Bize Ulaşın

Kulüp

Fenerbahçe’den “Mesut Ol” kampanyası

Mesut Özil

Mesut Özil transferiyle Ocak ayı transfer dönemine damga vuran Fenerbahçe, Fener Ol kampanyasının devamı olarak “Mesut Ol” kampanyası başlattı. Yüksek Divan Kurulu’nda konuşan Başkan Ali Koç, Mesut Özil’in imza törenini salı veya çarşamba günü olarak planladıklarını açıkladı.

Mesut Özil transferiyle büyük ses getiren Fenerbahçe, “Fener Ol” kampanyasının devamı olarak “Mesut Ol” kampanyasını başlattı. Ali Koç’un başkan olmasının ardından yapılan Fener Ol kampanyasında Sarı-Lacivertli iş adamları ve taraftarının büyük desteğiyle kulübe önemli gelir sağlayan Fenerbahçe, Mesut Ol kampanyası ile de yıldız futbolcunun maliyetinin bir bölümünü karşılamayı planlıyor.

Yüksek Divan Kurulu’nda açıklamalarda bulunan Başkan Ali Koç, Mesut Özil’in imza törenini salı veya çarşamba günü olarak planladıklarını belirtti. Koç, “Bugün, ‘Fener Ol’ kampanyasını imzalar atılana kadar ‘Mesut Ol’ olarak değiştireceğiz. En az bir SMS rica ediyorum. Telefonu olmayan çocukların babalarına, annelerine baskı yapıp SMS yollamalarını rica ediyorum.” dedi.

Kulüp

Fenerbahçe’ye 500 milyon TL’lik büyük müjde

Fenerbahçe Kulübü’nün uzun süredir beklettiği Bankalar Birliği anlaşmasıyla ilgili tüm prosedürler tamamlandı. Sarı lacivertliler bu anlaşma ile mali açıdan rahat bir nefes alacak.

Ara transfer döneminde yaptığı flaş transferlerle taraftarını mutlu eden Fenerbahçe’ye bir müjdeli haber de Bankalar Konsorsiyumu’ndan geldi.

Sarı-lacivertli kulübün borçlarını yapılandıracağı, kasaya sıcak paranın girmesini sağlayacak 7+2 yıllık anlaşmanın tüm prosedürleri tamamlandı, imzalar kısa bir süre içinde atılacak.

Anlaşma neticesinde en geç bir hafta içerisinde kulübün kasasına 500 milyon TL girecek.

Çok uzun süredir bu anlaşma için uğraşan Fenerbahçe yönetimi, uzun vadeli borçların yapılandırılmasıyla beraber bankalara olan temdit ve hisselerin kaldırılmasını planlıyor.

Ekonomik olarak darboğazdaki sarı-lacivertli kulüp mali açıdan da rahat bir nefes alacak. Para girişinin ardından mali disiplinden de taviz verilmeyecek.

Kaynak: Sözcü

Okumaya devam et

Kulüp

Ali Koç: Yaklaşım değişene kadar gerginlik devam edecektir

Ali Koç

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Yüksek Divan Kurulu’nda gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe’de Başkan Ali Koç, online olarak düzenlenen Yüksek Divan Kurulu Toplantısı’nda konuştu.

Koç, Süper Lig yayıncısı BeIN Sports ile aralarında olan gerginlik hakkında, “Yayıncı kuruluş konusunda artık sabrımız taşmıştır. Bu kaçıncı hareketleri? Kendi imkanlarımız çerçevesinde, sonuna kadar bu tavır ve yaklaşım değişene kadar gerginlik devam edecektir. Yayıncı kuruluşla ilgili o kadar şey üst üste yaşanıyor ki buna tesadüf dememiz mümkün değil. Genel şikayetlere baktığımız zaman burada bir sıkıntı var. Üç maymunu oynayarak bu sorunu çözemeyiz. Bizim kişilerle, kurumlarla hiçbir sıkıntımız yok. Oraya çöreklenmiş bir yapıyla sıkıntımız var. Bu çekişme ve gidişat kimseye fayda sağlamaz” dedi.

