Başkan Koç da anmaya katıldı - Fener Alayı
Bize Ulaşın

Diğer

Başkan Koç da anmaya katıldı

Srebrenica Soykırımı’nın üzerinden 25 yıl geçti. Her yıl İstanbul’da hayatını kaybedenlerin anılmasına öncülük eden Bosna Sancak Akademik Kültür ve Tarih Vakfı bu yıl, ’Srebrenica İçin Okumalar’ adlı etkinlik düzenledi. Etkinlik kapsamında Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç ve diğer ünlü isimler Srebrenica’nın 25 kurbanının adını okudu.

Bosna Hersek’in Srebrenitsa şehrindeki Potoçari’de 11 Temmuz 1995’te yapılan ve İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra Avrupa’nın tanık olduğu ’en büyük soykırım’ olarak tarihe geçen Srebrenica Soykırımı’nın üzerinden 25 yıl geçti. Her yıl İstanbul’da hayatını kaybedenlerin anılmasına öncülük eden Bosna Sancak Akademik Kültür ve Tarih Vakfı bu yıl, ’Srebrenica İçin Okumalar’ adlı etkinlik düzenledi. Etkinlik kapsamında Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç ve diğer ünlü isimler Srebrenica’nın 25 kurbanının adını okudu.

Kaynak: Fanatik

Diğer

Kulüpler Birliği’nden yayıncı kuruluşa karşı taviz yok

Kulüpler Birliği

Kulüpler Birliği’nde yabancı sınırlamasına getirilen yeni sisteme karşı ortak itiraz ediliyor. Süper Lig’in yayın ihalesinde indirim isteğine karşı da tek ses olundu.

Bundan sadece birkaç sene önce durum çok farklıydı. Süper Lig’deki hakem hataları sonrasında federasyonun yaptığı bir hamle üzerine Kulüpler Birliği Vakfı’nın (KBV) internet sitesinden bomba bir açıklama yapılıyordu. “Süper Lig’deki 17 takımın görüş birliğiyle…” ifadesinin kullanıldığı metin isim verilmese de Galatasaray’ı hedef alıyordu. Dev bir çatlağa dönüşen bu krizin ardından sarı-kırmızılı kulüp KBV otu rumlarına başkan düzeyinde katılım göstermiyor, diğer kulüpler ise metinde imzalarının olmadığını belirterek yeni bir krize kapı açıyordu. Bugün ise çok farklı bir kimlikte KBV. Türkiye’yi, Türk futbolunu ve özellikle Süper Lig kulüplerini ilgilendiren konularda daha önce görülmemiş bir şekilde birlikte hareket ediliyor. KBV, yabancı sınırı, yayın ihalesi ve kadına şiddet konularında ismine yakışır örnek bir birliktelik sergiliyor.

TAHKiM KURULU’NA YABANCI iTiRAZI
TFF’NIN 8 Temmuz’da duyurduğu yeni yabancı kuralına karşı itirazlar çığ gibi… KBV’de alınan karar uyarınca tüm kulüpler ayrı ayrı Tahkim Kurulu’na itirazda bulunacak. Galatasaray ve Kasımpaşa’nın yaptığı resmi başvuruların ardından Beşiktaş, Fenerbahçe, Sivasspor, Alanyaspor, Göztepe ve Antalyaspor da Tahkim Kurulu’nun yolunu tutmuştu. Diğer Süper Lig kulüpleri de yabancı sayısının azaltılacağı yeni sisteme itiraz edip uygulamanın kaldırılmasını isteyecek.

BEINSPORTS’A KARŞI TAVİZ YOK
KULÜPLER Birliği Vakfı, Süper Lig’in yayıncısı beİN Sports’a karşı da birlikte hareket etme kararı aldı. Katarlı sermayedar, koronavirüs sürecini ve artan dolar kurunu gerekçe göstererek yayın ihalesinde değişiklik istedi. Geçen sene yapılan düzeltmeye ek olarak bu kez de yüzde 20 indirim isteneceği bekleniyordu. Yayıncının istediği oranın ise yüzde 45’i bulduğu ortaya çıktı. KBV toplantısında böyle bir indirimin kesinlikle kabul edilmeyeceği kararı alındı. beİN Sports’a “Sözleşme şartlarına uyun yoksa alternatiflere bakacağız” mesajı iletildi.

