Bize Ulaşın

Kulüp

Kulübümüzden Koray Şener bilgilendirmesi

Galatasaray ile oynadığımız derbi maçında tribündeyken geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden ve tüm camiamızı yasa boğan taraftarımız Koray Şener’in cezanesi için yarın (Pazar günü) Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi’nde bir cenaze töreni düzenlenecektir.

Okul Açık tribününün alt katı cenaze törenine katılanlar için açılacaktır. Okul Açık tribününe girişler de Fenerium tarafından 10:00 ile 10:30 arasında yapılacak ve cenaze töreni 11:00’da başlayacaktır.

Stadyumdaki cenaze töreninin ardından cenazenin defnedileceği Kocaeli Körfez’e otobüsler kaldırılacak ve Körfez’de Mimar Sinan Camii’nde ikindi namazına müteakip cenaze namazı kılınacaktır.

Fenerbahçe Beko

Ali Koç: Şampiyonluk hedefiyle çalışmalarımız sürüyor

Fenerbahçe başkanı Ali Koç’un Fenerbahçe Dergisi Ağustos sayısı için kaleme aldığı yazısı yayınlandı.

Başkanımız Ali Koç’un, Fenerbahçe Spor Kulübü’nün resmi yayın organlarından Fenerbahçe Dergisi’nin 198 numaralı Ağustos 2019 sayısında yayımlanan başyazısı şöyledir:

“Sevgili Fenerbahçeliler

Fenerbahçe Dergimiz vesilesiyle sizlerle bir araya gelip kulübümüz ile ilgili gelişmeleri ve yeni sezona dair planlamamızı paylaşıyor olmaktan memnuniyet duyuyorum.

Geçtiğimiz ayı kulübümüz adına önemli gelişmeler ve detaylı çalışmalar sonucunda attığımız yeni sezon adımlarıyla tamamladık.

Fenerbahçemiz de 29-31 Temmuz tarihlerinde Bayern Münih, Real Madrid, Tottenham gibi büyük kulüplerin katıldığı Audi Cup turnuvasında yer aldı. Bayern Münih maçında hem futbol hem skor olarak beklentimizin çok uzağında bir performans sergiledik. Ertesi akşam oynadığımız Real Madrid maçında ise yenilmemize rağmen arzuladığımız Fenerbahçe’ye bir adım daha yakındık. Bu iki karşılaşma sayesinde eksik olduğunu bildiğimiz pozisyonlardaki ihtiyaçlarımızı daha net görmüş olduk. Sonuçlardan bağımsız olarak Audi Cup turnuvasında yer almamızın her anlamda çok faydalı olduğuna inanıyorum.

Bu sezon yönetim olarak futbol özelinde yaptığımız hazırlıklar çerçevesinde, finansal durumumuzu da göz önünde bulundurarak adımlarımızı gerçekleştiriyoruz.

Kadromuza kattığımız genç isimlere ek olarak direkt ilk 11 oyuncusu olan, liderlik vasfına sahip isimlerle bu sezon ayakları yere basan, hedefine yürüyen, sezona hazır ve güçlü başlangıç yapma noktasında taraftarlarını mutlu eden bir Fenerbahçe izleyeceğiz.

Bu doğrultuda; futbol takımımıza dahil olan Max Kruse, Emre Belözoğlu, Vedat Muriqi, Allahyar Sayyadmanesh, Altay Bayındır, Murat Sağlam, Garry Rodrigues ve son olarak da Deniz Türüç gibi ailemizin yeni üyelerinin deneyimleri ve becerileriyle takımımıza önemli katkılar vereceğine inanıyor, kendilerine bir kez daha hoş geldin diyoruz.

Kadromuzu tam olarak hazır ve eksiksiz duruma getirmek için ise hocamızın istediği isimler üzerinden görüşmelerimiz son bulma aşamasına gelmiştir. Görüşmelerin tam olarak sonuçlanmasının ardından camiamıza gerekli bilgilendirmeleri art arda yapıyor olacağız.