Ali Koç, yılbaşı gecesi evinde kaza geçiren ve geçtiğimiz günlerde hastaneden taburcu olan Omar Elabdellaoui için, “Galatasaraylı futbolcu Omar’ın kazasını duyar duymaz açıklamamız yaptık, genç çocuk sahibi biri olarak olayı duyduğumuz zaman içimiz parçalandı. Bu konunun özelinde bir ziyaretimiz olmadı ama bu tip jestlerin Türk futboluna fayda sağlayacağına inanıyorum ve biz de kulüp olarak bu tip adımları her zaman atıyoruz” diye konuştu.

“SADECE SÖZCÜ’YE İLAN VERİYORUZ”
Ali Koç, bir kulüp üyesinin vefat eden kulüp üyelerinin gazetelere ilan verilmemesine dair sorusuna sadece SÖZCÜ gazetesine ilan verildiğini belirtip şu ifadeleri kullandı;

“Yanlışınız var. Bizler vefat eden yüksek divan kurulu üyeleri için gazetelerde ilan vermeye devam ediyoruz. Sadece ilanı verdiğimiz mecra değişti. Artık SÖZCÜ gazetesinde kulübümüz ilanları çıkmaktadır. Burada terk edilmiş bir durum söz konusu değildir. Bu uygulama devam etmektedir.”

“BÜTÜN TAKIMLARI İLGİLENDİREN BİR KONU”
“Oğulcan’la ilgili bir görüşümü ifade etmiştim. Bu bizi ve bütün takımları ilgilendiren bir konudur. Sahada rekabet ettiğimiz kadar transferde de rekabet ediyoruz. Transferlerin mevzuata ve geleneklere göre yapılmasını, bizim kadar dile getirmeseler de herkes istiyor. Bu konuda henüz bir ceza verilmedi ama bunun yakın takipçisi olacağımızı ifade etmiştik. Transfer konusu ve yapılış şekli bütün kulüpleri ilgilendirmektedir. Fenerbahçe olarak, konunun takipçisi olacağımızı dile getirdik.”

“EROL HOCAMIZI GÖREVDEN ALMAK GİBİ EĞİLİMİMİZ OLMADI”
”Biz hocamızın hep arkasında durduk. Sosyal medya önemli ancak iyi okunması gereken bir mecra. Biz alacağımız kararları sosyal medyaya göre kurgulamıyoruz. En küçük bir tökezlemede sistematik bir şekilde üstümüze gelen gruplar var. Bir de samimi olarak bizimle görüşlerini paylaşanlar var. Erol hocamızı görevden almak gibi bir eğilimimiz hiç olmadı. İnşallah hep beraber sezon sonunda muvaffak oluruz.”

“AZİZ YILDIRIM’DAN YANIT ALAMADIK”
”Aziz Yıldırım ile hiç sıkıntımız yok. Kendisiyle iletişim kurmaya çalıştık ama yanıt alamadık. Hepimiz Fenerbahçe’nin başarısı için koşturuyorsak buluşmak bu kadar zor olmamalı.”

“FİNANSAL PROBLEMLER HENÜZ ÇÖZÜLMEDİ”
”Finansal problemlerimiz henüz çözülmedi. Gemiyi limana yanaştırmaya çalışıyoruz. Gidecek çok yolumuz var ama doğru adımları attığımız bir gerçektir. Umarım bu adımların sonuçlarını camiamız gelecekte görür.”

