Bize Ulaşın

Kulüp

Fenerbahçe’de Acun Ilıcalı sürprizi!

Ali Koç başkanlığındaki sarı lacivertli yönetim dev bir anlaşmaya imza atmak üzere…

Acun Ilıcalı, kulüp televizyonu için yayınlar hazırlayacak! İşte detaylar…

Fenerbahçe, Türk medya sektörünün önde gelen isimlerinden Acun Ilıcalı ile FB TV’nin gelişimi için her konuda işbirliğine gidecek. Ilıcalı, kulüp televizyonuna izlenme oranı yüksek programlar monte edecek ve kulübün televizyondan para kazanmasını sağlayacak.

Haziran ayında göreve gelen Başkan Ali Koç yönetiminde birçok alanda atılım yapan ve yeniliğe giden Fenerbahçe, kulübün televizyon kanalında da büyük bir değişime imza atacak. FB TV’yi aktif, güncel programlar üreten ve çok izlenen bir kanal haline getirmek isteyen sarı lacivertli yönetim bu bağlamda dev bir işbirliğine imza atmak üzere…

Yönetim, tanınmış televizyoncu Acun Ilıcalı ile anlaşmak üzere… Taraflar anlaşırsa, yönetim, Türk medya sektörünün önde gelen isimlerinden olan Acun Ilıcalı ile FB TV’nin gelişimi için her konuda işbirliğine gidecek.

KOMSUOĞLU’NA ÖNEMLİ GÖREV!
Anlaşmaya göre Ilıcalı, kulüp televizyonuna danışmanlık yapacak. Şimdiye kadar birçok başarılı programa imza atan Ilıcalı, Fenerbahçe yönetimine hangi tür programların daha çok izleneceği, nasıl daha fazla reklam alınacağı yönünde tavsiyeler verecek. Fenerbahçe yönetiminde, FB TV’den sorumlu yönetici olarak görev yapan Sertaç Komsuoğlu da ünlü televizyoncu ile işbirliğinde önemli bir rol üstlenecek.

Övgü Doğan da yönetim danışmanı olarak kanalda görev üstlenecek. Eski genel müdür İhsan Topaloğlu’nun halefi henüz belirlenmese de, Acun Ilıca’ya yakınlığı ile bilinen bir ismin FB TV’nin başına getirilmesi bekleniyor.

Kaynak: Hürriyet

Kulüp

Fenerbahçe, Beşiktaş ve Galatasaray risk altında

3 kulübün raporunda da, ‘Borca batıklık’ ve ‘Şirketin sürekliliğinin devamına ilişkin ciddi şüpheler oluşturabilecek önemli belirsizlikler saptanmıştır’ şeklinde ifadelere yer verildi. Tablo çok kötü.

Halka açık futbol şirketleri Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş, Kamuyu Aydınlatma Platformu’na 2019 Kasım dönemi bilançolarını gönderdi. Bu kulüplerimizden Galatasaray 75, Fenerbahçe 28 milyon TL kar açıklarken, Beşiktaş 151 milyon TL zarar ettiğini bildirdi. Ancak mali tablolarda dikkat çeken en önemli unsurlardan biri de 3 kulübün de bir önceki döneminin borçlarının yükselmesi oldu. Beşiktaş’ın toplam yükümlülükleri 1 milyar 966 milyon TL’den 2 milyar 379 milyon TL’ye yükselirken, toplam öz kaynakları eksi 815 milyon TL’den 966 milyon TL’ye geriledi. G.Saray’ın ise toplam yükümlülükleri 1 milyar 707 milyon TL’den 1 milyar 860 milyon TL’ye çıktı. G.Saray’ın özkaynaklarında ise 100 milyon TL’ye yakın bir iyileşme görüldü.