Bu kapsamda camiamıza şunu iletmem gerekir ki, transfer sürecimiz ilk günden beri tasarlanmış olan planlamalarımız ile devam etmekte olup, birçok farklı finansal etken ve kısıtlamalara bağlı olarak titizlikle ilerletilmektedir. Kulübümüz için en efektif adımları atmaya çalıştığımız bu alanda, transferin son gününe kadar, en başta planladığımız şekilde, alınacak sonuçlardan bağımsız olarak çalışmalarımız devam edecektir.

Futbol takımımız, Teknik Direktörümüz Ersun Yanal ve tüm teknik heyetimizin önderliğinde 1 Temmuz’da başladıkları çalışmalarla Fenerbahçemizin zirve yarışında iddialı bir durumda olması için gerekli tüm gayreti sarf ediyor.

Şampiyonluk hedefiyle yola çıktığımız yeni futbol sezonunun başlamasına kısa bir süre kala tüm camiamıza,
teknik direktörümüz Ersun Yanal ve teknik heyetimize, sporcularımıza ve değerli çalışanlarımıza hedeflerimizle birlikte yürekten başarılar diliyorum.

Futbolda sezonun başlamasına sayılı günler kala, Türkiye Futbol Federasyonu’nun başkan, yönetim kurulu ve tüm kadrosunun, ortaya koyacağına inandığımız eşit, tarafsız ve etik yönetimle her anlamda adil bir süreç geçireceğimize inanıyor; yeni sezonun Türk futboluna hayırlı olmasını temenni ediyorum.

2018-19 sezonunu, yaşadığı birçok sakatlık sorunu nedeniyle istediği gibi tamamlayamayan Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımımızın yeni sezona daha güçlü şekilde girmesi için birçok önemli transfer yapılmıştır. Avrupa basketbolunun son beş sezonuna damga vurmuş yıldız guard Nando De Colo’nun yanı sıra, 2011 NBA Draftı’nda ikinci sıradan seçilen ve Euroleague’de ilk yılını geçtiğimiz sezon Bayern Münih ile başarıyla geçiren uzun forvet Derrick Williams, takımımızın yeni oyuncusu oldu. Kendi jenerasyonunda Fransa basketbolunun en önemli oyun kurucularından biri olan Leo Westermann ile altyapımızdan yetişmiş olan ve yuvaya dönüş yapan Berkay Candan da ekibimize katıldılar.

Kariyerlerine, dünya basketbolunun zirvesi olan NBA’de devam etme kararı alan Nicolo Melli ve Marko Guduric ise Fenerbahçe ismini NBA’de temsil eden sporcular arasına katılarak bizleri gururlandırdılar.

Göreve başladığımız ilk günden bugüne söylediğim gibi en büyük hedefimiz; uzun vadeli bir yapılanmayla camiamızın gurur duyacağı bir Fenerbahçe yaratmak. Bizler sorumluluğumuzun bilincinde olarak büyük emekler ve fedakârlıklarla çalışmalarımızı yürütürken sosyal medyada, basında sundukları bilinçli olumsuzluk ve umutsuzluk mesajları ile Fenerbahçe’yi kaos ortamına çekmek isteyenlerin farkında olduğumuzu daha evvel de ifade etmiştim.

Fenerbahçe camiası, bilinçli bir şekilde ortaya konan bu algı manipülasyonlarını fark edip bunun parçası olmayacak kadar farkındalığı yüksek ve her şeyden önemlisi aidiyet duygusuna sahip bir topluluktur.
Taraftarlarımız Fenerbahçe’nin başta futbol olmak üzere tüm branşlarda mücadele vereceği yeni sezonda, isim, sonuç ayırt etmeksizin, iyi günde kötü günde takımlarımıza destek olmalı, Fenerbahçe aidiyetinin her zaman her şeyin üzerinde olduğunu unutmamalıdır.

Bu ay kulübümüz için çok önem arz eden bir konuyu da vurgulamak istiyorum.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan kulübümüze üyeliğinin 25. yılını doldurarak Yüksek Divan Kurulu üyeliği hakkını kazanıyor. Kendisini tebrik ediyor, nice 25 yıllar diliyoruz.

Fenerbahçemiz adına geçtiğimiz ayın önemli gündemlerinden biri de UEFA Kulüp Finansal Kontrol Kurulu Yargı Dairesi’nin 2015/16 yılında aldığı kararlar ve beraberinde getirdiği sürecin sonlanmasıdır.

Kulübümüzün içerisinde bulunduğu mali tablolar sebebiyle Finansal Fair Play (FFP) yaptırımları ile karşı karşıya kaldığımız bir dönemdeyiz.

Bu doğrultuda 2015/16 sezonunda başlayan detaylı finansal incelemeler bu sezona kadar devam etti. Bu incelemeler sonucunda 3 yıllık dönemde denk hesap açığı taahhüdünü yerine getiremememiz sebebiyle Avrupa kupalarından men cezası alma tehlikesi ile karşı karşıya idik.

Avrupa kupalarına gitmeye hak kazandığımız ilk sene men edilme riskimiz şimdilik bertaraf edilmiştir. Ancak, transfer harcamalarımıza ve UEFA müsabakalarında oynayabilecek oyuncularımız için 2020/21 ve 2021/22 sezonları boyunca bir takım sınırlamalar getirilmiştir.

Kulübümüz açısından olabilecek en iyi şekilde gelişen bu süreçler, finansal anlamda yaptığımız çalışmaların yanı sıra UEFA ile sezon içerisinde yaptığımız olumlu görüşmelerin sonucunda neticelenmiştir. Bu gelişme ve kararı kulübümüz adına oldukça olumlu ve sevindirici buluyoruz.

Finansal anlamda attığımız adımların yanı sıra hukuki alanlarda da çalışmalarımıza yoğunlukla devam ediyoruz.
3 Temmuz, kumpas davası ve takım otobüsümüzün kurşunlanma dosyası ile ilgili yöneticilerimiz gerekli hukuki girişimleri gerçekleştiriyorlar.

3 Temmuz davası, bir soruşturmanın hukuksuz yürütülmesinin hukuki hesabının sorulması anlamında önemli bir davadır. Süreç, Fenerbahçe’ye kumpasa ilişkin 3 Temmuz sürecinin hukuk dışı saiklerle ortaya çıktığını her geçen gün daha açık göstermektedir. 3 Temmuz sürecine ait Yargıtay’da bekleyen davada, İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi’nin verdiği beraat kararının Yargıtay’da da onanarak camiamızın aklanmasının artık neticelendirilmesini bekliyoruz.

Kurşunlanma davası kapsamında ise hukuk işlerinden sorumlu yöneticilerimiz Fethi Pekin ve Alper Pirşen Trabzon başsavcılığını ziyaret ederek takım otobüsümüzün kurşunlanması olayının dosyası ile ilgili bilgiler aldılar. Bu dosya üzerinde de yıl sonuna kadar bazı gelişmelerin yaşanmasını bekliyoruz.

Fenerbahçe’nin Türk sporunun lokomotifi olma misyonu doğrultusunda; başta basketbol ve voleybol olmak üzere tüm branşlarımızda da kulübümüzü zirveye taşıyacak, sezon sonu şampiyonlukları müzemize getirecek planlamalar yaptık ve adımlarımızı hayata geçirdik.

Takımlarımızın sezon sonunda, yarıştıkları tüm kulvarlarda elde edecekleri şampiyonluk kupalarıyla bizlere büyük gurur yaşatmalarını ve tarihimize eşsiz başarılar kazandırmalarını diliyorum.

Fenerbahçe bir spor kulübüdür gerçeğinden hareketle sporcularımızın Temmuz ayında elde ettikleri başarılar ve gündemimizde olan olimpiyat hedefi adına da birkaç noktayı dikkatinize getirmek istiyorum.

Bu noktada Fenerbahçe Doğuş Yelken Şubemizin sporcularından henüz 18 yaşında olup, önce ISAF Dünya Şampiyonası’nı ardından da Dünya Laser Radial Şampiyonası’nı art arda şampiyonlukla tamamlayarak ülkemize altın madalya gururu yaşatan, bayrağımızı dalgalandıran Yiğit Yalçın Çıtak’ı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.

