Bize Ulaşın

Atletizm

Genç atletlerimizden 20 madalya

Fenerbahçe Atletizm Şubemizin sporcuları, Bursa’nın ev sahipliğinde yapılan Türkiye 20 Yaş Altı Atletizm Şampiyonası’nda 20 madalya kazandı. Yarışları Atletizm Şube Sorumlumuz Gürsel Özyurt da takip etti.

Balkan Şampiyonası’na seçme niteliği taşıyan şampiyonada erkeklerde 110 metre engellide Musa Bayram 1., Caner Bülbül ise 3. sırayı alırken, uzun atlamada Hakan Sakallı kürsünün ilk basamağına çıktı.

Sırıkla atlamada Sedat Cacim 1., Erdem Tilki 3., 3000 metre engellide İbrahim Karateker 2., gülle atmada Savaş Parlak 3., çekiç atmadaysa Emirhan Şipşak 1., Yiğitcan Koş 2. oldu.

200 metrede Taygun Artan Özcihan ve disk atmada Delil Dilovan Bal ikincilik elde ederken, üç adım atlamada Halil Oğurlu ikinci, Arif Okan Öğ üçüncü sırada yer aldı.

Kadınlarda 100 metrede Zülha Armutçu altın, Beyza Nur Seylan gümüş madalya kazandı. 200 metrede ise Zülha Armutçu yarışını 2., Beysa Nur Seylan da 3. tamamladı.

400 metre engellide Büşra Altınbaş 1., 100 metre engellide Nihan Akaman ve 400 metrede Nevin İnce 2.’lik elde etti.

Atletizm

Fenerbahçeli milli atlet Özlem Becerek Romanya’da birinci oldu

Özlem Becerek

Romanya’nın Cluj Napoca kentinde yapılan Avrupa Atletizm Takımlar Şampiyonası’nın ilk gününde piste çıkan atletlerimizden 19 yaşındaki Türkiye rekortmeni sporcumuz Özlem Becerek, 58.50’lik derecesiyle ilk sırayı aldı. Şampiyona yarın yapılacak yarışlarla tamamlanacak.

Okumaya devam et

Atletizm

Ersu Şaşma: Bu başarıyı hayatını kaybeden antrenörüm İbrahim Halil Çömlekçi’ye atfediyorum. Olimpiyatlar O’nun hayaliydi

Ersu Şaşma

Atletizim tarihimizde çok önemli bir başarıya imza atarak ülkemizi sırıkla atlamada olimpiyatlarda temsil etmeye hak kazanan Fenerbahçeli sporcumuz Ersu Şaşma, “Çok mutluyum. Her anlamda bana destek olan bir kulübüm var. Böyle büyük bir ailenin üyesi olduğum için çok şanslıyım. Bu başarıyı bugünlere gelmemde büyük emeği olan ve geçtiğimiz ocak ayında hayatını kaybeden antrenörüm İbrahim Halil Çömlekçi’ye atfediyorum. Olimpiyatlar O’nun hayaliydi” dedi.

Ankara’da düzenlenen 3. Orhan Altan Atlamalar Kupası’nda 5.80m’lik derecesiyle Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları’na kota kazan Ersu Şaşma, yarışların ardından Resmi sitemize açıklamalarda bulundu.

22 yaşında Türk atletizm tarihinde önemli bir başarıya imza atan Ersu Şaşma, “Çok mutlum, ne diyeceğimi bilmiyorum. Dilim tutuldu. Bugünlere gelmemde İbrahim hocamın, şu anki antrenörüm Hacı Erkan Çömlekçi’nin, kulübüm Fenerbahçe’nin ve Federasyonumuzun büyük katkıları oldu. Erken yaşta aramızdan ayrılan İbrahim hocamın hakkını ödeyemem. Hepsi onun sayesinde. Olimpiyatlara gitmek O’nun hayaliydi. Bu başarıyı İbrahim hocama armağan ediyorum.” dedi.

Sarı lacivertli formayı 4 yıldır başarıyla terleten genç atlet, “Her anlamda bana destek olan bir kulübüm var. Böyle büyük bir ailenin üyesi olduğum için çok şanslıyım. Bu başarımın arka planında çok çalışmak, pes etmemek, disiplinli antrenman ve inanmak var.” ifadelerini kullandı.

Fenerbahçeli milli atlet Ersu Şaşma’dan Olimpiyat kotası

Okumaya devam et

Atletizm

Fenerbahçeli milli atlet Ersu Şaşma’dan Olimpiyat kotası

Ersu Şaşma

Fenerbahçeli milli atletimiz Ersu Şaşma, Ankara’da düzenlenen 3. Orhan Altan Atlamalar Kupası’nda sırıkla atlamada 5.80m’lik atlayışıyla Türkiye rekoru kırarak Olimpiyat kotası kazandı.

Ersu Şaşma: Bu başarıyı hayatını kaybeden antrenörüm İbrahim Halil Çömlekçi’ye atfediyorum. Olimpiyatlar O’nun hayaliydi

Okumaya devam et
Reklam

Geri Sayım

Süper Lig Puan Durumu

PosTakımOPuan
14084
24084
34082
44071
54065

Facebook

Öne Çıkanlar