Bize Ulaşın

Kulüp

19.07 Dünya Fenerbahçeliler Günümüz Kutlu Olsun

Fener Alayı ailesi olarak biz de tüm Fenerbahçe’ye gönül verenlerin 19.07 Dünya Fenerbahçeliler Gününü kutlarız. Kulübümüzde bir mesaj yayınlayarak tüm Fenerbahçelilerin gününü kutladı.

Yayınlanan mesaj şu şekilde;

Kalpleri titreten, dillerden hiç düşmeyen, nesilden nesile hayat bulan, evlada miras bir aşktır Fenerbahçe;

Taraftarı, başardıkları, duruşu ve değerleriyle bir güçtür Fenerbahçe;

Köklerinden ve tarihinden aldığı güçle küllerinden doğan bir gururdur Fenerbahçe;

Mücadelesi, cesareti, inancı, coşkusu ve hırsıyla, umut yittiğinde yolumuzu aydınlatan bir ışıktır Fenerbahçe;

Asırlık değerleri, tüm benliği, sevinci ve üzüntüsüyle sonsuza dek sürecek ortak bir sevdanın hikayesidir Fenerbahçe;

Yeri gelir Kurtuluş Savaşı’nda bağımsızlık mücadelesine hem cephede hem sahada destek verir, yeri gelir ülkeye tehdit olan bir örgüte karşı isyanın fitilini ateşler Fenerbahçe;

Dünyanın dört bir yanında kalbi bu sevda için çarpan, dualarında Fenerbahçe’yi eksik etmeyen, sarı lacivert renklere gönül vermiş tüm Fenerbahçe camiasının 19.07 Dünya Fenerbahçeliler Günü kutlu olsun.

Huzur, mutluluk, sarı lacivert başarılarla dolu, omuz omuza olacağımız nice 19 Temmuzlara…

Kalpler beraber, hayaller ortak ve bizler İyi ki Fenerbahçeliyiz!

FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ

Kulüp

Ali Koç, Acıbadem Grubu’nun YK Başkanı Mehmet Ali Aydınlar ile bir araya geldi

Ali Koç Mehmet Ali Aydınlar

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Genel Sekreter Burak Kızılhan, Yönetim Kurulu Üyesi Simla Türker Bayazıt ve Acıbadem Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Mehmet Ali Aydınlar, Kulübümüz ile Acıbadem Sağlık Grubu arasında sezon başında yapılan sağlık sponsorluğu anlaşmasının ardından bir araya geldiler.

Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi‘nde gerçekleşen buluşmada açıklamalar yapan Başkanımız Ali Koç şunları söyledi:

“Yönetim Kurulu üyesi arkadaşlarımla birlikte göreve geldiğimiz günden bu yana oluşturduğumuz plan çerçevesinde Kulübümüzün işleyişi adına tepeden tırnağa pek çok adım attık; iş birlikleri, yeni bir yapılanma, sponsorluk anlaşmaları…

Tüm bu adımları atarken de içerisinde bulunduğumuz durumdan hareketle maddi manevi zorluklarla mücadele ettik ve etmeye devam ediyoruz.

Bugün ayakları yere çok daha sağlam basan, hedeflerini net şekilde belirleyen bir yapı olma yolunda emin adımlarla yürüyoruz.

Fenerbahçe sadece dün bugün değil, yakın tarihinde birçok sıkıntı yaşadı, çok zorlu mücadelelerden geçti. Bu sıkıntılar camiamızı kenetlerken bir yanda da camiamız içinde kopuşlara, kamplaşmalara sebep oldu.

Hepimizin ortak sevdası Fenerbahçe için güçlerimizi tam anlamıyla birleştiremedik; ancak buna rağmen bugüne kadar gelmeyi, vazgeçmemeyi, taraftarımızın büyük desteğiyle dimdik ayakta kalmayı başardık.

Fenerbahçe’ye inandığımız ve koşulsuz şartsız sadece Fenerbahçe diyerek onun yanında olduğumuz zaman aşılamayacak hiçbir zorluk olmadığını bizzat yaşayarak gördük. Milyonlara da gösterdik.

Zorluklar bitti demek iyimserlik olur ama camia olarak yaralarımızı sardığımız ve her şeye rağmen yeniden ‘bir’ olarak en büyük başarılara kilitlendiğimiz bir dönemdeyiz.

