Bize Ulaşın

Fenerbahçe Beko

Sertaç Komsuoğlu: Burası Fenerbahçe. Biz kafamıza kask takıp maçtan çekilmeyiz

Sertac Komsuoğlu

Fenerbahçe Beko’dan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Sertaç Komsuoğlu, Anadolu Efes’le oynadığımız Basketbol Süper Ligi final serisi ikinci maçının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Hakem kararlarıyla ilgili konuşan Yöneticimiz Sertaç Komsuoğlu’nun açıklamaları şu şekilde:

“Takımı çekmeyi düşündük mü? Tabii kendi aramızda değerlendirdik ama böyle bir şey yapmadık. Oraya geleceğiz önce maça dönmemiz lazım. Biz Fenerbahçe olarak gerek erkeklerde gerek kadınlarda çok ciddi yatırımlar yapıyoruz. Bu anlamda Türkiye Ligi’nin kalitesini arttırmak için her türlü imkanımızı seferber ediyoruz. Geldiğimiz noktada endişelerimiz var. Sezon başından beri bazı konularda federasyona sıkıntılarımızı belirttik. Örnek vereyim: Karşıyaka maçından sonra federasyonun en yetkili isimlerinin bizi arayıp, ‘%100 haklısınız, bu hakemler bir daha sezon boyunca görev alamayacak, artık bundan sonra maç yönetmesi mümkün değil’ dedikleri hakemler 3 hafta sonra tekrar maç yönetmeye başladı. Yani biz samimiyet arıyoruz. Aynı hakemler yine büyük hatalar yaptılar ama tek bizi değil, birçok takımı yaktılar. Biz burada Fenerbahçe’ye özel bir şey istemiyoruz, istemedik de. Ama bu işin tadı kaçtı. Bugün maça baktığımızda tabii ki eleştirecek yönleri vardır ama Jan Vesely elini kaldırsa hakemler teknik faul, kafasını çevirse faulle cezalandırıyorlar. Biz bunu ilk defa yaşamıyoruz. Ankara’da Türk Telekom maçında başlayan bir seridir bu. Aynı şekilde Türk Telekom maçında yaşadık, Fethiye deplasmanında yaşadık. Jan Vesely’e böyle bir tahrik etme olayı var. Aynı şeyi rakip takım yaptığında maalesef hiçbir şey olmuyor. Hakemler güzel konuşuyorlar, arkadaşın yaptığı hatayı anlatıyorlar, el ele kol kola geziyorlar. Bu tahriklerin sonucunda da… Bizim çocuklar buna emek harcıyorlar; Melih olsun, diğer oyuncular olsun. Üzerlerinde bir elektrik var, savaşıyorlar. Onlar da tahrik oluyorlar. Bu iş böyle yürümez arkadaşlar. Bu iş böyle yürüyecekse seneye EuroLeague’de oynayalım, Türkiye Ligi’ne de gençlerimizi koyarız o zaman görürüz bakalım ne oluyor Türkiye Ligi.

Burası Fenerbahçe. Biz kafamıza kask takıp, bilmem ne takıp maçtan çekilmeyiz. Öyle bir korkumuz da yok. Bunlar Türkiye’de yaşanmış olaylar. Yeni anlatılan hikayeler değil. Biz üçüncü maçımızı da oynarız, yeneriz veya yeniliriz. Ama maçımıza çıkarız, oynarız, ondan sonra sonuca bakarız. Sonra kalkıp da ‘Seride kötü durumdayız, hemen çekilelim, saklanalım, kafamıza kasket takalım’… Zaten benim kafama kasket olmuyor, onun için rahat olun. Pazartesi günü oynayacağız ama bu işin tadı kaçtı.

Bu arada şunu da eklemem lazım. Şimdi biz hakemlerden şikayetçiyiz. Bununla ilgili konuşuyoruz. Hakemlerin başındaki insanın da Ege Denizindeki ayaklarını çıkartıp arada İstanbul’a gelmesi gerekiyor. Bu iş böyle olmuyor, uzaktan kumanda olmuyor. Kalkıp bize çok önemli maçlarda gelip, ‘Şöyle, böyle’ demekle olmuyor. Bu işe bakılacaksa başında beklemek gerekiyor. Şimdi ben ne anlatıyorum siz hepsini anlıyorsunuz, biliyorsunuz da. Bunları sizin de yazmanız gerekiyor. Bu işe bakacak arkadaşların burada biz tepkimizi verdiğimizde, gittiğimizde federasyonda masasında oturuyor olması lazım. Benim Ayvalık’a, Urla’ya, Ege’ye gidecek vaktim yok. Bütün mesaimizi tüm arkadaşlarla bu işe harcıyoruz. Onun için hakkaniyetli yönetim istiyoruz. Tabii ki tepkiliyiz, tabii ki kızgınız ama bu iş böyle olmaz. Böyle gitmez.

