Bize Ulaşın

Kulüp

Toplumsal Cinsiyet Eşitliğine Destek İçin Bu Maça Özel Forma Numaralarımız Magenta Renginde

Milyonlarca taraftarı ve sahip olduğu potansiyel ile Türkiye’nin en büyük spor kulüplerinden ve sivil toplum kuruluşlarından olan Fenerbahçe Spor Kulübü, toplumsal farkındalık için harekete geçti.

Bu adım ile sporda ve özellikle futbolda, dünyada bir ilki gerçekleştiren Fenerbahçe, Birleşmiş Milletler Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadının Güçlendirilmesi Birimi tarafından hayata geçirilen HeForShe hareketi ile güçlerini birleştirdi.

‘Erkeğin desteği olmazsa ayrımcılık son bulamaz’ mantığıyla yola çıkılan; tüm dünyada 1.3 milyon erkek destekçiye ve 2 milyonun üzerinde kadın-erkek destekçiye ulaşan HeForShe hareketinin logosunu kolunda taşıyacak Fenerbahçe Futbol A Takımı ayrıca ilk maça özel olarak daha önce hiç yapılmamış bir adım atacak.

Fenerbahçe Futbol A Takımımız, forma sırt numaraları ve isimlerini, sadece Aytemiz Alanyaspor maçına özel olarak, HeForShe logosunun rengi olan Magenta renginde yaparak çıkacak.

Fenerbahçe’nin efsane Çubuklu forması, toplumsal cinsiyet eşitliğine yönelik farkındalık yaratmak amacıyla tarihinde ilk kez farklı bir renkle buluşacak.

Magenta Rengi Hakkında: HeForShe hareketinin, Pembe ve Mavi’nin eşit oranda karışımı ile elde edilen kurumsal rengidir.

Kulüp

Büyüklüğümüzle gurur duyduğumuz bir akşam daha

Win Win Fener Ol

Başkanımız ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz tarafından 4 Nisan’da başlatılan ve kulübümüzü sürdürülebilir finansal bağımsızlığına kavuşturmak için dev kitlesel kaynak yaratacak olan FENER OL kampanyası kapsamında bugün de tarihi bir yayın gerçekleştirildi.

Bugüne kadar yaklaşık 500 bin kişinin katıldığı ve her geçen gün desteğin büyüyerek devam ettiği Fener Ol kampanyasına bu akşam Fenerbahçeliliğiyle yakından tanıdığımız iki isim Acun Ilıcalı ve ünlü şovmen Beyazıt Öztürk’ten büyük destek geldi.

Acun Ilıcalı’nın öncülüğünde TV8 ve FBTV ortak yayınında canlı yayınla ekranlara gelen “Fenerbahçe WinWin” kampanyası ile dayanışma adına tarihi bir gece daha yaşandı.

Fenerbahçe’yi destekleriyle yalnız bırakmayanlar, tam 5 ev ve 20 otomobil, Zeljko Obradovic ile yemek, imzalı Alex de Souza forması, kombine bilet, takımla birlikte deplasmana gitme, Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi’nde maç yapma fırsatı ve hayallerini süsleyen 5000 ödülden birine sahip olma şansını yakaladı.

Fenerbahçe’ye gönül vermiş efsane isimlerin bir araya geldiği gecede sürpriz konuklar, telefon bağlantıları ve eğlenceli videolar ile “Fenerbahçe WinWin” kampanyası izleyenleri ekran başına kilitledi.

Taraftarlarımızın oylarıyla belirlenen ve Can Bartu, Basri Dirimlili, Fikret Arıcan, Selçuk Yula, Cihat Arman, Lefter Küçükandonyadis gibi efsane futbolcularımızın imzalarının yer aldığı “Efsane Çubuklu” formamız da 300 TL’den satışa sunuldu.

İş, sanat, spor dünyasından çok sayıda ismin de telefonla bağlanıp forma satın alarak destek olduğu bu özel geceye Başkanımız Ali Koç, Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımımızın Başantrenörü Zeljko Obradovic ve Erkek Basketbol Takımımız yanı sıra eski futbolcumuz Marco Aurelio, eski basketbolcularımızdan İbrahim Kutluay, eski boksörlerimizden Adem Kılıççı ile Hakan Ural, Jessica May, Emre Karayel, Murat Dalkılıç, Eser Yenenler ve Furkan Kızılay gibi ünlü isimler de katıldı.

17-19 Mayıs tarihlerinde üst üste 5. Kez Final-Four’da mücadele edecek olan Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımımız da stüdyodan tezahüratlarla uğurlandı.

Efsane futbolcularımızın imzalarının yer aldığı “Efsane Çubuklu” formamızın satışının 100 binin üzerine çıkmasının ardından stüdyoda pasta kesildi.

Derneklerimizin de forma satın alarak destek verdiği gecede; eski futbolcularımız Alex de Souza, Diego Lugano, Josef de Souza, Pier Webo ve Rıdvan Dilmen’den gelen destek mesajları da paylaşıldı.

Programın son bölümünde Başkan Vekilimiz Semih Özsoy ve Başkan Yardımcımız Burhan Karaçam da kısa bir konuşma gerçekleştirerek duygularını ifade ettiler.

Son alarak söz alan Başkanımız Ali Koç; Acun Ilıcalı ve ekibine, Beyazıt Öztürk’e, Cem Yılmaz’a, bütün konuklara ve taraftarlarımıza teşekkürlerini ileterek, “Ben ve arkadaşlarım ne şanslıyız ki böyle bir kulübün başkanı ve yönetim kuruluyuz. Daha gidecek çok yolumuz, yapacak çok işimiz var.” ifadelerini kullandı.

Renkli anlara sahne olan gece boyunca Fenerbahçe bayrakları coşkuyla dalgalanıp, Fenerbahçe marşları hep bir ağızdan söylendi.

Acun Ilıcalı’nın öncülüğünde iki gün boyunca yapılan canlı yayınlarda Türkiye genelinde 123 bin forma satışı gerçekleşirken; 950 bin de SMS atıldı. “Fenerbahçe WinWin” kampanyası, 1 Haziran Cumartesi gününe kadar devam edecek.

Fotoğraflar: Atilla Sertbakan

“FENERBAHÇE WİNWİN” KAMPANYASI ÖDÜL DETAYLARI

Başkanla Omuz Omuza Maç İzle

15 kişi çekiliş sonucunda yanında sevdiği bir kişiyle birlikte 2019-2020 sezonu Süper Lig maçlarından birini Yönetim locasında Başkanımız ve/veya Yönetim Kurulu üyelerimiz ile birlikte izleme şansını yakalayacak. Ödülü kazanan kişiler ile kulüp tarafından iletişime geçilerek müsaitlik olan maçlar için bilgi verilecektir. Davet edilen maça olumsuz dönüş yapan talihliler bir başka maç için müsaitlik oluşmaz ise haklarını kaybederler. Kazanan kişinin ödülden yararlanabilmesi için mutlaka geçerli bir Fenerbahçe Passolig’i olması gerekmektedir. Kazanılan ödül nakde çevrilemez. Kazanan kişi isterse ödülünü Fenerbahçe Passolig’i olan bir yakınına devredebilir. Maçın oynanacağı ilde kazanan kişilerin stadyuma ulaşımı, şehir dışından gelenler için ilgili maçın oynanacağı ile ve stadyuma ulaşım, konaklama, şahsi harcamaları ilgili sorumluluk kendisine ait olup kulübün bu konuda herhangi bir sorumluluğu/ taahhüdü yoktur. Kulüp Başkan’ın ve tüm yöneticilerin o akşam locada olacağını taahhüt etmez, programı uygun olan isimler katılım göstereceklerdir. Kulüp organizasyon sırasında fotoğraf/ video çekimi yapma ve bu görüntüleri kulübe ait resmi yayın organlarında (TV, Dergi, web site, sosyal medya vb) yayınlama hakkına sahiptir.

Cem Yılmaz Seni Harbiye’ye Çağırıyor

500 kişi çekilişle çift kişilik Cem Yılmaz gösterisi davetiyesi kazanacaktır. Gösteri Harbiye Cemil Topuzlu Açık hava Sahnesi’nde gerçekleşecektir. Gösteri tarihi kazanan kişilere kulüp tarafından bildirilecektir. Kazanan kişiler kategori ve koltuk seçimi yapamazlar, biletler kulüp tarafından gönderilecektir. Kazanılan ödül nakde çevrilemez, başka bir kişiye devredilemez. Kulüp sadece gösteri davetiyesini vermeyi taahhüt eder. Kazanan kişinin gösteri alanına ulaşımı, il dışından geliyorsa ulaşım, konaklama ve diğer şahsi harcamaları kendi sorumluluğundadır.

Mabette Top Koştur

100 kişi çekiliş sonucunda Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi’nde maç yapmaya hak kazanacaktır. Ödülü kazanan kişiler ile kulüp tarafından iletişime geçilerek organizasyon gün ve saati bildirilecektir. Organizasyon günü katılım göstrmeyen talihliler haklarını kaybederler. Kazanılan ödül nakde çevrilemez. Kazanan kişi isterse ödülünü bir yakınına devredebilir. Ödülü kazanan kişiler kulüp tarafından rastgele gruplara ayrılacaklardır. Organizasyonun gerçekleştirileceği ilde kazanan kişilerin stadyuma ulaşımı, şehir dışından gelenler için ilgili maçın oynanacağı ile ve stadyuma ulaşım, konaklama, şahsi harcamaları ilgili sorumluluk kendisine ait olup kulübün bu konuda herhangi bir sorumluluğu/ taahhüdü yoktur. Talihli maç sırasında oluşabilecek herhangi bir sakatlık ya da sağlık sorununda tüm sorumluluğun kendisinde olduğunu kabul ve taahhüt eder. Kulüp organizasyon sırasında fotoğraf/ video çekimi yapma ve bu görüntüleri kulübe ait resmi yayın organlarında (TV, Dergi, web site, sosyal medya vb) yayınlama hakkına sahiptir.

Ülker Arena Atacağın Üçlükleri Bekliyor

100 kişi çekiliş sonucunda Ülker Arena’da maç yapmaya hak kazanacaktır. Ödülü kazanan kişiler ile kulüp tarafından iletişime geçilerek organizasyon gün ve saati bildirilecektir. Organizasyon günü katılım göstrmeyen talihliler haklarını kaybederler. Kazanılan ödül nakde çevrilemez. Kazanan kişi isterse ödülünü bir yakınına devredebilir. Ödülü kazanan kişiler kulüp tarafından rastgele gruplara ayrılacaklardır. Organizasyonun gerçekleştirileceği ilde kazanan kişilerin stadyuma ulaşımı, şehir dışından gelenler için ilgili maçın oynanacağı ile ve stadyuma ulaşım, konaklama, şahsi harcamaları ilgili sorumluluk kendisine ait olup kulübün bu konuda herhangi bir sorumluluğu/ taahhüdü yoktur. Talihli maç sırasında oluşabilecek herhangi bir sakatlık ya da sağlık sorununda tüm sorumluluğun kendisinde olduğunu kabul ve taahhüt eder. Kulüp organizasyon sırasında fotoğraf/ video çekimi yapma ve bu görüntüleri kulübe ait resmi yayın organlarında (TV, Dergi, web site, sosyal medya vb) yayınlama hakkına sahiptir.

Mabette 1 Yıllık Kombinen Bizden Tam Destek Senden

100 kişi çekiliş sonucunda 2019-2020 sezonunda geçerli 1 yıllık Süper Lig kombine ödülüne hak kazanacaktır. Kazanan kişinin ödülden yararlanabilmesi için mutlaka geçerli bir Fenerbahçe Passolig’i olması gerekmektedir. Kazanılan ödül nakde çevrilemez. Kazanan kişi isterse ödülünü Fenerbahçe Passolig’i olan bir yakınına devredebilir. Kombine kulübün uygun gördüğü tribün ve koltuk için verilir

Arena’da 1 Yıllık Kombinen Bizden Tam Destek Senden

100 kişi çekiliş sonucunda 2019-2020 sezonunda Fenerbahçe Beko takımının Ülker Arena’da oynayacağı tüm maçlar için geçerli 1 yıllık Fenerbahçe Beko Basketbol kombine ödülüne hak kazanacaktır. Kazanılan ödül nakde çevrilemez. Kazanan kişi isterse ödülünü bir yakınına devredebilir. Kombine kulübün uygun gördüğü tribün ve koltuk için verilir.

Basketbol Takımıyla Buluş Desteğini Göster

600 kişi çekiliş sonucunda Fenerbahçe Beko Basketbol takımı ile buluşmaya hak kazanacaktır. Ödülü kazanan kişiler ile kulüp tarafından iletişime geçilerek organizasyon gün ve saati bildirilecektir. Organizasyon günü katılım göstermeyen talihliler haklarını kaybederler. Kazanılan ödül nakde çevrilemez. Kazanan kişi isterse ödülünü bir yakınına devredebilir. Organizasyonun gerçekleştirileceği ilde kazanan kişilerin organizasyonun gerçekleşeceği yere ulaşımı, şehir dışından gelenler için ilgili maçın oynanacağı ile ve stadyuma ulaşım, konaklama, şahsi harcamaları ilgili sorumluluk kendisine ait olup kulübün bu konuda herhangi bir sorumluluğu/ taahhüdü yoktur. Kulüp organizasyon sırasında fotoğraf/ video çekimi yapma ve bu görüntüleri kulübe ait resmi yayın organlarında (TV, Dergi, web site, sosyal medya vb) yayınlama hakkına sahiptir.

Futbol Takımıyla Buluş Desteğini Göster

600 kişi çekiliş sonucunda Fenerbahçe A takımı ile buluşmaya hak kazanacaktır. Ödülü kazanan kişiler ile kulüp tarafından iletişime geçilerek organizasyon gün ve saati bildirilecektir. Organizasyon günü katılım göstermeyen talihliler haklarını kaybederler. Kazanılan ödül nakde çevrilemez. Kazanan kişi isterse ödülünü bir yakınına devredebilir. Organizasyonun gerçekleştirileceği ilde kazanan kişilerin organizasyonun gerçekleşeceği yere ulaşımı, şehir dışından gelenler için ilgili organizasyonun düzenleneceği ile ve yere ulaşım, konaklama, şahsi harcamaları ilgili sorumluluk kendisine ait olup kulübün bu konuda herhangi bir sorumluluğu/ taahhüdü yoktur. Kulüp organizasyon sırasında fotoğraf/ video çekimi yapma ve bu görüntüleri kulübe ait resmi yayın organlarında (TV, Dergi, web site, sosyal medya vb) yayınlama hakkına sahiptir.

Öğle Yemeği Randevun Başkanla

20 kişi çekiliş sonucunda Başkanımız ile öğle yemeğinde buluşmaya hak kazanacaktır. Ödülü kazanan kişiler ile kulüp tarafından iletişime geçilerek organizasyon gün ve saati bildirilecektir. Kazanan kişiler kulüp tarafından rastgele 2 gruba ayrılacaktır. Organizasyon günü katılım göstermeyen talihliler haklarını kaybederler. Kazanılan ödül nakde çevrilemez. Kazanan kişi isterse ödülünü bir yakınına devredebilir. Organizasyonun gerçekleştirileceği ilde kazanan kişilerin organizasyonun gerçekleşeceği yere ulaşımı, şehir dışından gelenler için  ilgili organizasyonun geröekleşeceği ile  ve mekana ulaşım, konaklama, şahsi harcamaları ilgili sorumluluk kendisine ait olup kulübün bu konuda herhangi bir sorumluluğu/ taahhüdü yoktur. Kulüp organizasyon sırasında fotoğraf/ video çekimi yapma ve bu görüntüleri kulübe ait resmi yayın organlarında (TV, Dergi, web site, sosyal medya vb) yayınlama hakkına sahiptir.

Onur Konuğun Başkan Olsun

5 kişi çekilişle Doğum Günü, Nikah, Düğün gibi özel bir gününde Başkan’ı konuk etme ödülüne hak kazanacaktır. Kazanılan ödül nakde çevrilemez. Kazanan kişi isterse ödülünü bir yakınına devredebilir. Ödülü kazanan organizasyonun yer ve tarihini en az 1 ay önceden kulüp yetkilisine bildirmelidir. Organizasyon tarihinin Ağustos 2019-Aralık 2020 tarihleri arasında ve organizasyon yerinin İstanbul il sınırları içerisinde olması gerekmektedir. Ödül 2020 yılı sonrası bir tarihte geçerli değildir. Özel gün davetine Başkanımızın programının müsait olması durumunda Başkanımız, aksi durumda Yönetim Kurulu üyelerimizden biri katılım gösterecektir. Kulüp organizasyon sırasında fotoğraf/ video çekimi yapma ve bu görüntüleri kulübe ait resmi yayın organlarında (TV, Dergi, web site, sosyal medya vb) yayınlama hakkına sahiptir.

Şahidin Sevdiğin Sporcu Olsun

10 kişi çekilişle nikah organizasyonunda Fenerbahçe kulübü sözleşmeli sporcularından birinin şahitliği ödülüne hak kazanacaktır. Kazanılan ödül nakde çevrilemez. Kazanan kişi isterse ödülünü bir yakınına devredebilir. Ödülü kazanan kişi nikah yer ve tarihini en az 1 ay önceden kulüp yetkilisine bildirmelidir. Nikah tarihinin Ağustos 2019-Aralık 2020 tarihleri arasında ve yerinin İstanbul il sınırları içerisinde olması gerekmektedir. Ödül 2020 yılı sonrası bir tarihte geçerli değildir. Nikah şahitliği için kazanan kişinin en az 3 sporcu ismi bildirmesi gerekmektedir. Sporculardan programı müsait olan kişi şahitlik için törene katılım gösterecektir. Kulüp organizasyon sırasında fotoğraf/ video çekimi yapma ve bu görüntüleri kulübe ait resmi yayın organlarında (TV, Dergi, web site, sosyal medya vb) yayınlama hakkına sahiptir.

Futbol Takımı Seni Yemeğe Çağırıyor

100 kişi çekilişle Fenerbahçe A Takımı ile yemek ödülüne hak kazanacaktır. Ödüle hak kazanan kişiler kulüp tarafından rastgele 20’şerli beş gruba ayrılacaktır. Her bir grup için bir öğle yemeği düzenlenecektir. Yemek tarihi, saati ve yeri kazanan kişilere kulüp tarafından bildirilecektir. Organizasyona katılmayan kişiler hakkını kaybeder. Kazanılan ödül nakde çevrilemez. Kazanan kişi isterse ödülünü bir yakınına devredebilir. Yemek organizasyonunun yapılacağı ilde kazanan kişilerin mekana ulaşımı, şehir dışından gelenler için mekanın olduğu ile ve mekana ulaşım, konaklama, şahsi harcamaları ilgili sorumluluk kendisine ait olup kulübün bu konuda herhangi bir sorumluluğu/ taahhüdü yoktur. Kulüp organizasyon sırasında fotoğraf/ video çekimi yapma ve bu görüntüleri kulübe ait resmi yayın organlarında (TV, Dergi, web site, sosyal medya vb) yayınlama hakkına sahiptir. Kulüp yemekte tüm futbolcuların eksiksiz bulunacağını taahhüt etmez. O gün için programı uygun olan tüm isimler yemekte yer alacaktır.

Basketbol Takımı Seni Yemeğe Çağırıyor

100 kişi çekilişle Fenerbahçe Beko Takımı ile yemek ödülüne hak kazanacaktır. Ödüle hak kazanan kişiler kulüp tarafından rastgele 20’şerli beş gruba ayrılacaktır. Her bir grup için bir öğle yemeği düzenlenecektir. Yemek tarihi, saati ve yeri kazanan kişilere kulüp tarafından bildirilecektir. Organizasyona katılmayan kişiler hakkını kaybeder. Kazanılan ödül nakde çevrilemez. Kazanan kişi isterse ödülünü bir yakınına devredebilir. Yemek organizasyonunun yapılacağı ilde kazanan kişilerin mekana ulaşımı, şehir dışından gelenler için mekanın olduğu ile ve mekana ulaşım, konaklama, şahsi harcamaları ilgili sorumluluk kendisine ait olup kulübün bu konuda herhangi bir sorumluluğu/ taahhüdü yoktur. Kulüp organizasyon sırasında fotoğraf/ video çekimi yapma ve bu görüntüleri kulübe ait resmi yayın organlarında (TV, Dergi, web site, sosyal medya vb) yayınlama hakkına sahiptir. Kulüp yemekte tüm basketbolcuların eksiksiz bulunacağını taahhüt etmez. O gün için programı uygun olan tüm isimler yemekte yer alacaktır.

Futbol Takım Kaptanı Ve Hocamız Seni Yemeğe Çağırıyor

10 kişi çekilişle Fenerbahçe takım kaptanı ve teknik direktörü ile yemek ödülüne hak kazanacaktır. Ödüle hak kazanan kişiler için toplu olarak tek bir öğle yemeği düzenlenecektir. Yemek tarihi, saati ve yeri kazanan kişilere kulüp tarafından bildirilecektir. Organizasyona katılmayan kişiler hakkını kaybeder. Kazanılan ödül nakde çevrilemez. Kazanan kişi isterse ödülünü bir yakınına devredebilir. Yemek organizasyonunun yapılacağı ilde kazanan kişilerin mekana ulaşımı, şehir dışından gelenler için mekanın olduğu ile ve mekana ulaşım, konaklama, şahsi harcamaları ilgili sorumluluk kendisine ait olup kulübün bu konuda herhangi bir sorumluluğu/ taahhüdü yoktur. Kulüp organizasyon sırasında fotoğraf/ video çekimi yapma ve bu görüntüleri kulübe ait resmi yayın organlarında (TV, Dergi, web site, sosyal medya vb) yayınlama hakkına sahiptir.

Basketbol Takım Kaptanı Ve Koçumuz Seni Yemeğe Çağırıyor

10 kişi çekilişle Fenerbahçe Beko takım kaptanı ve koçu ile yemek ödülüne hak kazanacaktır. Ödüle hak kazanan kişiler için toplu olarak tek bir öğle yemeği düzenlenecektir. Yemek tarihi, saati ve yeri kazanan kişilere kulüp tarafından bildirilecektir. Organizasyona katılmayan kişiler hakkını kaybeder. Kazanılan ödül nakde çevrilemez. Kazanan kişi isterse ödülünü bir yakınına devredebilir. Yemek organizasyonunun yapılacağı ilde kazanan kişilerin mekana ulaşımı, şehir dışından gelenler için mekanın olduğu ile ve mekana ulaşım, konaklama, şahsi harcamaları ilgili sorumluluk kendisine ait olup kulübün bu konuda herhangi bir sorumluluğu/ taahhüdü yoktur. Kulüp organizasyon sırasında fotoğraf/ video çekimi yapma ve bu görüntüleri kulübe ait resmi yayın organlarında (TV, Dergi, web site, sosyal medya vb) yayınlama hakkına sahiptir.

Youtube Kanalında İstediğin Basketbolcu ile Challenge’a Hazır Ol

10 kişi çekilişle Fenerbahçe Beko takım oyuncularından istediği biri ile Fenerbahçe Spor Kulübü resmi youtube kanalından yayınlanacak challenge organizasyonuna hak kazanacaktır. Kazanılan ödül nakde çevrilemez. Kazanan kişi isterse ödülünü bir yakınına devredebilir. Ödüle hak kazanan kişiler için toplu olarak tek bir challenge organizasyonu düzenlenecektir. Organizasyon yeri ve tarihi kulüp tarafından talihlilere bildirilecektir. Organizasyona katılmayan kişiler haklarını kaybeder. Ödüle hak kazanan kişi en az 3 sporcu ismi bildirmek zorundadır, organizasyona programı uygun olan sporcular katılacaktır. Kulüp organizasyon sırasında fotoğraf/ video çekimi yapma ve bu görüntüleri kulübe ait resmi yayın organlarında (TV, Dergi, web site, sosyal medya vb.) yayınlama hakkına sahiptir.

Youtube Kanalında İstediğin Futbolcu ile Challenge’a Hazır Ol

10 kişi çekilişle Fenerbahçe A takım oyuncularından istediği biri ile Fenerbahçe Spor Kulübü resmi youtube kanalından yayınlanacak challenge organizasyonuna hak kazanacaktır. Kazanılan ödül nakde çevrilemez. Kazanan kişi isterse ödülünü bir yakınına devredebilir. Ödüle hak kazanan kişiler için toplu olarak tek bir challenge organizasyonu düzenlenecektir. Organizasyon yeri ve tarihi kulüp tarafından talihlilere bildirilecektir. Organizasyona katılmayan kişiler haklarını kaybeder. Ödüle hak kazanan kişi en az 3 sporcu ismi bildirmek zorundadır, organizasyona programı uygun olan sporcular katılacaktır. Kulüp organizasyon sırasında fotoğraf/ video çekimi yapma ve bu görüntüleri kulübe ait resmi yayın organlarında (TV, Dergi, web site, sosyal medya vb.) yayınlama hakkına sahiptir.

Çocuğun Seremoniye Çıkıyor

50 kişi çekilişle çocuğunu 2019-2020 sezonunda Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi’nde gerçekleşecek bir maçta takım ile seremoniye çıkarmaya hak kazanacaktır. Kazanılan ödül nakde çevrilemez. Kazanan kişi isterse ödülünü bir yakınına devredebilir. Ödülü kazanan kişi maç seçimi yapamaz. Kulüp tarafından müsaitlik olan maç için talihli aranarak davet edilecektir. Ödülü kazanan kişi çocuğun maça birlikte çıkacağı sporcu için seçim yapamaz. Davet edilen maç tarihinde olumsuz dönüş yapan talihliye müsaitlik olması durumunda bir başka maç tarihi önerilebilir. Daveti reddeden talihli ödül hakkını kaybeder. Federasyon kuralları gereği seremoniye katılacak çocuklar 6-12 yaş aralığında ve en fazla 1.45 cm boyunda olmalıdır.

