Bize Ulaşın

Fenerbahçe Beko

Zeljko Obradovic: Bu maçı kazanmayı hak ettik

Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımımızın Başantrenörü Zeljko Obradovic, 78-61’lik Zalgiris Kaunas galibiyetinin ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Başantrenörümüz Zeljko Obradovic’in açıklamalarından derlediklerimiz:

“Geride çok zor bir dönem bıraktık. Oyuncularımı tebrik ediyorum, çünkü 4 maçta da başından sonuna kadar savaştılar. Bu dört maçta bazı anlarda iyi oynamadığımız doğrudur ama bir antrenör olarak gurur duyuyorum. Çünkü hiçbir zaman pes etmedik ve sonuna kadar savaştık. Bugün çok agresif basketbol oynayan takıma karşı oynadık. Tam saha baskı yapıyorlar ve savunma yapıyorlar. Buna hazır olmamız gerekiyordu. Top kaybı yapmamaya çalıştık, ilk yarıda 4 tane yaptık. O yüzden de 14 sayı avantajımız oldu. 3.çeyrekte 7 top kaybı yaptık. Bu an bu akşam için en büyük problemimizdi. Son çeyrekte de iki tane. Bu maçı kazanmayı hak ettiğimize inanıyorum. Her zaman vurguladığım gibi oynaması çok zor bir takım, çok iyi bir takım ve arkadaşım Sarunas’ı da takım için yaptıklarından dolayı tebrik ederim. Oynama şeklimizden ve bütün oyunculara süre verebildiğim için çok memnunum. İnanılmaz bir akşam için taraftarlara da teşekkür etmek istiyorum. Pazar günü oynayacağımız Sakarya maçına da davet ediyorum.”

“Melih, çok iyi oynadı, devamını diliyorum ama savunmada da katkı yapması gerekiyor. Hücum açısından ne iyi oyunculardan bir tanesi, geçen akşam da iyi oynadı. Çok akıllı bir oyuncu ve basketbolun hem hücum hem de savunma olduğunu çok iyi biliyor. Melih dışında son oynanan 4 maçta da her açıdan katkı veren Nicolo Melli hakkında da konuşmak istiyorum. Herkese örnek gösterilecek bir oyuncu, inanılmaz oynadı. Oyunculardan bahsederken Vesely’den de bahsetmem gerekiyor. İstatistiklere baktığımızdan 27 dakika boyunca oynadı ve harikaydı. Bütün oyuncularımın bu takım için önemli olduğunun farkındayız.”

“Aslında bu maç temposunda konsantrasyonu yüksek tutmak kolay bir şey değil. Hep sıfırdan başlamak zorunda olduklarını biliyorlar. Basketbolu çok seven bir grup. Basketbol konuşan, iyi ilişkileri olan, tabii ki iyi olmadıkları anlar olabiliyor ama burada kendimizi güvenmemiz gerekiyor. Bu çok önemli. Hatalar olabilir ama bunu düzeltmek lazım. Sonraki adımları nasıl ilerleyeceğimizi konuşarak ben ve ekibim de gerektiği zaman motivasyon konusunda katkıda bulunuyoruz.”

“Ahmet top kaybı yaptı. Geçen sezonla kıyaslayınca daha iyi bir performans gösteriyordu. Bu sene çok daha iyi olabileceğini düşünüyorum. Ahmet, çok çalışkan bir oyuncu ama söylediğiniz her şeye katılıyorum. Ben antrenör olarak, takım arkadaşları olarak ona yardım etmemiz gerekiyor. Anlaması gereken şeyler var, uzun olarak daha iyi şeyleri anlatmamız gerekiyor. Daha iyi olacağına inanıyorum, ona güveniyorum.”