Şu varsa -bize bu yapılmadı- saygı duyarım. Desinler ki, ‘Rakibiniz çok başarılı bir kupa aldı, çok başarılı oldu, bırakın biz onları şampiyon yapacağız.’ Onu da bilelim biz, o zaman strese girmeyelim. Bu işler artık ciddiye alınmalı. Türkiye Ligi’nin kalitesi diyoruz, Süper Lig’in kalitesi diyoruz… Süper Lig’in kalitesi derken biz kalkıp genç takımla maça çıkmadık bugüne kadar. Çıkanlar da oldu. Biz bu lige saygı duyuyoruz. Elimizden geldiğince her deplasmana tüm kadro gidiyoruz. Sizlerle konuşuyoruz. Buna yatırım yapıyoruz. Bu işin hakikaten tadı kaçmaya başladı. O kadar güzel kelimeler seçiyorum ki, federasyondan ceza alacağım bir kelime de yok arada. Sadece talebimizi söylüyoruz. Hakikaten olacak iş değil.

Oyuncularımız ağır tahrik altına alınıyor. Şimdi siz yarın Melih’i birçok konuda eleştireceksiniz. Arkadaşlar, Melih Türk Milli Takımının kaptanı, adam biraz saygı hak ediyor. Burada torpil hak ediyor demiyorum, saygı hak ediyor. Melih, bu konuyla ilgili şikayetlerini daha önce, sezon içinde bunu da federasyon yetkililerine sorabilirsiniz, şikayetlerini milli takımda da belirtti. ‘Niye hakemler benim hakkımda ileri geri konuşuyorlar, kötü davranıyorlar?’ diye. Bu adam milli takımın kaptanı ya. Milli takımın kaptanına torpil yapmayın ama bir saygı gösterin. Hakemler, tamam maçlara etki ediyorlar ama hakemler de her şey değil. Bu çocuklar da burada Melih bugün yarın topu attı, şöyle yaptı, böyle yaptı’ diye eleştirilecek. Ama iş bu kadar basit değil. Siz Melih’in bu sezonda Fethiye’de, Ankara’da neler yaşadığını görmeniz lazım. Bakın videolara, TİVİBU’ları seyredin. TİVİBU’dan isteyelim, Melih’e nasıl davranılıyor, neler yapılıyor onlara da bakalım. Yoksa biz hatalı olan oyuncularımıza, hata yapan arkadaşlarımızla zaten gerekli şeyleri konuşuruz. Ama cezayı Fenerbahçe Spor Kulübü keser! Cezayı hakemler kesemez.

Biz federasyon Başkanımızla, Derya ile Ömer Onan’la her zaman konuşuyoruz. Biz bu oyunun en önemli oyuncusuyuz. Siz bakmayın, tribünleri Fenerbahçe dolduruyor. Bu oyunun en büyük oyuncusuyuz. Her zaman konuşuyoruz, biz iyi niyetle derdimizi anlatıyoruz da, onlar da 4. hakemler gibi. 4. hakemler neye itiraz etsen sarılıyorlar, ‘tabi tabi’ diyorlar. Biz sarılma istemiyoruz, biz tamamen artık bu işlerin değişmesini istiyoruz. Biz gerek erkek basketbolda, gerek kadın basketbolda Türkiye’de en büyük yatırımı yapan takımız. Salona yatırım yapıyoruz, basketbola yatırım yapıyoruz, her şeye yatırım yapıyoruz. Buna karşılık torpil beklemiyoruz, saygı bekliyoruz. Bu saygıyı göremiyoruz, onu anlıyorum ama bu saygıyı biz göreceğiz.”

Basketbol Altyapı

Fenerbahçe basketbolda yeni projeyi hayata geçiriyor

Sertac Komsuoğlu

Fenerbahçe Beko’dan flaş bir hamle geldi ve yeni projeyi hayata geçirdiğini duyurdu.

Sarı Lacivertli kulübün resmi sitesinden yapılan açıklamada “Fenerbahçe Beko ile yerel yarışmalarda ve EuroLeague’de başarılar hedefleyen bir takım ile yoluna devam edecek olan Kulübümüz, genç sporcularımızın gelişimini ve ülke basketbolumuza katkısını arttırabilme adına, Türkiye Basketbol 2. Ligi’nde yarışmak için Türkiye Basketbol Federasyonu’na resmi başvuruda bulundu” ifadelerine yer verildi.

Bu önemli proje hakkında açıklamalarda bulunan Yönetim Kurulu Üyesi Sertaç Komsuoğlu “Biz Fenerbahçe Beko’nun Avrupa’da ve ülkemizde en üst seviyede rekabetçi olabilmesi adına gerekli adımları atıyoruz. Ancak bunu yaparken, bir yandan da altyapımızdan yetişen veya genç yaşta bünyemize katarak yatırım yaptığımız sporcularımızın da daha çok forma şansı bulmalarını, bu sayede de en üst seviyeye daha hazır bir şekilde çıkmalarını hedefliyoruz. Bu bağlamda TB2L’de mücadele etmek için gerekli başvuruları yaptık. Daha önce Kulübümüz tarafından voleybolda ve kadın basketbolda da hayata geçirilen bu projenin, erkek basketbolda önümüzdeki senelerde kendi kaynaklarımızı kullanıp geliştirme anlamında bize ciddi katkılar sağlayacağına inanıyoruz. Genç oyunculara forma vermenin yanı sıra, çok önemsediğimiz oyuncu takibi konusunda da fark yaratacak ve antrenör ekibimizin katkılarıyla Fenerbahçe Basketbolu geleneğini bu seviyeden itibaren herkese aşılayacağız. Bu projenin hem kulübümüze hem de ülke sporumuza hayırlı olmasını diliyorum. Projemizin ve takımımızın yapısıyla ilgili gerekli açıklamaları ilerleyen dönemlerde tüm detaylarıyla birlikte yapacağız.” dedi.

