Bize Ulaşın

Basketbol Altyapı

Fenerbahçe 60-25 Dostlukspor (Genç Kız Basketbol)

Fenerbahçe Genç Kız Takımımız 2018-19 sezonu İstanbul U18 Genç Kızlar A Ligi’nin 13. Hafta müsabakasında Ahmet Cömert Spor Salonu’nda Dostlukspor ile karşı karşıya geldi.

Takımımız sahadan 60-25’lik skorla galip ayrıldı ve 13. maçında 11. galibiyetini elde etti.

Çeyrek Skorları:

1. Çeyrek: 23-7
2. Çeyrek: 16-6
3. Çeyrek: 11-6
4. Çeyrek:10-6

Basketbol Altyapı

Basketbol Gençler Ligi’nde gruplar belli oldu

Basketbol Gençler Ligi’nde 2019-2020 sezonunda A ve B Grupları’nda mücadele edecek takımlar belli oldu.

10 takımlı iki grubun yer alacağı Basketbol Gençler Ligi’nde normal sezon müsabakalarının ardından A ve B Gruplarında ilk 6 sırayı alan toplam 12 takım, final grubunu oluşturacak. Final Grubu’nda ilk 8 sırayı alan ekipler, play-off çeyrek finali, burada da rakiplerini geçen takımlar Dörtlü Final’de mücadele etmeye hak kazanacak. BGL Dörtlü Final karşılaşmaları, 8-9 Mayıs 2020 tarihinde oynanacak.

5-6 Ekim 2019 tarihinde başlayacak olan Basketbol Gençler Ligi’nde A ve B Grubu’nda yer alan takımlar şu şekilde:

A Grubu: Fenerbahçe Beko, Afyon Belediyesi, Arel Üniversitesi Büyükçekmece Basketbol, Bahçeşehir Koleji, Galatasaray, Gelişim Koleji, Teksüt Bandırma BK, Teşvikiye, Tofaş, Türk Telekom

B Grubu: Anadolu Efes, Beşiktaş, Bursaspor, Darüşşafaka Spor Kulübü, Gaziantep Basketbol, İstanbul BBSK, OGM Ormanspor, Pınar Karşıyaka, TAC NEF, TED Ankara Kolejliler

Okumaya devam et

Basketbol Altyapı

Fenerbahçe U16 Yıldız Kız Basketbol Takımımız, Türkiye 3.’sü oldu

Samsun’un ev sahipliğinde düzenlenen ve bugün oynanan maçlarla sona eren U16 Yıldız Kızlar Türkiye Şampiyonası’nın 3.’lük-4.’lük maçında Mersin BŞB. ile karşı karşıya gelen Fenerbahçe U16 Yıldız Kız Basketbol Takımımız, rakibini 50-48 mağlup ederek Türkiye üçüncüsü oldu ve bronz madalya kazandı.

Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu’nda oynanan mücadelede ilk çeyreği 14-12, ikinci çeyreği de 22-19 geride tamamlayan Fenerbahçe U16 Yıldız Kız Basketbol Takımımız, ikinci yarıda farklı bir oyun ortaya koydu ve rakibini 48-50 mağlup ederek Türkiye üçüncüsü oldu.

SAYILAR: İrem Erdik 6, Dilay Usta 4, Yaren Vural 2, Sanem Ateş 6, Sıla Naz Baş 6, Çağla Karatekin 18, Selen İrem Baş 1, Ayşe Yılmaz 7.

U16 Yıldız Kız Basketbol Takımımızın grup aşamasında, çeyrek final ve yarı final etabında oynadığı müsabakaların sonuçları şu şekilde:

Grup aşaması:
Fenerbahçe 62-49 Emlak Konut Spor (1. Maç)
Fenerbahçe 56-36 Alanya Belediye (2. Maç)
Fenerbahçe 64-45 Ege Gelişim Sanat (3. Maç)

Çeyrek Final:
Fenerbahçe 63-45 Canik Belediyesi

Yarı Final:
Fenerbahçe 47-49 Emlak Konut Spor

Okumaya devam et

Basketbol Altyapı

Fenerbahçe Beko 103-94 Ormanspor (U18 Erkekler Türkiye Şampiyonası)

Fenerbahçe Beko U18 Erkek Basketbol Takımı, U18 Erkekler Türkiye Şampiyonası klasman maçında Ormanspor ile karşılaştı. Ekibimiz, Kayseri Kadir Has Kongre Merkezi Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmada rakibini bir uzatma bölümünün ardından 103-94 mağlup etti. Takımımız, 2 Haziran Pazar günü (yarın) beşincilik maçına çıkacak.

Fenerbahçe Beko’da Ege Ülker 23, Mert Emre Ekşioğlu ve Yiğit Onan 19’ar sayı üretti.

Çeyrek Skorları:
1. Çeyrek: 24-19 (Ormanspor)
2. Çeyrek: 22-21 (Ormanspor)
3. Çeyrek: 25-19 (Fenerbahçe Beko)
4. Çeyrek: 18-18
1. Uzatma: 20-11

Takım istatistikleri (Fenerbahçe Beko – Ormanspor)
2 sayı: 34/70 (%48) – 17/40 (%42)
3 sayı: 7/24 (%29) – 18/47 (%38)
Serbest atış: 14/22 (%63) – 6/12 (%50)
Ribaund: 62 – 47
Asist: 18 – 21
Top çalma: 8 – 9
Top kaybı: 17 – 19
Blok: 5 – 6

Fenerbahçe Beko (103): Ege Ülker 23, Mert Emre Ekşioğlu 19, Yiğit Onan 19, Kerem Gürses 10, Can Mert Piker 10, Berkay Yılmaz 8, Sarp Atasever 6, Ege Özsever 5, Sinan Mertcan Gerhardt 2, Kaan Çarıkçı 1.

Okumaya devam et
Reklam

Yazarlar

Geri Sayım

Fenerbahçe — MKE Ankaragücü

Fenerbahçe Ülker Stadyumu
Süper Lig

Süper Lig Puan Durumu

PozTakımOPuan
1412
248
347
447
547
647
746
846
946
1045
1145
1245
1344
1444
1542
1642
1741
1841

Facebook

Öne Çıkanlar