Bize Ulaşın

Futbol

İrfan Can Kahveci: Fenerbahçe benim hayalimdi

İrfan Can Kahveci

Yeni transferlerimizden İrfan Can Kahveci, Fenerbahçe TV’de yayınlanan Günün Röportajı programında soruları yanıtladı.

Transfer sürecini anlatan başarılı futbolcu, sakatlığı ve tedavi süreciyle ilgili de bilgiler aktardı. ‘Fenerbahçe de benim hayalimdi’ diyen İrfan Can Kahveci’nin açıklamaları şu şekilde:

İlk olarak duygularını aktaran İrfan Can Kahveci, “Gerçekten çok mutluyum çünkü bundan 5-6 sene önce Gençlerbirliği’ndeyken yine burada olabileceğim bir fırsat vardı ama kulübümüzün tercihleri sonucu, Başakşehir’e gittim ve kendimi daha da geliştirmeme yardımcı olan nedenler oldu. Belki o zamanlar buraya gelseydim bekleneni sağlamayacaktım. Ama şimdi geliştim, kendimi, oyunumu geliştirdim, fiziksel olarak geliştim. Şu an tam zamanında iyi yerdeyim. O yüzden ben de çok mutluyum. Benim de hayalim burasıydı. 2-3 senedir sürekli adım geçiyor. İlk hayalim Avrupa’ya transfer olmaktı. İnşallah burada çok şampiyonluklar yaşarım ve ondan sonra Avrupa’ya giderim.” dedi.

Sakatlığı ve tedavi süreciyle ilgili bilgi veren İrfan Can, “Başakşehir’den kalan bir sakatlığım var. Kolay bir sakatlık değil aslında. Zor bir bölgede olan bir sakatlık. O yüzden çok acele etmiyoruz. Belki şu an her şeyi yapabilirim ama o sakatlığın çok büyük bir riski var. O yüzden zamanını bekledik. Şu an daha iyiye gidiyor. Bireysel çalışıyorum. Doktorlarımız, fizyoterapistlerimiz, bireysel hocalarımız çok kafa yoruyorlar bunun için. İnşallah 1 hafta sonra falan takımla çalışmaya başlayacağım. Tempoyu da arttırdık. Hafif bir ağrı var. 2-3 güne geçeceğini tahmin ediyoruz. Sonra takımla başlayıp sezon sonuna kadar götürürüz.” açıklamasını yaptı.

Takım içinde yer almayı sabırsızlıkla beklediğini de sözlerine ekleyen İrfan Can Kahveci, “Bir futbolcu olarak tabii bundan önce sakatlıklar yaşadım. Sakatlıktan sonra futbola olan özlemim çok büyüyor. Bir an önce sahaya çıkmak istiyorum. Bu, daha bir farklı oldu. Transfer oldum ve sahaya çıkamıyorum. Onun da bir özlemi var. Çok sabırsızlanıyorum. İnşallah çıktıktan sonra layık olurum. Taraftarlarımız sürekli mesaj atıyor ‘Ne zaman sahaya çıkacaksın?’ diye. Ben de çok istiyorum. Büyük Fenerbahçe formasını üzerime geçirip o sahada olmak istiyorum bir an önce.” yanıtını verdi.

Takım içindeki atmosferi anlatan İrfan Can, “Zaten çok tanıdığım arkadaşım var milli takımlardan olsun. Çok iyi karşıladılar. Yabancılar da öyle. Hepsiyle teker teker konuştum. Mesut ağabey var. O da çok iyi karşıladı. Zaten çok mütevazi biri. O kadar kariyerli bir oyuncu, çok üst seviyeleri görmüş bir oyuncu ama burada bizden biri. Onunla da çok iyi aramız. Takımda hava çok güzel. Buraya geldiğim için de çok mutluyum.” dedi.

Maçları takımla beraber takip ettiğini belirten İrfan Can Kahveci, “Takımla beraber stada da gidiyorum. O havayı solumak istiyorum. Alışmak istiyorum bir an önce. Ondan sonra sahaya çıktığımda en iyisini vermek için kendimi göstereceğim.” şeklinde konuştu.

Sakatlığının ardından sahada nasıl bir performans sergileyeceği yönündeki soruya İrfan Can Kahveci, “Kötü oynasa bile mücadelesini sonuna kadar sahada verecek bir İrfan Can olarak kendimi göstermek istiyorum.” cevabını verdi.

Genel bir lig değerlendirmesi de yapan başarılı futbolcu, “Lig gerçekten çok heyecanlı geçiyor. 4 büyük takım ilk 4’te. Çok enteresan bir lig. Takımımızda çok iyi oyuncular var. Kulübümüz çok iyi transferler yapmış. Antrenmanları izlerken de görüyorum. Çok kaliteli oyuncular var. İnşallah sezon sonu bu işi en üst seviyede bitiririz.” ifadelerini kullandı.