Seremoniye katılacak çocuğa maç günü stat içerisinde refakat edecek yakınının mutlaka geçerli bir Fenerbahçe Passolig’i bulunması gerekmektedir. Seremoniye katılacak çocuk ve kendisine refakat edecek yakınının stadyuma ulaşım, il dışından gelen kişilerin ulaşım, konaklama, şahsi harcama vb. masraflarının sorumluluğu kendisine aittir. Kulübün şahsa ait masraflar ile ilgili bir taahhüdü/ sorumluluğu yoktur. Kulüp organizasyon sırasında fotoğraf/ video çekimi yapma ve bu görüntüleri kulübe ait resmi yayın organlarında (TV, Dergi, web site, sosyal medya vb.) yayınlama hakkına sahiptir.

Deplasman Yolunda Takımla Kol Kola

100 kişi çekilişle Fenerbahçe A takım ile 2019-2020 sezonunda gerçekleştirilecek bir deplasman maçına takım ile gitmeye hak kazanacaktır. Kazanılan ödül nakde çevrilemez. Kazanan kişi isterse ödülünü bir yakınına devredebilir. Kazanan talihlinin hangi maça davet edileceği bilgisi kulüp tarafından kendisi ile paylaşılacaktır. Davete olumsuz dönüş yapan talihli hakkını kaybeder. Takımın deplasman için yola çıkacağı ilde kazanan kişilerin takımın yola çıkmak üzere toplandığı yere ulaşımı, şehir dışından gelenler için ilgili yolculuğun başlayacağı ile ulaşım, konaklama, şahsi harcamaları ilgili sorumluluk kendisine ait olup kulübün bu konuda herhangi bir sorumluluğu/ taahhüdü yoktur. Ödül sadece deplasman yolculuğunu kapsamaktadır. Gidilen deplasmandaki konaklama ve şahsi harcamalar talihlinin kendi sorumluluğundadır. Kulüp organizasyon sırasında fotoğraf/ video çekimi yapma ve bu görüntüleri kulübe ait resmi yayın organlarında (TV, Dergi, web site, sosyal medya vb.) yayınlama hakkına sahiptir.

Araban Bizden Mabedin Yollarına Düşmek Senden (Fiat Egea)

10 kişi çekilişle 2019 model, beyaz renk, Fiat Egea Sedan Easy 1.4 Fire 95 HP kazanacaktır. Kazanılan ödül nakde çevrilemez, başka bir kişiye devredilemez. Ödülü kazanan kişiler ile kulüp tarafından irtibata geçilecek ve ödülü teslim edilecektir. Kazanan kişi ödül ile ilgili vergi yükümlülüklerini yerine getirmekle mükelleftir. Kulüp organizasyon sırasında fotoğraf/ video çekimi yapma ve bu görüntüleri kulübe ait resmi yayın organlarında (TV, Dergi, web site, sosyal medya vb) yayınlama hakkına sahiptir.

Araban Bizden Mabedin Yollarına Düşmek Senden (Ford Tourneo Courier Journey Trend)

10 kişi çekilişle 2018 model, beyaz renk, Ford Tourneo Courier Journey Trend kazanacaktır. Kazanılan ödül nakde çevrilemez, başka bir kişiye devredilemez. Ödülü kazanan kişiler ile kulüp tarafından irtibata geçilecek ve ödülü teslim edilecektir. Kazanan kişi ödül ile ilgili vergi yükümlülüklerini yerine getirmekle mükelleftir. Kulüp organizasyon sırasında fotoğraf/ video çekimi yapma ve bu görüntüleri kulübe ait resmi yayın organlarında (TV, Dergi, web site, sosyal medya vb) yayınlama hakkına sahiptir.

Evin Bizden Evini Tribüne Çevirmek Senden

5 kişi çekilişle ev kazanacaktır. Ödül 4 adet İstanbul ve 1 adet Ankara’da bulunan farklı toplam 5 adet gayrimenkulden oluşmaktadır. Kazanılan ödül nakde çevrilemez, başka bir kişiye devredilemez. Ödülü kazanan kişiler ile kulüp tarafından irtibata geçilecek ve ödülü teslim edilecektir. Kulüp organizasyon sırasında fotoğraf/ video çekimi yapma ve bu görüntüleri kulübe ait resmi yayın organlarında (TV, Dergi, web site, sosyal medya vb) yayınlama hakkına sahiptir.

ABD Seyahatin Bizden Fenerbahçe Aşkını Dünyaya Duyurmak Senden

10 kişi çekilişle Setur’dan çift kişilik 6 gece 7 gün NewYork Turu kazanacaktır. Kazanılan ödül nakde çevrilemez, başka bir kişiye devredilemez. Ödülü kazanan kişiler ile kulüp tarafından irtibata geçilecek ve ödülü teslim edilecektir.

Ödül kapsamına dahil olan hizmetler:
– Türk Hava Yolları ile İstanbul-New York-İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti
– New York şehir merkezinde 4* otelde 6 gece oda-kahvaltı konaklama
– New York Havalimanı-Otel-Havalimanı transferleri
– Programda belirtilen tüm turlar
– Tur boyunca Türkçe rehberlik hizmeti (Rehberlik hizmeti New York Havalimanı’nda başlayacak olup tur dönüşü New York Havalimanı’nda son bulacaktır)
– Yurt dışı seyahat sağlık sigortası
Ödülü kazanan kişiler sadece tur tarihlerinden birinde ödülden yararlanabilir. Farklı bir tarih ve uçuş için geçerli değildir.

Uçuş Detayları:

29 Eylül – 05 Ekim
29.09.2019 TK003 IST-JFK Kalkış saati: 06:50 Varış saati: 10:50
05.10.2019 TK004 JFK-IST Kalkış saati: 13:25 Varış saati: 07:05(*06 Ekim)

17 – 23 Ekim
17.10.2019 TK003 IST-JFK Kalkış saati: 06:50 Varış saati: 10:50
23.10.2019 TK004 JFK-IST Kalkış saati: 13:25 Varış saati: 07:05(*24 Ekim)

10 – 16 Kasım
10.11.2019 TK003 IST-JFK Kalkış saati: 08:15 Varış saati: 12:45
16.11.2019 TK004 JFK-IST Kalkış saati: 13:25 Varış saati: 07:05(*17 Kasım)
Talihlinin ödül kapsamına dahil olan hizmetler dışında yapacağı şahsi harcamalar, pasaport/ vize vb masraflar kişinin kendi sorumluluğundadır. Kulüp tur kapsamı içerisinde yer almayan hiçbir işlem ve harcama konusunda sorumluluk almaz.

İstediğin Sporcumuz Sana Görüntülü Mesaj Gönderiyor

500 kişi çekilişle istediği sporcumuzdan görüntülü mesaj almaya hak kazanıyor. Kazanan kişi en az 3 sporcu ismi bildirmek zorundadır. Seçtiği sporculardan biri ödülünü hazırlayacaktır. Kazanılan ödül nakde çevrilemez, başka bir kişiye devredilemez. Ödül talihlilere dijital ortamda ve 60 takvim günü içerisinde iletilir.

Efsane Kaptan Alex Yemeğe Çağırıyor

20 kişi çekilişle Alex de Souza ile yemek ödülüne hak kazanacaktır. Ödüle hak kazanan kişiler için toplu olarak tek bir yemek düzenlenecektir. Yemek tarihi, saati ve yeri kazanan kişilere kulüp tarafından bildirilecektir. Yemek davetine olumsuz dönüş yapan talihli hakkını kaybeder. Kazanılan ödül nakde çevrilemez. Kazanan kişi isterse ödülünü bir yakınına devredebilir. Yemek organizasyonunun yapılacağı ilde kazanan kişilerin mekana ulaşımı, şehir dışından gelenler için mekanın olduğu ile ve mekana ulaşım, konaklama, şahsi harcamaları ilgili sorumluluk kendisine ait olup kulübün bu konuda herhangi bir sorumluluğu/ taahhüdü yoktur. Kulüp organizasyon sırasında fotoğraf/ video çekimi yapma ve bu görüntüleri kulübe ait resmi yayın organlarında (TV, Dergi, web site, sosyal medya vb.) yayınlama hakkına sahiptir.

Islak İmza Alex’ten Her Maça O Formayla Gelmek Senden

50 kişi çekilişle Alex de Souza imzalı forma ödülüne hak kazanacaktır. Kazanılan ödül 60 takvim günü içerisinde talihlilere ulaştırılacaktır. Kazanılan ödül nakde çevrilemez. Kazanan kişi isterse ödülünü bir yakınına devredebilir.

12 Numara Kadroya Giriyor

22 kişi çekilişle Fenerbahçe A Takımı ile maç yapmaya hak kazanacaktır. Kazanılan ödül nakde çevrilemez. Kazanan kişi isterse ödülünü bir yakınına devredebilir. Kazanan kişiler kulüp tarafından rastgele 11 kişilik gruplara ayrılacak ve 2 ayrı maç organize edilecektir. Maç günü, yeri ve saati kazanan kişilere kulüp tarafından iletilecektir. Organizasyona katılmayan talihliler hakkını kaybeder. Kulüp tüm kadronun eksiksiz olarak organizasyonda yer alacağını taahhüt etmez. Organizasyon günü programı uygun olan sporcular maçta yer alacaktır. Organizasyonun gerçekleştirileceği ilde kazanan kişilerin stadyuma ulaşımı, şehir dışından gelenler için ilgili maçın oynanacağı ile ve stadyuma ulaşım, konaklama, şahsi harcamaları ilgili sorumluluk kendisine ait olup kulübün bu konuda herhangi bir sorumluluğu/ taahhüdü yoktur. Talihli maç sırasında oluşabilecek herhangi bir sakatlık ya da sağlık sorununda tüm sorumluluğun kendisinde olduğunu kabul ve taahhüt eder. Kulüp organizasyon sırasında fotoğraf/ video çekimi yapma ve bu görüntüleri kulübe ait resmi yayın organlarında (TV, Dergi, web site, sosyal medya vb.) yayınlama hakkına sahiptir.

Yeni Sezon Çubuklu Forma Herkesten Önce Sende

1500 kişi çekilişle yeni sezon çubuklu forma ödülüne hak kazanacaktır. Kazanılan ödül 60 takvim günü içerisinde talihlilere ulaştırılacaktır. Kazanılan ödül nakde çevrilemez, bir başkasına devredilemez. Formalar isme özel değildir. Ödülü kazanan kişi istediği ismi formasına Fenerium mağazalarında yazdırabilir.

Okumaya devam et

Kulüp

Fenerbahçe adına muhteşem gece

TV8 win win fener ol

Başkanımız ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz tarafından 4 Nisan’da startı verilen ve kulübümüzü sürdürülebilir finansal bağımsızlığına kavuşturma noktasında dev kitlesel kaynak yaratacak olan FENER OL kampanyası kapsamında bugün tarihi bir yayın gerçekleştirildi.

Bugüne kadar yaklaşık 500 bin kişinin katıldığı ve her geçen gün desteğin büyüyerek devam ettiği Fener Ol kampanyasına bu akşam Fenerbahçeliliğiyle yakından tanıdığımız iki isim Acun Ilıcalı ve komedyen Cem Yılmaz’dan büyük destek geldi.

Acun Ilıcalı’nın öncülüğünde TV8 ve FBTV ortak yayınında canlı yayınla ekranlara gelen “Fenerbahçe WinWin” kampanyası ile dayanışma adına tarihi bir gece yaşandı.

Fenerbahçe’yi destekleriyle yalnız bırakmayanlar, tam 5 ev ve 20 otomobil, Zeljko Obradovic ile yemek, imzalı Alex de Souza forması, kombine bilet, takımla birlikte deplasmana gitme, Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi’nde maç yapma fırsatı ve hayallerini süsleyen 5000 ödülden birine sahip olma şansını yakaladı.

Fenerbahçe’ye gönül vermiş efsane isimlerin bir araya geleceği gecede sürpriz konuklar, telefon bağlantıları ve eğlenceli videolar ile “Fenerbahçe WinWin” kampanyası izleyenleri ekran başına kilitledi.

Taraftarlarımızın oylarıyla belirlenen ve Can Bartu, Basri Dirimlili, Fikret Arıcan, Selçuk Yula, Cihat Arman, Lefter Küçükandonyadis gibi efsane futbolcularımızın imzalarının yer aldığı “Efsane Çubuklu” formamız da 300 TL’den satışa sunuldu.

İş, sanat, spor dünyasından çok sayıda ismin de telefonla bağlanıp forma satın alarak destek olduğu bu özel geceye Başkanımız Ali Koç, Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Teknik Direktörümüz Ersun Yanal ve Futbol A Takımımızın yanı sıra Ezgi Mola, Merve Özbey, Oğuzhan Koç, eski futbolcularımız Tuncay Şanlı ve Semih Şentürk, spor yazarı Abdülkerim Durmaz gibi ünlü isimler de katıldı.

Cem Yılmaz’ın esprileriyle renk kattığı gecede Fenerbahçe bayrakları coşkuyla dalgalanıp, Fenerbahçe marşları hep bir ağızdan söylendi.