ÖZKAYNAKLAR EKSi 197 MiLYON

Fenerbahçe Futbol A.Ş’nin toplam yükümlülükleri 2 milyar 629 milyon TL’den, 2 milyar 790 milyon TL’ye yükseldi. Buna rağmen her 3 kulübün finansal raporlarını hazırlayan denetim şirketleri, “Dikkat Çeken Husus” bölümüne iç karartan notlar düştüler. Galatasaray’ın toplam öz kaynaklarının eksi 197 milyon TL olduğu notunu düşen Güney Bağımsız Denetim şirketi raporunda, “Söz konusu durumun TTK’nun 376. Maddesine göre borca batıklık olarak değerlendirilmesi nedeniyle, Şirket Yönetim Kurulu’nun TTK’nın 376. Maddesi’nde belirtilen tedbirleri alması gerektiğine ilişkin yaptığı açıklamalara dikkat çekmek isteriz. Bu şartlar, şirketin sürekliliğinin devamına ilişkin ciddi şüpheler oluşturabilecek önemli belirsizliklerin bulunduğunu göstermektedir” ifadelerine yer verdi.

EN YÜKSEK NEGATiF BEŞiKTAŞ’TA

Güney Bağımsız Denetim Şirketi, F.Bahçe ile ilgili, “Grubun net öz kaynaklarının negatif 620 milyon 307 bin TL olması, işletmenin sürekliliğinin devamına ilişkin ciddi şüphe oluşturabilecek önemli bir belirsizliğin varlığını göstermektedir. Şirketin borca batık durumda bulunduğu şüphesini uyandıran işaretler konusundaki düzenleme kapsamına girdiğinden, yönetimin tedbirleri almasını gerektirmektedir” vurgusu yapıldı. Beşiktaş’ın denetimini yapan Arkan Engin Uluslararası Bağımsız Denetim şirketi de şu ifadelere yer verdi: “Öz kaynakların negatif 966 milyon 538 bin TL olması nedeniyle şirketin sürekliliğine ilişkin ciddi şüphe oluşturabilecek belirsizlikler vardır. Borca batıklık durumunda bulunduğu şüphesini uyandıran işaretler konusunda yönetimin tedbirleri alması gerekmektedir.”

Kaynak: Akşam

Okumaya devam et

Kulüp

Fenerbahçe’den KAP açıklaması!

Açıklama

Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) açıklamada bulunan Fenerbahçe Kulübü, 2019-2020 sezonunun ilk 6 ayında 26,6 milyon TL kar elde ettiğini duyurdu.

Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) açıklamada bulunan Fenerbahçe Kulübü, 2019-2020 sezonunun ilk 6 ayında elde edilen kar ve zarar rakamlarını resmen açıkladı.

6 AYDA 26,6 MİLYON TL

Sarı lacivertli kulübün KAP’a bildirdiği rakamlara göre, 2018-2019 sezonunun ilk 6 ayında yaklaşık 57 milyon TL zarar eden Fenerbahçe, 2019-2020 sezonunun ilk 6 ayında 26,6 milyon TL kar elde etti.

Okumaya devam et

Futbol

Ali Koç, gündemi değerlendirdi: Tarihi çağrı ve transfer açıklaması…

Süper Lig’de ikinci devrenin ilk haftası geride kalırken Fenerbahçe Başkanı Ali Koç geçen hafta adeta “demeç savaşları” ile ısınan gündemi TRT Spor’da değerlendirdi. Özellikle yeniden yapılandırma ve harcama limiti konusu üzerinde duran Ali Koç, transfer çalışmalarını ve gündemi de değerlendirirken ezeli rakiplerinin başkanlarına da çağrıda bulundu.

Süper Lig’de devre arası kamp döneminde kulüp başkanlarının birbiri ardına gelen demeçleriyle alevlenen tartışma ortamında gündemin baş aktörlerinden Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, TRT Spor’da yayınlanan Stadyum programında canlı yayında gündemi değerlendirdi.

Fenerbahçe Kulübü Mali İşler Direktörü Serdar Yıldız ile yayına katılan ve ağırlıklı olarak yeniden yapılandırma süreci hakkında konuşan Ali Koç, gündemin yanı sıra Fenerbahçe’nin mali durumu ve transfer çalışmaları hakkında da önemli açıklamalarda bulundu:

Ali Koç’tan tarihi çağrı!
“Anaparalar ödenmeye başladığı zaman harcama limitleri eksi olarak çıkacak. Mesela eksi 1 milyar TL. Herkes bu konuda hemkifir. Hemfikir olmayan varsa anlatsın. Dört büyük kulübün başkanını çağırın, oturalım burada, konuşalım. Kapıda ilk biz oluruz. Artık masada oturmamız lazım.”

