Bize Ulaşın

Futbol

Ali Koç’tan Nihat Özdemir için ihraç ve 2010/2011 sezonu açıklaması

Fenerbahçe’de başkan Ali Koç, TFF başkanı Nihat Özdemir’in TFF’nin internet sitesinden yaptığı açıklamalara ve dün akşamki röportajına cevap verdi.

İhracın sadece kendi ellerinde olmadığını belirten Koç, 2010/2011 sezonuyla ilgili de Özdemir’e yüklenerek, “Ben sormak istiyorum sayın Özdemir’e… 2010/2011 sezonu şampiyonu kimdir? Alın bir telefonu elinize tweet atın. ‘Tüm ayak oyunlarına rağmen, terör örgütünün kumpasına rağmen ve hatta pek çok diğer kumpaslarda olduğu gibi onların oyunlarına rağmen hakkıyla Fenerbahçe’dir’ diyebiliyor musunuz? Top çevirmeye gerek yok. ” dedi.

Ali Koç’un açıklamaları şu şekilde:

Herkese iyi akşamlar. Herkesi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.

Önemli bir haftayı geride bıraktık normalleşme adına…Böyle bir dönemde böyle bir konuyla kimseyi meşgul etmek istemezdik. Yine de biz koskoca bir camiayız.

“Bekledik ama düzeltme, özür gelmedi”

Sayın başkan vekilimiz Semih Özsoy da bazı açıklamalar yaptı ve ben de kelimesi kelimesine bu açıklamaların arkasındayım. Biz bekledik dün gece. İlk açıklamadan sonra gelen çok yoğun tepkilere biz hemen bir reaksiyon göstermedik. Bugüne kadar bekledik. Neden? Çünkü hepimiz konuşurken, hele canlı röportajlarda yanlış konuşabiliriz. Söylemek istediğimiz şeyi söyleyemeyebiliriz. Biz de bekledik. İnsanlar yanlış anlaşılabilir. Nihat Özdemir, ‘Ben şöyle demek istemedim, böyle demek istedim’ der diye bekledik. Ama hiç bir düzeltme, özür dileme gelmedi.

“Nasıl bir kötü kalbe, zihniyete sahip olduğunu göstermiştir”

Arkasından Nihat bey konuştu. Onun açıklamaları bana sorarsanız ilk açıklamasından da beter. Daha da talihsiz. Öncelikle ben şahsım ve camiam adına sayın Özdemir’e teşekkür ediyorum. Niye? Çünkü Nihat bey tüm Fenrbahçelilerin gerçeği görmesi açısından, aslında içindekileri dışa vurmuştur. Nasıl bir kötü kalbe, zihniyete sahip olduğunu göstermiştir.

“Gerçek yüzünü gösterdi”

Biz o dönem kenetlenmiştik. Yıllar sonra, 3 Temmuz’a yakın bir tarihte bizi yeniden kenetlemiştir. Hem kendi gerçek yüzünü göstermiş hem de bizi kenetlemiştir. Bizim de neyle mücadele ettiğimizi bir kez daha akıllara getirmiştir.

“9 yıl önce şike mi vardı?”

Şunu hatırlatmak istiyorum. 3 Temmuz kumpasının tüm gerçekleri artık ortaya çıkmıştır. Devlet de bunu kabul etmiştir. Sayın Özdemir, ‘9 yıldır Türkiye’de şike sorunu yok’ diyor. Sanki 9 yıl önce varmış gibi… Hem de 18 yıl görev yaptığı kulübe karşı söylüyor bunu. Dediğim gibi biz bekledik.

“Herkes mi yanlış anladı?”

Velev ki kendisinin dediği gibi biz fırsatçıyız. Kötü niyetliyiz. Peki bizim taraftarlarımız? Bu konuyu bize karşı kullanan rakip takım taraftarları… Herkes bizim anladığımız şekilde anlamış belli ki… Sayın başkanın iletişim danışmanları da var. Durum ortada…

Liglerin başlamasına 1 hafta kala sanki bir kaos ortamı yaratılmak isteniyor. 3 Temmuz’da mahkememiz var. Zamanlamayı da manidar buluyorum. Bu röportajı bilerek mi yapılmıştır, zamanlaması düşünülmüş müdür, planlı mıdır? Gerçekten bilmiyorum.

“Aziz Yıldırım’a da büyük haksızlık”

Bu, aynı zamanda Nihat beyin dostu olan, hatta yakınlıklarını son zamanlarda da görüyoruz, Aziz Yıldırım’a da büyük haksızlıktır. O da açıklama yapacaktır.

“İhraç sürece bağlı, bize değil”

Biliyorum camiamızda büyük tepki var. Federasyondan istifa etmesi konusunda ve kulüpten ihraç edilmesi konusunda taraftarlarımızdan baskı var. İstifa kişiyi bağlar. İrade lazım bunun için. Ben zaten konuşmalarımda sayın başkanın seçildiğini ve özgürlük alanının kısıtlı olduğunu söylemiştim ancak bizi ilgilendiren konu, kulüp üyeliğiyle ilgili. İhraç belli bir sürece bağlıdır ve yönetim kuruluna da bağlı değildir.