Bu ‘bir’ olma yolunda, geçmişte yaşananları bir kenara bırakmanın ve Fenerbahçe için önümüze bakmanın zamanının geldiği fikrindeyim.

Geçmişe takılı kalmak, kutuplaşmayı sürdürmek bu camianın ihtiyacı olan en son şey, en birincil ihtiyacı ise Fenerbahçe için güçlerimizi birleştirmek.

Bu doğrultuda sezon başında Mehmet Ali Bey ile istişare ettik ve birlikte bir yol arkadaşlığı yapma kararı aldık. Mehmet Ali Bey de söz konusu Fenerbahçe olduğunda hiçbir fedakârlıktan kaçınmayacağını bize iletti. Çok memnun olduk.

Sarı lacivert sevdamız için, ortak paydamız Fenerbahçe olunca hepimizde akan sular duruyor.

Her şeyimizi bir kenara bırakıp Fenerbahçemize ne yapabiliriz diye kafa yoruyoruz. Bugün de paydaşlığımızın imzasını atıyoruz.

Mehmet Ali Bey, Fener Ol kampanyamıza da Fenerbahçelilik bilinciyle destek olmuştu, o dönem de kendisiyle bir iletişimimiz oldu.

Acıbadem Sağlık Grubu geçmişte uzun yıllar boyunca hem sağlık sponsorluğu hem voleybol sponsorluğu yaparak Fenerbahçe’nin yanında olmuş bir markadır.

Ve şimdi bu seferberlik yılında da Acıbadem Sağlık Grubu yeniden Kulübümüzün yanında olacak.

Bu anlaşma mücadele ettiğimiz her branşta sporcularımızı tepeden tırnağa en sağlıklı halde tutmak, onlarla en iyi şekilde ilgilenmek ve onların bu arma için maksimum performansı vermesini sağlamak için önemli bir adım.

Anlaşmanın camiamıza hayırlı uğurlu olmasını dilerim.

Sayın Mehmet Ali Aydınlar’a ve Acıbadem Sağlık Grubu’na tekrar hoş geldiniz diyorum.”

Bu iş birliğine dair açıklamalarda bulunan Acıbadem Sağlık Grubu Başkanı Sayın Mehmet Ali Aydınlar da şu sözleri dile getirdi:

“Acıbadem Sağlık Grubu olarak Fenerbahçe’nin sağlık sponsoru olmaktan, Fenerbahçe’nin yanında olmaktan mutluluk duyuyoruz.

Bu anlaşma ile Fenerbahçe’nin tüm branşlarındaki oyuncu ve teknik ekiplerinin sağlığı Acıbadem’e emanet olacak.

Sponsorluğumuz kapsamında sporcuların sezon öncesi sağlık kontrolleri, sporcu yaralanmalarındaki tanı ve tedavileri ile performans testleri hastanelerimizde ücretsiz yapılacak.

Ben Fenerbahçeliyim, kulübüme dün de destekte bulunuyordum bugün de bulunuyorum yarın da bulunmaya devam edeceğim.

Bu sponsorluğun ise benim için önemi ve anlamı çok farklı. Bu benim için bir sponsorluk değil, bir yol arkadaşlığı anlamı taşıyor.

Fenerbahçeliliğin değerlerinden biri, taraftar olarak, kulübün nerede neye ihtiyacı var ise elinden gelen destekle orada, kulübün yanında bulunmaktır.

Bu sebeple bize de nerede nasıl ihtiyaç olursa orada yer almaktan mutluluk duyarız.

Detayların hiçbir önemi yoktur.

Bugün bu anlaşmanın da özünde tamamen Fenerbahçeliliğimin bana verdiği o muhteşem duygu ve sorumluluk yatıyor.

Omuz omuza olmamız gereken bu sezonda yan yana bir yol yürüyeceğiz.

Acıbadem Sağlık Grubu olarak geçmişte Kulübümüzün çatısı altında sadece Türkiye’de değil, dünyada ses getiren büyük başarılar yaşadık.

İnşallah bugünden sonra da yepyeni başarı hikâyelerinin parçası oluruz. Fenerbahçe’nin mücadelesinde bir payımız olur, yürüdüğü yolda ona katkımız olur.

Başkanımız, maddi ve manevi büyük fedakârlıklar yaparak başta futbol olmak üzere tüm branşlarda zirveye oynayan, Fenerbahçelilerin gurur duyacakları takımlar oluşturdu.

Göreve geldiği günden itibaren de maddi ve manevi her şeyiyle Fenerbahçe’ye hizmet ediyor.

Biz Fenerbahçelilerin, bu büyük camianın da görevi, elimizden gelen her konuda Kulübümüzün yürüdüğü bu zorlu süreçte Fenerbahçe’nin ve Başkanımızın yanında olmaktır.
Bugün, sorumluluk hepimizindir.”

Okumaya devam et

Kulüp

Fenerbahçe sosyal medyada Avrupa devlerine fark attı

Samatta

Yeni sezona Samatta, Perotti, Cisse, Sosa, Mert Hakan, Gökhan, Caner gibi ses getiren transferlerle giren Fenerbahçe, sosyal medyayı salladı. Sarı-lacivertliler, eylül ayında toplam 8 milyon 250 bin etkileşimle, sosyal medyada Liverpool ve Arsenal gibi dev kulüpleri geride bırakarak 3. sıraya yükseldi.

Transferde hareketli bir sezonu geride bırakan Fenerbahçe, sosyal medyayı da adeta salladı. Yapılan araştırmalara göre sarı-lacivertli kulüp, eylül ayında taraftarının yaptığı 8 milyon 250 bin etkileşimle dünyada en çok konuşulan 3. kulüp oldu.

Eylül ayında yapılan araştırmaya göre zirvede 14 milyon etkileşimle Barcelona yer aldı. İspanyol ekibini 9 milyon 930 bin etkileşimle Chelsea takip ederken, Süper Lig ekiplerinden Fenerbahçe ise 8 milyon 250 bin ile 3. sırada kendine yer buldu.

Fenerbahçe’yi 8 milyon 7 bin ile Liverpool ile 7 milyon 750 bin ile Arsenal izledi.

Sarı-lacivertli kulübün resmi hesabı da bu etkileşimler sonrası sosyal medya hesabından sarı-lacivertli taraftarlara teşekkür mesajı yayımladı.

Kaynak: İHA

Okumaya devam et

Kulüp

SON DAKİKA | Fenerbahçe’den transfer yasağı haberlerine yalanlama

Açıklama

Fenerbahçe Spor Kulübü, Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklama ile bugün ortaya çıkan transfer yasağı haberlerini yalanladı.

İşte yapılan açıklama:

13.10.2020 tarihinde Gökhan Dinç isimli bir şahıs tarafından bir radyo yayınında Fenerbahçe’ye transfer yasağı gelme ihtimali bulunduğu yönünde çeşitli açıklamalar yapıldığı görülmüştür.

Şirketimizin Yönetim Kurulu, göreve başladığı gün itibariyle Şirket’in içinde bulunduğu mali duruma dair gereken adımları titizlikle ve kararlılıkla atmakta, buna dair şeffaf bilgilendirmeleri ise kamuoyu ile düzenli olarak paylaşmaktadır. Futbol şubemize ilişkin olarak atılan adımlar ve kamuoyu ile paylaşılan yapılandırmalarımız da Türkiye Futbol Federasyonu ve UEFA nezdinde takip ve kontrol edilmektedir. Şirketimiz, 2020-21 Süper Lig sezonu transfer döneminin kapanmasının hemen ardından 6 Ekim 2020 tarihinde sezon hazırlıkları kapsamında attığı adımları en şeffaf haliyle KAP’a açıklamış, tüm spor kamuoyu ile de paylaşmıştır.

Tüm bunlar ortadayken; ilgili şahsın Şirketimizi ve Şirketimizin hissedarlarını zarara uğratabilecek, hiçbir dayanağı olmayan, büyük bir sorumsuzlukla ve art niyetle yaptığı yorumlar kabul edilemez.

Fenerbahçe hakkında tamamen hayal ürünü olarak yaptığı spekülatif yorumların gerek Şirketimizde gerekse Şirketimizin pay sahiplerinde yaratabileceği maddi kayıplar gözönüne alınarak Şirketimiz tarafından gerekli hukuki sürecin başlatılacağını tüm kamuoyunun bilgisine sunarız.

Okumaya devam et
Reklam

Yazarlar

Geri Sayım

Süper Lig Puan Durumu

PozTakımOPuan
1410
248
347
447
547

Facebook

Öne Çıkanlar