“Maç temposundan dolayı oyuncu sağlığı ve koçun mental sağlığına ilişkin sorular hep soruluyor. Oyuncular antrenman yapmaktan çok oynamayı seviyorlar. Sahada olmak istiyorlar. Geçen seneye göre idman programımız çok farklı yapıyoruz, farklı çalışıyoruz; çünkü adapte olmak zorundayız. Örneğin dün Moskova’dan döndükten sonra daha hızlı salona gelebilmek için takım otobüsü yerine minibüslerle buraya geldik, bir an önce çalışabilmek için. 30 dakika toplantı yapabildik. Sabah da biraz da detaylar hakkında konuşabildik. Ama bunun içerisinde ben savunmamızı çok iyi yaptığımızı düşünüyorum. Çok iyi oynadık. Seneye 4 çift maç haftası daha olacak. Bütün takımlar için ortak bir düşünce olduğunu düşünüyorum, ben de kulübümüzle bu konuyu konuşacağım. Kesinlikle charter uçuş gerekiyor. Atina gibi yerler için değil ama uzun seyahatlerde(Rusya, İspanya) hem oyuncuların dinlenmeleri adına hem de oyuncuların daha rahat gidebilmeleri adına.”

“Çok akıllılar. Oyuncular arasında çok güzel ilişkiler var. Yıldızlardan bahsetmeniz güzel oldu ama sadece taraftarlar ve basın için, antrenör olarak benim için hepsi aynı. Gençlerin bunu düşünüp fark etmesi güzel bir şey. Benim içi güzel bir duygu. Bizim en değer verdiğimiz şey takım içindeki kimyadır. Tabii oyuncular ve etrafındaki kişiler için de tabii.”

“Aslında şu anda iki tane farklı lig oynuyoruz. EuroLeague’de ve Türkiye Ligi’nde tek fark, takvim. NBA’de üst üste maç oynuyorlar, biz bunu yazın hazırlık sürecin yapıyoruz. Tecrübe edinmek için. Ama EuroLeague’in çok iyi olduğuna inanıyorum ve çok daha iyi olacak. Hepimiz alışacağız ve hazır olacağız. Basketbol güzel olsun, basketbolu seven insanları mutlu olsun.”

“Maç içindeki enerjiye baktığınızda, gösterdiği reaksiyonlara bakınca basketbolu ne kadar sevdiğini görüyorsunuz. Bir koç olarak hatalar bulmak ve daha iyi olmalarını düşünmek tabii ki benim işim ama Jan’ın bir oyun kurucu gibi beyni var. Birçok oyuncunun anlamadığı şekilde anlayabiliyor. İnşallah bu seviyede devam eder, hatta biraz daha iyi olur.”

Fenerbahçe Beko

Havalimanı kulesinden Fenerbahçe Beko’ya zafer tebriği

Fenerbahçe Beko, THY Avrupa Ligi’nin 19’uncu haftasında deplasmanda kazandığı Gran Canaria maçının ardından İstanbul’a döndüğü sırada Sabiha Gökçen Havalimanı kulesinden zafer tebriği aldı.

Fenerbahçe Beko, Avrupa basketbolunun kulüpler düzeyindeki 1 numaralı organizasyonu olan THY Avrupa Ligi’nin 19’uncu haftasında, deplasmanda İspanyol temsilcisi Herbalife Gran Canaria’yı 82-64 yendiği maçından ardından İstanbul’a döndü. Fenerbahçe Beko kafilesini taşıyan Airbus 320-214 tipi ve FH1907 sefer sayılı özel uçağın pilotu, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na iniş yapmak için alçaldığı sırada kule ile iletişime geçti. Alçalma için izin isteyen pilota kule görevlisi, “Dünkü zaferlerinden dolayı takımı tebrik ediyorum” dedi.

Bunun üzerine uçağın pilotu kuleye, “Teşekkürler efendim ileteceğim kendilerine” diyerek tebriği takıma iletti.

Fenerbehçe Beko,THY Avrupa Ligi’nde 17’nci galibiyetini alırken liderliğini korudu. Alt sıralardaki Gran Canaria ise 13’üncü mağlubiyetini elde etti.

Kaynak: DHA

Okumaya devam et

Fenerbahçe Beko

Zeljko Obradovic: Aynı seviyede oynamaya devam etmeliyiz

Başantrenörümüz Zeljko Obradovic, Herbalife Gran Canaria galibiyetinin ardından Fenerbahçe Televizyonu’na açıklamalarda bulundu.

Takımımızın göstermiş olduğu performanstan dolayı memnun olduğunu belirten Zeljko Obradovic, “İlk yarıda avantajı ele geçirdik. İkinci yarıda da iyiydik. Üçüncü çeyrekte sorunlar yaşadık ama daha sonra toparladık. Gran Canaria’nın nasıl bir takım olduğunun bilinciyle geldik. Onlara o şekilde hazırlandık. Takımın göstermiş olduğu performanstan dolayı memnunum. Aynı seviyede oynamaya devam etmemiz gerekiyor.” dedi.

