Bize Ulaşın

Kulüp

Fenerbahçe yönetiminde kadın yönetici damgası

Fenerbahçe Yönetim

Yeni bir döneme başlayan Fenerbahçe’de yönetim kurulu listesinde kadın yönetici sayısının artması dikkatlerden kaçmadı. Yeni branşlar, mevcut branşlar ve sosyal sorumluluk projelerinde bu isimler büyük önem taşıyacak

Başkan Ali Koç’un yeni yönetiminde özellikle kadın yöneticilerin artması dikkatlerden kaçmadı. Simla Türker Bayazıt ile yola devam edilirken Nüket Küçükel Ezberci, Esin Güral Argat ve Selma Altay Rodopman da yönetim kurulunda yer aldı.

Yeni dönemde kadın futbol takımının kurulması, sosyal sorumluluk projeleri ve HeForShe çalışmalarına ağırlık verecek olan sarı-lacivertlilerde bu dört isim büyük önem taşıyacak.

Ayrıca geçtiğimiz dönemde voleybol takımlarındaki başarılarıyla dikkat çeken Simla Türker Bayazıt ile Fenerbahçe Doğuş Yelken takımında istikrarlı ve başarılı işlere imza atan Selma Altay Rodopman yeni dönemde aktif isimler olacak.

Ankara kökenli bir isim olan Nüket Küçükel Ezberci de kurulacak kadın futbol takımı ve sosyal sorumluluk projelerinde ön planda olacak. Tecrübeli bir iş insanı olan Esin Güral Argat da deneyimleri ve birikimleriyle kulüpte önemli bir konumda olacak.

Kaynak: Skorer

Kulüp

Ali Koç: Yapmak istediğimiz Fenerbahçe ailesini her zaman diri, birbirine bağlı, kenetlenmiş topluluk haline getirmek

Ali Koç

Başkanımız Ali Y. Koç, Kulübümüzün gerçekleştirdiği geleneksel bayramlaşma töreninde açıklamalarda bulundu.

Öncelikle herkesin bayramını kutlayan Başkanımız, Tokyo’nun ev sahipliğinde düzenlenecek 32. Yaz Olimpiyat Oyunları’nda mücadele edecek Türkiye kafilesinin 5’te 1’inin Fenerbahçeli sporculardan oluşuyor olmasından dolayı gurur duyduklarını ifade etti. Başkanımız Ali Y. Koç, yeni sezon öncesi futbol başta olmak üzere diğer şubelerimizde de hazırlıkların başladığını ifade etti.

Beraber olmayı, birlikte bir şeyler yapabilmeyi özlemişiz

“Hepinize hoş geldiniz diyorum. İyi ki geldiniz, iyi ki buradasınız. Beraber olmayı özlemişiz, birlikte bir şeyler yapabilmeyi. Bayram törenlerimiz olur, maçlarda olur, salonlarda olur ama inşallah yavaş yavaş adım adım o noktaya gidiyoruz. O noktada devam etmemiz lazım. Dolayısıyla hep beraber çoluk çocuk buradasınız. Tekrar herkesi aşı olmaya davet ediyorum. Çünkü bu pandemiyi hayatımızdan çıkartıp normal işlerimize dönmemiz, normal önceliklerimizi yapmamız lazım. Bayramlar bizi biz yapan, bizi birbirimize bağlayan, geleneklerimizi hatırlatan, ulusumuzun çimentosu olarak değerlendirebileceğimiz, toplumumuzun birlik ve beraberliğini perçinleyen her sene yaşadığımız, coşkuyla kutlamaya alışık olduğumuz, geleneklerini yaşattığımız günlerdir ama tabii 1 buçuk senedir her şeyin normal dışında olduğu gibi törenlerimiz de geleneklerimizi yaşama şeklimiz de biraz farklılaştı. Burada toplanıyoruz, inşallah ay sonu Yüksek Divan Kurulumuzu da normal şartlar çerçevesinde yapacağız.

