16 Şubat Çar 2023
Ana SayfaHaberlerFenerbahçe BekoBaşantrenörümüz Dimitris Itoudis ve Melih Mahmutoğlu’nun maç önü görüşleri

Başantrenörümüz Dimitris Itoudis ve Melih Mahmutoğlu’nun maç önü görüşleri

- Advertisement -

Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımımızın Başantrenörü Dimitris Itoudis ile kaptan Melih Mahmutoğlu, Turkish Airlines EuroLeague 2022-23 sezonunun 18. haftasında Panathinaikos’a konuk olacağımız karşılaşma öncesinde açıklamalarda bulundu.

Panathinaikos gibi önemli bir rakip karşısında maçın gerektirdiği enerjiyi ve fiziksel mücadeleyi sahaya yansıtmamız gerektiğine vurgu yapan Başantrenörümüz Dimitris Itoudis, “Önümüzde zorlu bir görev var. Panathinaikos tehlikeli bir takım ve özellikle OAKA’da daha da tehlikeli olabiliyorlar. Yaratıcı oyuncuları, skorerleri ve fizikli beşlerle sahada kalabilecek isimleri olan bir rakiple karşılaşacağız. Dwayne Bacon, gününde olduğunda yüksek skorlara çıkabilen bir isim. Takım olarak farklı bir basketbol stiline sahipler. Özellikle geçiş hücumlarında çok etkililer. Rakiplerini top kayıplarına zorlayabiliyorlar. Bizim de bu top kayıplarını azaltmamız, kırk dakika boyunca konsantre olmamız, maçın gerektirdiği enerjiyi ve fiziksel mücadeleyi sahaya yansıtmamız gerekiyor.” dedi.

Çift maç haftasında alınacak galibiyetin önemine değinen Kaptan Melih Mahmutoğlu ise “EuroLeague’de istediğimiz sonuçların uzağında kaldığımız bir dönemden geçtik. Özellikle Zalgiris karşılaşmasındaki performansımız hayal kırıklığıydı. Ama bu mücadelenin ardından ekip olarak bir araya geldik ve Darüşşafaka maçında iyi bir reaksiyon gösterdik. Savunma tarafında çok daha iyi bir performans göstermemiz gerektiğini, takım olarak hareket etmemiz gerektiğini biliyoruz. Bunları Panathinaikos maçından itibaren EuroLeague’de de tekrar sahaya yansıtmaya çalışacağız. Rakibimiz de iyi bir süreçten geçmiyor ancak kaliteli bir kadroları var. Onlar da taraftarlarının önünde reaksiyon göstermek isteyecektir. Panathinaikos’a büyük saygı duyuyoruz. 40 dakika boyunca konsantre olmalı ve çalıştığımız doğruları parkeye yansıtmaya çalışmalıyız. Bu çift maç haftasının bizim için öneminin farkındayız ve tekrar galibiyetler almaya başlamak istiyoruz.” şeklide konuştu.

- Advertisement -
BENZER HABERLER
- Advertisment -

Günün içinden