Salonda olan taraftarlarımıza da destekleri için teşekkür eden Koç Obradovic, “Burada bile bizi destekleyen taraftarlarımızın olması çok güzel. Nereye gidersek gidelim her zaman varlar ve yanımızdalar.” şeklinde konuştu.

Okumaya devam et

Fenerbahçe Beko

Gran Canaria – Fenerbahçe Beko maç sonucu: 64-82

Turkish Airlines EuroLeague’in 19. maç döneminde temsilcilerimizden Fenerbahçe Beko, deplasmanda karşı karşıya geldiği Herbalife Gran Canaria’yı 82-64 mağlup etti. Zalgiris Kaunas’ın ardından Gran Canaria’yı da çift haneli farkla geçmeyi başaran Fenerbahçe, 19. maçında 17. galibiyetini aldı.

Turkish Airlines EuroLeague‘in 19. maç döneminde temsilcilerimizden Fenerbahçe Beko, İspanya temsilcisi Herbalife Gran Canaria ile deplasmanda karşı karşıya geldi.

Karşılaşmaya hücumda Erick Green’i etkili kullanarak başlayan temsilcimiz Fenerbahçe, ilk 5 dakikalık bölümü 7-9’luk skorla üstün geçmeyi başardı. Çeyreğin kalan bölümünde kenardan gelen Jan Vesely’i etkin kullanmayı başaran Fenerbahçe Beko, ilk çeyreği 19-24‘lük skorla önde tamamladı.

Jan Vesely’den üç sayılık basket!

Fenerbahçe’nin yıldız ismi Jan Vesely, ilk çeyreğin bitimine 4 saniye kala üç sayı çizgisinin gerisinden isabeti buldu.

Vesely, EuroLeague’deki son üçlük isabetini 8 Ocak 2016’da Fenerbahçe’nin Kızılyıldız’ı deplasmanda 88-65 mağlup ettiği maçta sağlamıştı.

İkinci çeyrekte Lauvergne ve Kalinic ile etkili olmayı başaran temsilcimiz, farkı açarak 3:53 kala 25-35’lik skorla farkı çift hanelere çıkardı. Kalinic ile etkili oyununu sürdüren Fenerbahçe, son 1 dakikalık bölüme de 30-44 önde girdi. Temsilcimiz ilk yarıyı da 32-44‘lük skorla üstün tamamladı.

Üçüncü çeyreğe iyi başlayan Fenerbahçe, 7:18 kala skoru 34-49’a getirerek farkı 15 sayıya kadar çıkardı. Fakat Kim Tillie ile etkili olan Gran canaria, 4 dakika kala skoru 44-51’e getirdi. Ev sahibi ekip, 1:53 kala da skoru 48-53 yaptı. Temsilcimiz, üçüncü çeyreği ise 51-56 önde tamamladı.

Son çeyreğe etkili başlayan temsilcimiz, ilk 5 dakikalık bölüm geçilirken 56-71 ile tekrar farkı 15 sayıya çıkarmayı başardı. Son 2 dakikalık bölüme girilirken de temsilcimiz 60-80’lik skoru yakaladı. Temsilcimiz, maçtan da 62-84’lük skorla galip ayrıldı.

Zalgiris Kaunas’ın ardından Gran Canaria’yı da çift haneli farkla geçmeyi başaran Fenerbahçe, 19. maçında 17. galibiyetini aldı.

Okumaya devam et
Reklam

Yazarlar

Geri Sayım

Fenerbahçe vs Evkur Yeni Malatyaspor

Fenerbahçe Ülker Stadyumu
Spor Toto Süper Lig

Spor Toto Süper Lig

Lefter Küçükandonyadis Sezonu Puan Durumu

PozTakımOPuan
11838
21832
31832
41729
51829
61829
71828
81828
91824
101822
111721
121821
131820
141820
151817
161816
171716
181712

UEFA Avrupa Ligi

D Grubu Puan Durumu

PozTakımOPuan
1614
268
367
463

Facebook

Öne Çıkanlar