Transferde son durum!
“Fenerbahçe taraftarı transfer bekliyor. Son kapı kaldı o da Tahkim. Yarın yapılmasını bekliyorduk, perşembeye alındı. Ağırdan alıyorlar. 17’sinde karar aldılar. Tahkim’e gittik. Diyelim lehimize karar çıktı ayın 25’ine gelmiş oluyoruz ve bizim hamle alanımız kalmıyor…

Fenerbahçe’nin bir şekilde şu transfer döneminde transfer yapması istenmiyor. Şu durumumuzda kendi sınırlarımız içindeyken bile istenmiyor. Arzu edilseydi, Fenerbahçe’nin şu dönemde transfer yapabileceği doneler ve argümanlar mevcuttu. TFF, Tahkim kararıyla bir 50-55 milyon TL imkan verse bile zaten UEFA’dan sınırlandırmam var. Oyuncu satmadan ancak kiralama yapabilirim. Haliyle B planımız da yok.”

Falette oynayamayacak!
Ersin Düzen’in “Bu şartlarda Falette oynayamayacak yani” sorusunu da yanıtlayan Ali Koç, “Evet. Lisansı çıkamadığı için mevcut durum bu” dedi.

Yeni dönemde artık yüksek maaşla futbolcu getirmenin artık imkansız olacağının altını da çizen Ali Koç, “Türkiye’de artık yıllık 3 milyon Euro, 4 milyon Euro ücret ödemek imkansız. İsim vermeyeceğim ama yurt dışında 700-800 bin Euro’ya oynayan oyuncu buraya 3-3.5 milyon Euro’ya geliyordu. Menajerler de artık bilecek; Türkiye para kazanacağın bir son durak değil” dedi.

Ali Koç, Ersin Düzen’in “Fenerbahçe Avrupa’ya gidebilecek mi” sorusuna ise “Yeniden yapılandırma yapabilirsek evet” şeklinde cevap verdi.

Programda öne çıkan detaylar şöyle:

“Anlatacak çok şey var. Her soruya açığım. Amacımız Türk futbolunun finansal sıkıntılarını, talimatnameyi, bizim buna neden karşı olduğumuzu ve yapılandırmayı neden imzalamadığımızı anlatacağız. Bu sistem devam etmeyecek, çökecek. 5 sene tamamlanmadan bu sistem çökecek. Bunu her yerde söyledim. Tüm bunları sokaktaki vatandaşların anlayacağı şekilde anlatmak istiyoruz.”

“5 sene içinde bu işin çözülemeyeceği için 5 sene sonra bir kez daha yapılandırma yapılacak, takla attırılacak. Biz de ‘neden şimdiden doğrusunu yapmıyoruz’ diyoruz. 5 sene sonra yine bunun değişmesi gerekince oyun devam ederken kural değişikliği olmuş olmayacak mı!”

‘FFP bizde faydalı olmadı!’
“FFP bizde faydalı olmadı. Avrupa’nın genelinde olduğu gibi ileri gideceğimize aksine biz daha sıkıntılı durumlara gittik. UEFA cezalandıran bir konumda değil yardım eden konumda. 2015’teki darbe girişimi ve sonrasında yaşanan kur yükselişinde UEFA bize özel düzenlemeler yaptı.”

“Talimatname geç kaldı. Bir önceki federasyon görevini doğru yapabilseydi, bu harcama limiti, talimatname vadedilen gibi 1 Haziran’da açıklanabilseydi herkes ayağını yorganına göre uzatacaktı. Türk futbolu her anlamda çökmüş durumda. Verdiğimiz ücretler… Gençlere verilen süre… En yaşlı lig olmamız… Tüm bunların yanında talimat 1 Haziran’a yetişmeyince ayağımızı yorganımıza göre hiçbirimiz uzatamadık. Bir de üzerine yayıncı kuruluş belli sebeplerle indirime gidince…”

‘La Liga modelini inceledik…’
Fenerbahçe Kulübü Mali İşler Direktörü Serdar Yıldız: “UEFA bizim hazırladığımız taslağın La Liga modeline benzediğini söyledi ve bizden La Liga modelini incelememizi istedi. La Liga modelinde iki sene üst üste zarar eden kulüpler cezalandırılıyor.”

