Aykut Kocaman: Saçma sapandı ama herkes inandı! - Fener Alayı
Bize Ulaşın

Futbol

Aykut Kocaman: Saçma sapandı ama herkes inandı!

Fenerbahçe’nin eski teknik direktörü Aykut Kocaman, Trtspor’un canlı yayınına katıldı, zehir zemberek açıklamalarda bulundu. Kocaman, geçen sezonun 3 Temmuz’dan daha zor ve yıpratıcı olduğunu belirtti. Kocaman ayrıca Konyaspor’da olduğu dönemde başarılı bir takım yarattıklarını ancak bir oyuncularının bile Milli Takım’a çağrılmadığını söyledi ve Fatih Terim’i isim vermeden eleştirdi. Başarılı teknik adam ayrıca hücum futbolu eleştirilerine de sert çıktı ve “Saçma sapan ama herkes inandı” yorumunu yaptı.

Aykut Kocaman’ın açıklamaları şu şekilde:

Geçen sezonki süreç, 3 Temmuz’dan daha zordu, daha sıkıntılıydı. Çünkü o dönemde 3 temmuz’u yapanlara karşı bir güç birliği vardı. Zorluklara karşı direnme gücü vardı. Geçen seneki süreçte ise birbirimizin gözünü oyacak hale gelmemizdi. Taraftar bir tarafta, yönetim bir taraftaydı. Geçen seneki dönem benim adıma çok iyi değildi. Bu yüzden dinlenme sürecini uzun tutacağım daha sonra teknik direktörlüğe geri döneceğim.

“Bana yapılmasını istemediğmi başkasına yapmam”

Teknik direktörlük için kimseyle görüşmedim. Etik olmaz. Milli Takım’ın şu anda çok önemli ve başarılı bir teknik direktörü var. Bir süre daha dinlenmeyi düşünüyorum.

“Bizim problemimiz verimsizlik”

Transfer bu işin olmazsa olmazıdır. Bizim problemimiz verimsizlik. Bu oyuncular çok değerli oyuncular oldukları için alındılar. 10 oyuncunun 7’si ben gelmeden önce alınmıştı. Verimliliği sağlayamadık.

Kazanan takımın, 8-9 oyuncusu birkaç sezon önceden kalan oyunculardı. Dolayısıyla önemli olan onları daha verimli hale getirmekti. esas olan düzen sağlamaktı. Bu olmadığı sürece hiçbir takım başarılı olamaz. 10 tane 15 tane de oyuncu gelse verimlilik kazanamıyor takımlar…

“Ödül sistemi getirilmeli”

Ne yabancıya karşıyım ne de tamamen yabancıdan yanayım. Bazı hamleler nasıl yapılırsa ne sonuçlar ortaya çıkar buna bakmamız lazım. TFF’nin burada çok daha bilgilendirici açıklamalar yapması lazım. Üretmeyi seven bir ülke değiliz. Ucuzluğa, kolaylığa giden bir yapımız var bizim. Artık oyuncu yetiştirme serüveni tamamen boşlanıyor. Bir yere doğru gitmek istiyoruz ama kafa yormuyoruz. ‘Yabancı serbest kalsın’ demek Türk oyuncuyu bitirir. Federasyonun mutlaka ama mutlaka ödüllü bir sisteme gitmesi lazım. Dünyanın geldiği bu noktada kısıtlamanın bir mantığı yok.

Terim’e eleştiri: 40 puanlı takımdan bir futbolcu çağrılmadı

Tek devrede 40 puan aldığımız halde dönemin futbol direktörü bir oyuncumuzu Konyaspor’dayken Milli Takım’a çağırmadı. Bir kez bile bizimle iletişime geçilmedi.

“İnsanlar saçma sapan şeylere inandı”

(Hücum futbolu oynatmadığıyla ilgili eleştiriler hakkında) Beni üzen, insanların saçma sapan fikirlere inanılması. Gerçekler en sonunda ortaya çıkar. Hiçbir şey saklı kalmamış bu dünyada… Buna inanması herkesin çok çok acı… Ülke futbolunda doğrularla yanlışlar yer değiştirmiş durumda… Hataları onarıp iyi yere doğru gitmek benim amacım.

“Galatasaray’ı tebrik ediyorum”

Hem lig hem Avrupa maçlarına bakıldığında beklenenden daha iyi oldukları kesin. Onları da tebrik ediyorum. Beşiktaş ve Fenerbahçe’ye de yarın için başarılar diliyorum.

Futbol

Fenerbahçe’den karton taraftar projesi

Karton Taraftar

Fenerbahçe, koronavirüs salgınının ardından 12 Haziran’da başlayacak Süper Lig maçlarının seyircisiz olması sebebiyle karton taraftar projesini hayata geçirdi.