Kaynak: Fanatik

Okumaya devam et

Fenerbahçe Beko

İsmet Akpınar Fenerbahçe Beko’da

İsmet Akpınar

Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımımız yeni sezon kadro planlamaları kapsamında, son sezonunu Bahçeşehir Koleji’nde geçiren oyun kurucu İsmet Akpınar (1.93, 1995) ile 1+1 yıllık anlaşmaya vardı.

İsmet Akpınar kimdir?

22 Mayıs 1995 tarihinde Almanya’nın Hamburg kentinde dünyaya gelen İsmet Akpınar, basketbola Rist Wedel formasıyla adım attı. Henüz 16 yaşında Rist Wedel forması giymeye başlayan İsmet, 2011-12 ve 2012-13 sezonlarında bu takımın başarısı için ter döktü.

2013-14’te Alba Berlin’e geçen İsmet, 2016-17 sezonunun sonuna dek Alba formasını taşıdı. İsmet Akpınar, Alba Berlin ile 2016 yılında Almanya Kupası’nı kazandı.

2017-18 ve 2018-19’da Ulm forması giyen İsmet, takımının en önemli isimlerinden biri oldu. Her iki sezonda da EuroCup’ta mücadele eden İsmet, özellikle 2018-19 sezonunda yakaladığı 11.1 sayı (%51.9 iki sayı, %41.3 üç sayı, %85 serbest atış), 3.1 asist, 1.8 ribaund, 10.3 verimlilik ortalamalarıyla dikkat çekti.

2018-19’da ülkemizde Beşiktaş’a transfer olan İsmet, sezonun son bölümünü ise Bayern Münih formasıyla tamamladı. Başarılı oyuncu, son sezonunda ise Bahçeşehir Koleji’yle yine EuroCup’ta boy gösterdi ve bu organizasyonda 10.8 sayı (%53.8 iki sayı, %41 üç sayı, %100 serbest atış), 2.1 asist, 1.1 ribaund, 8.9 verimlilik puanı ortalamalarına erişti.

Kariyerinde 57 EuroCup maçına çıkan İsmet, bu karşılaşmalarda 6.0 sayı ve 1.5 asist ortalamaları tutturdu.

İsmet Akpınar, Almanya Milli Takımı’nın formasını alt yaş gruplarında ve A Takım seviyesinde de defalarca giydi.

Her iki guard pozisyonunda da forma giyebilen İsmet Akpınar, özellikle dış atışlardaki etkinliğiyle tanınıyor.

Kariyer özeti:

2011-13 (Rist Wedel)
2013-17 (Alba Berlin)
2017-19 (Ulm)
2019-20 (Beşiktaş, Bayern Münih)
2020-21 (Bahçeşehir Koleji)

Bu anlaşmanın Kulübümüze ve İsmet Akpınar’a hayırlı olmasını diliyor, sporcumuzun sarı-lacivertli forma altında zaferlerle dolu sezonlar yaşamasını temenni ediyoruz.

Fenerbahçe Spor Kulübü

Okumaya devam et

Fenerbahçe Beko

Fenerbahçe Beko, Pierria Henry ile Anlaştı

Pierria Henry

beIN Sports’tan İsmail Şenol ve Donatas Urbonas’ın haberine göre Fenerbahçe Beko, Baskonia forması giyen Pierra Henry ile transfer için el sıkıştı.

Eurohoops kaynaklarının elde ettiği bilgiye göre ise taraflar arasındaki transfer görüşmelerinde önemli aşama kaydedilse de Temmuz ayının başındaki Olimpiyat Elemeleri tamamlanana kadar transferin resmiyete kavuşması beklenmiyor.

Henry, geçtiğimiz yıl Baskonia formasıyla oynadığı 25 maçta 7.9 sayı – 3.4 asist – 3.6 ribaunt – 1.6 top çalma ortalamaları yakalamıştı.

Sarı-lacivertli ekip, yeni sezon transfer çalışmaları kapsamında geçen sezonu Khimki Moskova’da geçiren Devin Booker’ı kadrosuna kattığını resmi olarak duyurmuştu.

Kaynak: Eurohoops

Okumaya devam et
Reklam

Geri Sayım

Süper Lig Puan Durumu

PosTakımOPuan
14084
24084
34082
44071
54065

Facebook

Öne Çıkanlar