Sportif Direktörümüz Emre Belözoğlu ve İdari Koordinatörümüz Selçuk Şahin’le ilgiliyse İrfan Can, “Emre ağabeyin benim kariyerimde çok büyük bir rolü var. Zaten idollerimden biri, hep bunu söylemişimdir. Türkiye’de gelmiş geçmiş en iyi orta sahalardan biri. Hatta birincisi. Başakşehir’de birlikte oynadığımız sürede ondan çok şey öğrendim. Bu seviyelere gelmem, hatta daha yüksek seviyelere çıkacak olursam Emre ağabey sayesinde olabilir. Selçuk ağabeyle Gençlerbirliği’nde beraber oynadık. O da çok iyi bir insan, çok iyi bir karakter ve çok iyi bir futbolcu. Onlarla birlikte olmak çok mutluluk verici.” dedi.

İrfan Can, transfer sürecindeki katkılarından dolayı Başkanımız, Sportif Direktörümüz ve İdari Koordinatörümüze şu sözlerle teşekkür etti: “Onlara da çok teşekkür ediyorum; hem Sayın Ali Koç Başkanımıza, Emre ağabeye, Selçuk ağabeye… Transfer sürecinde sürekli kulübe geldiler. 3-4 kere gelip kulüple görüştüler beni almak için. Bu istekleri de beni çok istediklerini gösterdi. İnşallah ben de onlara layık olurum.”

Emre Belözoğlu ve Selçuk Şahin’le aynı takımlarda oynamış olan İrfan Can, “Selçuk ağabeyde hiçbir fark yok ama Emre ağabey de çok fark var. Şaşırdım geldikten sonra. Emre ağabey saha içinde kazanmak için her şeyini veren bir oyuncuydu. O yüzden sahada çok agresif olabiliyordu. Şu an biraz daha sakin. O fark var.” dedi.

Ayrıca Sportif Direktörümüz ve İdari Koordinatörümüzün futbolculara çok destek olduğunu da sözlerine ekleyen İrfan Can, “Çok destek oluyor. Kaybettiğimiz maçtan sonra bile Emre ağabeyin, Selçuk ağabeyin konuşmalarına şahit oldum. Gerçekten futbolculara çok destek oluyorlar.” dedi.

Hedeflerini ise İrfan Can Kahveci şu sözlerle dile getirdi: “Ne kadar şampiyon olabiliyorsak o kadar şampiyon olmak. Hangi kupa varsa, hangi hedef varsa onu en üst sırada bitirmek. Çünkü bu kulübe, bu büyük camiaya bu yakışır. Sonraki hedeflerim, zaten Avrupa’ya transfer olmak. Zaten Emre ağabeyle transfer sürecinde konuştuğumuz zaman da, ‘Seni sadece bu sene ya da öbür sene için istemiyoruz. Burada oynayacaksın, güzel başarılar yakalayacaksın sonra seni Avrupa’ya transfer etmek için istiyoruz.’ dedi. O yüzden bu istekleri de benim için çok mutluluk verici.”

Teknik Direktörümüz Erol Bulut’la ilgili düşüncelerini de aktaran başarılı futbolcu, “Erol hocayı da Başakşehir’den tanıyorum. Yani burada çok tanıdık var. Hiç yabancı değilmişim gibi oldu. Erol hocayla da transferden sonra konuştuk. Hayırlı olsun demek için aradı. Teşekkür ettim. O beni tanıyor, ben onu tanıyorum, ne istediklerini biliyorum. Onun benden ne beklediğini biliyorum. Onunla antrenmanlar sırasında sürekli konuşuyoruz. Sakatlık durumumu soruyor. Zaten bir ağabey gibi, bir arkadaş gibi Erol hoca da. İnşallah hep beraber burada şampiyonluklar yaşarız.” diye konuştu.

Pandemi dolayısıyla maçlarda taraftarların olmayışını değerlendiren İrfan Can, “ Taraftarsız maça çıkmak futbolda çok keyif vermiyor. Futbolun en büyük faktörü taraftardır. Ben de ilk maçımda taraftarımızla birlikte bütünleşmek isterdim. Sağlık ilk başta gelir. Sağlık konusu olduğu için bir şey diyemiyoruz. Ben de istiyorum taraftarlarımızla birlikte olmak. İnşallah şampiyonluk yaşarız, bu dönem geçtikten sonra yine hep beraber birlikte oluruz.” dedi.

Son olarak transfer sürecinde taraftarlarımızın desteklerinden dolayı teşekkürlerini aktaran İrfan Can Kahveci, “Sosyal medya üzerinden takip edebildiğim kadar etmeye çalıştım. Onlara da çok teşekkür ediyorum. Beni çok güzel karşıladılar. Çok istediklerini biliyordum 2-3 senedir. İnşallah ben de onlara layık olurum. Bu sıcak karşılama için onlara çok teşekkür ederim.” diyerek sözlerini tamamladı.