Ali Koç: “İşler sıkı tutulsaydı sezon başında harcama limitleri belirlenecekti. Ama biz, harcama limiti Haziran’da harcanamadı diye har vurup harman savurmadık.”

‘Hamle yapamıyoruz!’
Ali Koç harcama limitinin Haziran’da açıklanamaması ile ellerinin kollarının bağlandığını ifade etti ve “Eksi harcama limiti hiçbir yerde olmaz. Belli bölgelerde fazlalığımız var ama sol bekte eksiğimiz var. Beli üç dört oyuncu göndereceğim, bir sol bek alacağım ve şampiyonluk ihtimalimi artıracağım. Ama yapamıyorum. Talimatnameyle futbol zapturapt altına alınamaz. Talimatname bize hame imkanı vermiyor. UEFA bile bu imkanı tanıyor. Bunu manevra alanımızın ne kadar kısıtlandığını göstermek için söylüyorum” dedi.

“Yapılandırma adı altında önümüze sunulacak şartların altına hiçbir yönetim kurulu imza atamaz. Bir buranın sahibi değiliz. Böyle bir şeyin altına giremeyiz. Yapılandırma iyi niyetli bir hamle ama gerçekçi değil. İmzayı attığın anda olmayacak duaya amin diyorsun. Burada dile getiremeyeceğim şartlar var. Bunu Cumhurbaşkanımıza da anlattım. Yapılandırma 10 yıl olmalı. Üç yıl anapara-faiz ödemesiz olmalı ve kulüpten kulübe değişmeli.”

‘Mahçup oluyoruz’
“Bizden beklenen; başkalarının dağ gibi yaptığı borcu bir şekilde eritmek. Geçmişteki kimse sorumlu olmayacak biz sorumlu olacağız. Bu ticaretin ve aklın mantığına aykırı. Bunu iyi anlatmamız gerekiyor… Taraftar, ‘Bu kadar devletten yardım istiyorsunuz. Fabrikada 8 saat çalışan işçinin aldığı para belli. Burada milyonları çok kolay gibi konuşuyorsunuz’ dese taraftar hakkı var. Ben böyle insanlarımıza karşı mahçup oluyorum.”

“Biz TFF Yönetim Kurulu’na kimseyi önermedik. Daha önceki dönemlerde Üç Büyükler’in temsilcisi oluyordu. Biz kendi dönemimizde kimseyi önermedik. TFF futbolu yönetememiş. U20 Ligi kapatılıyor yerine bir şey gelmiyor. Talimatname yetişmiyor. Antrenör yetişmiyor. Yabancı oyuncu transferinde nitelik belirleme yok. Her şeyin topyekün ele alınması gerekiyor. Yapısal reformlar bir günde yapılmıyor.”

“Günü kurtarma mantığı ile devam edersek hiçbir şey değişmeyecek. Yarın öbür gün yayın ihalesi yeniden yapılırsa ve bu sefer 450 yerine 100-150 milyon verilirse ne olacak? Bu borçlar nasıl ödenecek. Ama artık bizim için büyük resim değil Fenerbahçe önemli!”

Fenerbahçe, TFF’nin talimatnamesi ve harcama limitlerinde hesaplanırken belirlenen faiz oranına da tepki gösterdi. Beşiktaş’ın da tepki gösterdiği faiz oranıyla (yüzde 31.5) ilgili olarak Ali Koç, “Beşiktaş’ın haklı bir serzenişi var. Biz de bunu destekliyoruz” dedi.

’25 milyon Euro tasarruf ettik!’
Fenerbahçe Kulübü Mali İşler Direktörü Serdar Yıldız, “Fenerbahçe çok transfer yaptı deniyor ama iki sezonu da denk transfer bütçesiyle noktaladık ve 25 milyon Euro tasarruf ettik” derken Ali Koç ise “Aynı zamanda 11 oyuncumuzun da sözleşmesi sona erdi” dedi.

Okumaya devam et
Reklam

Yazarlar

Geri Sayım

Fenerbahçe — Medipol Başakşehir

Fenerbahçe Ülker Stadyumu
Süper Lig

Süper Lig Puan Durumu

PozTakımOPuan
11840
21836
31835
41834
51832
61830
71830
81826
91824
101824
111823
121822
131818
141818
151815
161814
171812
181810

Facebook

Öne Çıkanlar