becan, Amatör Şubeler Koordinatörümüz Fikret Çetinkaya, Fenerbahçe Kürek Şubemiz Sorumlusu Ozan Bayülken ve Bolu Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Selçuk Zorlu da takip etti.

Kürekçilerimiz, ikinci gün yarışları sonunda genç erkekler tek çifte, genç erkekler 4 tek, yıldız kız tek çifte, yıldız kız 2 çifte, genç kız 2 çifte, genç kız 4 tek, küçük kız tek çifte ve küçük kız 2 çifte yarışlarında birinci olurken genç erkekler 2 çifte, genç erkekler 4 çifte, genç kız tek çifte, genç kız 2 tek ve küçük erkekler 4 çiftede ikinci olarak yarışları tamamladı. Sporcularımız, gençler 2 tek, 8 tek ve küçük erkek 4 çifte yarılarındaysa üçüncülük elde etti.

İki gün süren yarışlar sonunda 29 yarışın 14’ünü kazanan Fenerbahçe Kürek Şubemiz; küçük kızlarda 300, küçük erkeklerde 238, yıldız kızlarda da 300 puan toplayarak kupanın sahibi oldu. Fenerbahçemiz, genç kız ve genç erkek ile yıldız erkeklerde ikinci sıraya yerleşti.

Kürek

Fenerbahçeli milli kürekçi Elis Özbay Dünya üçüncüsü oldu

Elis Özbay

Fenerbahçeli milli kürekçimiz Elis Özbay, Hırvatistan’da yapılan Dünya Kupası Kürek Yarışları’nda hafif kilo iki çiftede bronz madalya kazandı.

Fenerbahçeli milli kürekçimiz Elis Özbay, Hırvatistan’ın başkenti Zagreb’te gerçekleştirilen Dünya Kupası Kürek Yarışları’nda önemli bir başarı elde etti. Elis Özbay-Mervenur Uslu ikilisi, hafif kilo iki çifte A finalinde 07:23.89
dereceyle 3. olarak bronz madalya kazandı. Yarışta kürsünün ilk basamağına Fransa, ikinci basamağına ise Belarus çıktı.

Erkeklerde Fenerbahçeli milli kürekçilerimizden Enes Yenipazarlı hafif kilo tek çifte A finalde 5. sırada alırken, Fenerbahçeli ikili Selahattin Gürsoy ve Aydın İnanç Şahin 2 tek A finalde, geçtiğimiz günlerde Olimpiyat kotası alan kulübümüzün sporcusu Onat Kazaklı da tek çifte A finalde 6. oldu.

Okumaya devam et

Kürek

Fenerbahçe üst üste 5. şampiyonluğuna hazırlanıyor

Kürek

Her sene Sapanca Gölü’nde yapılan Büyükler Türkiye Şampiyonası Kürek Yarışları, bu sene 11-14 Şubat 2021 tarihleri arasında Muğla Köyceğiz’de yapılacak.

Covid-19 pandemi döneminde tüm zorluklara rağmen antrenmanlarına hız kesmeden devam eden Fenerbahçe Kürek Takımı son 4 senenin şampiyonu olarak bu sene de Şampiyonanın en büyük favorisi konumunda.

1914 yılında kurulmuş olan Fenerbahçe Kürek Şubesi, Büyükler Türkiye Şampiyonası sonrasında A Milli takımına verdiği 15 sporcusuyla 2021 Tokyo Olimpiyatları başta olmak üzere, Avrupa ve Dünya şampiyonlarında da başarılı olabilmek için tüm kadrosu ile çalışmalarına devam ediyor.

Okumaya devam et

Kürek

Kürekçilerimiz, Büyükler Türkiye Kupası’nda kadınlarda ve erkeklerde şampiyon oldu

Kürekte Büyükler Türkiye Kupası Yarışları 21-22 Ocak tarihlerinde Muğla / Köyceğiz’de gerçekleştirildi. Kürek Şubemiz, erkeklerde ve kadınlarda şampiyon oldu.

Büyük Erkeklerde Kürekçilerimiz 570 puan toplayarak Türkiye Kupası’nı kazanırken, Galatasaray 424 puanla ikinci sırada yer aldı.

Kürek Şubemiz, Büyük Kadınlarda ise 150 puanlı Galatasaray’ı geride bırakarak 470 puanla zafere ulaştı.

Okumaya devam et
Reklam

Yazarlar

Geri Sayım

HES Kablo Kayserispor vs Fenerbahçe (On time)

Büyüksehir Belediyesi Kadir Has Stadyumu
Süper Lig

Süper Lig Puan Durumu

PosTakımOPuan
13981
23981
33979
43968
53962

Facebook

Öne Çıkanlar