Ben öncelikle sıcak havaya rağmen buraya teşrif eden hepinize çok çok teşekkür etmek istiyorum. Zahmet ettiniz, sağ olun, var olun, eksik olmayın. Benim bu günlerdeki, bayramlaşmadaki en sevdiğim taraf da ailece gelinmesi, çocukların gelmesi.. Çocuklar geldiği zaman onlarla fotoğraf çekilmek, formalarını imzalamak, yapabilirsek muhabbet etmek.. Çünkü bizim yapmak istediğimiz o büyük Fenerbahçe ailesini her zaman diri, birbirine bağlı, kenetlenmiş, arasından su sızmayacak derecede birbirine bağlanmış topluluk haline getirmek. Fenerbahçe böyle olduğu zaman Fenerbahçe’nin başaramayacağı hiçbir şey yoktur; Fenerbahçe’nin mücadele edemeyeceği hiçbir şey yoktur! Dolayısıyla bu birlik ve beraberliğimizin bir yansıması olarak bu törenlere çok çok önem veriyorum.

Bu sene her şeyden çok yaptığımız çalışmalar, ektiğimiz tohumlar ve hedeflerimiz doğrultusunda son derece inançlı ve iddialıyız

Bir yaz dönemi geçiriyoruz. Yavaş yavaş ligler başlayacak, yavaş yavaş stresli günlere geri döneceğiz, yavaş yavaş Fenerbahçemizin her branşta yaptığı maçlar günlük önceliklerimizin parçası olacak. Bizler de bu bağlamda, bu doğrultuda hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Branşlar yavaş yavaş toplanmaya başlıyor. Sezon öncesi kamplar.. Futbol daha erken başlayacağı için bir adım önde diğer branşlara göre. Ama şunu söyleyeyim; bu sene özellikle futbolda çok daha farklı şeyler, çok daha güzel günler yaşayacağımızın ben burada habercisi olmayı istiyorum. Ne kadar kararlı ve inançlı olduğumuzu anlamanız açısından. Çünkü ben genelde ilerisi ile ilgili hiçbir zaman tahminde bulunmam, büyük konuşmam, ‘inşallah, kısmet’ derim, kısmete çok inanırım. Ama bu sene her şeyden çok yaptığımız çalışmalar, ektiğimiz tohumlar ve hedeflerimiz doğrultusunda son derece inançlı ve iddialıyız. İddialı olmayı seven biri değilim ama iddialıyız. 7 senedir beklediğimiz her şeyden önemli ve üstünde tuttuğumuz futbol branşımızda şampiyonluğu yakalamak. Rahat olun gazeteci arkadaşlarımızla da burada biraz önce konuşuyorduk, onlarla dertleşiyorduk. Onlara da burada huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Çünkü onların gecesi gündüzü Fenerbahçe’yi takip etmekle geçiyor. Tabii diğer muhabirlerle yarışıyorlar, kim daha çok haber alacak, kim daha çok haber yapacak. Onlar da bir nevi bizim emekçilerimiz. Bazılarının temsil ettiği kurumlarla zaman zaman sıkıntımız olsa da bu arkadaşlar da sizler bizler gibi Fenerbahçeli. Ellerinden geleni yapmaya çalışıyorlar. Onlara da teşekkür ediyorum. Ama diyorlar ki, ‘Sizden hiç haber çıkmıyor’. Bizde çalışmalar iyi gidiyor, bu sene birazcık farklı süreçleri ele alıyoruz. Bazı yaptığımız çalışmaları sonuçlandıktan bir müddet sonra açıklıyoruz. Bunun da mümkün olduğu kadar, gerektiği için gizliliğine, gizli kalmasına önem veriyoruz. Şunu bilmenizi isterim ki tüm şubelerde çalışmalar harıl harıl devam ediyor. Bizi izlemeye, dinlemeye, takip etmeye hem Fenerbahçe TV bazında hem de geleneksel medyada devam etmenizi rica ediyorum.