Başkanımız Ali Koç:  Bu gece ve yarından sonra Fenerbahçe’nin bir kez daha yazdığı tarihi örnek olarak herkese göstereceğiz

Geceye katılan Başkanımız Ali Koç da kısa bir konuşma yaparak duygularını ifade etti. Fenerbahçe’nin yazacağı tarihi herkese göstereceklerini belirten Başkanımız Ali Koç, “Sadece Türkiye’nin ekonomik şartları değil kulüplerin de içinde bulunduğu finansal sıkıntıları üst üste koyduğunuz zaman işler zorda. Biz daha seçilmeden çok önce 2018 Ocak ayından başlayarak bu işin hep beraber, omuz omuza vererek, herkesin çorbada tuzu olacak bir şekilde kitlesel bir hareketle hatta belki de hiç görülmemiş boyutta olacağını ve bunu ancak Fenerbahçelilerin başaracağını defalarca söyledik. Seçildik ve sonrasında kulübe geldik. Tabloyu kötü bekliyorduk ama daha da kötüydü. Biz elimizden gelen katkıyı verdik. ‘Önce biz yapacağız, önce biz destek olacağız’ dedik. ‘Türkiye tarihinde hiç görülmemiş bir destek vereceğiz’ dedik ve bunu da yaptık. Ama esas herkesin çorbada tuzu olmasını istedik. Yola çıktık ve Fener Ol kampanyasını 4 Nisan’da başlattık. 4 Nisan’ın bizim için özel bir anlamı var. Kara bir geceydi. Aydınlığa atılan bir adımı da o kara gecede başlattık. O gün de Fenerbahçe’yi kararttık. Bugün de Fenerbahçe için kara bir gün. 12 Mayıs’ta yaşananları biliyorsunuz, hatırlıyorsunuz. Kahpe örgütün bize yaptığı saldırılar ve stadımızda hiçbir gerginlik yokken şampiyonluğu kaybettiğimiz o gecede yaşadıklarımızı Allah kimseye bir daha göstermesin. Geldiğimiz noktada, çorbada herkesin tuzu olması gerektiğini söyledik. Bunu derken de sanatçı, iş insanı, memur, anne, baba, yargıç, hakim, çoluk çocuktan bahsettik. Bugün de Fenerbahçe’nin zenginliğini görüyoruz. Nedir Fenerbahçe’nin zenginliği? Acun’a teşekkür etmek istiyorum. Acun ile oturup konuştuğumuz zamandan bu zamana devamlı fikir üretiyor. Devamlı yeni şeylerle geliyor. Eski ürettiği fikri beğenmiyor, yenisini getiriyor. Bu forma fikrini de bize getirdi. Sonra Cem Yılmaz’a gittik. O da sağ olsun ne zaman Fenerbahçe söz konusuysa hep yanımızda oldu. ‘Adalete Fener Yak’ kampanyasında bir video çekti. Çok küfür yedi, hakarete maruz kaldı ama hiç aldırmadı. Ona teşekkür etmek istiyorum. Ezgi Mola, Merve Özbey de burada. Ali Taran da ‘winwin’ ismini, logosunu çizdi. Bu akşam bizi destekleyecek iş insanları, iş dünyasındaki kişiler olacak. Sizler olacaksınız, sokaktaki vatandaş olacak. Bu aslında Fenerbahçe’nin zenginliği ve Fenerbahçe’nin tarihi de Fenerbahçe camiasının Fenerbahçe sıkıntıda olduğu zaman omuz omuza vererek hep bir tarih yazdığı da örneklerle dolu. İnşallah bu akşam ve yarın akşam da bunu göreceğiz. Efsanelerin imzalarının bulunduğu formaya gelirsek tamamen Acun’un fikri. Formanın efsane Lefter forması olması, formaya konulacak imzaların bir anketle tercih edilmesi, fiyatı, nasıl satılacağı hepsi onun fikri. Bu gece ve yarından sonra Fenerbahçe’nin bir kez daha yazdığı tarihi örnek olarak herkese göstereceğiz.” şeklinde konuştu.

“WinWin”in dünya gündeminde Trend Topic olduğu bu özel gecede Teknik Direktörümüz Ersun Yanal, Futbol A Takımımızın Kaptanları Volkan Demirel, Mehmet Topal, Hasan Ali Kaldırım, futbolcularımız Roberto Soldado, Mathieu Valbuena, Nabil Dirar ve Victor Moses da kısa birer konuşma yaptı.

Teknik Direktörümüz Ersun Yanal: Bugün burada biz birlikteliği ve birlikte yürümenin gücünü oluşturuyoruz

“Sevgili Acun, çok değerli sanatçı kardeşlerim, Başkanım; insanı biraz etkileyen bir sevgi gördüğünüzde heyecanlı olmamak elde değil. Onun için ben de çok heyecanlıyım. Dokuz branşla uğraşan çok büyük bir sivil toplum örgütüyüz. Futbol da bunun lokomotifi ve ben de bu futbol takımının koçuyum. Bu gerçekten çok önemli bir sorumluluk. Bu sorumluluğu hissettikçe yaşadığım o duyguyu paylaşmak istiyorum. Bu kadar büyük bir camianın lokomotifinin başında olmak ve özellikle bu seneyi yaşamak çok ayrı bir duygu. Biraz önce oyuncularımız buradan ayrılırken ben de duygulandım çünkü boyunları büküktü. Hiçbir tanesi kafası dik olarak yürümüyordu. Onların o duygularını bir sezon boyunca hep beraber paylaştığımızda, bizim olmamız gereken yerleri düşündüğümüzde hepinizin inanılmaz desteğiyle bu sezonu geride bıraktık. İki tane maçımız kaldı. Hikayeyi biraz daha sizin gücünüzü yani Fenerbahçe camiasının gücünü anlamamız için belirtmek önemli. Deplasmanda tribünlerdeki sayı kaç ise onun daha fazlasını doldurduk. İçeride oynadığımız her maçta biz ekip olarak sevgili Kemal ile baya kavga ettik çünkü bilet bulamıyorduk. Her maçımızı full oynadık. Öncelikle gösterdiğiniz destekten dolayı sizin büyüklüğünüzü anlatan bu desteğinizden dolayı teşekkür ediyoruz. Siz, başarıyı değil takımınızı seviyorsunuz. Siz, elbette başarıyı istiyorsunuz ama takımınızı seviyorsunuz. Bizi özel yapan ve ayrıcalıklı kılan da bu. Acun’un yaptığı işleri düşünecek olursak o daha detaylı organizasyonları yöneten bir kişi ve içten gelen ufak bir organizasyonla bir anda birkaç saat içerisinde yüz binleri bulan forma ve SMS desteği Fenerbahçemizi oldukça hızlı bir şekilde destekleyen bir gücü arkamızda hissediyoruz. Ben, bugün sorumlu olarak bulunduğumuz pozisyonla, Türkiye’nin en büyük sivil toplum örgütünün her alanda, her boyutta karşılığı ne olursa olsun bir rakibi alt etmek değil var olmasıyla büyük katkıda bulunan, toplumun değeri olan bu camiamızın böyle bir dayanışmasında sadece şu anda konuşulan hedefler değil başka dolguların oluştuğunu düşünüyorum. Bu desteğin ve gücün o kadar büyük bir güç haline dönüşeceğine inanıyorum ki bu güç kulübümüzün varoluşunun önünde inanılmaz fırsatlar doğuracaktır. Bu fırsatlar; bu takımı destekleyen taraftarların gururunu her zaman yukarıda tutacaktır. Bizim görevimizse bu sahip olduğumuz duyguyu en yukarıda tutmak ve her zaman taçlandırmak olacaktır. Bundan emin olun.”

“Bu işin teknik boyutunu anlatmak biraz uzun sürecek. Ancak çok net söyleyebilirim ki, bunu Sayın Başkanımız seçildiği dünden bu yana ve aslında her kulüp, her fırsatta defalarca açıklıyor. Özellikle futbol takımlarının karşılaştığı sorunlar her geçen gün büyüyerek katlanıyor. Bugün önümüzde duran karşımızda duran en büyük sorun ise, tabii ki bu işin ekonomik boyutları. Bugün bizi dünya ile özellikle de Avrupa ile karşılaştırdığımız makas oldukça hızlı bir şekilde açılmaya devam ediyor. Birçok sorun var, bu sorunları aşmanın yolu; bence bugün burada bir ekonomik gücü oluşturmaktan çok bugün burada biz birlikteliği ve bu gücü birlikte yürümenin gücünü oluşturuyoruz. Burada en mutlu olduğumuz yer ise inandığımız, güvendiğimiz öncelikle Başkanımızın şahsiyetine, kişiliğine, pozisyonuna güvendiğimiz ve bu yürüyüşü yapabilecek insanla beraber olduğumuz için şanslıyız. Bunun yanında spor, evrensel bir kavram. Türkiye’nin en çok ihtiyacı olan sanat ve kültürdeki kalkınması, bence spordaki kalkınmasındaki şahsınızdaki profillerin bu işin içinde olması büyük bir avantaj. Bence onun coşkusu, onun katkısı, onun desteği, bu destekle birlikte herkesin içi rahat olsun ki yapılacak olan yatırımların ve karşılığı olan dönüşün mutlaka kulübümüze çok büyük katkısı olacaktır. Bundan herkesin emin olmasını istiyorum.”

“Biz, aslında zor bir ortamda çalışıyoruz, kolay bir ortamda çalışmıyoruz. Çünkü yaş olarak, kontrat olarak, pozisyon olarak ve tabii bunu daha ileriye taşıyacak bir kontrat olarak uygun bir şeyle takımla beraber değiliz. Hiçbir oyuncumuzun karakterinden asla şikayetçi değilim. Hiçbir oyuncumuzun aklından, yüreğinden hiçbir zaman şüphe etmedim. Ama şu var ki, bulunduğumuz durum ve pozisyon bizi oldukça zorluyor. Bunun için de bu çölü yeşertmenin bir takım yolları var. Dün alınan takımın bu ekonomik koşulları bir günde oluşmadı.  Bu ciddi birikimlerle geldi. Ülkede bütün takımlar böyle. Rekabetin koşulu olmuş bu iş ve maalesef ki rekabetin koşulunu değiştiremiyorsunuz. Bu yüzden çok akıllı hareket etmek gerekiyor. Bunun için önemli bir çalışma yaptık. Her yere gidiyoruz, her yeri izliyoruz, her yeri inceliyoruz. Uygun koşullarda ve şartlarda yarışabileceğimiz oyunculara yönelmemiş gerekiyor. Bunu artık tüketilen son nokta değil, tüketilmeyecek son nokta olması gerektiğini düşünüyoruz. Buradan birkaç fırsat daha yaratılacak oyuncularla çalışmak istiyoruz. Çünkü son durak olduğunda sizin bütün her şeyinizi alıp götürüyor, hatta başarınızı da götürüyor. Onu da yapmamak gerekiyor ve kalıcı, uzun süre heyecan yaratacak, belki de bu formalardan bir tanesine imza atacak adamlar üretmek gerekiyor. Bununla ilgili yavaş yavaş da çalışmalar var. Bir anda da olmuyor, vadeli olması gerekiyor. Herkes bir anda olsun istiyor. Sıkıntı çok büyük, organizasyon çok büyük, o nedenle biraz sabır. Destek demiyorum, çünkü sonsuz ve sınırsız bir destek var. Elbette ki sizler kime, ne şekilde destek olacağınızı çok iyi biliyorsunuz, bunu da gösteriyorsunuz. Bu konuda da hepinizin aklına ve yüreğine sağlık.”

Fenerbahçe’nin büyüklüğünden söz eden futbolcularımız, bu geceye özel takım olarak 10 bin forma aldıklarını ve bu formaları da Çocuk Esirgeme Kurumu’na bağışladıklarını ifade ettiler.

Volkan Demirel: Fenerbahçeli olmaktan dolayı gurur duyuyorum

“Başta Başkanımız olmak üzere sizlere bu geceyi düzenlediğiniz için teşekkür etmek gerek. Ben her zaman, ‘Fenerbahçe anlatılmaz, yaşanır’ diyorum. Bu akşam da Fenerbahçe’nin ne kadar büyük olduğunu burada yaşıyoruz ve her zaman bunu yaşatacağız. Fenerbahçeli olmaktan dolayı gurur duyuyorum. İnşallah da bu gurur bir ömür boyu devam edecek. Fenerbahçe’deki 17.yılım. Takım kaptanı olarak takımı temsilen de burada konuşuyorum ve bugünün önemini biliyoruz, bugüne katkımız olsun istiyoruz. Futbol takımı olarak 10 bin tane forma satın alıyoruz. Satın aldığımız bu formaları da Çocuk Esirgeme Kurumu’na ve kimsesiz çocuklara dağıtma kararı aldık.” 

Roberto Soldado: Arkamızda tüm taraftarlarımızın desteğini hissediyoruz

“İlk geldiğim günden beri bana gösterilmiş olan sevgi çok özel. Böyle bir kulübe gelmeden önce Fenerbahçe’nin ne kadar büyük olduğunu göremiyorsunuz, bunu geldikten sonra anlayabiliyorsunuz. Şu anda kulüpte hem ekonomik hem de sportif olarak zorlu günlerden geçiyoruz. Ama arkamızda tüm taraftarlarımızın desteğini hissediyoruz. Özellikle de zor anlarda kulüple birlikte olduklarını net bir şekilde gösteriyorlar ve onların bu desteği tüm futbolcuları özel hissettiriyor. Onlar için şu anda yapabileceğimiz en minimum şey sevgilerine karşı teşekkür etmek. Her gün yanımızdalar, teşekkür ederiz.”