“ELEKTRONİK GENEL KURUL İÇİN ÇALIŞMALAR YAPTIK”
”2018’in Haziran ayında burada bir seçim yaptık. 22-23 bin kişinin üzerinde insan sahaya girip çıktı. Sonrasında sahayı toparlamak zaman aldı. Bundan sonra yoğun bir genel kurulu stadyumda yapmayı düşünmüyoruz. Bu bağlamda çalışmalar yaptık. Bir de Covid-19 gelince biliyorsunuz genel kurullar yapılamıyor. Galatasaray seçim yapmak istedi, izin alamadı. Aşı hayatımıza giriyor ama şartlar ne kadar değişecek bilmiyoruz. Seçim zamanı geldiğinde normalleşmeye ulaşacak mıyız, belli değil. Biz elektronik genel kurul yapılması için çalışmalar yaptık. Bu istendiği takdirde Haziran ayına yetişebilir. Görüşmelerimiz devam ediyor. Ancak bu tür derneklerin artık elektronik genel kurula geçmesi gerekiyor. Bu çağın imkanları bunu mümkün kılmak için çok uygun. Biz gerekli başvuruları yaptık, top artık devletimizde. Bu formata geçmek mümkün.”

Kaynak: Sözcü

Okumaya devam et

Kulüp

Burak Kızılhan: 9 yıllık bir yapılandırma anlaşmasına imza atacağız

Burak Kızılhan

Fenerbahçe Kulübü Yüksek Divan Kurulu (YDK) toplantısı, koronavirüs tedbirleri kapsamında online olarak başladı. FB TV ve sosyal medya hesaplarından yayınlanan 2021 yılı Ocak ayı olağan divan kurulu toplantısını Yüksek Divan Kurulu Başkanı Vefa Küçük evinden yönetirken, Başkan Ali Koç ve yönetim kurulu üyeleri Ülker Stadı 1907 Tribünü’nde sosyal mesafe kuralına uyarak takip etti. Yüksek Divan Kurulu Başkanı Vefa Küçük’ün açılış konuşmasının ardından toplantı, Yüksek Divan Kurulu Üyelerinin videolu mesajları ile devam etti. Ardından ise Fenerbahçe Genel Sekreteri Burak Kızılhan, açıklamalarda bulundu.

2020 yılı Mart ayında itibaren dünyayı etkisi altına alan covid-19 sebebiyle divan kurulu üyeleriyle 1 kez görüşebildiklerini dile getiren Burak Kızılhan, “spor endüstrisinin etkilendiği bu dönemde yönetim olarak en az etkilenecek şekilde uygulamalar yaptık. Salgın sebebiyle çalışanlarımız dönüşümlü olarak ofiste çalışmalarını sürdürüyor. Neredeyse bir yıla yaklaşan bu sürede kulüp çalışanlarımız çalışmalarını aksatmadan devam ediyor. Umuyorum bu yıl her branşta kupalar kaldırdığımız bir yıl olur. Kulübümüzün çıkarları doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Toplamda 9 yıllık bir yapılandırma anlaşmasına ilerleyen süreçte ise imza atacağız. Finansal çalışmalarımızın yanında kulübümüze gelir getirecek birçok anlaşmaya imza atıyoruz” şeklinde konuştu.

“SUÇSUZLUĞUMUZ BİR KEZ DAHA YARGI NEZDİNDE KANITLANMIŞ OLDU”

Yargıtay 5’inci Ceza Dairesi’nin usul eksikliği nedeniyle bozma kararının ardından yeniden görülmeye başlanan İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen futbolda sözde şike davasında eski başkan Aziz Yıldırım ile eski yöneticilerin şike ve teşvik suçlarından beraat ettiğini hatırlatan Burak Kızılhan, “Her ne kadar Yargıtay süreci devam etse de suçsuzluğumuz bir kez daha yargı nezdinde kanıtlanmış oldu. 10 yıla yakın süren bu süreçte camiamızın gösterdiği duruş ve FETÖ’ye ördüğü duvar hiçbir zaman unutulmayacak. Kasım ayı tüm Türkiye’de olduğu gibi kulübümüzde de çok önemli bir günü içinde barındırıyor. Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Öndermiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bedenen aramızdan ayrıldığı 10 Kasım’da stadyumumuzda tüm çalışanlarımızın katıldığı büyük bir anma gerçekleştirdik. Sadece bugün, sadece bir gün değil dünya var oldukça ‘biz seniz diyerek’ sosyal medya hesaplarımızı Ulu Önerimizin fotoğrafları ile donattık. Bu vesile ile ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı, sevgi ve özlemle anıyorum. 2020’ye damgasını vuran küresel salgın bir çok sportif organizasyonun iptal edilmesini ya da ertelenmesine sebep oldu. 2020 Tokyo Olimpiyatları da ertelendi. Bu yaz gerçekleşmesi planlanan oyunlara katılım hakkı için binlerce sporcu çalışıyor. Fenerbahçe Spor Kulübü olarak olimpiyatlara en çok sporcu göndermek için ise çalışıyoruz. Futbolda ise takımımız yoğun maç temposunda zirve mücadelesini sürdürüyor. 4 Ocak 2021’den itibaren ise kış transfer dönemi başladı.