Futbol

İrfan Can Kahveci müjdeyi verdi: Hazırım

İrfan Can Kahveci

Son dakika haberi… Fenerbahçeli futbolcu İrfan Can Kahveci, Samandıra Can Bartu Tesisleri’nde basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Sakatlığını atlatan yıldız futbolcu, hazır olduğunu ve teknik direktör Erol Bulut’un şans vermesi durumunda bu hafta sahada olacağını söyledi.

Süper Lig’in devre arası transfer döneminde Başakşehir’den Fenerbahçe’ye transfer olan milli futbolcu İrfan Can Kahveci, Samandıra Can Bartu Tesisleri’nde basın mensuplarının karşısına geçti.

İşte İrfan Can Kahveci’nin açıklamaları:

Böyle büyük bir camiaya geldiğim için çok mutluyum. Benim yakınlarım bilir gerçekten hangi takımı tuttuğumu. Buraya geldiğim için söylemiyorum en yakın arkadaşlarım da bilir.

Yan yana oynadığım futbolculardan yana çok şanslıyım. Mesut ağabey de hep beğendiğim ve takip ettiğim bir futbolcuydu. Şimdi beraber oynama fırsatı oldu. Mesut Özil ağabey dünyanın en futbolcularından biriydi! Mesut ağabeyden ne kaparsam benim için kar. İnşallah Fenerbahçe’den Avrupa’ya gideceğim, bunu da Mesut ağabeyin katkıları ile yapabilirim.

Emre ağabey, benim gelişimimde en önemli rol oynayan oyunculardan biriydi. Transfer sürecimde ben Başakşehir’in sözleşmeli oyuncusuydum, hiç konuşmadım. Kulübün menfaatleri neyi gerektiriyorsa, tabii benim isteğim doğrultusunda en iyisine karar vermeye çalıştık.

Şu an için hazırım. Hocamın görev verirse bu hafta sahada olacağım.

Bütün bölgelerde çok iyi oyuncular var. İki takım çıkartılabilir. Nerede olursam olayım, en iyi katkı vermeyi düşünürüm hep. Orta saha bölgesinde birçok oyuncu var hepsi kaliteli oyuncular, elimden geleni yapacağım.

Futbolcunun üst sınırı olmamalı. Kendimi sürekli geliştirmeye çalışıyorum. 30 yaşımda da, 35 yaşımda da kendimi geliştirmek için çalışacağım. Daha önce de söyledim İspanya Ligi bana çok uygun. Başakşehir’de ilk hedefim Avrupa’ydı ama buraya geldim… Bana yatırım yapıldı. Umarım kulübüme, Fenerbahçe’ye güzel paralar kazandırıp Avrupa’ya giderim.

Okumaya devam et

Futbol

Fraport-TAV Antalyaspor maçı hazırlıkları başladı

Luiz Gustavo

Fenerbahçe, Süper Lig’in 28. hafta maçında 4 Mart Perşembe günü sahamızda oynanacak Fraport-TAV Antalyaspor maçı hazırlıklarına başladı.

Teknik Direktör Erol Bulut yönetiminde Can Bartu Tesislerimizde gerçekleştirilen idman, saat 11.30’da başladı. Trabzonspor karşısında maça ilk 11’de başlayan oyuncularımız, idmanı rejenerasyon çalışması ile tamamladı. Diğer oyuncularımızda ısınma ve koordinasyon hareketlerinin ardından dar alanda pas organizasyonları çalıştı. İdman, dar alanda yapılan çift kale maçla noktalandı.

Saha çalışmalarına başlayan Luiz Gustavo, takımdan ayrı özel program dahilinde antrenmanı tamamladı.

Fenerbahçe, hazırlıklarını yarın yapacağı antrenmanla sürdürecek.

Okumaya devam et

Futbol

Fraport-TAV Antalyaspor maçının hakemleri belli oldu

Türk Hakemleri

Fenerbahçe ile Fraport-TAV Antalyaspor arasında oynanacak maçı hakem Ümit Öztürk yönetecek.

Süper Lig’de 28. hafta maçlarını yönetecek hakemler açıklandı. 4 Mart Perşembe günü sahamızda oynanacak Fenerbahçe- Fraport-TAV Antalyaspor maçında Ümit Öztürk düdük çalacak. Öztürk’ün yardımcılıklarını Serkan Ok ile Osman Gökhan Bilir yapacak. Mücadelenin 4. hakemi ise Mert Güzenge.

Okumaya devam et
Reklam

Yazarlar

Geri Sayım

Fenerbahçe vs Fraport-TAV Antalyaspor (On time)

Fenerbahçe Ülker Stadyumu
Süper Lig

Süper Lig Puan Durumu

PosTakımOPuan
12657
22554
32654
42648
52645

Facebook

Öne Çıkanlar