Mathieu Valbuena: Fenerbahçe, tutkuyla yaşayan insanların bağlı olduğu çok büyük bir kulüp

“Öncelikle burada olmak büyük bir şans. Takım adına konuşuyorum; Fenerbahçe’nin renklerini üzerimizde taşımak gerçekten büyük bir gurur. Hepimiz bir sebepten dolayı buradayız. Bazen bu kulübün ne kadar büyük olduğunu fark etmiyoruz, çünkü biraz kendi köşemize çekişmiş bir hayat yaşıyoruz. Bazen dışarıda neler olduğuna tam olarak hakim olmuyoruz. Ama şu anda gerçekten sıra dışı bir olayın içindeyiz. Bir kampanyadan dolayı burada buluştuk. Kulübü desteklemek için hep birlikte buradayız. Zor anlardan geçiyor bile olsak hiçbir büyük kulüp asla ölmez. Bu kulüpten geçmişte büyük yetenekler, büyük yıldızlar geçmiş ve o yıldızlar halen bu kulübü destekliyor. Bu demektir ki, bu kulüp onlarda iz bırakmış ve onlar bu kulüpte iz bırakmış. Umarım önümüzde bizi güzel günler bekliyordur, umarım Fenerbahçe’yi çok güzel günler bekliyordur. Çünkü Fenerbahçe, tutkuyla yaşayan insanların bağlı olduğu çok büyük bir kulüp. En önemlisi bence şu; taraftarlarımızı her zaman gururlandırmalıyız. Ben inanıyorum ki Fenerbahçe için çok parlak bir gelecek var.”

Mehmet Topal: En kısa zamanda bu zorlu süreçten çıkarak kulübümüzü en iyi yerlere getireceğimizi umut ediyorum

“Başkanımız, Acun Ilıcalı, Cem Yılmaz, değerli sanatçı dostlarımız ve Tuncay Şanlı ile Semih Şentürk’e bu gece bizimle oldukları için çok teşekkür ederiz. Gerçekten destekte bulunan bütün iş insanlarına sonsuz teşekkürler. Bu camia 3 Temmuz gibi zorlu bir süreçten geçti. Bu bizim için çok ufak bir şey diye düşünüyorum. Birlikte olduğumuz zaman güçlüyüz. İnşallah en kısa zamanda bu zorlu süreçten çıkarak kulübümüzü en iyi yerlere getireceğimizi umut ediyorum.”

Victor Moses: Fenerbahçe dev bir kulüp

“Bugünün öneminden bahsetmek istiyorum. İnsanların kulübe destek olması gerçekten büyük önem taşıyor. Dev bir kulüp. Sezon boyunca elimizden gelenin en iyisini yaptık. Umarım gelecek sezon bizim için farklı olur ve ligin şampiyonu oluruz.”

Nabil Dirar: Fenerbahçe formasını giymek büyük bir gurur

“Herkes için bu formayı giymek büyük bir gurur. Bu formanın değerini biliyoruz ve burada olmaktan dolayı çok büyük mutluluk duyuyorum. Kulübümüze katkımız olması için bu kampanyaya destek vermekten dolayı mutluluk duyuyoruz.”

Hasan Ali Kaldırım: Fenerbahçe’nin ne kadar büyük olduğunu bugün tekrar herkese gösterdik

“Tüm annelerimizin Anneler Günü’nü kutluyorum. Kaptanımız gereken her şeyi söyledi. Fenerbahçe’nin ne kadar büyük olduğunu bugün tekrar herkese gösterdik. Seneye bu zamanlar Twitter’da veya sosyal medyada ‘Şampiyon Fenerbahçe’ olarak konuşuluruz. Bu sene için tekrar özür dileyip seneye daha iyi çalışarak taraftarlarımızı mutlu etmeyi istiyoruz.”

Derneklerimizin de forma satın alarak destek verdiği gecede; eski futbolcularımız Cristian Baroni, Andre Santos ve Nicolas Anelka’dan gelen destek mesajları da paylaşıldı.

Gecenin son bölümünde de kısa bir konuşma gerçekleştiren Başkanımız Ali Koç, Fenerbahçe camiasının zenginliğinin görüldüğü bir akşam yaşandığını ve bunun devam edeceğini ifade etti.

Başkanımız Ali Koç: Fenerbahçe camiasının zenginliğini gördüğümüz bir gece yaşıyoruz”

“Öncelikle güzel bir akşam olduğunu ifade etmeliyim. Özel bir akşam oldu. Ben yayına hazırlanma konusunda Acun ile konuştum ama o bana her şeyin doğal olacağını söyledi. Harika bir akşam oldu, sağ ol, var ol. Güzel bir başlangıç oldu. Aynı şekilce Cem’e de çok teşekkür ediyorum. Benim her zaman dediğim bir laf var; ‘Söz konusu Fenerbahçe ise Fenerbahçeliler hem maddi hem de manevi anlamda son derece fedakarlar. Bu fedakarlık her kulübe nasip olmaz. Hatta belki de tarihin en kötü sezonunu geçirin bir başkan olarak hem de ilk senesinde bu gördüğüm destek, inanılmaz bir destek ve adı konulamaz. Dolayısıyla ben ve yönetim kurulumuz da futbolcularımız gibi mahcubuz. Seneye inşallah daha fazla üzerine koyacağız. Ezgi Mola’ya, Merve Özbey’e, Tuncay Şanlı’ya, Semih Şentürk’e çok çok teşekkür ediyorum. Sizler de sağ olun. Aslında sizler, bizler, futbolcularımız, telefonla bağlananlar bizim zenginliğimiz. Biz, farklı bir camiayız. Ben de çok şanslıyım ki böyle bir camianın başkanıyım. İnşallah er ya da geç bu camianın hakkını hep beraber veririz. Sizlere de, yönetim kurulumuza da teşekkür ediyorum. Televizyon karşısında bizleri seyredenler var. Sosyal medyadan telefonla çok fazla ilgilendiğim de söyleniyor ama gelen mesajları, gelen şikayetleri aktarıyorum. Çünkü bazı insanlar en başta forma almakta sıkıntı çektiler. Yarın akşam tekrar görüşmek üzere. Son bir şey daha söylemek istiyorum; Kadın Basketbol Takımımızın da 17.45’te final serisindeki 3.maçı var. Tam destek bekliyoruz, salon boş kalmasın.  Önemli bir maç ve onu alırsak şampiyonluğu %51 yakalamış sayılırız.”

Acun Ilıcalı’nın öncülüğünde Beyazıt Öztürk’ün katılımıyla gerçekleşecek “Fenerbahçe WinWin” gecesi bugün saat 22.30’da TV8 ve FBTV ortak canlı yayınında ekranlara gelecek.

Fotoğraflar: Burak Saltık

“FENERBAHÇE WİNWİN” KAMPANYASI ÖDÜL DETAYLARI

Başkanla Omuz Omuza Maç İzle

15 kişi çekiliş sonucunda yanında sevdiği bir kişiyle birlikte 2019-2020 sezonu Süper Lig maçlarından birini Yönetim locasında Başkanımız ve/veya Yönetim Kurulu üyelerimiz ile birlikte izleme şansını yakalayacak. Ödülü kazanan kişiler ile kulüp tarafından iletişime geçilerek müsaitlik olan maçlar için bilgi verilecektir. Davet edilen maça olumsuz dönüş yapan talihliler bir başka maç için müsaitlik oluşmaz ise haklarını kaybederler. Kazanan kişinin ödülden yararlanabilmesi için mutlaka geçerli bir Fenerbahçe Passolig’i olması gerekmektedir. Kazanılan ödül nakde çevrilemez. Kazanan kişi isterse ödülünü Fenerbahçe Passolig’i olan bir yakınına devredebilir. Maçın oynanacağı ilde kazanan kişilerin stadyuma ulaşımı, şehir dışından gelenler için ilgili maçın oynanacağı ile ve stadyuma ulaşım, konaklama, şahsi harcamaları ilgili sorumluluk kendisine ait olup kulübün bu konuda herhangi bir sorumluluğu/ taahhüdü yoktur. Kulüp Başkan’ın ve tüm yöneticilerin o akşam locada olacağını taahhüt etmez, programı uygun olan isimler katılım göstereceklerdir. Kulüp organizasyon sırasında fotoğraf/ video çekimi yapma ve bu görüntüleri kulübe ait resmi yayın organlarında (TV, Dergi, web site, sosyal medya vb) yayınlama hakkına sahiptir.

Cem Yılmaz Seni Harbiye’ye Çağırıyor

500 kişi çekilişle çift kişilik Cem Yılmaz gösterisi davetiyesi kazanacaktır. Gösteri Harbiye Cemil Topuzlu Açık hava Sahnesi’nde gerçekleşecektir. Gösteri tarihi kazanan kişilere kulüp tarafından bildirilecektir. Kazanan kişiler kategori ve koltuk seçimi yapamazlar, biletler kulüp tarafından gönderilecektir. Kazanılan ödül nakde çevrilemez, başka bir kişiye devredilemez. Kulüp sadece gösteri davetiyesini vermeyi taahhüt eder. Kazanan kişinin gösteri alanına ulaşımı, il dışından geliyorsa ulaşım, konaklama ve diğer şahsi harcamaları kendi sorumluluğundadır.

Mabette Top Koştur

100 kişi çekiliş sonucunda Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi’nde maç yapmaya hak kazanacaktır. Ödülü kazanan kişiler ile kulüp tarafından iletişime geçilerek organizasyon gün ve saati bildirilecektir. Organizasyon günü katılım göstrmeyen talihliler haklarını kaybederler. Kazanılan ödül nakde çevrilemez. Kazanan kişi isterse ödülünü bir yakınına devredebilir. Ödülü kazanan kişiler kulüp tarafından rastgele gruplara ayrılacaklardır. Organizasyonun gerçekleştirileceği ilde kazanan kişilerin stadyuma ulaşımı, şehir dışından gelenler için ilgili maçın oynanacağı ile ve stadyuma ulaşım, konaklama, şahsi harcamaları ilgili sorumluluk kendisine ait olup kulübün bu konuda herhangi bir sorumluluğu/ taahhüdü yoktur. Talihli maç sırasında oluşabilecek herhangi bir sakatlık ya da sağlık sorununda tüm sorumluluğun kendisinde olduğunu kabul ve taahhüt eder. Kulüp organizasyon sırasında fotoğraf/ video çekimi yapma ve bu görüntüleri kulübe ait resmi yayın organlarında (TV, Dergi, web site, sosyal medya vb) yayınlama hakkına sahiptir.

Ülker Arena Atacağın Üçlükleri Bekliyor

100 kişi çekiliş sonucunda Ülker Arena’da maç yapmaya hak kazanacaktır. Ödülü kazanan kişiler ile kulüp tarafından iletişime geçilerek organizasyon gün ve saati bildirilecektir. Organizasyon günü katılım göstrmeyen talihliler haklarını kaybederler. Kazanılan ödül nakde çevrilemez. Kazanan kişi isterse ödülünü bir yakınına devredebilir. Ödülü kazanan kişiler kulüp tarafından rastgele gruplara ayrılacaklardır. Organizasyonun gerçekleştirileceği ilde kazanan kişilerin stadyuma ulaşımı, şehir dışından gelenler için ilgili maçın oynanacağı ile ve stadyuma ulaşım, konaklama, şahsi harcamaları ilgili sorumluluk kendisine ait olup kulübün bu konuda herhangi bir sorumluluğu/ taahhüdü yoktur. Talihli maç sırasında oluşabilecek herhangi bir sakatlık ya da sağlık sorununda tüm sorumluluğun kendisinde olduğunu kabul ve taahhüt eder. Kulüp organizasyon sırasında fotoğraf/ video çekimi yapma ve bu görüntüleri kulübe ait resmi yayın organlarında (TV, Dergi, web site, sosyal medya vb) yayınlama hakkına sahiptir.

Mabette 1 Yıllık Kombinen Bizden Tam Destek Senden

100 kişi çekiliş sonucunda 2019-2020 sezonunda geçerli 1 yıllık Süper Lig kombine ödülüne hak kazanacaktır. Kazanan kişinin ödülden yararlanabilmesi için mutlaka geçerli bir Fenerbahçe Passolig’i olması gerekmektedir. Kazanılan ödül nakde çevrilemez. Kazanan kişi isterse ödülünü Fenerbahçe Passolig’i olan bir yakınına devredebilir. Kombine kulübün uygun gördüğü tribün ve koltuk için verilir

Arena’da 1 Yıllık Kombinen Bizden Tam Destek Senden

100 kişi çekiliş sonucunda 2019-2020 sezonunda Fenerbahçe Beko takımının Ülker Arena’da oynayacağı tüm maçlar için geçerli 1 yıllık Fenerbahçe Beko Basketbol kombine ödülüne hak kazanacaktır. Kazanılan ödül nakde çevrilemez. Kazanan kişi isterse ödülünü bir yakınına devredebilir. Kombine kulübün uygun gördüğü tribün ve koltuk için verilir.