12 Haziran’da başlayacak Süper Lig maçlarının seyircisiz olması sebebiyle Beşiktaş ve Galatasaray’ın ardından Fenerbahçe de , karton taraftar kampanyasını başlattı.

Fenerbahçe’den yapılan açıklama şöyle;

Bugüne Dek Bizi Hiçbir Şey Ayıramadı, Kavuşma Zamanımız Geldi! Tüm detaylar sevdiksenifenerbahce.org adresinde taraftarlarımızı bekliyor!

Fedakar Sağlık Çalışanlarımız ile her zaman ve her yerde ‘Sevdik Seni Her Şeyden Çok’ Diye Haykıran Taraftarımız, Tribünde Takımımızın Yanında!

Tüm dünya ile birlikte içerisinden geçmekte olduğumuz Koronavirüs sürecinde evlerimizde, ailemizden, sevdiklerimizden, büyüklerimizden ayrı kaldık, birbirimizi özledik, hepimizin sağlığı için kurallara uyduk, uymaya da devam edeceğiz!

Bu süreçte ayrı kaldığımız bir şey daha vardı ki o olmazsa olmazımız, hayatımızın gerçeği, inancımız, umudumuz, aidiyetimiz Fenerbahçe’mizdi!

Şimdi kavuşma zamanı geldi!

Bitmez tükenmez sevgiyle her zaman ve her yerde yanında olduğumuz Takımımızla buluşmak, çıkacağı her maçta yine yanında olmak için geri sayım başladı.

Şimdi daha yüksek sesle “Sevdik Seni Her Şeyden Çok” demek, Fenerbahçe’yi çıkacağı hiçbir maçta yalnız bırakmamak için seni bekliyoruz. sevdikseni.fenerbahce.org adresinden sen de hemen katıl, tribünde yerini al!

Bizi bugüne dek hiçbir şey ayıramadı, koronavirüs de ayıramayacak; #SevdikSeniHerşeydenÇok diyen taraftarımızla Kadıköy’de tribünler Çubuklu aşkıyla dolacak!

Evimizin bir tribünü de bu süreçte tüm risklere rağmen en ön safta yer alan, gecesini gündüzlerine katarak çalışan, ailelerinden ayrı kalan, fedakar kahramanlarımız, eşsiz emekçilerimiz olan sağlık çalışanlarımız için ayrıldı! Ayrıca Üyelerimiz ve futbol kombine sahiplerimiz de bu uygulamadan özel indirimle yararlanabilecek. Kampanyamıza katılan taraftarlarımız, sevdikseni.fenerbahce.org üzerinden, tribüne yerleştirilen fotoğraflarını görüntüleyip #SevdikSeniHerŞeydenÇok etiketiyle sosyal medya hesaplarından da paylaşabilecekler.

Fenerbahçemize destek vermek için Çubuklu’nu giy, sen de tribünlerde yerini al!

#SevdikSeniHerŞeydenÇok diyerek Seyircisiz Maçta Takımının Yanında Olmak İçin Tüm Detayları Aşağıda Taraftarlarımız ve Kongre Üyelerimizin Bilgisine Sunarız:

1.Sağlık çalışanıyım #SevdikSeniHerŞeydenÇok hareketine nasıl katılabilirim?

Siz değerli sağlık çalışanlarımız için ücretsiz 1.000 koltuk ayırdık. Önlüklü / üniformalı bir fotoğrafını sisteme yükledikten sonra sağlık çalışanı olduğunu gösteren kimlik kartını da yüklemeyi unutma. Talebinin başarıyla alınabilmesi için fotoğrafının önlüklü / üniformalı olması ve sağlık çalışanı kimlik kartı fotoğrafının mutlaka yüklenmesi gerekmektedir.

2.#SevdikSeniHerŞeydenÇok hareketine yurt dışından nasıl katılabilirim?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı değilsen, form içerisindeki T.C. Kimlik Numarası alanını boş bırakabilirsin, ancak Pasaport Numarası alanını doldurmayı unutma. Ödemeyi ise yurt dışında kullandığın kredi kartın ya da banka kartınla yapabilirsin.

3.Fotoğrafımın statta konumlandırıldığından nasıl emin olabilirim? Fotoğrafımı / kartonetimi nasıl görebilirim?

Satın alma işlemin başarıyla tamamlandıktan sonra sana atanan blok numarasını kaydetmeyi unutma. Aynı zamanda sisteme kaydettiğin e-mail adresinebilgilendirme maili iletilecek. İlk iç saha maçımızın olduğu gün sevdikseni.fenerbahce.org sayfasından stat çiziminde blok numaranı tıklayarak kendini bulabileceksin.

4. Ailem ya da arkadaşlarım için de satın alma yapabilir miyim?

Mutlu oluruz… 10 adede kadar seçeceğin kişilerin fotoğraflarını sisteme yükleyebilirsin ancak, Fenerbahçe üyesi ya da kombine sahibiysen sadece sen indirimden faydalanabilirsin, diğer eklediğin fotoğraflar genel satış fiyatından ücretlendirilir. Tek seferde yapacağın toplu alımlarda fotoğraflarınız statta yan yana konumlandırılır. Farklı zamanlarda yapılan işlemler için yan yana oturma imkanı bulunmamaktadır.

5.Sisteme yüklenecek fotoğraf için kriterler nelerdir?

Fotoğrafların başarıyla basılabilmesi ve tribünlerimizde güzel bir görüntü oluşturabilmek için fotoğraf kriterleri büyük önem taşır. Mutlaka beyaz bir duvarın önünde durmalısın, fotoğrafını ise bir başkası 1,5 metreden çekmeli, ayakta olmalısın, belden yukarın dik ve düzgün görülmeli, yüklediğin fotoğraf 600 KB’tan büyük olmalı, sisteme yükleyeceğin fotoğrafta tek kişi olmalısın.

6.Baskılı fotoğrafım ne kadar süre statta kalacak?

2019-2020 sezonu tamamlanana kadar seyircisiz oynanan maçlarda ve Ziraat Türkiye Kupası yarı final rövanş maçında fotoğrafın statta olacak.

7.Ödeme işleminden sonra yüklediğim fotoğrafı değiştirebilir miyim?

Üzgünüz… Ödeme işlemi yapıldıktan sonra fotoğraf değişikliği gerçekleştirilemez.

8.Ödeme iadesi alabilir miyim?

Satın alım sonrası herhangi bir iade ödeme yapılmamaktadır.

9.Fotoğrafım statta hangi kritere göre yerleştiriliyor?#SevdikSeniHerŞeydenÇok hareketinin duyurulması ile birlikte sevdikseni.fenerbahce.org sayfası üzerinden satın alma sırasına göre otomatik olarak yerleştiriliyor.

10.Rakip takım taraftarıyım, #SevdikSeniHerŞeydenÇok hareketine katılabilir miyim?

Maalesef sadece sarı lacivertli renklere gönül vermiş Fenerbahçe taraftarları katılabilir.11.Sisteme yüklediğim fotoğrafım formalı mı olmalı?

Kadıköy’de tribünlerde Çubuklu ruhunu yansıtmak için formalı fotoğrafını yüklemeni tercih ederiz. Ancak forman yoksa kendini nasıl rahat hissediyorsan o şekilde katılabilirsin.

12.Maçlar iptal edilirse ya da ertelenirse ödeme iadesi yapılacak mı?

Maçların ertelenmesi halinde ödemesini gerçekleştirdiğin kartonet belirlenen yeni tarihlerde stadda yerini alacak. Maçların iptal edilmesi halinde ise Kulübümüz tarafından gerekli açıklama yapılacaktır.

13.Fenerbahçe üyesiyim / kombine sahibiyim; çoklu alım yaptığımda indirimli fiyattan mı ödeme yapacağım?Fenerbahçe üyesi ya da kombine sahibiysen sadece kendin için yüklediğin fotoğraf için indirim alabilirsin. Eklediğin diğer fotoğraflar için ücretlendirme genel satış fiyatından olacaktır.

Kaynak: Fanatik

Okumaya devam et

Futbol

Mevlüt Erdinç tedbir için Samandıra’da

Mevlüt Erdinç

Sarı-Lacivertliler çalışmalarını Riva Kampı’nda sürdürüyor. Ancak Mevlüt Erdinç takımdan ayrı bir şekilde Samandıra’da antrenman yapıyor.

Tecrübeli futbolcunun eşinin bir rahatsızlığı bulunuyor. Yönetim ve teknik ekip, Mevlüt’ün virüs bulaşma riskini minimuma indirmek için oyuncunun tek başına çalışmasına izin verdi. 33 yaşındaki forvet, mümkün olduğunca az kişiyle temas ederek hazırlıklarını sürdürüyor.

Kaynak: Fanatik

Okumaya devam et

Futbol

Serhat Akın, Mesut Özil sorusuna çıldırdı! “Fenerbahçe’ye niye gelsin?”

