Bize Ulaşın

Kulüp

Fenerbahçe, KAP’a bildirdi!

Açıklama

Fenerbahçe, Döviz cinsinden finansal borçların Türk Lirası’na çevrilmesi hakkında Kamuyu Aydınlatma Platformu’na açıklama yaptı.

KAP’a yapılan açıklamada “Şirketimiz finansal borçlarının yeniden yapılandırılması çerçevesinde 61,9 milyon ABD Doları tutarındaki kredimiz 7,43 ortalama kur ile Türk Lirası’na çevrilmiş olup döviz cinsinden finansal borçlarımız 2,9 milyon ABD Doları’na gerilemiştir” denildi.

Kaynak: Fanatik

Kulüp

Fenerbahçe’ye 500 milyon TL’lik büyük müjde

Fenerbahçe Kulübü’nün uzun süredir beklettiği Bankalar Birliği anlaşmasıyla ilgili tüm prosedürler tamamlandı. Sarı lacivertliler bu anlaşma ile mali açıdan rahat bir nefes alacak.

Ara transfer döneminde yaptığı flaş transferlerle taraftarını mutlu eden Fenerbahçe’ye bir müjdeli haber de Bankalar Konsorsiyumu’ndan geldi.

Sarı-lacivertli kulübün borçlarını yapılandıracağı, kasaya sıcak paranın girmesini sağlayacak 7+2 yıllık anlaşmanın tüm prosedürleri tamamlandı, imzalar kısa bir süre içinde atılacak.

Anlaşma neticesinde en geç bir hafta içerisinde kulübün kasasına 500 milyon TL girecek.

Çok uzun süredir bu anlaşma için uğraşan Fenerbahçe yönetimi, uzun vadeli borçların yapılandırılmasıyla beraber bankalara olan temdit ve hisselerin kaldırılmasını planlıyor.

Ekonomik olarak darboğazdaki sarı-lacivertli kulüp mali açıdan da rahat bir nefes alacak. Para girişinin ardından mali disiplinden de taviz verilmeyecek.

Kaynak: Sözcü

Okumaya devam et

Kulüp

Ali Koç: Yaklaşım değişene kadar gerginlik devam edecektir

Ali Koç

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Yüksek Divan Kurulu’nda gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe’de Başkan Ali Koç, online olarak düzenlenen Yüksek Divan Kurulu Toplantısı’nda konuştu.

Koç, Süper Lig yayıncısı BeIN Sports ile aralarında olan gerginlik hakkında, “Yayıncı kuruluş konusunda artık sabrımız taşmıştır. Bu kaçıncı hareketleri? Kendi imkanlarımız çerçevesinde, sonuna kadar bu tavır ve yaklaşım değişene kadar gerginlik devam edecektir. Yayıncı kuruluşla ilgili o kadar şey üst üste yaşanıyor ki buna tesadüf dememiz mümkün değil. Genel şikayetlere baktığımız zaman burada bir sıkıntı var. Üç maymunu oynayarak bu sorunu çözemeyiz. Bizim kişilerle, kurumlarla hiçbir sıkıntımız yok. Oraya çöreklenmiş bir yapıyla sıkıntımız var. Bu çekişme ve gidişat kimseye fayda sağlamaz” dedi.

Ali Koç, yılbaşı gecesi evinde kaza geçiren ve geçtiğimiz günlerde hastaneden taburcu olan Omar Elabdellaoui için, “Galatasaraylı futbolcu Omar’ın kazasını duyar duymaz açıklamamız yaptık, genç çocuk sahibi biri olarak olayı duyduğumuz zaman içimiz parçalandı. Bu konunun özelinde bir ziyaretimiz olmadı ama bu tip jestlerin Türk futboluna fayda sağlayacağına inanıyorum ve biz de kulüp olarak bu tip adımları her zaman atıyoruz” diye konuştu.

“SADECE SÖZCÜ’YE İLAN VERİYORUZ”
Ali Koç, bir kulüp üyesinin vefat eden kulüp üyelerinin gazetelere ilan verilmemesine dair sorusuna sadece SÖZCÜ gazetesine ilan verildiğini belirtip şu ifadeleri kullandı;

“Yanlışınız var. Bizler vefat eden yüksek divan kurulu üyeleri için gazetelerde ilan vermeye devam ediyoruz. Sadece ilanı verdiğimiz mecra değişti. Artık SÖZCÜ gazetesinde kulübümüz ilanları çıkmaktadır. Burada terk edilmiş bir durum söz konusu değildir. Bu uygulama devam etmektedir.”