Boksta 2. Avrupa Oyunları Şampiyonası’nı altın madalya ile tamamlayarak bayrağımızı dalgalandıran Buse Naz Çakıroğlu’nu, ayrıca Gençler Türkiye Kupası Kürek Yarışlarında Erkekler ve Kadınlarda Şampiyon olan Fenerbahçe Kürek Şubesi sporcularımızı tebrik ediyorum.

Geçtiğimiz günlerde Olimpiyat A barajını geçerek 2020 Tokyo Olimpiyatları’nda ülkemizi temsil etme hakkı kazanan Fenerbahçe Yüzme Şubemizin sporcusu Emre Sakçı’yı da yürekten kutluyorum.
Faaliyet gösterdiğimiz sporların küçük, büyük, genç kategorilerinde o kadar çok başarı, madalya var ki hepsini tek tek yazmamız ne yazık ki mümkün olmadığı için bu başarılarda emeği geçen tüm sporcu ve hocalarımızı yürekten kutluyorum.

Tokyo 2020 Olimpiyatları için geri sayım başladı. Fenerbahçe Spor Kulübü olarak olimpiyatlara en fazla sayıda sporcu gönderme geleneğimize uygun olarak bu heyecanı en yoğun şekilde yaşıyor ve ülkemiz ile paylaşıyoruz.
Sporcu yetiştirme alanlarımız olan amatör branşlarımızda, Yelken, Atletizm, Boks, Kürek, Yüzme branşlarında şu an olimpiyatlara katılmaya hak kazanmış sporcularımıza ek olarak pek çok sporcumuz da kota mücadelesine devam ediyor. Türk sporunun lokomotifi olarak milli sporcularımıza destek olmaktan, yeni sporcular yetiştirmekten ve ülkemizin bayrağını temsil etmekten gurur duyuyoruz.

Türk spor ailesi olarak, ülkemiz sporunun, gelişimi ve başarısını tüm dünyaya gösterebileceğimize inanıyor; Olimpiyatlarda ülkemizi temsil edecek Fenerbahçeli sporcularımıza ve tüm sporculara başarılar diliyoruz.
Yazıma son verirken; Kurban Bayramı’nızı kutluyor, sağlık ve huzur içinde nice güzel ve coşkulu bayramlar yaşamayı temenni ediyor, Türk sporu adına centilmenlik ve başarı dolu olmasını da diliyorum.”

Ali Y. Koç
Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı

Okumaya devam et

Kulüp

Selçuk Yula kabri başında anıldı

Selçuk Yula

Fenerbahçemiz ve milli takımımızın efsane oyuncularından Selçuk Yula, ölümünün 6. yıl dönümünde Karacaahmet Mezarlığı’ndaki kabri başında anıldı.

6 Ağustos 2013 tarihinde aramızdan ayrılan Selçuk Yula için düzenlenen anma törenine merhumun ailesi ve yakınlarının yanı sıra eski yöneticilerimizden Metin Doğan, eski futbolcularımız ve taraftarlarımız da katıldı.
Törende Yula’nın kabri başında Kur’an-ı Kerim okundu ve dualar edildi.

Fenerbahçe formasıyla iki lig şampiyonluğu yaşayan Selçuk Yula, 1985 yılındaki Bordeaux zaferinde büyük pay sahibi olan oyunculardandı.

Okumaya devam et

Kulüp

WinWin’e katılan 20 talihli otomobillerini teslim aldı

Fener Ol kampanyası kapsamında hayata geçirilen WinWin projesinde otomobil kazanan 20 talihli, ödüllerine kavuştu. İstinye’de bulunan Otokoç ve Birmot tesislerinde düzenlenen teslim töreninde Başkanımız Ali Koç ve Acun Ilıcalı, 20 talihliye araçlarını teslim etti.

Fenerbahçemizin mali bağımsızlığına kavuşmak için atılan en önemli adımlardan biri olan ve Nisan ayında başlayarak Fenerbahçeli taraftarların desteği ile her gün daha da büyüyen Fener Ol kampanyası dâhilinde hayata geçirilen WinWin projesinde, büyük ödüller sahiplerini buldu.

Acun Ilıcalı tarafından Fener Ol’a destek olmak amacıyla hayata geçirilen WinWin projesinde, bağış yapanlar arasından noter huzurunda yapılan çekilişle belirlenen binlerce kişi, birbirinden özel hediyelerle buluştu. Bugün düzenlenen etkinlikte WinWin’e katılarak otomobil kazanan talihliler araçlarına kavuştu.

İstinye Otokoç ve Birmot tesislerinde düzenlenen organizasyonda Fiat ve Ford marka 20 araç, Başkanımız Ali Koç ve Acun Ilıcalı tarafından sahiplerine teslim edildi.

Etkinlikte Başkanımız Ali Koç şöyle konuştu:

“Sevgili Fenerbahçelilere, Otokoç ve Birmot’un değerli çalışanlarına, Genel Müdürümüz İlhan Ekici’nin huzurunda değerli basın mensupları, çocuklarımıza, Sevgili Acun Ilıcalı’ya, Burhan Karaçam’a, herkese hoş geldiniz diyorum. Sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Bugün aynı zamanda efsanelerimizden Selçuk Yula’nın vefatının yıldönümü. Selçuk Yula’yı burada bir kez daha saygıyla anıyorum.

Güzel bir iş için, keyifli bir tören için buradayız. En azından kazananlar için keyifli bir tören. Kulübümüzün mali açıdan bir nebze rahatlaması, orta ve uzun vadede mali açıdan daha özgür olabilmesi için yapabileceklerimizden bir tanesi de “Fener Ol” kampanyasıydı. 4 ay önce, 4 Nisan günü “Fener Ol” kampanyasını hayata geçirdik.

Geçen 4 ay çerisinde Fenerbahçe’nin büyük bir camia olduğunu gördük. İçinde bulunduğumuz tüm ekonomik sıkıntılara, geçmişte denenip de başarısız olan tüm kampanyalara rağmen biz yola çıktık. Karşılığını göreceğimizi düşündük. Beklediğimiz gibi de bu fedakar camia, maddi ve manevi fedakarlık söz konusuysa herkesten cömert olan Fenerbahçeliler bizim çağrımızda bizi yalnız bırakmadılar.

Geldiğimiz noktada bugüne kadar 1.6 Milyon’un üzerinde katılım sağlandı. Bunu tekil kişi olarak söylüyorum. Bu kampanyada bugüne kadar 150 Milyon TL kaynak yaratıldı. Bu rakam büyük gelebilir. Geçmişte yapılan tüm kampanyalara baktığımız zaman kendi içinde rekordur. Ama kulübümüzün harcamalarına baktığımız zaman geldiği gibi kasamızdan çıkıp günlük ihtiyaçlarımızı, yükümlüklerimizi karşılamamız için harcanmış bir bedeldir. Bize ciddi nefes aldırmıştır. “Fener Ol” kampanyasının ilk dört ayı dedim, Şubat ayının sonuna kadar devam edecek. Temmuz-Ağustos ayında biraz frene bastık. Eylül ayında “Fener Ol” kampanyasında tekrar gaza basacağız. Biliyorum ki sizler de bugüne kadar olduğu gibi desteklemeye devam edeceksiniz. “Fener Ol” kampanyası camiamızın büyüklüğüne, kudretine ve potansiyel taraftar sayımıza baktığımız zaman ise rakamların ve katılımın büyük olmasına rağmen potansiyelimizin daha başında olduğumuzu düşünüyorum. Bu camiayla hedeflediğimiz 350-400 hatta 450 milyonları yakalamayı umut ediyoruz. Söylemesi kolay ama yapması zor. Olmasa da bu sene bütçemize bu kampanya için Burhan Bey ve ekibi 200 Milyon TL yazmıştı. Onu tutturacağımızdan emin olduğumuzu söyleyebilirim. Bunun için de emeği geçen herkese bir kez daha teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız, iyi ki Fenerbahçeliyiz ve iyi ki Fenerbahçe var.

Bu kampanyamızın başarısındaki tılsımlardan bir tanesi de hepinizin çok iyi bildiği gibi Sayın Acun Ilıcalı. Acun Ilıcalı için Fenerbahçe söz konusuysa anlatmama gerek yok, her türlü riski, sosyal medya saldırısını da göze alarak Fenerbahçe için geçmişte de olduğu gibi bugün de her türlü fedakarlığı yaptı. Tüm imkanlarını kullandı. Sadece maddi açıdan ya da teşkilat açısından düşünmeyin. Bir de beynindeki yaratıcılığı kullandı. Bizim için önemli olan ve fark yaratan konu da bu. “Fener Ol” kampanyasının bir alt kampanyası olarak WinWin projesini dizayn etti, geliştirdi. Üç dört ay konuştuk. Arada Dominik’e gitti geldi. Her geldiğinde yeni fikirleri vardı. Fikirlerin üstüne yeni fikirler koydu. Ekibi canla başla çalıştı. Bizim muhatabımız Oktay Bey’di. O da sağ olsun Acun Medya’nın bütün imkanlarını bizlere sundu. Geldiğimiz nokta da büyük bir yaratıcılık örneği de ödüllerdi. 5000 ödül, bir kampanya için az buz bir rakam değil. Oransal olarak baktığımızda belki de Türkiye’de bugüne kadar yapılmış kampanyalara arasında en bonkörüydü. Bu kampanyada çok şey vardı. Parayla elde edemeyeceğiniz, ulaşamayacağınız, manevi değeri ölçülmesi güç tecrübeler vardı. Bunların hepsi Fenerbahçe camiasının içinden çıkan ve normal şartlarda günlük hayatta kimsenin erişemeyeceği, ulaşamayacağı fikirler, ödüller vardı.
Obradovic ile yemek yemek, sevdiğiniz bir sporcuyu özel gününüze çağırma, basketbol salonumuzda bir maç yapma, Futbol A Takımımızla karma maç yapma, yeni sezon formaları vs. Hepiniz biliyorsunuz. Bunun yanında bir de maddi değeri olan ödüller vardı. 5 adet ev, 20 adet araç ve Amerika’ya tur vardı.

Bugün arabalar sahiplerini buluyor. İnşallah önümüzdeki sene şampiyon olduğumuzda araçları kazananlar şampiyonluk kutlamasına bu otomobillerle çıkar. En büyük hayalim ve arzum da bu. İnşallah Rabbim bize o günleri de gösterecek. O zamana kadar da güvenli bir şekilde kullanmanızı rica ederim.

Bu kampanyada beni sevindiren hususlardan bir tanesi de gerçekten ödüllerin ihtiyacı olan insanlar tarafından kazanılmasıydı. Çok hayırlı bir iş oldu. Üç dört tane arabası olan değil de gerçekten arabaya ihtiyacı olan Fenerbahçeliler kazandı. İyi günlerde kullanmanızı diliyorum.

WinWin’de 1.1 milyon SMS atıldı. Bununla birlikte efsane formamıza 20 tane efsane oyuncumuzun imzaları atıldı. 120 bin adet forma talep edildi. 120 bin formalık kaynak da buradan yaratıldı. Formaların neredeyse hepsi dağıtıldı diye biliyorum. Bu formaların özelliği de bir daha üretilemeyecek olmasıdır. Bu formalar tarihe geçen formalar.

Ben Otokoç ve Birmot şirketlerine kampanyamıza verdikleri cömert destekten dolayı çok teşekkür etmek istiyorum. Sadece araçları temin etmekle kalmadılar, her anlamda kampanyayı desteklediler. İletişiminden marka pozisyonlanmasına kadar size de, İlhan Bey’in huzurunda çok teşekkür ediyorum. İnşallah ileriye dönük olarak sizler de yeni müşteriler kazanmış olursunuz.

Kampanyamıza Eylül ayında tekrar gaza basacağız. İyi saha sonuçları geldikçe de kampanyamızı kamçılayacağını, hızlandıracağını düşünüyorum, inanıyorum ve arzu ediyorum. Kampanyamıza katıldığınız ve Fenerbahçemize destek olduğunuz için de her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Çocuklarınızın da kalan yaz tatilinin keyifli geçmesini diliyorum. Çocuklar için Ağustos’un bu ayları stres aylarıdır. Ödevler yapılmamıştır ve yaz bitmek üzeredir. Güneşin ışığı biraz kırılır, havalar soğumaya başlar. Ödev stresi başlar. Kalan günlerin keyfine varmanızı diliyorum. Sağ olun, var olun.”

Başkanımız Ali Koç’un ardından söz alan Acun Ilıcalı ise, herkesin elini taşın altına koyduğunu belirtti ve sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Benim için de güzel bir organizasyon oldu. Taraftarımızın zor günlerde takımımızın yanında olacağını biliyorduk. Takımımız tarihinin en kötü sezonlarından birini geçirirken taraftarımızın tribündeki coşkusu ve desteği hep aklımda kaldı. Beni ciddi derecede etkiledi. Bu kampanyayı oluştururken de bu taraftarın takımının yanında olacağını bu görüntüde hissetmiştim. Açıkçası olağanüstü bir ilgi oldu. Türkiye’nin ekonomik şartlarının zor olduğu ve zor geçtiği bu günlerde taraftarımız gerçekten bana göre elinden gelen her şeyi ortaya koydu. Bugün kazanan arkadaşlarımız da bir ödül kazanma duygusuyla değil de takımına destek olma duygusuyla bu SMSleri gönderdiler. Onların bu iyi niyetli çabasını da Allah takdir etti ve bugün onlar araba sahibi olacaklar. Bu açıdan kampanya da çok güzel ve maneviyatı yüksek oldu. Başkanımıza ve Yönetimimize çok teşekkür ediyorum. Çünkü kampanya süresince biz de onlardan ‘şu olur mu, bu olur mu’ şeklinde çok talepte bulunduk. Hepsine ‘olur’ dediler. ‘Takımla maç yapılır mı’ diye sorduk. Ona da ‘olur’ dediler. Bu da herkesin elini taşın altına koyduğunu gösteriyor. Camia olarak kenetlendik. Ben çok mutluyum. Böyle bir takımı tuttuğum için, bugünleri gördüğüm için çok mutluyum. Küçüklüğümden beri Fenerbahçe’nin gittiğim maç sayısını bilmem ama ayrıcalığını hep hissetmiştim. Bu kampanya da benim için yeni bir kilometre taşı oldu. İyi ki Fenerbahçeliyim!”

WinWin’e benzer birtakım farklı projelerin de taraftarlarımızı beklediğini ifade eden Başkan Yardımcımız Burhan Karaçam, “Sevgili Başkanımız Ali Koç, çok zor bir görevi devraldı. Zor olacağını tahmin ederek devraldı ama bu denli zor olacağını gerçekten o da bizler de öngörmemiştik. Çok zor bir dönemden geçiyoruz. Geldiğimiz günden beri geçiyoruz. Fenerbahçe camiasının desteğinin sürekliliğine inanıyoruz. Bunları sizlerden bekliyoruz. WinWin, “Fener Ol” projesinin alt projesiydi. Buna benzer birtakım projelerle Fenerbahçelilerin önüne geleceğiz. Bizi yalnız bırakmayın. Zorlu mücadelemizde yanımızda olun. Buna inanıyoruz. Bunu da fiili olarak görmek istiyoruz. Sağ olun, var olun.” dedi.

WinWin kapsamında 10 Ford, 10 Fiat araç talihlilerle buluştu. Anahtar tesliminin ardından Başkanımız Ali Koç, 20 talihli ve aileleri ile toplu fotoğraf çektirdi. WinWin dahilindeki diğer ödüller de ilerleyen günlerde talihlilere teslim edilecek.

Okumaya devam et
Reklam

Yazarlar

Geri Sayım

Medipol Başakşehir — Fenerbahçe

Başakşehir Fatih Terim Stadyumu
Süper Lig

Süper Lig Puan Durumu

PozTakımOPuan
113
213
213
413
513
513
513
811
811
1011
1011
1210
1210
1210
1510
1610
1610
1810

Facebook

Öne Çıkanlar