14
Thu, Dec

"Fenerbahçe gibi güçlü bir takım ile oynamak bizim için gurur verici"

Futbol
Typography

Fenerbahçemiz ile İsviçre temsilcisi Grasshopper arasında 18 Ağustos Perşembe günü Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi’nde oynanacak UEFA Avrupa Ligi Play Off turu ilk maçı öncesinde Grasshopper Teknik Direktörü Pierluigi Tami ve oyunculardan Benjamin Luthi basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Grasshopper Teknik Direktör Pierluigi Tami, Fenerbahçe gibi güçlü bir takım ile karşılaşacak olmanın kendilerini gururlandırdığını söylerken, oyunculardan Benjamin Luthi ise yarın akşam olağanüstü bir coşkuyla karşılaşacaklarını ifade etti.

Pierluigi Tami: “Burada olmaktan dolayı mutluyuz”

Basın toplantısında ilk söz alan isim Grasshopper Teknik Direktör Pierluigi Tami oldu ve yarınki karşılaşmaya ilişkin şu şekilde konuştu:

“Bu oyun bizi gerçekten şimdiden çok mutlu ediyor. Bizim takımımız Avrupa Ligi'nde oldukça iyi işler çıkardı. Genç bir takımımızla böyle bir imkân sağlandığı için memnunuz. Öncelikle burada olmaktan dolayı çok mutluyuz. Fenerbahçe gibi güçlü bir takım ile oynamak bizim için gurur verici.  İki maçımız var ve biz bu şekilde devam edebiliriz diye düşünüyoruz ve maçın tadını çıkarmak istiyoruz."

“Yeni teknik direktörün her zaman için yeni fikirleri olur”

Sözlerini Teknik Direktörümüz Dick Advocaat hakkında konuşarak sürdüren Pierluigi Tami, “Yeni bir teknik direktör göreve geldiği zaman bu aynı zamanda yeni bir sistem demek olur. Bununla birlikte yeni bir motivasyon oluşur. Ancak bu değişimin şu an için bir avantaj ya da dezavantaj olduğunu söylemek için çok erken. Yeni teknik direktörün her zaman için yeni fikirleri olur. Bu fikirleri 2 gün içerisinde uygulama imkânı da yoktur. Bunun da mutlaka avantajı ya da dezavantajı vardır denemez “ifadelerini kullandı.

Lucas Andersen’in yarınki karşılaşmada görev alıp almayacağına ilişkinse, “Lucas Andersen yaptığımız antrenmanlara katıldı ama yine de son kararı bu akşam yapacağımız son antrenmandan sonra vereceğiz” şeklinde konuştu.

Son olarak 2006 yılında Dünya Kupası öncesi oynanan ve o dönemde yardımcı antrenör olduğu İsviçre Milli Takımı ile Türkiye arasında oynanan play-off maçının sorulması üzerine Pierluigi Tami, "Evet ben bu stadyuma gelmiştim ve biz 2006'yı oynamıştık. Dünya Kupası'nda Almanya'da çok güzel anlar yaşamıştık. Kaybettik ama daha sonra 2-0 İsviçre olarak kazandık. Benim hatıralarım çok olumlu" dedi.

Benjamin Luthi: "Olağanüstü bir coşkuyla karşılaşacağız"

Grasshopper futbolcusu Benjamin Luthi ise, "Yarın akşamki maçın benim kariyerimde çok farklı bir yeri olacak. Oldukça iyi bir atmosfer olan olağanüstü bir coşkuyla karşılaşacağız. Yapabildiğimizin en iyisini yapmayı düşünüyoruz. 2006 yılında Türkiye ile İsviçre arasında oynanan maçı izlemiştim ve düdük çaldıktan sonra resimler hala gözümün önüne geliyor. Yarın bir oyun oynayacağız ve o zaman İsviçre Türkiye'ye karşı oynamıştı yarın biz Fenerbahçe'ye karşı oynayacağız. Kıyaslanacak bir durum yok aslında" diye konuştu.

Kaynak: fenerbahce.org

 

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS