14
Thu, Dec

Marca muhabirinden flaş Soldado açıklaması

Futbol
Typography

Marca Gazetesi'nin Villarreal muhabiri Victor Franch, Soldado'yu değerlendirdi.

Roberto Soldado, önceki akşam İstanbul’a gelmişti. Yıldız futbolcu, kendisi için havalimanında toplanan taraftarların oluşturduğu atmosfere hayran kaldı. İspanyol golcünün, “Ben hayatımda böyle bir şey görmedim. İnanılmazdı. Tribünlerin nasıl olacağını hayal bile edemiyorum. Bana bu kadar sevgi gösterisinde bulunan taraftarlar için sahada elimden gelen her şeyi yapacağım. Bundan kimsenin şüphesi olmasın” ifadelerini kullandığı öğrenildi. Soldado’nun lisans işlemleri tamamlandıktan sonra, imza töreniyle ilgili bir açıklama yapılması bekleniyor. Eğer evrakları yetişirse, İspanyol oyuncu bugünkü İzmir kafilesine alınabilir. Beklendiği kadar gol atamasa da Villarreal’in en iyi oyuncularından biriydi. O, sahada olduğunda diğer futbolcuların da kalitesini artırıyor.

Soldado için lider bir forvet diyebiliriz.

İşte Marca Gazetesi'nin Villarreal muhabiri Victor Franch, Soldado'yu değerlendirmesi: Roberto Soldado, İngiltere’den döndükten sonra kilo verdi ve çok daha fit bir hale kavuştu. Geçtiğimiz sezon yaşadığı diz sakatlığı tabii ki şüphe uyandırıyor. 

Ancak sezon öncesi kampında sıkı bir şekilde çalıştı. Villarreal’de gol sayısı anlamında beklentileri karşılayamadı. Ama kesinlikle takımın en iyi oyuncularından biriydi.”

“Soldado sahada olduğunda, diğer futbolcuların kalitesini de artırıyor. Yarışmacı takımlar için deneyim önemlidir ve Soldado son derece tecrübeli bir oyuncu. Onun için lider bir forvet diyebiliriz. Eskiden ceza sahası içerisinde etkili olan bir futbolcuydu. Ancak oyununu geliştirdi. Şu anda komple bir oyuncu haline geldi. Eskiye oranla artık daha fazla asist yapıyor.”

“Kesinlikle çok çalışkan, savaşçı bir futbolcu. Gerektiğinde agresif olabiliyor. İstatistiklerine bakarsanız, bir forvet için fazla sayılabilecek kadar sarı kartı olduğunu görürsünüz. Büyük bir profesyonel. Hatta gördüğüm en profesyonel oyunculardan biri. Türkiye’de takımına katkı sağlamak için her şeyini ortaya koyacağından şüphem yok.”

Fenerbahçe Yönetimi’nin Roberto Soldado transferinde fazlasıyla zorlandığı ortaya çıktı. 

Aykut Kocaman’ın çok istemesi üzerine Villarreal’in kapısı çalındı. Ancak İspanyol ekibi, “Bizim için önemli bir oyuncu. Satmayı düşünmüyoruz” yanıtını verdi. 

Ancak Kocaman’ın Soldado konusunda ısrarcı olması nedeniyle yönetim kesenin ağzını açtı. Yıldız futbolcunun serbest kalma bedeli olan 5 milyon Euro’ya (20.75 milyon TL) bu transfer tamamlandı. İspanyol basınına göre Fenerbahçe, Soldado’ya ise yıllık 3.5 milyon Euro (14.5 milyon TL) maaş ödeyecek.  (Fanatik)

Kaynak: Fanatik

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS