14
Thu, Dec

Beşiktaş 62-60 Fenerbahçe

Potanın Kraliçeleri
Typography

Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımımız,  Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Ligi 17. hafta müsabakasında Beşiktaş’la karşılaştı. Oldukça çekişmeli geçen maçı kazanan taraf, 62-60’lık skorla ev sahibi Beşiktaş oldu.

Akatlar Arena’da oynanan ve Yönetim Kurulu Üyelerimizden Cenk Başak'ın da izlediği maça Ekibimiz; Shekinna Stricklen, Anastasiya Verameyenka, Jantel Lavender, Birsel Vardarlı Demirmen ve Alexandria Quigley beşiyle başladı.

Ev sahibi takımın 4-0’lık serisine Alexandria Quigley’nin üçlüğüyle yanıt veren Takımımız, Birsel ile skoru 6-6’da eşitledi. (08:09) Üçüncü üçlüğünü Anastasiya Verameyenka ile atan Ekibimiz, 9-6 öne geçti. (06:53) Kübra ve Esra ile skor üstünlüğünü ele geçiren Beşiktaş, ilk çeyreği 18-17 önde tamamladı.

Ayşe Cora ile skoru 20-20’de eşitleyen Potanın Kraliçeleri bu anlarda Zellous’u durdurmakta zorlandı. (24-20) Jantel Lavender ve Alexandria Quigley ile farkı eritmeye çalışan Fenerbahçemiz, ev sahibi ekibin dış atış basketlerine engel olamayınca skor farkı çift hanelere çıktı ve koç George Dikeoulakos’tan mola geldi (02:33). Mola dönüşü Lavender ve Quigley’in basketleriyle fark 6 sayıya inince bu kez Beşiktaş’tan mola geldi. Fenerbahçemiz kalan bölümde Birsel ve Quigley ile sayılar üretti ve soyunma odasına 36-33 geride gitti.

İkinci yarıda açılış sayısı Birsel’den geldi ve Fenerbahçemiz, 36-36’da eşitliği yakaladı. Bu bölümün ev sahibi ekibin yakaladığı 7-0’lık seriyi Verameyenka’nın turnikesiyle bozan Takımımız, Quigley’in turnikeleri ve Verameyenka’nın basketiyle 8-0’lık bir seri yakaladı ve 43-44 öne geçti. Karşılıklı basketlerin ardından savunmada vites yükselten Fenerbahçemiz, Birsel’in de son saniye basketiyle üçüncü periyodu 49-52 önde bitirdi.

İki takımın da ilk hücumlarından eli boş döndüğü dördüncü periyotta ev sahibi ekipte Kübra’nın üçlüğü maça bir kez daha denge getirdi. Sayı bakımından oldukça kısır geçen bu periyotta Fenerbahçemizin ilk sayıları Quigley’den geldi ve skor 54-54’te eşitlendi (04:42). Büyük çekişmeye sahne olan periyodun ikinci bölümünde karşılıklı sayılar sonucu son 30 saniyeye 60-57 ev sahibi takımın üstünlüğüyle girildi ve koç George Dikeoulakos’tan mola geldi. Kalan bölümde Beşiktaş’ın serbest atışlardan bulduğu sayılarla skor farkı 5’e çıksa da Quigley’in üçlüğü 2’ye indirdi ve bitime 1 saniye kala skoru 62-60’a getirdi. Kalan bölümde eşitlik gelmeyince Takımımız mücadeleyi bu skorla kaybetti.

Salon: Akatlar Arena

Hakemler: Tekin Özübir, Göksun Öz, Erhan Gürsel

Beşiktaş: Kübra Siyahdemir 10, Shavonte Zellous 15, Burcu Çiğil, Esra Atacan 6, Sera Özelçi, Iva Perovanovic 11, Mehtap Karabilecen 2, Sevgi Uzun 5, Kiah Stokes 13.

Fenerbahçe: Pelin Bilgiç, Ayşe Cora 7, Birsel Vardarlı Demirmen 9, Anastasiya Verameyenka 8, Tuğçe Canıtez, Jantel Lavender 11, Alexandria Quigley 25, Esra Ural, Shekinna Stricklen.

Çeyrek Skorları:

1.Çeyrek: 18-17

2.Çeyrek: 18-16

3.Çeyrek: 13-19

4.Çeyrek: 13-8

Kaynak: fenerbahce.org

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS