14
Thu, Dec

"Mehmet Topal diyorsa doğrudur"

Futbol
Typography

Karabükspor maçındaki penaltı pozisyonunun konuşulmasından rahatsız olan Fenerbahçe cephesinde herkes aynı şeyi söylüyor.

Karabük maçında Mehmet Topal'ın Skulason'la girdiği ikili mücadelenin penaltıyla sonuçlanması tartışmaları beraberinde getirdi. Hakem Fırat Aydınus'un kararı gündeme otururken, yönetim pozisyonun saatlerce konuşulmasından rahatsız.

Bu tip tartışmaların sadece F.Bahçe özelinde yapıldığına dikkat çeken sarı-lacivertliler, maç sonu "Volkan Demirel, Osmanlı maçında rakibine dokundu, 'Penaltı' diye ortalık ayağa kalktı. Karabük maçında ise rakip Mehmet'i formasından çekiyor ama birçok yorumcu 'Penaltı gibi penaltı değil' diyor. Topal gibi örnek bir kişi ne diyorsa doğrudur. Böyle bir isim çıkıp da 'Beni çektiler, ayağıma darbe de var' diyorsa o pozisyon penaltıdır"görüşünde birleştiler.

Öte yandan külüp, konuyla ilgili siteden şu açıklamayı yaptı: "5-0 kazandığımız maçla ilgili yapılan hakem yorumları son derece maksatlıdır. Bu yorum sahiplerinin F.Bahçe'nin lig yarışına dönmesinden rahatsız olduğu anlaşılmaktadır. TFF, MHK ve hakemler baskı altına alınmak istenmektedir.

Hakemlerden beklentimiz algı operasyonuna karşı direnmeleri, art niyetli yorumcuları tatmin etmek adına kuralları uygulamaktan, doğru bildikleri yoldan yürümekten asla vazgeçmemeleridir.

Kaynak: Vatan

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS