TFF Başkanı Nihat Özdemir'den flaş sözler: 2010-2011 sezonu şampiyonu... - Fener Alayı
Bize Ulaşın

Futbol

TFF Başkanı Nihat Özdemir’den flaş sözler: 2010-2011 sezonu şampiyonu…

Nihat Özdemir

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, “2010-2011 yılından bu yana şike olayı olmadı” sözleri sonrasında Fenerbahçe camiası Özdemir’e tepki göstermiş ve o sezonun şampiyonunun kim olduğunu sormuştu. TFF Başkanı, Fenerbahçe’ye yapmadığı açıklamayı Hürriyet’e yaptı. Mehmet Arslan, TFF Başkanı Nihat Özdemir’le yaptığı görüşmeyi yazdı. İşte Nihat Özdemir’in 2010-2011 sezonu şampiyonu ile ilgili açıklamaları…

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, o gün Fenerbahçe’ye yapmadığı açıklamayı Hürriyet’ten Mehmet Arslan’a yaptı. İşte Mehmet Arslan’ın konuyla ilgili yazısı…

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ile sarı lacivertli kulübün eski başkan vekili ve TFF Başkanı Nihat Özdemir arasındaki 2010-11 sezonu şampiyonluğu konusunda yaşanan polemik herkesin malumu.

Fenerbahçe, Özdemir’den “2011 yılından bu yana Türkiye’de şike olayı yaşanmadı” söylemine açıklık getirmesini ve 2010-11 şampiyonunun kim olduğunu açıklamasını talep etti. Özdemir’den bu yönde bir açıklama gelmediği takdirde kendisini kulüp disiplin kuruluna sevk edeceğini de açıkladı.

Nihat Özdemir o gün Fenerbahçe Yönetimi’ne yapmadığı açıklamayı bugün Hürriyet’e yaptı ve “Türkiye Futbol Federasyonu kayıtlarına bakın orada şampiyonun adı yazıyor, Fenerbahçe” dedi.

İŞTE DETAYLAR
Fenerbahçe Başkanı’nın kimlerle programa çıktığını gördün mü?

Şimdi biraz geriye dönelim… Türkiye Futbol Federasyonu’nun geçtiğimiz hafta kulüplerle yaptığı toplantıdan hemen sonra başkan Nihat Özdemir’i aradım. Niyetim, yabancı sayısı konusundaki düşüncelerini öğrenmekti. Ben Türkiye’de yabancı sınırlamasına tepeden tırnağa karşı olan bir futbolseverim. Ama benim karar verme yetkim yok. Bu yetki TFF Başkanı Özdemir ve yönetim kurulunda.

Bu konuyu açıp Özdemir’in düşüncelerini sormak istediğimde karşı bir soruyla karşılaştım:

“Mehmet, Fenerbahçe Başkanı’nın Habertürk’teki programını izledin mi?”

Ben kendisine yönelik söylemlerden söz açacak zannederken Özdemir, çok başka bir konuya girdi.

“Bu söyleyeceklerime yazmanı isterim ama bir şartla… 3 Temmuz Kumpas Davası var. Önce o dava görülsün ve bitsin. Benim sözlerimin kumpas davasının önüne geçmesini istemiyorum.” Sonra devam etti: “Fenerbahçe Başkanı’nın kimlerle programa çıktığını gördün mü?”

O arkadaş, o yazıyı yazdığı gün Emniyet Müdürlüğü’nde sabahladım
Ben bu sözler karşısında sessizliğimi korurken Nihat Özdemir, yine devam etti;

“Mehmet, 8 Temmuz tarihinde yani o arkadaşın o yazıyı yazdığı tarihte ben Emniyet Müdürlüğü binasının içindeki Vatan Kafe’de bir masanın başında sabahladım. Bunun tek bir nedeni vardı. Fenerbahçe Kulübü Başkanı tutuklanmasın diye. Bir sandalyede oturarak sabahı ettikten sonra Beşiktaş’taki mahkemeye koşuyordum.

Yine orada bir sandalyenin üzerinde Aziz Bey için, Fenerbahçe için mücadele ediyordum. Yanımda bir ya da iki arkadaşım vardı. Bu da yetmiyor oradan Aziz Beyi götürdükleri Şişli Etfal Hastanesi’ne koşturuyordum. Tekrar altını çizerek söylüyorum; Aziz Yıldırım değil, Fenerbahçe Kulübü Başkanı ve dostum Aziz Yıldırım tutuklanmasın diye.

Bankacılara ‘Bu Fenerbahçe’nin değil, Nihat Özdemir’in borcu’ dedim

Mücadele bununla da bitmiyordu… Oradan 1-2 saatlik aradan yararlanıp kulüp binasına koşuyor, kapıya dayanan bankacılarla görüşüyordum. Hepsi paniğe kapılmış bir halde ‘Para’ diye kulübün kapısını aşındırıyorlardı. Onların karşısına oturup, ‘Bu borç Fenerbahçe Spor Kulübü’nün borcu değil bizim borcumuz. Bu borç Nihat Özdemir’in borcu. Bu borcu ödeyeceğiz hiç şüpheniz olmasın. Muhatabınız Fenerbahçe değil, biziz’ dedim. Onlara bu güvenceyi verdiğimizde başta Hüsnü Özyeğin olmak üzere ki hepsine teşekkür ediyorum, para musluklarını kulübe sonuna kadar açtılar. Şimdi dönüp bir o günlere bakıyorum, bir de bugüne yani o akşama. O yazının yazıldığı o yazıya imza atan gazetecilerle Fenerbahçe Başkanı yan yana program yapıyor. Şimdi ben soruyorum…

Hangi vicdan bana bunu yapar?
Bütün bunları yaşamış, bütün bu mücadelelerin içinden geçmiş Aziz Yıldırım için, arkadaşları için, Fenerbahçe için savaşmış Nihat Özdemir mi Fenerbahçe’yi şikeyle suçlayacak? Suçlayabilir miyim, bunu yapabilir miyim? Hangi vicdan bunu yapar? TFF Başkanı olarak ben kimseyi suçlamam ve hangi vicdan bana bunu yakıştırır? Gelin bakın TFF kayıtlarına. Orada ‘2010-11 sezonunun şampiyonu Fenerbahçe’ diye yazıyor. Bundan daha ötesi var mı?

Bunu tartışmaya ben açmıyorum, bunu tartışmaya Fenerbahçe Başkanı açıyor. TFF kayıtlarından benim bir şüphem yok. Şüphesi olanlar bu tartışmayı ateşliyor ve alevlendiriyor. Ben TFF Başkanı’yım. Fenerbahçe Spor Kulübü Başkan Vekilliği’nden buraya geldim. Ve Fenerbahçe kültürü ve etiği bana tarafsız olmayı, her takıma eşit mesafede yaklaşmayı öğretti. Bu Fenerbahçeli duruşundan bütün Fenerbahçeliler gurur duymalı.” Nihat Özdemir’in sözleri bu… Ben hiçbir yorum ve hiçbir ilave yapmadan sadece aktarıyorum.

KOÇ VE ÖZDEMİR KARŞI KARŞIYA GELİNCE…
Fenerbahçe başkanı Ali Koç ile Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir ‘şike tartışmasından sonra’ ilk kez TFF binasında bir araya geldiler. Ne konuştuklarını, nasıl selamlaştıklarını merak ettim. Ve toplantıya katılanlara da sordum. Verdikleri yanıt çok açıktı; mesafeli ama medeni. Birbirleriyle toplantıda söz alıp verme dışında herhangi bir diyalog yaşanmamış.

Kaynak: Fanatik

Futbol

Kritik gün! Kulüpler Birliği harcama limitini görüşecek

Kulüpler Birliği

Başta Fenerbahçe ve Kasımpaşa olmak üzere 9 takımın çağırısıyla Kulüpler Birliği bir araya geliyor. Gündemde, birçok kulübü memnun etmeyen harcama limitlerinin yeniden gözden geçirilmesi var.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun açıkladığı harcama limitleri büyük tartışma yaratmıştı. Özellikle Fenerbahçe, yüzde 15 sapma payıyla 177 milyon 500 bin TL olarak açıklanan limite sert tepki göstermişti. Bu konuda sesini en çok yükselten diğer kulüp ise Kasımpaşa oldu. Lacivert- Beyazlılar, sapma payıyla 79.6 milyon TL olan harcama limitinin gözden geçirilmemesi halinde yeni sezonda ligden çekilmeyi düşüneceklerini açıkladı. Bu konuda rahatsızlık duyan 7 kulüp daha olduğu öğrenildi. Toplam 9 takım, harcama limitleri konusunu görüşmek için Kulüpler Birliği’ni toplantıya çağırdı. Birlik bugün bir araya gelecek.

Fenerbahçe yine uyaracak

Limitlerin yeniden belirlenmesi için diğer takımların desteği istenecek. Fenerbahçe cephesi, Bankalar Birliği ile yapılandırma yapan kulüplerin sonraki sezonda itibaren kendisiyle aynı sorunu yaşayacağı iddiasını bir kez daha gündeme getirerek, bu konuda şimdiden bir düzenleme yapılması gerektiğini anlatacak. Kulüpler Birliği toplantısında fikir birliği sağlanırsa, TFF ile temasa geçilerek harcama limitlerinin yeniden gözden geçirilmesi talep edilecek.

Kaynak: Fanatik

Okumaya devam et

Futbol

Fenerbahçe’de Filip Novak ve Miha Zajc takıma katılıyor

Filip Novak

Fenerbahçe’nin yeni transferi Filip Novak ve tatil için Prag’a giden Miha Zajc, yarın İstanbul’a gelecek. İki oyuncu da koronavirüs testlerinin negatif çıkması halinde takıma katılacak.

Fenerbahçe’nin yeni transferi Filip Novak ve tatil için Prag’a giden Miha Zajc, bu ülkede 14 günlük karantinaya girmişti. Her iki futbolcunun da yarın İstanbul’a dönecekleri öğrenildi.

İlk iş olarak Novak ve Zajc’a koronavirüs testi yapılacak. Bunun negatif çıkması halinde rutin kontrollerden geçecek olan ikili daha sonra takıma katılacak.

Okumaya devam et

Futbol

Fenerbahçe yeni sezon hazırlıklarını sürdürüyor

Ozan Tufan

Fenerbahçe 2020-2021 sezonu hazırlıklarına akşam saatlerinde Fenerbahçe Can Bartu Tesisleri’nde yaptığı antrenmanla sürdürdü.

Teknik Direktörümüz Erol Bulut yönetiminde saat 17.30’da ısınma hareketleriyle başlayan antrenman, iki grup halinde yapılan pas organizasyonlarıyla devam etti. İdman, teknik ve taktik çalışmalarla sona erdi.

Futbol A Takımımız, yeni sezon hazırlıkları kapsamında yarın sağlık kontrollerinden geçecek. Takımımız, aynı gün Can Bartu Tesislerimizde yapacağı antrenmanla çalışmalarını sürdürecek.

Okumaya devam et
Reklam

Yazarlar

Geri Sayım

Süper Lig Puan Durumu

PozTakımOPuan
13469
23465
33462
43460
53457
63456
73453
83446
93445
103443
113442
123436
133436
143435
153435
163432
173432
183432

Facebook

Öne Çıkanlar