Bu sene sıkışı takvimden dolayı ligin ara vermediği ancak bir yandan da transfer faaliyetlerinin sürdürüldüğü bir dönem yaşıyoruz. Transfer penceresinin açılmasıyla TFF’nin bu dönemde geçerli olacak harcama limitlerini duyurdu. Kulübümüzün harcama limiti; 356 milyon 433 bin 786 TL olarak açıklandı. Yüzde 15 sapma payıyla bu miktar 409 milyon 898 bin 854 TL’ye kadar ulaşıyor” diye konuştu.

Burak Kızılhan’ın ardından kulüp şube sorumluları da divan kurulunda açıklamalarda bulundu. Fenerbahçe Futbol A Takım İdari Menajeri Volkan Ballı, Fenerbahçe Beko Takım Menajeri Cenk Renda, Fenerbahçe Öznur Kablo Takım Menajeri Nalan Ramazanoğlu, Fenerbahçe Voleybol Şubesi İdari Menajeri Abdullah Paşaoğlu, Fenerbahçe Yüzme Şubesi Sorumlusu Uğur Orel Oral, Fenerbahçe Kürek Şubesi Sorumlusu Ozan Bayülken, Fenerbahçe Boks Şubesi Sorumlusu Selahattin Atasever, Fenerbahçe Doğuş Yelken Sorumlusu Selma Altay Rodopman, Fenerbahçe Masa Tenisi Şubesi Sorumlusu Mesud Fagihi Farahmand ve Fenerbahçe Atletizm Şubesi Sorumlusu Gürsel Özyurt, ilgilendikleri branşlar ile ilgili gelişmeler hakkında bilgiler aktardı.

VOLKAN BALLI: “MESUT ÖZİL KARANTİNA SÜRECİNDEDİR”

Fenerbahçe Futbol İdari Menajeri Volkan Ballı, geride kalan 3 aylık süreçte 13 maç oynandığını aktararak, bu maçlardan ise 9 galibiyet 1 beraberlik 4 mağlubiyet alındığını ifade etti. Ligde geride kalan 20 hafta sonunda 39 puan toplandığını dile getiren Volkan Ballı, “Kasım ayında 10 futbolcu milli takımlarda görev aldı. İsmail Yüksek geri takıma çağırıldı, Attila Szalai ile ise 4,5 yıllık anlaşma sağlandı. Mesut Özil kulübümüz ile görüşmek üzere Türkiye’ye gelmiş ve şuan karantina sürecindedir Bu transfer dönemi ve gelecek dönem ile ilgili çalışmalar devam etmektedir ve gerekli açıklamalar başkanımız ve kulübümüz tarafından yapılacaktır.

Kaynak: DHA

Okumaya devam et
Reklam

Yazarlar

Geri Sayım

Fenerbahçe vs Fraport-TAV Antalyaspor (On time)

Fenerbahçe Ülker Stadyumu
Süper Lig

Süper Lig Puan Durumu

PosTakımOPuan
12657
22554
32654
42648
52645

Facebook

Öne Çıkanlar