KADINA ŞİDDETE DUR DE
ARTAN kadına şiddet vakaları Süper Lig kulüplerini harekete geçirdi. Kulüpler Birliği Vakfı’nda alınan karar doğrultusunda Dur De projesi hayata geçiriliyor. KBV, kadınların şiddete maruz kalmasını engellemek, toplumda ekonomik, sosyal ve kültürel hayata katılımlarını teşvik etmek amacıyla kamuoyunun dikkatini çekmek için kamu spotu hazırladı. Geniş çaplı bir medya kampanyası düzenleyerek ‘Dur De!’ projesini etkin olarak duyurmak isteyen Kulüpler Birliği, Süper Lig takımlarının sosyal medya kanallarını kullanarak Kadına Şiddete Dur De mesajı verecek. Başta dört büyükler olmak üzere, 18 Süper Lig ekibinin kaptanları, kadına şiddete dur diyecek.

Kaynak: Sözcü

Okumaya devam et

Diğer

Fenerbahçeli Alex de Souza, İstanbul’a geliyor

Alex de souza türkiye tshirt

Fenerbahçe’nin efsane futbolcusu Alex de Souza, İstanbul Tavla Turnuvası için Türkiye’ye geliyor. Dünyanın en büyük tavla turnuvası olan İstanbul Tavla Turnuvası, 5 bin yıllık geleneği mobil cihazlara taşıyıp, sokak hayvanları yararına rekor denemesine imza atacak.

Alex de Souza, Fernando Muslera ve Burcu Esmersoy gibi birçok ünlü ismin destek verdiği dünyanın en büyük tavla turnuvası olan ‘İstanbul Tavla Turnuvası’, 18 Temmuz’da başlayacak. En az 5 bin yıllık geçmişiyle bugün bile her kuşağın en eğlenceli aktiviteleri arasında bulunan tavla, İstanbul’da bir rekor denemesine dönüşüyor. İstanbul Tavla Turnuvası’na telefonlarından katılacan tavlaseverler, hem ödül kazanacaak hem de dünya rekoru denemesinin parçası olacak.

18 Temmuz’da başlayacak olan organizasyon, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Uluslararası Tavla Federasyonu, Vodafone Türkiye, Tavla Stars, Passo ve Atölye Grup iş birliğiyle gerçekleşecek. Burcu Esmersoy, Alex de Souza, Fernando Muslera gibi ünlü isimler tarafından da desteklenen etkinlik, katılımcılara bu isimlerle tavla oynama fırsatı da sunacak. Öte yandan düzenlenecek etkinlik sokak hayvanları yararına düzenlenecek.

KATILIM ÜCRETSİZ, ÖDÜLLER CAZİP

Turnuvaya tamamen ücretsiz biçimde katılmak için Tavla Stars oyununu iOS ya da Android mobil cihazlardan ya da Apple bilgisayarlardan indirip kayıt olmak yetecek. Organizasyon kapsamında birinciye 10 bin lira ve Melek Hotels Bozburun’da bir hafta tatil, ikinciye 5 bin lira, üçüncüye 3 bin lira ve dördüncüye 2 bin lira ödül verilecek. Tavlaseverler etkinlik için www.tavla.istanbul adresinden kayıt yaptırıp bilgi alabilecekler.

Kaynak: DHA

Okumaya devam et

Diğer

Aziz Yıldırım’a güzel jest

Aziz Yıldırım

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, Fenerbahçe Spor Kulübü eski Başkanı Aziz Yıldırım’ın ismini sokağa veya caddeye, annesinin isminin ise bir parka vereceklerini belirtti.

Özlü, “Yıldırım çok kıymetli bir spor adamıdır. Türk sporuna çok önemli katkıları olmuştur. Sayın Yıldırım’ın Düzcemiz’e çok önemli hizmetleri olmuştur. Dolayısıyla kendisinin ve annesinin Düzce’de bir parka ve sokağa isimlerinin verilmesi yaklaşık 6 aydır bizim gündemimizdeydi. Bunu meclisimizin gündemine alacağız” diye konuştu.

Kaynak: DHA

Okumaya devam et
Reklam

Yazarlar

Geri Sayım

Süper Lig Puan Durumu

PozTakımOPuan
13469
23465
33462
43460
53457
63456
73453
83446
93445
103443
113442
123436
133436
143435
153435
163432
173432
183432

Facebook

Öne Çıkanlar