Basketbol Takımıyla Buluş Desteğini Göster

600 kişi çekiliş sonucunda Fenerbahçe Beko Basketbol takımı ile buluşmaya hak kazanacaktır. Ödülü kazanan kişiler ile kulüp tarafından iletişime geçilerek organizasyon gün ve saati bildirilecektir. Organizasyon günü katılım göstermeyen talihliler haklarını kaybederler. Kazanılan ödül nakde çevrilemez. Kazanan kişi isterse ödülünü bir yakınına devredebilir. Organizasyonun gerçekleştirileceği ilde kazanan kişilerin organizasyonun gerçekleşeceği yere ulaşımı, şehir dışından gelenler için ilgili maçın oynanacağı ile ve stadyuma ulaşım, konaklama, şahsi harcamaları ilgili sorumluluk kendisine ait olup kulübün bu konuda herhangi bir sorumluluğu/ taahhüdü yoktur. Kulüp organizasyon sırasında fotoğraf/ video çekimi yapma ve bu görüntüleri kulübe ait resmi yayın organlarında (TV, Dergi, web site, sosyal medya vb) yayınlama hakkına sahiptir.

Futbol Takımıyla Buluş Desteğini Göster

600 kişi çekiliş sonucunda Fenerbahçe A takımı ile buluşmaya hak kazanacaktır. Ödülü kazanan kişiler ile kulüp tarafından iletişime geçilerek organizasyon gün ve saati bildirilecektir. Organizasyon günü katılım göstermeyen talihliler haklarını kaybederler. Kazanılan ödül nakde çevrilemez. Kazanan kişi isterse ödülünü bir yakınına devredebilir. Organizasyonun gerçekleştirileceği ilde kazanan kişilerin organizasyonun gerçekleşeceği yere ulaşımı, şehir dışından gelenler için ilgili organizasyonun düzenleneceği ile ve yere ulaşım, konaklama, şahsi harcamaları ilgili sorumluluk kendisine ait olup kulübün bu konuda herhangi bir sorumluluğu/ taahhüdü yoktur. Kulüp organizasyon sırasında fotoğraf/ video çekimi yapma ve bu görüntüleri kulübe ait resmi yayın organlarında (TV, Dergi, web site, sosyal medya vb) yayınlama hakkına sahiptir.

Öğle Yemeği Randevun Başkanla

20 kişi çekiliş sonucunda Başkanımız ile öğle yemeğinde buluşmaya hak kazanacaktır. Ödülü kazanan kişiler ile kulüp tarafından iletişime geçilerek organizasyon gün ve saati bildirilecektir. Kazanan kişiler kulüp tarafından rastgele 2 gruba ayrılacaktır. Organizasyon günü katılım göstermeyen talihliler haklarını kaybederler. Kazanılan ödül nakde çevrilemez. Kazanan kişi isterse ödülünü bir yakınına devredebilir. Organizasyonun gerçekleştirileceği ilde kazanan kişilerin organizasyonun gerçekleşeceği yere ulaşımı, şehir dışından gelenler için  ilgili organizasyonun geröekleşeceği ile  ve mekana ulaşım, konaklama, şahsi harcamaları ilgili sorumluluk kendisine ait olup kulübün bu konuda herhangi bir sorumluluğu/ taahhüdü yoktur. Kulüp organizasyon sırasında fotoğraf/ video çekimi yapma ve bu görüntüleri kulübe ait resmi yayın organlarında (TV, Dergi, web site, sosyal medya vb) yayınlama hakkına sahiptir.

Onur Konuğun Başkan Olsun

5 kişi çekilişle Doğum Günü, Nikah, Düğün gibi özel bir gününde Başkan’ı konuk etme ödülüne hak kazanacaktır. Kazanılan ödül nakde çevrilemez. Kazanan kişi isterse ödülünü bir yakınına devredebilir. Ödülü kazanan organizasyonun yer ve tarihini en az 1 ay önceden kulüp yetkilisine bildirmelidir. Organizasyon tarihinin Ağustos 2019-Aralık 2020 tarihleri arasında ve organizasyon yerinin İstanbul il sınırları içerisinde olması gerekmektedir. Ödül 2020 yılı sonrası bir tarihte geçerli değildir. Özel gün davetine Başkanımızın programının müsait olması durumunda Başkanımız, aksi durumda Yönetim Kurulu üyelerimizden biri katılım gösterecektir. Kulüp organizasyon sırasında fotoğraf/ video çekimi yapma ve bu görüntüleri kulübe ait resmi yayın organlarında (TV, Dergi, web site, sosyal medya vb) yayınlama hakkına sahiptir.

Şahidin Sevdiğin Sporcu Olsun

10 kişi çekilişle nikah organizasyonunda Fenerbahçe kulübü sözleşmeli sporcularından birinin şahitliği ödülüne hak kazanacaktır. Kazanılan ödül nakde çevrilemez. Kazanan kişi isterse ödülünü bir yakınına devredebilir. Ödülü kazanan kişi nikah yer ve tarihini en az 1 ay önceden kulüp yetkilisine bildirmelidir. Nikah tarihinin Ağustos 2019-Aralık 2020 tarihleri arasında ve yerinin İstanbul il sınırları içerisinde olması gerekmektedir. Ödül 2020 yılı sonrası bir tarihte geçerli değildir. Nikah şahitliği için kazanan kişinin en az 3 sporcu ismi bildirmesi gerekmektedir. Sporculardan programı müsait olan kişi şahitlik için törene katılım gösterecektir. Kulüp organizasyon sırasında fotoğraf/ video çekimi yapma ve bu görüntüleri kulübe ait resmi yayın organlarında (TV, Dergi, web site, sosyal medya vb) yayınlama hakkına sahiptir.

Futbol Takımı Seni Yemeğe Çağırıyor

100 kişi çekilişle Fenerbahçe A Takımı ile yemek ödülüne hak kazanacaktır. Ödüle hak kazanan kişiler kulüp tarafından rastgele 20’şerli beş gruba ayrılacaktır. Her bir grup için bir öğle yemeği düzenlenecektir. Yemek tarihi, saati ve yeri kazanan kişilere kulüp tarafından bildirilecektir. Organizasyona katılmayan kişiler hakkını kaybeder. Kazanılan ödül nakde çevrilemez. Kazanan kişi isterse ödülünü bir yakınına devredebilir. Yemek organizasyonunun yapılacağı ilde kazanan kişilerin mekana ulaşımı, şehir dışından gelenler için mekanın olduğu ile ve mekana ulaşım, konaklama, şahsi harcamaları ilgili sorumluluk kendisine ait olup kulübün bu konuda herhangi bir sorumluluğu/ taahhüdü yoktur. Kulüp organizasyon sırasında fotoğraf/ video çekimi yapma ve bu görüntüleri kulübe ait resmi yayın organlarında (TV, Dergi, web site, sosyal medya vb) yayınlama hakkına sahiptir. Kulüp yemekte tüm futbolcuların eksiksiz bulunacağını taahhüt etmez. O gün için programı uygun olan tüm isimler yemekte yer alacaktır.

Basketbol Takımı Seni Yemeğe Çağırıyor

100 kişi çekilişle Fenerbahçe Beko Takımı ile yemek ödülüne hak kazanacaktır. Ödüle hak kazanan kişiler kulüp tarafından rastgele 20’şerli beş gruba ayrılacaktır. Her bir grup için bir öğle yemeği düzenlenecektir. Yemek tarihi, saati ve yeri kazanan kişilere kulüp tarafından bildirilecektir. Organizasyona katılmayan kişiler hakkını kaybeder. Kazanılan ödül nakde çevrilemez. Kazanan kişi isterse ödülünü bir yakınına devredebilir. Yemek organizasyonunun yapılacağı ilde kazanan kişilerin mekana ulaşımı, şehir dışından gelenler için mekanın olduğu ile ve mekana ulaşım, konaklama, şahsi harcamaları ilgili sorumluluk kendisine ait olup kulübün bu konuda herhangi bir sorumluluğu/ taahhüdü yoktur. Kulüp organizasyon sırasında fotoğraf/ video çekimi yapma ve bu görüntüleri kulübe ait resmi yayın organlarında (TV, Dergi, web site, sosyal medya vb) yayınlama hakkına sahiptir. Kulüp yemekte tüm basketbolcuların eksiksiz bulunacağını taahhüt etmez. O gün için programı uygun olan tüm isimler yemekte yer alacaktır.

Futbol Takım Kaptanı Ve Hocamız Seni Yemeğe Çağırıyor

10 kişi çekilişle Fenerbahçe takım kaptanı ve teknik direktörü ile yemek ödülüne hak kazanacaktır. Ödüle hak kazanan kişiler için toplu olarak tek bir öğle yemeği düzenlenecektir. Yemek tarihi, saati ve yeri kazanan kişilere kulüp tarafından bildirilecektir. Organizasyona katılmayan kişiler hakkını kaybeder. Kazanılan ödül nakde çevrilemez. Kazanan kişi isterse ödülünü bir yakınına devredebilir. Yemek organizasyonunun yapılacağı ilde kazanan kişilerin mekana ulaşımı, şehir dışından gelenler için mekanın olduğu ile ve mekana ulaşım, konaklama, şahsi harcamaları ilgili sorumluluk kendisine ait olup kulübün bu konuda herhangi bir sorumluluğu/ taahhüdü yoktur. Kulüp organizasyon sırasında fotoğraf/ video çekimi yapma ve bu görüntüleri kulübe ait resmi yayın organlarında (TV, Dergi, web site, sosyal medya vb) yayınlama hakkına sahiptir.

Basketbol Takım Kaptanı Ve Koçumuz Seni Yemeğe Çağırıyor

10 kişi çekilişle Fenerbahçe Beko takım kaptanı ve koçu ile yemek ödülüne hak kazanacaktır. Ödüle hak kazanan kişiler için toplu olarak tek bir öğle yemeği düzenlenecektir. Yemek tarihi, saati ve yeri kazanan kişilere kulüp tarafından bildirilecektir. Organizasyona katılmayan kişiler hakkını kaybeder. Kazanılan ödül nakde çevrilemez. Kazanan kişi isterse ödülünü bir yakınına devredebilir. Yemek organizasyonunun yapılacağı ilde kazanan kişilerin mekana ulaşımı, şehir dışından gelenler için mekanın olduğu ile ve mekana ulaşım, konaklama, şahsi harcamaları ilgili sorumluluk kendisine ait olup kulübün bu konuda herhangi bir sorumluluğu/ taahhüdü yoktur. Kulüp organizasyon sırasında fotoğraf/ video çekimi yapma ve bu görüntüleri kulübe ait resmi yayın organlarında (TV, Dergi, web site, sosyal medya vb) yayınlama hakkına sahiptir.

Youtube Kanalında İstediğin Basketbolcu ile Challenge’a Hazır Ol

10 kişi çekilişle Fenerbahçe Beko takım oyuncularından istediği biri ile Fenerbahçe Spor Kulübü resmi youtube kanalından yayınlanacak challenge organizasyonuna hak kazanacaktır. Kazanılan ödül nakde çevrilemez. Kazanan kişi isterse ödülünü bir yakınına devredebilir. Ödüle hak kazanan kişiler için toplu olarak tek bir challenge organizasyonu düzenlenecektir. Organizasyon yeri ve tarihi kulüp tarafından talihlilere bildirilecektir. Organizasyona katılmayan kişiler haklarını kaybeder. Ödüle hak kazanan kişi en az 3 sporcu ismi bildirmek zorundadır, organizasyona programı uygun olan sporcular katılacaktır. Kulüp organizasyon sırasında fotoğraf/ video çekimi yapma ve bu görüntüleri kulübe ait resmi yayın organlarında (TV, Dergi, web site, sosyal medya vb.) yayınlama hakkına sahiptir.

Youtube Kanalında İstediğin Futbolcu ile Challenge’a Hazır Ol

10 kişi çekilişle Fenerbahçe A takım oyuncularından istediği biri ile Fenerbahçe Spor Kulübü resmi youtube kanalından yayınlanacak challenge organizasyonuna hak kazanacaktır. Kazanılan ödül nakde çevrilemez. Kazanan kişi isterse ödülünü bir yakınına devredebilir. Ödüle hak kazanan kişiler için toplu olarak tek bir challenge organizasyonu düzenlenecektir. Organizasyon yeri ve tarihi kulüp tarafından talihlilere bildirilecektir. Organizasyona katılmayan kişiler haklarını kaybeder. Ödüle hak kazanan kişi en az 3 sporcu ismi bildirmek zorundadır, organizasyona programı uygun olan sporcular katılacaktır. Kulüp organizasyon sırasında fotoğraf/ video çekimi yapma ve bu görüntüleri kulübe ait resmi yayın organlarında (TV, Dergi, web site, sosyal medya vb.) yayınlama hakkına sahiptir.

Çocuğun Seremoniye Çıkıyor

50 kişi çekilişle çocuğunu 2019-2020 sezonunda Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi’nde gerçekleşecek bir maçta takım ile seremoniye çıkarmaya hak kazanacaktır. Kazanılan ödül nakde çevrilemez. Kazanan kişi isterse ödülünü bir yakınına devredebilir. Ödülü kazanan kişi maç seçimi yapamaz. Kulüp tarafından müsaitlik olan maç için talihli aranarak davet edilecektir. Ödülü kazanan kişi çocuğun maça birlikte çıkacağı sporcu için seçim yapamaz. Davet edilen maç tarihinde olumsuz dönüş yapan talihliye müsaitlik olması durumunda bir başka maç tarihi önerilebilir. Daveti reddeden talihli ödül hakkını kaybeder. Federasyon kuralları gereği seremoniye katılacak çocuklar 6-12 yaş aralığında ve en fazla 1.45 cm boyunda olmalıdır.

