Bize Ulaşın

Atletizm

Atletizm Federasyonu’ndan Teşekkür Yazısı

Atletizm Federasyonu’ndan Kulübümüze ve Yöneticimiz Mustafa Kemal Danabaş’a Teşekkür Yazısı

Türkiye Atletizm Federasyonu (TAF) Başkanı Fatih Çintimar, 6-18 Ekim tarihleri arasında Arjantin’in başkenti Buenos Aires’te gerçekleştirilen 3. Yaz Gençlik Olimpiyat Oyunları’nda atletizm branşında ülkemize bronz madalya kazandıran Fenerbahçeli milli atletler Özlem Becerek ve Münevver Hancı ile yarışını dördüncü bitiren İlyas Çanakçı’ya sağlanan desteklerden ötürü Kulübümüze ve Spor Şubelerinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Mustafa Kemal Danabaş’a bir teşekkür yazısı gönderdi.

Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar’ın teşekkür yazısı şöyle:

 

Atletizm

Ramil Guliyev Elmas Lig’de liderliğini sürdürdü

Ramil Guliyev

Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği (IAAF) tarafından düzenlenen Elmas Lig’in altıncı etabında Avrupa ve Dünya Şampiyonu atletizm Ramil Guliyev, erkekler 200 metrede ikinci oldu.

Fas’ın başkenti Rabat’ta gerçekleştirilen etapta erkekler 200 metrede yarışan başarılı atletimiz, 20.28’lik derecesiyle ikinci sırada yer alarak şu ana kadar topladığı 27 puanla Elmas Lig’de liderliğini sürdürdü.

Okumaya devam et

Atletizm

Türkiye U18 Atletizm Şampiyonası’na Fenerbahçe damgası

Türkiye U18 Atletizm Şampiyonası Ankara’da yapıldı. 800’ün üzerinde atletin katılımıyla iki gün süren şampiyona 40 branşta gerçekleştirildi. Fenerbahçeli atletler elde ettikleri başarılı sonuçlarla şampiyonaya damga vurdu.

Ankara’daki Ali Naili Moran Atletizm Pisti’nde gerçekleşen Turkcell Türkiye U18 Atletizm Şampiyonası’na 65 bölgeden 800’ün üzerinde atlet katıldı.

Yarışmalarda alınan sonuçlar, Balkan U18 Atletizm Şampiyonası, EYOF ve Ukrayna’daki yaş grubu yarışmalarına gidecek olan takımların belirlenmesinde rol oynayacak.

İki gün süren müsabakalarda branşlarında birinci olan kulübümüz atletleri ve dereceleri şöyle:

ERKEKLER
100m: Umut Uysal (Sakarya) 10.55
3000m: Abdülbaki Enterili (Kayseri) 8:45.42
2000m su engelli: İbrahim Karateker (Muş) 6:02.33
Yüksek atlama: Bedirhan Alpagu (Bingöl) 2.06
Sırıkla atlama: Sedat Cacim (Mersin) 4.30
Üç adım atlama: Halil Oğurlu (İzmir) 14.15
Çekiç atma: Emirhan Şipşak (Samsun) 62.84
Disk atma: Delil Dilovan Bal (Van) 53.07
KIZLAR
100m: Hilal Durmaz (İzmir) 12.12

Okumaya devam et

Atletizm

Eda Tuğsuz Diamond League’de 2. oldu ve olimpiyat kotasını aldı

Fenerbahçeli Avrupa Şampiyonu milli atletimiz Eda Tuğsuz, Roma’da gerçekleştirilen Diamond League (Elmas Lig) dördüncü ayağında cirit atmada ikinci oldu ve 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’na katılmaya hak kazandı.

Diamond League’de sezonun dördüncü yarışı İtalya’nın başkentindeki Roma Olimpiyat Stadı’nda gerçekleştirildi. Eda, ikinci kez katıldığı Elmas Lig’de kürsünün ikinci basamağında yer aldı.

Fenerbahçeli ciritçi, 56.65 ile açtığı yarışmadaki dördüncü hakkında yaptığı 64.51’lik atışıyla ikinci sırayı elde etti. Eda bu derecesiyle olimpiyat barajını geride bıraktı ve böylece cirit atmada olimpiyat vizesi almayı başardı.

Çinli Huihui Lyu’nun 66.47 ile ilk sırada yer aldığı yarışmayı, Litvanyalı Lina Muze, 63.72 ile üçüncü olarak tamamladı.

Avrupa Kış Kupası’nda yaptığı 64.83’lük atışıyla dünya listesinde altıncı durumda bulunan Eda, geçen yıl Şanghay Elmas Lig’de yarışmış ve üçüncü olmuştu.

Okumaya devam et
Reklam

Yazarlar

Geri Sayım

Spor Toto Süper Lig

Lefter Küçükandonyadis Sezonu Puan Durumu

PozTakımOPuan
13469
23467
33465
43463
53447
63446
73445
83444
93444
103441
113441
123441
133440
143439
153438
163437
173435
183427

Facebook

Öne Çıkanlar