“BÜTÜN TAKIMLARI İLGİLENDİREN BİR KONU”
“Oğulcan’la ilgili bir görüşümü ifade etmiştim. Bu bizi ve bütün takımları ilgilendiren bir konudur. Sahada rekabet ettiğimiz kadar transferde de rekabet ediyoruz. Transferlerin mevzuata ve geleneklere göre yapılmasını, bizim kadar dile getirmeseler de herkes istiyor. Bu konuda henüz bir ceza verilmedi ama bunun yakın takipçisi olacağımızı ifade etmiştik. Transfer konusu ve yapılış şekli bütün kulüpleri ilgilendirmektedir. Fenerbahçe olarak, konunun takipçisi olacağımızı dile getirdik.”

“EROL HOCAMIZI GÖREVDEN ALMAK GİBİ EĞİLİMİMİZ OLMADI”
”Biz hocamızın hep arkasında durduk. Sosyal medya önemli ancak iyi okunması gereken bir mecra. Biz alacağımız kararları sosyal medyaya göre kurgulamıyoruz. En küçük bir tökezlemede sistematik bir şekilde üstümüze gelen gruplar var. Bir de samimi olarak bizimle görüşlerini paylaşanlar var. Erol hocamızı görevden almak gibi bir eğilimimiz hiç olmadı. İnşallah hep beraber sezon sonunda muvaffak oluruz.”

“AZİZ YILDIRIM’DAN YANIT ALAMADIK”
”Aziz Yıldırım ile hiç sıkıntımız yok. Kendisiyle iletişim kurmaya çalıştık ama yanıt alamadık. Hepimiz Fenerbahçe’nin başarısı için koşturuyorsak buluşmak bu kadar zor olmamalı.”

“FİNANSAL PROBLEMLER HENÜZ ÇÖZÜLMEDİ”
”Finansal problemlerimiz henüz çözülmedi. Gemiyi limana yanaştırmaya çalışıyoruz. Gidecek çok yolumuz var ama doğru adımları attığımız bir gerçektir. Umarım bu adımların sonuçlarını camiamız gelecekte görür.”

“ELEKTRONİK GENEL KURUL İÇİN ÇALIŞMALAR YAPTIK”
”2018’in Haziran ayında burada bir seçim yaptık. 22-23 bin kişinin üzerinde insan sahaya girip çıktı. Sonrasında sahayı toparlamak zaman aldı. Bundan sonra yoğun bir genel kurulu stadyumda yapmayı düşünmüyoruz. Bu bağlamda çalışmalar yaptık. Bir de Covid-19 gelince biliyorsunuz genel kurullar yapılamıyor. Galatasaray seçim yapmak istedi, izin alamadı. Aşı hayatımıza giriyor ama şartlar ne kadar değişecek bilmiyoruz. Seçim zamanı geldiğinde normalleşmeye ulaşacak mıyız, belli değil. Biz elektronik genel kurul yapılması için çalışmalar yaptık. Bu istendiği takdirde Haziran ayına yetişebilir. Görüşmelerimiz devam ediyor. Ancak bu tür derneklerin artık elektronik genel kurula geçmesi gerekiyor. Bu çağın imkanları bunu mümkün kılmak için çok uygun. Biz gerekli başvuruları yaptık, top artık devletimizde. Bu formata geçmek mümkün.”

Kaynak: Sözcü

Okumaya devam et

Kulüp

Fenerbahçe’den “Mesut Ol” kampanyası

Mesut Özil

Mesut Özil transferiyle Ocak ayı transfer dönemine damga vuran Fenerbahçe, Fener Ol kampanyasının devamı olarak “Mesut Ol” kampanyası başlattı. Yüksek Divan Kurulu’nda konuşan Başkan Ali Koç, Mesut Özil’in imza törenini salı veya çarşamba günü olarak planladıklarını açıkladı.

Mesut Özil transferiyle büyük ses getiren Fenerbahçe, “Fener Ol” kampanyasının devamı olarak “Mesut Ol” kampanyasını başlattı. Ali Koç’un başkan olmasının ardından yapılan Fener Ol kampanyasında Sarı-Lacivertli iş adamları ve taraftarının büyük desteğiyle kulübe önemli gelir sağlayan Fenerbahçe, Mesut Ol kampanyası ile de yıldız futbolcunun maliyetinin bir bölümünü karşılamayı planlıyor.

Yüksek Divan Kurulu’nda açıklamalarda bulunan Başkan Ali Koç, Mesut Özil’in imza törenini salı veya çarşamba günü olarak planladıklarını belirtti. Koç, “Bugün, ‘Fener Ol’ kampanyasını imzalar atılana kadar ‘Mesut Ol’ olarak değiştireceğiz. En az bir SMS rica ediyorum. Telefonu olmayan çocukların babalarına, annelerine baskı yapıp SMS yollamalarını rica ediyorum.” dedi.

Okumaya devam et
Reklam

Yazarlar

Geri Sayım

Fenerbahçe vs Fraport-TAV Antalyaspor (On time)

Fenerbahçe Ülker Stadyumu
Süper Lig

Süper Lig Puan Durumu

PosTakımOPuan
12657
22554
32654
42648
52645

Facebook

Öne Çıkanlar