23 Eylül Cum 2023
Ana SayfaHaberlerFenerbahçe HDI SigortaFenerbahçe HDI Sigorta Erkek Voleybol Takımımız, AXA Sigorta Kupa Voley’de adını yarı...

Fenerbahçe HDI Sigorta Erkek Voleybol Takımımız, AXA Sigorta Kupa Voley’de adını yarı finale yazdırdı

- Advertisement -

Fenerbahçe HDI Sigorta Erkek Voleybol Takımımız, AXA Sigorta Kupa Voley çeyrek final maçında Hekimoğlu Global Connect Travel BVI ile karşılaştı. Burhan Felek Vestel Voleybol Salonu’nun ev sahipliği yaptığı ve tek maçlı eleminasyon sisteminin uygulandığı çeyrek final turunda rakibini 3-1 mağlup eden Ekibimiz, yarı finale yükseldi.

Fenerbahçe HDI Sigorta Erkek Voleybol Takımımız mücadeleye; Yacine Louati, Mir Saeid Marouf Lakrani, Oğuzhan Tarakçı, Alexandre Ferreira, Vahit Emre Savaş, Ahmet Tümer altısı ve liberolar Hasan Yeşilbudak-Burak Mert’le başladı.

Bradley Gunter, Kadir Bircan ve Aleksey’le maça iyi giren konuk ekip, setin hemen başında 4-7’lik üstünlüğü yakaladı. Devamında Yacine Louati ve Marouf Lakrani’yle maça ortak olan Takımımız skoru 10-10’a getirdi. Bradley Gunter ve Louati’nin karşılıklı sayılarıyla devam eden bölümde Fenerbahçemiz, Ahmet Tümer’in de blok performansıyla skor avantajını eline aldı (14-12). Çekişmeli geçen sette Oğuzhan Tarakçı ve Alexandre Ferreira’dan da önemli katkılar alan Fenerbahçe HDI Sigorta, 25-23’le ilk setin kazananı oldu.

İkinci setin ilk sayısı konuk ekipte Taha Sabah’tan gelirken; Takımımız, Oğuzhan Tarakçı’dan bulduğu üst üste sayılarla rakibine üstünlük kurduğu setin hemen başında 8-6 öne geçti. Yacine Louati ve Vahit Emre Savaş’ın da skor yüküne ortak olduğu bölümde skor 12-10’a geldi. Devamında Cansın Ogbai ve Gunter’la bir ritim yakalayan Hekimoğlu Global Connect Travel BVI 3-0’lık seriyle 12-13’lük üstünlüğü yakaladı. Dengeli devam eden sette son bölüme 20-19’la önde giren Takımımız, Ferreira, Ahmet Tümer ve Vahit Emre Savaş’la setin sonunu daha iyi oynayan taraf oldu ve 2-0’ı buldu (25-22).

4-0’lık seriyle oldukça hızlı başladığımız üçüncü sette Oğuzhan Tarakçı ve Yacine Louati’yle skor 8-4’e geldi.  Her iki takım adına da yapılan servis hatalarının dikkat çektiği sette konuk ekip Cansın Ogbai ve Gunter’la farkı 1 sayıya indirdi (9-8). Skorun zaman zaman eşitlediği sette 20-15’le son bölüme önde giren taraf Ekibimiz olurken, Hekimoğlu Global Connect Travel BVI skorerleriyle setin sonun iyi oynayarak 24-26’yla setin kazananı oldu.

Oğuzhan Tarakçı, Alexandre Ferreira ve Ahmet Tümer’in yüksek yüzdeyle oynadığı mücadelenin dördüncü setinde özellikle son bölümde rakibin direncini kıran Fenerbahçe HDI Sigorta Erkek Voleybol Takımımız, seti 25-18; maçı da 3-1 kazandı.

- Advertisement -
BENZER HABERLER
- Advertisment -

Günün içinden