Seremoniye katılacak çocuğa maç günü stat içerisinde refakat edecek yakınının mutlaka geçerli bir Fenerbahçe Passolig’i bulunması gerekmektedir. Seremoniye katılacak çocuk ve kendisine refakat edecek yakınının stadyuma ulaşım, il dışından gelen kişilerin ulaşım, konaklama, şahsi harcama vb. masraflarının sorumluluğu kendisine aittir. Kulübün şahsa ait masraflar ile ilgili bir taahhüdü/ sorumluluğu yoktur. Kulüp organizasyon sırasında fotoğraf/ video çekimi yapma ve bu görüntüleri kulübe ait resmi yayın organlarında (TV, Dergi, web site, sosyal medya vb.) yayınlama hakkına sahiptir.

Deplasman Yolunda Takımla Kol Kola

100 kişi çekilişle Fenerbahçe A takım ile 2019-2020 sezonunda gerçekleştirilecek bir deplasman maçına takım ile gitmeye hak kazanacaktır. Kazanılan ödül nakde çevrilemez. Kazanan kişi isterse ödülünü bir yakınına devredebilir. Kazanan talihlinin hangi maça davet edileceği bilgisi kulüp tarafından kendisi ile paylaşılacaktır. Davete olumsuz dönüş yapan talihli hakkını kaybeder. Takımın deplasman için yola çıkacağı ilde kazanan kişilerin takımın yola çıkmak üzere toplandığı yere ulaşımı, şehir dışından gelenler için ilgili yolculuğun başlayacağı ile ulaşım, konaklama, şahsi harcamaları ilgili sorumluluk kendisine ait olup kulübün bu konuda herhangi bir sorumluluğu/ taahhüdü yoktur. Ödül sadece deplasman yolculuğunu kapsamaktadır. Gidilen deplasmandaki konaklama ve şahsi harcamalar talihlinin kendi sorumluluğundadır. Kulüp organizasyon sırasında fotoğraf/ video çekimi yapma ve bu görüntüleri kulübe ait resmi yayın organlarında (TV, Dergi, web site, sosyal medya vb.) yayınlama hakkına sahiptir.

Araban Bizden Mabedin Yollarına Düşmek Senden (Fiat Egea)

10 kişi çekilişle 2019 model, beyaz renk, Fiat Egea Sedan Easy 1.4 Fire 95 HP kazanacaktır. Kazanılan ödül nakde çevrilemez, başka bir kişiye devredilemez. Ödülü kazanan kişiler ile kulüp tarafından irtibata geçilecek ve ödülü teslim edilecektir. Kazanan kişi ödül ile ilgili vergi yükümlülüklerini yerine getirmekle mükelleftir. Kulüp organizasyon sırasında fotoğraf/ video çekimi yapma ve bu görüntüleri kulübe ait resmi yayın organlarında (TV, Dergi, web site, sosyal medya vb) yayınlama hakkına sahiptir.

Araban Bizden Mabedin Yollarına Düşmek Senden (Ford Tourneo Courier Journey Trend)

10 kişi çekilişle 2018 model, beyaz renk, Ford Tourneo Courier Journey Trend kazanacaktır. Kazanılan ödül nakde çevrilemez, başka bir kişiye devredilemez. Ödülü kazanan kişiler ile kulüp tarafından irtibata geçilecek ve ödülü teslim edilecektir. Kazanan kişi ödül ile ilgili vergi yükümlülüklerini yerine getirmekle mükelleftir. Kulüp organizasyon sırasında fotoğraf/ video çekimi yapma ve bu görüntüleri kulübe ait resmi yayın organlarında (TV, Dergi, web site, sosyal medya vb) yayınlama hakkına sahiptir.

Evin Bizden Evini Tribüne Çevirmek Senden

5 kişi çekilişle ev kazanacaktır. Ödül 4 adet İstanbul ve 1 adet Ankara’da bulunan farklı toplam 5 adet gayrimenkulden oluşmaktadır. Kazanılan ödül nakde çevrilemez, başka bir kişiye devredilemez. Ödülü kazanan kişiler ile kulüp tarafından irtibata geçilecek ve ödülü teslim edilecektir. Kulüp organizasyon sırasında fotoğraf/ video çekimi yapma ve bu görüntüleri kulübe ait resmi yayın organlarında (TV, Dergi, web site, sosyal medya vb) yayınlama hakkına sahiptir.

ABD Seyahatin Bizden Fenerbahçe Aşkını Dünyaya Duyurmak Senden

10 kişi çekilişle Setur’dan çift kişilik 6 gece 7 gün NewYork Turu kazanacaktır. Kazanılan ödül nakde çevrilemez, başka bir kişiye devredilemez. Ödülü kazanan kişiler ile kulüp tarafından irtibata geçilecek ve ödülü teslim edilecektir.

Ödül kapsamına dahil olan hizmetler:
– Türk Hava Yolları ile İstanbul-New York-İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti
– New York şehir merkezinde 4* otelde 6 gece oda-kahvaltı konaklama
– New York Havalimanı-Otel-Havalimanı transferleri
– Programda belirtilen tüm turlar
– Tur boyunca Türkçe rehberlik hizmeti (Rehberlik hizmeti New York Havalimanı’nda başlayacak olup tur dönüşü New York Havalimanı’nda son bulacaktır)
– Yurt dışı seyahat sağlık sigortası
Ödülü kazanan kişiler sadece tur tarihlerinden birinde ödülden yararlanabilir. Farklı bir tarih ve uçuş için geçerli değildir.

Uçuş Detayları:

29 Eylül – 05 Ekim
29.09.2019 TK003 IST-JFK Kalkış saati: 06:50 Varış saati: 10:50
05.10.2019 TK004 JFK-IST Kalkış saati: 13:25 Varış saati: 07:05(*06 Ekim)

17 – 23 Ekim
17.10.2019 TK003 IST-JFK Kalkış saati: 06:50 Varış saati: 10:50
23.10.2019 TK004 JFK-IST Kalkış saati: 13:25 Varış saati: 07:05(*24 Ekim)

10 – 16 Kasım
10.11.2019 TK003 IST-JFK Kalkış saati: 08:15 Varış saati: 12:45
16.11.2019 TK004 JFK-IST Kalkış saati: 13:25 Varış saati: 07:05(*17 Kasım)
Talihlinin ödül kapsamına dahil olan hizmetler dışında yapacağı şahsi harcamalar, pasaport/ vize vb masraflar kişinin kendi sorumluluğundadır. Kulüp tur kapsamı içerisinde yer almayan hiçbir işlem ve harcama konusunda sorumluluk almaz.

İstediğin Sporcumuz Sana Görüntülü Mesaj Gönderiyor

500 kişi çekilişle istediği sporcumuzdan görüntülü mesaj almaya hak kazanıyor. Kazanan kişi en az 3 sporcu ismi bildirmek zorundadır. Seçtiği sporculardan biri ödülünü hazırlayacaktır. Kazanılan ödül nakde çevrilemez, başka bir kişiye devredilemez. Ödül talihlilere dijital ortamda ve 60 takvim günü içerisinde iletilir.

Efsane Kaptan Alex Yemeğe Çağırıyor

20 kişi çekilişle Alex de Souza ile yemek ödülüne hak kazanacaktır. Ödüle hak kazanan kişiler için toplu olarak tek bir yemek düzenlenecektir. Yemek tarihi, saati ve yeri kazanan kişilere kulüp tarafından bildirilecektir. Yemek davetine olumsuz dönüş yapan talihli hakkını kaybeder. Kazanılan ödül nakde çevrilemez. Kazanan kişi isterse ödülünü bir yakınına devredebilir. Yemek organizasyonunun yapılacağı ilde kazanan kişilerin mekana ulaşımı, şehir dışından gelenler için mekanın olduğu ile ve mekana ulaşım, konaklama, şahsi harcamaları ilgili sorumluluk kendisine ait olup kulübün bu konuda herhangi bir sorumluluğu/ taahhüdü yoktur. Kulüp organizasyon sırasında fotoğraf/ video çekimi yapma ve bu görüntüleri kulübe ait resmi yayın organlarında (TV, Dergi, web site, sosyal medya vb.) yayınlama hakkına sahiptir.

Islak İmza Alex’ten Her Maça O Formayla Gelmek Senden

50 kişi çekilişle Alex de Souza imzalı forma ödülüne hak kazanacaktır. Kazanılan ödül 60 takvim günü içerisinde talihlilere ulaştırılacaktır. Kazanılan ödül nakde çevrilemez. Kazanan kişi isterse ödülünü bir yakınına devredebilir.

12 Numara Kadroya Giriyor

22 kişi çekilişle Fenerbahçe A Takımı ile maç yapmaya hak kazanacaktır. Kazanılan ödül nakde çevrilemez. Kazanan kişi isterse ödülünü bir yakınına devredebilir. Kazanan kişiler kulüp tarafından rastgele 11 kişilik gruplara ayrılacak ve 2 ayrı maç organize edilecektir. Maç günü, yeri ve saati kazanan kişilere kulüp tarafından iletilecektir. Organizasyona katılmayan talihliler hakkını kaybeder. Kulüp tüm kadronun eksiksiz olarak organizasyonda yer alacağını taahhüt etmez. Organizasyon günü programı uygun olan sporcular maçta yer alacaktır. Organizasyonun gerçekleştirileceği ilde kazanan kişilerin stadyuma ulaşımı, şehir dışından gelenler için ilgili maçın oynanacağı ile ve stadyuma ulaşım, konaklama, şahsi harcamaları ilgili sorumluluk kendisine ait olup kulübün bu konuda herhangi bir sorumluluğu/ taahhüdü yoktur. Talihli maç sırasında oluşabilecek herhangi bir sakatlık ya da sağlık sorununda tüm sorumluluğun kendisinde olduğunu kabul ve taahhüt eder. Kulüp organizasyon sırasında fotoğraf/ video çekimi yapma ve bu görüntüleri kulübe ait resmi yayın organlarında (TV, Dergi, web site, sosyal medya vb.) yayınlama hakkına sahiptir.

Yeni Sezon Çubuklu Forma Herkesten Önce Sende

1500 kişi çekilişle yeni sezon çubuklu forma ödülüne hak kazanacaktır. Kazanılan ödül 60 takvim günü içerisinde talihlilere ulaştırılacaktır. Kazanılan ödül nakde çevrilemez, bir başkasına devredilemez. Formalar isme özel değildir. Ödülü kazanan kişi istediği ismi formasına Fenerium mağazalarında yazdırabilir.

Okumaya devam et

Kulüp

Ali Koç’un Fenerbahçe Dergisi Mayıs Sayısındaki Başyazısı

Başkanımız Ali Koç’un, Fenerbahçe Spor Kulübü’nün resmi yayın organlarından Fenerbahçe Dergisi’nin 195 numaralı Mayıs 2019 sayısında yayımlanan başyazısı şöyledir:

“Sevgili Fenerbahçeliler,

Fenerbahçe Spor Kulübü olarak yarıştığımız kulvarlarda başarılı bir haftayı geride bıraktık.

Erkek Voleybol Takımımız, Efeler Ligi’ni şampiyon tamamlayarak kupayı müzemize getirdi. Büyük bir mücadele örneği ortaya koyarak bu kupayı sonuna kadar hak ettiler.

Oldukça olumsuz şekilde başladığımız sezonda, tüm beklentilerin aksine camiamıza önce Türkiye Kupası’nı sonra da lig şampiyonluğunu kazandırarak yaşattıkları muhteşem sezon için Erkek Voleybol Takımımızı tebrik ediyor; başarılarının devamını diliyorum.

Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımımız da Kadınlar Basketbol Süper Ligi play-off müsabakalarında Galatasaray’ı geride bırakarak adını finale yazdırdı. Şampiyonluk yolunda, finalde Çukurova Basketbol ile karşı karşıya geliyor. Kalan maçlarımızda takımımıza başarılar diliyorum.

Bu sezon Türkiye Kupası’nı kazanan kürek şubemiz, Sapanca’da düzenlenen Büyükler Türkiye Şampiyonası’nda da hem erkekler hem de kadınlarda şampiyon olarak sezonu iki kupa ile tamamladı. Bu başarıdan ötürü kürek şubemizi yürekten tebrik ediyorum.

Masa tenisi şubemiz ise hem kadın hem de erkeklerde süper lig 6. ve son etabını namağlup tamamlayarak sezonu şampiyonlukla noktaladı. Kendilerini kutluyorum.

Bir spor kulübü olma bilinci ve misyonuyla sporcular yetiştiren ve her zaman olimpiyatlara en fazla sporcu gönderme hedefinde olan Fenerbahçemiz, 2020 Tokyo Olimpiyatları için sporcularını hazırlamaya devam ediyor.

Milli sporcumuz Ramil Guliyev, Doha’da düzenlenen Diamond League’de 200m’de 19.99 saniyelik derecesiyle birinci olarak olimpiyatlara katılma hakkı kazandı. Sporcumuzu tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.

Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımımız, Final-Four gururunu ülkemize yeniden yaşatırken iç sahada 15’te 15, normal sezonda da 30 maçta 25 galibiyet alarak bu iki kategoride de EuroLeague rekoru kırdı. Başta hocamız Obradovic olmak üzere tüm teknik ekibe ve oyuncularımıza bize yaşattıkları bu onur ve gurur için bir kez daha sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

İnanıyorum ki Final-Four’da sahip oldukları ruh ve aidiyet ile eksik ve sakatlıklara rağmen hocamızın liderliğinde gerekeni yapacak ve hak ettikleri başarıyı bir kez daha elde edecekler. Kalbimiz, 17 Mayıs-19 Mayıs’ta takımımız için atacak.

Basketbol başta olmak üzere diğer şubelerimizde aldığımız başarılı sonuçların yanında Futbol A Takımımızın içinde bulunduğu durum bu sezon bizleri fazlasıyla üzmüştür.

Bu konuda, tüm sorumluluk her zaman söylediğimiz gibi bizdedir.

Sezonun özellikle ilk yarısında yapılan yanlışlar ve oluşan tablo, ikinci yarıyla beraber bir nebze de olsa düzelme yoluna girse dahi sahada beklediğimiz sonuçları alamadık. Geriye 3 maçımız kaldı. Amacımız tüm maçlarımızı kazanarak sezonu en iyi şekilde sonlandırmak.

Geçmişe yönelik artık bir şey yapamayız. Şimdi önümüze bakmalı ve gelecek sezon şampiyonluğa uzanacak çok daha iyi bir Fenerbahçe için hazırlanmalıyız.

Bu doğrultuda Futbol A Takımımızın gelecek yıl yapılanması konusundaki çalışmalarımıza hız verdik. Amacımız maçın son düdüğüne kadar savaşacak, mücadeleci ve bir o kadar da kaliteli takım kimliği yaratmaktır.

Hocamız Ersun Yanal ile yaptığımız istişareler doğrultusunda pozisyonlarımızı, oyuncu profillerini ve de bu doğrultuda potansiyel transfer listemizi belirledik. Bu çerçevede gereken adımları atarak transferlerimizi gerçekleştireceğiz. Takım ruhuna sahip, mücadele eden, maçı sonuna kadar arzulayan, en önemlisi ise Fenerbahçe’ye yakışan kalitede oyun ortaya koyan bir takım yaratacağız.

Yönetimi devraldığımız günden bu yana Fenerbahçemizi ve Fenerbahçelileri ilgilendiren her konuyu masaya yatırarak, camiamız ve bizler için en iyisi olacağını düşündüğümüz her ihtimali değerlendirmeye çalışıyoruz.

Bu konular içerisinde en hayati olanlardan biri de tüzük konusudur. Mevcut tüzüğümüzün hali hazırda birbirini tekrar eden ve çelişen bölümleri olduğunu görüyoruz.

Bu nedenle gördüğümüz eksikliklerin düzeltildiği, güncel mevzuata uyumlu, dili daha sade, anlaşılabilir ve uygulamaya çalıştığımız yönetim anlayışı çerçevesinde daha şeffaf bir bakış açısıyla tüzük oluşturma ihtiyacımız bulunmaktadır.

Mevcut tüzüğümüzü kulübümüzün içinden ve dışından değerli hukukçular, iktisatçılar ve benzeri görevlerde bu çalışmalara katkı sunabileceğini düşündüğümüz pek çok paydaş ile sizlerin huzuruna çıkarabilmek için yeniden yorumlama çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Tüzüğümüzün sadece mali konularına ilişkin hükümlerindeki değişiklik önerilerimizi değerlendirmelerinize sunacağımız ilk genel kurul tarihimizi, EuroLegaue maç programımızı da göz önünde bulundurarak 31 Mayıs 2019 olarak belirledik. İlk genel kurul tarihimizde çoğunluk sağlanamaması halinde ikinci toplantımızı 15 veya 16 Haziran tarihlerinden birinde gerçekleştireceğiz.

İvedilik arz eden mali konular haricindeki tüm tüzük değişiklik önerilerimizi ise aceleye getirmeden ilgilenen tüm üyelerimizin değerlendirme yapıp katkı sağlayabileceği bir ortamda, etraflı bir takvim çerçevesinde genel kurulumuzun onayına sunacağız.

Bu bağlamda mayıs ayı içerisinde, mali konuları ilgilendiren tüzük değişiklik taslağımızı, resmi yayın organlarımız aracılığıyla değerli görüşlerinize açacağız. Varsa önerilerinizi tuzuk@fenerbahce.org adresiyle bizlere ulaştırmanızı rica ediyoruz.

Tüzük taslağımızı üyelerimizin adreslerine kitapçık olarak yollamak yerine resmi internet sitemizden paylaşacak ve incelemenize sunacağız. Bununla birlikte arzu eden üyelerimiz, tüzük tadil kitapçığını stadımızda yer alan Üye İlişkileri Departmanı’mızdan basılı olarak da edinebilirler.

Kulübümüzün Olağan Mali Genel Kurul Toplantısı’nı da aynı şekilde 31 Mayıs 2019’da yeterli çoğunluk sağlanamaması halinde ise yine 15 veya 16 Haziran 2019 tarihlerinden birinde gerçekleştireceğiz.

Özetle hem mali konulara ilişkin tüzük hükümlerindeki tadilimizi hem de Olağan Mali Genel Kurulumuzu, aynı günde yapılacak iki farklı oturum ile gerçekleştirmiş olacağız.

Şimdiden Fenerbahçe’nin geleceğine yapacağınız her katkı, görüş ve katılımınız için sizlere teşekkür ediyor; siz değerli kongre üyelerimizi yukarıda belirtilen tarihlerde yapılacak olan genel kurullara katılmaya davet ediyorum.

Mayıs ayı, hem ülkemizin hem de Fenerbahçemizin tarihi açısından çok önemli günlerin yıl dönümlerini barındırıyor.

Bildiğiniz gibi 3 Mayıs hem Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kulübümüzü ziyareti hem de kuruluş günümüz olarak kabul edilmesi ile anlam ve duygu dolu bir gün.

Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün 3 Mayıs 1918 tarihinde Kulübümüze gerçekleştirdiği ziyaretin 101., Kulübümüzün kuruluşunun 112. Yıl dönümlerini, Dereağzı Lefter Küçükandonyadis Tesisleri’mizde coşkulu bir törenle kutladık.

Fenerbahçe Spor Kulübü; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkeleri ışığında, kültürü, değerleri, temsil ettikleri ve duruşuyla her zaman farklı bir kulüp olmuştur. Atatürk söz konusu olduğunda duruşumuz ve ilkelerimiz, en az sportif varlığımız kadar tüm şeffaflığımızla ortadadır.

Mayıs ayındaki önemli günlerden biri de ulusça gururla andığımız, nesillerden nesillere de heyecanla taşıyacağımız 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımızdır.

Bayramımızı kutluyor, ülkemizin kurtuluşu için ateşin yakıldığı ilk günün 100.yıl dönümünde, Ulu Önderimiz Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını şükran ve rahmetle anıyorum.

Bu gurur ve şeref dolu günlerin yanında bizler için asla unutulmayacak bir tarih 12 Mayıs 2012’dir. Stadımızda oynanan maçın öncesinde, planlı olarak gerginlik başlatan, maçın bitişiyle birlikte ortada en ufak bir olay yokken hatta tam aksine taraftarlarımız futbolcularımızı bağırlarına basıp alkışlarken stadımızı gaza boğan, canımıza kast eden, düşmanca ve her şeyden kötüsü sebepsizce çoluk çocuk, genç yaşlı demeden o günü bize yaşatanlar için hafızalarımız ilk gün gibi tazedir.

Unutulmamalıdır ki Fenerbahçe yalnız ve sahipsiz değildir. Kulübümüz ve camiamız bu olaylarla ilgili yetkililerden hak ve adalet beklentisi içerisindedir. Fenerbahçe Spor Kulübü var oldukça o günü ve o günün görünen, görünmeyen rol sahiplerini unutmayacak; 3 Temmuz, 4 Nisan gibi 12 Mayıs’ı da olay aydınlatılana kadar gündeminde tutacaktır.

Bu noktada Fenerbahçeliler olarak 3 Temmuz Kumpası’nı ve 3 Temmuz’a ilişkin yapılan her türlü yargılamayı odağımızda tutmamız gerekiyor. Fenerbahçe’nin hak ve adalet beklentisinde olduğu bir dava olan Kumpas Davası’nda, 12. celse 27 Mayıs tarihinde görülmeye başlanacak ve Fenerbahçe’ye kumpas kuran sanıkların sorgusuna devam edilecektir. Hukuktan Sorumlu Yöneticilerimizin ve avukatlarımızın takip ettiği bu davada beklentimiz, geciken adaletin adalet olmayacağı gerçeğinden hareketle kulübümüze ve dolayısıyla camiamıza yapılan hukuksuzlukların karşılığını en kısa zamanda bulması ve cezasız kalmamasıdır.

Bununla ilgili camiamızdan beklenti ve isteğimiz, bu davayı da birlik ve beraberlik içerisinde sahiplenmemizdir. Yönetim Kurulumuz 27 Mayıs itibariyle Silivri’de görülecek bu davayı geniş bir katılımla takip edecek olup katılmak isteyen taraftarlarımız için de kulübümüz tarafından organizasyon düzenlenecektir. Önümüzdeki günlerde buna dair detaylar resmi iletişim kanallarımız aracılığıyla duyurulacaktır.

Fenerbahçemizin mali anlamdaki aydınlık geleceği olarak nitelendirdiğimiz Fener Ol kampanyasını başlatmamızın üzerinden bir ay geçti. Camiamız, büyüklüğünü ve aidiyetini, Fener Ol kampanyası ile bir kez daha göstermiştir.

İlk ay itibariyle ulaştığımız rakamlar, bugüne dek benzer kampanyaları hayata geçiren hiçbir spor kulübünün telaffuz edemediği seviyelere ulaşmıştır. Ancak bizim hedeflerimiz bundan da büyük. Yolun daha başındayız. İlerisi için de umutluyuz. Çünkü camiamızı biliyoruz, birlik ve beraberlik içinde olduğumuzda neler başarabildiğimizi defalarca kanıtladık.

Fener Ol’a ilk bir ayında 500 binin üzerinden katılımcı ile başladık. Yapılan destekler kadar hem bizim için hem de UEFA için katılım sayısı da çok büyük önem taşıyor. Bu sebeple özellikle kampanyamızın ilk etabı olan 31 Mayıs’a kadar hedeflerimiz çok büyük. FFP kuralları doğrultusunda gelecek sezonun yapılanmasını sağlayacak bir dönüm noktası olan bu tarihe kadar desteklerinizi bekliyoruz.

Camiamızın pek çok ferdi kampanyamız çerçevesinde yoğun bir çalışma gösteriyor. Ünlülerimiz katkı sağlamak için ellerinden geleni yapıyor, tüm imkânlarını seferber ediyor, gönüllülerimiz sokak sokak geziyor. Kampanyamıza katkıda bulunan herkese sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum.

Geçtiğimiz hafta FBTV’de İlker Ayrık’ın sunuculuğunda yaptığımız tarzda çalışmalarımız önümüzdeki dönemlerde de devam edecek.

12 ve 13 Mayıs’ta Acun Ilıcalı’nın önderliğinde Cem Yılmaz ve Beyazıt Öztürk’ün destekleriyle TV8 ve FBTV ortak yayını ile özel programlar yapılacak. Saat 22.30’da başlayacak program, Fener Ol kampanyamıza destek olmak için en önemli fazlardan birini oluşturuyor. Tüm camiamızdan ricam her zaman olduğu gibi tüm ilgi ve desteklerini göstermeleridir. Değerli Fenerbahçeliler Acun Ilıcalı, Cem Yılmaz, Beyazıt Öztürk’e şimdiden teşekkür ediyor; bu program vesilesiyle eşsiz bir Fenerbahçe dayanışması göreceğimizi umut ediyorum.

Fenerbahçe varsa umut ve inanç her zaman, en güçlü şekilde vardır. Kampanyanın henüz ilk ayında 7’den 70’e bu fedakârlıkları ve cömertlikleri gördükçe daha da gururlanıyor; geleceğe dair umutlanıyorum.

Sözlerime son verirken bu ay içerisinde kutlayacağımız Anneler Günü vesilesiyle bizleri yetiştiren ve geleceğimiz olan çocuklara dürüstlük, saygı, özgüven, iyi insan olma gibi değerleri öğreten tüm annelere derin sevgi ve saygılarımı sunuyor; Anneler Günü’nü kutluyorum.

Hepinizi en derin duygularımla selamlıyorum.

Ali Y. Koç
Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı

Okumaya devam et
Reklam

Yazarlar

Geri Sayım

BŞB Erzurumspor — Fenerbahçe

Erzurum Kazım Karabekir Stadyumu
Spor Toto Süper Lig

Spor Toto Süper Lig

Lefter Küçükandonyadis Sezonu Puan Durumu

PozTakımOPuan
13266
23266
33262
43257
53247
63242
73242
83242
93240
103240
113240
123238
133238
143237
153234
163233
173232
183225

Facebook

Öne Çıkanlar