Biz Fenerbahçeliler olarak Türkiye Cumhuriyeti’nin 2020 Tokyo Olimpiyatları’na gönderdiği kafilenin 5’te 1’inin bizim çocuklarımızdan oluşmasından dolayı bence ne kadar gurur duysak azdır

Vefa Bey, önemli bir konuya değindi: Olimpiyatlar! Kafilemiz Tokyo’ya vardı. Herkes heyecanlı, 4 senedir hazırlandıkları maçlar veya yarışlar… onlar için kalpleri atmakta, heyecanla, sabırsızca kendi branşlarındaki müsabakaların başlamalarını beklemektedirler. Bazılarıyla konuştum, bazılarıyla da konuşacağım ama biz Fenerbahçeliler olarak Türkiye Cumhuriyeti’nin 2020 Tokyo Olimpiyatları’na gönderdiği kafilenin 5’te 1’inin bizim çocuklarımızdan oluşmasından dolayı bence ne kadar gurur duysak azdır. Güçlü bir devlet olmanın önemli unsurlarından bir tanesi ekonomi gibi, sanayi gibi gelişmiş toplum olmak için insan kalitesinin yüksekliği kadar sportif başarı da son derece önemli oluyor. Türkiye Cumhuriyeti olarak bugüne kadar nüfusumuza baktığımız zaman, demografik yapımıza baktığımız zaman, sporu ne kadar sevdiğimize baktığımız zaman, spora ne kadar yatırım yaptığımızı incelediğimiz zaman Olimpiyatlarda çok daha güçlü, çok daha kuvvetli, çok daha büyük kafilelerle katılıp çok daha fazla madalyalar kazanmamız gerektiğine de inanıyorum. Bu sene yine rekor sayıda sporcumuz var ama bunu üstüne koya koya geliştirmeliyiz. Biz de Fenerbahçe Spor Kulübü olarak kurulduğumuzdan bu yana tarihimizde, kültürümüzde, öğrendiklerimize baktığımız zaman bizim işimiz Türkiye Cumhuriyeti’ne sporcu kazandırmak; eğitimli, Atatürkçü gençleri yetiştirip bu ülkeye spor seviyesinde hizmet etmelerini sağlamaktır. Ve bence bütün imkansızlıklar içinde Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı olarak şunu söyleyebilirim; inanın bu kulüp, bu camia elinden gelenin fazlasını yapıyor, yapmaya çalışıyor. İnşallah yıllar ilerledikçe de biz olalım ya da biz olmayalım, kim olursa olsun bunun üstüne koyarak koyarak bu kültürü, bu yaklaşımı, bu anlayışı,  bu değerleri geliştirir ve ülkemize uluslararası başarılar kazandırır.

Bu vesileyle başta kendi sporcularımız olmak üzere 108 kişilik kafilemizin her bir sporcusunun yolu açık, şansı bol olsun. İnşallah Türkiye, bu Olimpiyatlar sonrası Olimpiyatlar tarihinde elde ettiği en iyi dereceleri elde eder, bizim de bir nebze burada katkımız olur.

Ay sonu tekrar buluşacağız, Yüksek Divan Kurulu Toplantısı’nda. Çoluk çocuk anneler, babalar, anneanneler, dedeler babaanneler… hepinizi sevgiyle saygıyla kucaklıyorum, Kurban Bayramınızı kutluyorum. İnşallah huzurlu, mutlu, sağlıklı, sarı lacivert başarılarla dolu daha nice bayramlarda hep beraber birbirimize kavuşuruz.

Hepinize yazın geriye kalan bölümünü keyifli geçirmenizi ama her şeyden önce Covid tedbirlerine dikkat etmenizi rica ediyorum. Çünkü yeni varyantlardan, yeni dalgalardan bahsediyorlar. Bir sezonu daha sizsiz, taraftarsız geçiremeyiz. Bu hem bizim için geçerli hem de bütün kulüpler için geçerli, sektör için geçerli, sporun ruhu için geçerli. Hep beraber tribünlerde, salonlarda buluşmak üzere.. Hepinizi tekrar sevgiyle, saygıyla kucaklıyorum.”