“İhraç etmek ona mükâfat olur”

Kulüpten atılmak, onur kırıcı bir durumdur ama Nihat beyin atılmasının onu ok ilgilendirdiğini düşünmüyorum. Hatta onun için mükafat olabilir. Yoğun baskı altında tabii ki bizim görevimiz, kurulları doğru çalıştırmaktır. Buradan ne karar çıkar bilemem. Taraftarımıza da söylüyorum, Fenerbahçeliliği özümsememiş biri için ihraç edilmek çok da önemli olmaz.

Taraftarlarımıza tekrardan kulübümüze sahip çıktıkları için teşekkür ediyorum.

“Birilerine şirin gözükmek için bize bedel ödettiği ortaya çıktı”

Nihat beyin dün ‘Doğru yolayım’ diye bir açıklaması oldu. Bu da adaletin doğasına ve tanımına ters gelen bir durumdur. Demek ki almış olduğu kararlarla, tutumuyla bizi cezalandırarak bedel ödettiği, birilerine şirin gözükerek adalet sağlamak istediği ortadadır.

Bizim başarısızlığımıza değiniyosunuz ama bu başarısızlıkta sizin de payınız var.

“2010/2011 sezonu şampiyonu kimdir?”

Ben sormak istiyorum sayın Özdemir’e… 2010/2011 sezonu şampiyonu kimdir? Alın bir telefonu elinize tweet atın. ‘Tüm ayak oyunlarına rağmen, terör örgütünün kumpasına rağmen ve hatta pek çok diğer kumpaslarda olduğu gibi onların oyunlarına rağmen hakkıyla Fenerbahçe’dir’ diyebiliyor musunuz? Top çevirmeye gerek yok.

Sizin gibi dostlar olduktan sonra düşmana ne gerek var? Çok basit bir soru soruyorum. 2010/2011 sezonunun şampiyonu kimdir?

“Ben bir konuşursam şöyle olur böyle olur demiştiniz, hodri meydan”

İstediğiniz her platformda sizinle bu konuları tartışmaya hazır olduğumuzu bilmenizi istiyoruz. Sizinle her ortamda bunu konuşmak, değerlendirmek isteriz Ben bir konuşursam şöyle olur böyle olur demiştiniz, hodri meydan diyoruz. Ne istiyorsanız söyleyin. Yıllarca Fenerbahçe’ye hizmet ettiniz, inşallah bir daha hizmet etmezsiniz.

Futbol

Fenerbahçe Garry Rodrigues’in sözleşmesini feshetti

Garry Rodrigues

Bu sezon 18 transfer yapan Fenerbahçe, geçen sezon Ittihad kulübünden 2 yıllığına kiraladığı Garry Rodrigues’in sözleşmesini feshetti.

Fenerbahçe’de kiralık olarak forma giyen Yeşil Burun Adalı futbolcu Garry Rodriguez’in sözleşmesi feshedildi.

Fenerbahçe’ye 2019-2020 sezonunun başında Suudi Arabistan ekibi Al Ittihad’dan katılan Yeşil Burun Adalı orta saha oyuncusu Garry Rodrigues’in sözleşmesi feshedildi. Teknik Direktör Erol Bulut tarafından yeni sezon yapılanmasında düşünülmeyen Rodrigues, sarı-lacivertlilerde geçtiğimiz sezon gösterdiği performansla eleştirilen isimlerden biri oldu. 29 yaşındaki futbolcu, sözleşmesinin sona erdirilmesinin ardından Al Ittihad’a geri dönecek.

Rodrigues, Fenerbahçe formasıyla toplamda 29 resmi müsabakada forma giydi ve 4 gol, 6 asistlik performans gösterdi.

Kaynak: İHA

Okumaya devam et

Futbol

Serdar Aziz’den maç sonu değerlendirmesi

Serdar Aziz

Fenerbahçe’nin başarılı oyuncusu Serdar Aziz, maçın ardından yayıncı kuruluşa yaptığı açıklamada penaltı pozisyonuyla ilgili konuştu ve attığı golle ilgili de şunları söyledi:

“Bugün kazandık ama bence maçın önüne hakemin geçtiğini düşünüyorum. Çünkü kazansak da maçın berabere bitmesi için elinden geleni yaptığını düşünüyorum. Penaltı pozisyonunda rakip kalkarken benim kalçama değiyor ve kendini yere atıyor. Penaltı veriyor. VAR’a bile gitmiyor. Normalde ben maçlardan sonra hakemlere vesaire suçlama…Hata yaptıysam hatamı kabul ederim. Ağzımı da açmam ama pozisyonun penaltıyla uzaktan yakında alakası olmadığını düşünüyorum. Kendi düşüncem bu.

Golü attım, mutluyum. 2-3 haftadır kadroya giremiyordum. Bugün hocamız bana şans verdi. Ben de elimden geleni yapıyorum. 2 hafta oynadım, ardından maç eksiğim oldu. Daha iyi çalışıp eksiklerimi gidereceğimi düşünüyorum. Dediğim gibi kazandık ama yine de hakem yönetiminden çok memnun olduğumuzu düşünmüyorum.”

Okumaya devam et

Futbol

Selahattin Baki, Göztepe maçı sonrası hakem yönetimi ve yayıncı kuruluş hakkında açıklamalar yaptı

Selahattin Baki

Yönetim Kurulu Üyemiz Selahattin Baki, Göztepe maçı sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Baki şöyle konuştu:

“Öncelikle Erol hocamızı ve bütün takımımızı tebrik ediyorum. Son yıllarda Fenerbahçe’nin bir deplasman zaafı vardı. Şu anda 3 tane zor deplasmandan 7 puanla lige başlamış bulunmaktayız. Bu da bizim için bir avantaj, iyi bir gösterge. Bu maçın genelinde fikrim o dur ki Fenerbahçe maçı daha çok isteyen, daha diri, daha organize olan takımdı ve galibiyeti kesinlikle hak ettik. Yakaladığımız bazı net pozisyonları cömertçe harcamasaydık Fenerbahçe ailesi olarak çok daha rahat bir şekilde maçımızı izleyecektik. Burada da Göztepe kalecisi İrfan Can’ın hakkını yemeyeyim. Mükemmel bir maç çıkardı, kendisini tebrik ediyorum.

ALEYHİMİZE VERİLEN PENALTIDA HAKEM İLE VAR ARASINDA BİR DİYALOG OLDU MU OLMADI MI? BİLMEK İSTİYORUZ

Bazı detaylar var ki; bunları sadece mağlupken ya da berabere kalırken değil, galipken de konuşmak gerekiyor. Bugün Fenerbahçe’nin aleyhine verilen penaltı bana göre, bize göre olacak iş değil. Hadi hakem hakemlik refleksini gösterdi, öyle gördü penaltıyı çaldı. VAR sistemi böyle anlar için var. Nasıl VAR’a gitmez? VAR hakemiyle saha hakemi arasında bir diyalog oldu mu, olmadı mı biz bunları bilmek istiyoruz Fenerbahçe camiası olarak.

FENERBAHÇE ALEYHİNE VE LEHİNE OLAN POZİSYONLARDA YAYINCI KURULUŞUN TEKRAR SAYILARINA BAKMAK LAZIM

Bununla beraber konuşulması gereken bazı detaylar var. Fenerbahçe aleyhine ve lehine olan pozisyonlarda yayıncı kuruluşun tekrar sayılarına bakmak lazım. Yani Fenerbahçe lehine bir şey olduğu zaman neredeyse gösterilmeyen pozisyonlar, Fenerbahçe’yi zor durumda bırakacak pozisyon olduğu zaman 10 kere ara arkaya gösteriliyor. Maçı televizyonda izleyen Fenerbahçe Yönetim Kurulu üyelerinden ve Fenerbahçe profesyonellerinden bana ulaştırılan bazı sıkıntılar var, bunları dile getirmek bizim için çok önemli artık. Geçen haftadan başlamak istiyorum. Hepimizin bildiği üzere maçlar seyircisiz oynandığı için maçlarda tezahürat efekti veriyorlar. Karagümrük maçında golü yediğimiz an, eski teknik direktörümüzün adının zikredildiği bir tezahüratı verdiler canlı yayında. Bu hem Fenerbahçe’ye saygısızlık hem de mevcut teknik direktörümüze büyük bir saygısızlıktır. Biz yayıncı kuruluşla yaşadığımız bu sıkıntılarda diyalog yolunu seçtik, onlara da bildiriyoruz sıkıntılarımızı ama bize gelen hala pozitif bir bildirim yok. Hali hazırda yaşadığımız bazı sıkıntılar varken bu akşam bu sıkıntılara bir yenisi daha eklenmiş oldu. Bununla ilgili Fenerbahçe ailesinin uyanık, güçlü ve dik durmalarını rica ediyorum. Bize karşı oynanan bazı oynanan oyunlar bitmemiş gözüküyor.

BERABERLİK OLSA YA DA MAĞLUP DURUMDA OLSAK 6 DAKİKA UZATMAYACAKTI

Ben Serdar Aziz’le konuşmadım ama şunu söyleyebilirim, takdir haklarının çoğunu Göztepe’den yana kullanmıştır. Göztepeli futbolcuların da alın terine saygısızlık etmek istemiyorum, onların da yapacağı bir şey yok ama ilk yarı enteresan bir uzatma dakikası verdi, hiçbir şey yok maçta. İkinci yarı 6 dakika verdi. Bana göre 6 dakikalık bir şey yok. Bu maç berabere olsaydı ya da Fenerbahçe mağlup durumda olsaydı 6 dakika uzatmayacaktı. Ben çok iyi niyetli görmedim.

Okumaya devam et
Reklam

Yazarlar

Geri Sayım

Süper Lig Puan Durumu

PozTakımOPuan
1410
248
347
447
547

Facebook

Öne Çıkanlar