Serhat Akın

Fenerbahçe’nin Kadıköy Boğası lakaplı eski golcüsü Serhat Akın, Twitch kanalında Sarı-Lacivertli ekibin gündemi hakkında çok konuşulacak açıklamalar yaptı. Serhat Akın, Fenerbahçe’nin durumuna adeta isyan etti. İşte Serhat Akın’ın Mesut Özil, Max Kruse, Fenerbahçe Yönetimi için söyledikleri…

Fenerbahçe’nin efsane golcülerinden Serhat Akın, eski takımıyla ilgili çok konuşulacak ifadeler kullandı.

Kullandığı dil ile çok eleştirilen Serhat Akın’ın sözleri sosyal medyada gündeme oturdu. İşte o sözler..

“FENERBAHÇE’DE PARA YOK DEMEYİN!”

Serhat Akın, “Galatasaray’ın kadroya ve yedeklere bakın. Forvette Falcao, Andone, Adem Büyük. Fenerbahçe’de Vedat Muriqi olmazsa kim var? Mevlüt… Para yok demeyin. Zanka, Falette, Tolga Ciğerci, Max Kruse, Tolgay Arslan bu oyuncular bedavaya mı alındı? Çok boş transfer yapıldı.” dedi.

“GUSTAVO %100 PERFORMANS İLE OYNAMIYOR”

Akın,”Luiz Gustavo, %100’üyle oynayamıyor. Solundaki adam Tolga Ciğerci olunca adamın performansı %10 düşüyor. Yanına bir bakıyor Tolgay Arslan, %10 da oradan gidiyor a…. k…. Arkasındaki adam da Falette, Zanka olunca %10 da oradan gidiyor, %70’le oynuyor.” şeklinde konuştu.

‘KRUSE ALEX DEĞİL, HAYAL GÖRMEYİN’

Eski Fenerbahçeli, Kruse ve Rordigues’i de eleştirerek, “Gustavo uzay topçu. Rodrigues çok iyi, çok hızlı ama devamlılığı yok. Kruse de çok iyi topçu ama Alex de Souza gibi değil. Hayal görmeyelim. Garry kaç orta yapmış, asist yapmış. Fuleli, dikine de gidebiliyor ama sonuç yok” dedi.

GÖKHAN VE CANER’İ NEDEN YOLLADIN, NEDEN GERİ ALIYORSUN

Serhat Akın, Gökhan Gönül ve Caner Erkin iddialarıyla ilgili, “Adamları neden yolladın, neden geri alıyorsun. Türkiye’de yerli olarak daha iyisi yoktu. Yollamayacaktın. 1.5 kazanıyorsa 2 verecektin zamanında. Şimdi Fenerbahçe bek aramıyordu.” şeklinde konuştu.

ACUN ILICALI FENERBAHÇE TARAFTARINI HEYECANLANDIRMIŞTI

Bilindiği gibi Acun Ilıcalı, Fenerbahçe taraftarının da transferini istediği Mesut Özil’le ilgili “Mesut Özil, Fenerbahçe’ye getir şeklinde istekler var. Yakında sanki güzel şeyler olabilir diye düşünüyorum. Öyle hislerim var. Mesut’u çok seviyorum. Fenerbahçeliyim. Bu konuda elimden bir şey gelirse yapacağım. Bir çaba içerisindeyiz. ”

“Anlatmak isterdim ama çok da anlatamıyorum. Sonra anlatırız. Başkanımız zamanı gelince… Bildiğiniz gibi kontratlar var, kontratın bitmesi geliyor. Mesut’un kontratı bittiği zaman bence favori Fenerbahçe olur. Çünkü başkanımız Mesut’u getirebilecek bir başkan. Ben de bu konuda elimden ne gelirse yaparım.” ifadelerini kullanmıştı.

“MESUT ÖZİL NİYE GELSİN?” DEDİ, KÜFRETTİ

Serhat Akın, “Mesut Özil 39 yaşında falan gelir. Adam 32 yaşında, Arsenal’ın 10 numarası. Gelir mi Fenerbahçe’ye? Neden gelsin a…? Fenerbahçe sürekli hayal kuruyor, Fenerbahçe kötü. Maddi olarak kötü, manevi olarak kötü, sportif olarak kötü. Her b.. olarak kötü.” dedi.

“YEDİNCİ, SEKİZİNCİ OLUYOR”

Mesut Özil transferi hakkında sözlerine devam eden Akın, “Mesut Özil neden gelsin Fenerbahçe’ye şu anda? Fenerbahçe her sezon yedinci, sekizinci oluyor.” dedi.

Kaynak: Hürriyet

Okumaya devam et
Reklam

Yazarlar

Son Maç

Geri Sayım

Süper Lig Puan Durumu

PozTakımOPuan
12653
22653
32650
42649
52644
62643
72740
82534
92632
102631
112630
122729
132628
142626
152625
162525
172623
182622

Facebook

Öne Çıkanlar