Okumaya devam et

Kulüp

Fenerbahçe Yönetim Kurulu’nda görev dağılımı yapıldı

Fenerbahçe Yönetim Kurulu

Fenerbahçe’de 26 Haziran Cumartesi günü yapılan seçimli olağan genel kurulda yeniden başkanlığa seçilen Ali Koç’un yönetim kurulunun görev dağılımı gerçekleştirildi.

Fenerbahçe Kulübünde 25-26 Haziran’da gerçekleştirilen olağan seçimli genel kurulda göreve gelen yeni yönetim kurulunda görev dağılımı yapıldı. Ali Koç başkanlığındaki yeni yönetim kurulunda, Erol Bilecik başkan vekili, Burak Kızılhan genel sekreter, Selahattin Baki de basın sözcüsü oldu

Sarı Lacivertli kulübün açıklamasına göre, tek liste olarak seçime giren Ali Koç başkanlığındaki yeni yönetim kurulunda yapılan görev dağılımı şöyle:

Ali Koç: Yönetim ve icra kurulu başkanı

Erol Bilecik: Başkan vekili, icra kurulu üyesi, basın sözcüsü, kurumsal iletişim, finans, muhasebe, denetim, bütçe, vergi, insan kaynakları, FB TV

Burak Kızılhan: Genel sekreter, icra kurulu üyesi, gelir oluşturma ve pazarlama

Ömer Temelli: İcra kurulu üyesi, stat yönetimi, tesisler, turizm ve catering

Mehmet Dereli: İcra kurulu üyesi, dış ilişkiler

Fethi Pekin: Sportif olmayan hukuk işleri, tüzük yönetimi

Sertaç Komsuoğlu: Muhasip üye, erkek basketbol şubesi

Simla Türker Bayazıt: Voleybol şubesi, sosyal sorumluluk

Hüseyin Arslan: Gayrimenkul yatırım ve projeler, kamu ilişkileri, sosyal sorumluluk

Esin Güral Argat: Fenerium

Nüket Küçükel Ezberci: Kamu ilişkileri

Ahmet Ketenci: Stat yönetimi, stat turu, turizm ve catering

Alper Pirşen: Sportif hukuk işleri, futbol altyapı

Kemal Danabaş: Kadın basketbol şubesi

Ruşen Çetin: Şube ve dernekler

Selma Altay Rodopman: Yelken şubesi, üye ilişkileri, FB Gençlik Kulübü

Ömer Okan: Eğitim kurumları ve eğitim tesisleri, spor okulları

Selahattin Baki: Basın sözcüsü

Bekir İrdem: Kürek şubesi, müze yönetimi, dış ilişkiler,

İlker Dinçay: Gayrimenkul yatırım ve projeler, atletizm, boks, masa tenisi, yüzme şubeleri

Özgür Özaktaç: Futbol altyapı

Can Gebetaş: Kurumsal iletişim

Okumaya devam et

Kulüp

Ali Koç ve yöneticiler mazbatalarını aldı

Ali Koç mazbata

Fenerbahçe Spor Kulübü’nün Seçimli Olağan Genel Kurulu’nda 6 bin 459 oy alarak yeniden Başkanımız seçilen Ali Y. Koç ve 6 bin 378 oy alan Yönetim Kurulu Üyelerimiz düzenlenen törenle mazbatalarını aldı.

Başkanımız Ali Y. Koç, Yüksek Divan Kurulu Başkanımız Vefa Küçük ve yeni yönetim kurulu üyelerinin hazır bulunduğu mazbata töreni kulüp binamızda gerçekleştirildi. Törenin açılış konuşmasını yapan ve Başkanımız Ali Y. Koç ile yönetim kurulu üyelerimize başarılar dileyen Yüksek Divan Kurulu Başkanımız Vefa Küçük, “Fenerbahçe Spor Kulübü’nün yeniden seçilen Sayın Başkanı, yeniden seçilen Yönetim Kurulu Üyeleri, öncelikle seçim sonuçlarının Fenerbahçe Spor Kulübü’ne hayırlar uğurlar getirmesini diliyorum. 3 sene daha kulüp başkanımızın görevini başarıyla sürdürmesini, başta sportif başarılar olmak üzere kulübümüzün bütün sporcularının muvaffak olması için elinizden geleni yapmanızı ve mali durumumuzun eskisinden daha iyiye gitmesini ve yeni tesisler kazandırmanızı delegelerimiz, genel kurulu üyelerimiz adına hassaten rica ediyorum. Hem kendi adıma hem de kongreyi yöneten başkanlık divanı üyesi arkadaşlarım adına ve genel kuruldaki bütün üyelerimizin icazeti adına sizleri tebrik ediyorum, başarılarınızın daim olmasını diliyorum. Yönetim Kurulu üyesi arkadaşlarımızın da üçüncü seneden sonra 3 sene daha devam edecek arkadaşlarımız var, bu sene bu masada oturmak suretiyle göreve başlayıp inşallah 3 seneyi tamamlayacak arkadaşlarımız var. Toplam 21 Yönetim Kurulu Üyemizin de Sayın Ali Y. Koç başkanlığında ona dilediğim bütün temennileri sizler için de diliyorum. Muvaffak olmanızı, kulübümüze yararlı olmanızı diliyorum ve hepinize Allah’ın yardımcı olmasını temenni ediyorum. Şimdi sizlere genel kurul sonuçlarına göre kesinleşmiş seçim sonucu düzenlediğimiz mazbatayı takdim edeceğiz. Yönetim Kurulu Üyelerimizden başlamak suretiyle mazbataları tek tek takdim edeceğiz. Esas iktidarın sahibi olan yönetim sizlere geçecek.” dedi.

Mazbata töreninde kısa bir konuşma yapan Başkanımız Ali Y. Koç ise, “Öncelikle Vefa Bey’e, Vefa Beyin başkanlığında seçimli genel kurulumuzu idare eden divan başkanlığına, hepinize hem iki gün için harcadığınız mesai, emek, çaba, birleştirici ve yapıcı üslubunuz için çok çok teşekkür ederiz. Vefa Bey, her daim öyle olmuştur. 3 Temmuz’da Vefa Bey, divan başkanı değildi ama buraya, bu odaya gelen ilk kişi, pazar veya pazartesi, pazardan sonraki ilk gün Vefa Bey’di. Her zaman ben onun akil rehberliğini yaşadım, gördüm. Sonra da onun divan başkanlığında başkan olmak kısmet oldu. Son 3 senede inişli çıkışlı zamanlar da yaşasak Vefa Bey, her zaman danışabileceğimiz bir kişi olarak yanımızda oldu. Ben size hem geçmiş için hem de son iki gün için şahsım ve yönetim kurulum adına, tüm Fenerbahçe camiası adına çok teşekkür ediyorum. İnşallah bu dönem geçen döneme göre çok daha farklı olacak. Çok daha güzel şeyleri konuşacağımız, sonunda mutlulukların olacağı, Fenerbahçe’nin hak ettiği yerde bulunacağı bir dönemin başlangıcı olacağına canı gönülden inanıyorum. Sağ olun, var olun. Hepimizin yolu açık şansı bol olsun.” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Yüksek Divan Kurulu Başkanımız Vefa Küçük, Başkanımız Ali Y. Koç ve Yönetim Kurulu Üyelerimize tek tek mazbatalarını verdi.

Mazbata töreninin sonunda Başkanımız ve Yönetim Kurulumuz için hazırlanan pasta da kesildi.

Yönetim mazbata

Okumaya devam et
Reklam

Geri Sayım

Medipol Başakşehir vs Fenerbahçe (On time)

Başakşehir Fatih Terim Stadyumu
Süper Lig

Süper Lig Puan Durumu

PosTakımOPuan
1410
239
337
437
537

Facebook

Öne Çıkanlar