Bize Ulaşın

Kulüp

Genel Sekreterimiz Sevil Zeynep Becan Yüksek Divan Kurulu’nda üyelerimize hitap etti

Fenerbahçe Spor Kulübü Yüksek Divan Kurulu (YDK) Ekim ayı olağan toplantısında Yönetim Kurulu Faaliyet Raporunu okuyan Genel Sekreterimiz Sevil Zeynep Becan, şu ifadeleri kullandı:

“Sayın Yüksek Divan Kurulu Başkanımız ve değerli üyeler, Sayın Başkanım ve Yönetim Kurulu Üyesi arkadaşlarım, Sayın Denetleme Kurulu Üyesi arkadaşlarımız, Sevgili Fenerbahçeliler ve Saygıdeğer Yüksek Divan Kurulu Üyeleri, hepinizi saygıyla selamlıyorum. Aile buluşmamıza hoş geldiniz.

Bugün Yüksek Divan Kurulu’muz ile Fenerbahçe’mizi konuşacağız, geçtiğimiz 3 ayı konuşacağız, planlamalarımızı anlatacağız ve fikir alışverişi yapacağız.

Değerli oylarınız ve desteğinizle Haziran’da göreve geldiğimiz günden itibaren Fenerbahçe’mizin röntgenini çekip hukuki, finansal, yapısal ve kurumsal alamda en kısa sürede, en faydalı neler yapabiliriz diyerek çalışmalarımıza başladık.

Uzun vadeli planlarımız için ise bir yol haritası belirledik. Her anlamda birçok zorlukla yüzleştiğimizi aktarmıştık. Beklediğimizin ötesinde vahim bir tablo ile karşı karşıya kaldığımız bir gerçek. Bunları Başkanımızın katıldığı Camiaya Sesleniş programlarında ve geçtiğimiz YDK toplantımızda sizlere en şeffaf şekli ile açıklamaya çalıştık.

Sevil Zeynep Becan: Taraftarlarımız en büyük gücümüz

Oylarınız ile bize bu kutsal görevi veren siz değerli üyelerimiz, sezon başında kombineleri bir koltuk dahi boşluk bırakmadan alan, Fenerium’lara akın edip forma rekoru kıran, Fenerbahçemizi hem iç saha hem de deplasmanda hiçbir maçta yalnız bırakmayan taraftarlarımız bu süreçteki en büyük gücümüz oldu.

Sevil Zeynep Becan: Tüm camiamızdan ricamız değişim sürecine inanarak desteklerini devam ettirmeleri

Uzun vadeli sürdürülebilir başarı ve sağlıklı bir finansal yapı için gereken büyük değişimi gerçekleştirmek adına yola çıkarken zorluklar yaşayacağımızın, sancılı bir dönemden geçeceğimizin bilincindeydik. Yarınlara umutla bakabilmek için kilit noktasının ‘sabır’ olduğu inancımızı tekrarlamak istiyoruz. Bizlere güvenerek oy veren Kongre Üyelerimizin en üst makamını temsil eden sizlerin nezdinde tüm camiamızdan ricamız, bugüne kadar olduğu gibi sabır ve anlayışla bu değişim sürecine inanarak paha biçilmez desteklerini devam ettirmeleri.

Şampiyonlar alkışlandı

Sportif anlamda son Yüksek Divan Kurulu toplantımızdan bugüne kadar alınan sonuçlar üzerinden değerlendirme yapacak olursak;

Futbolda bu hafta itibariyle henüz olmamız gereken yerin çok uzağında olmanın üzüntüsünü yaşıyoruz.

Olimpik / amatör takımlarımızın ve sporcularımızın elde ettikleri başarıları hep birlikte hatırlayacak olursak;

Üst üste 4.kez Euroleague’da Final Four oynayan, Euroleague Kupası’nı müzemize getiren Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımımız, bu sezona yine büyük hedeflerle merhaba dedi. Zadar Turnuvası’nda CSKA Moskova’yı mağlup ederek kupanın sahibi oldu.

Takımımız, bu sezonda oynadığı 3 Euroleague ve 3 lig karşılaşmasından da galibiyetle ayrılmayı başardı.

Erkek Basketbol Takımımızın sporcusu Tyler Ennis, Arel Üniversitesi Büyükçekmece maçında yaşadığı üzücü sakatlık sonrası kaval kemiğindeki kırık dolayısıyla bir operasyon geçirdi. Sporcumuzla ilgili bu süreci yakından takip ediyor ve en kısa zamanda sağlığına kavuşmasını temenni ediyoruz.

Tyler Ennis’in bu üzücü sakatlığının ardından ekibimiz hiç vakit kaybetmeden Birleşik Amerikalı Erick Green’i kadrosuna kattı. Kendisine Fenerbahçemize ‘hoş geldin’ diyor, başarılar diliyoruz.

Kadın Basketbol takımımız ise Euroleague’e deplasmanda Olympiacos galibiyetiyle başladı. Takımımız ilk lig maçından galibiyetle ayrılırken, 2. maçını deplasmanda sadece 2 sayı farkla kaybetti. Bu sezon hem ligde hem de Eurolegaue Woman’da onlardan başarılar diliyoruz. Kadın Basketbol Takımımızın antrenörü Valerie Garnier’in koçluğunu yaptığı Fransa milli kadın basketbol takımının da Dünya 5.’si olduğunu bu vesileyle belirtmek isterim. Kendisini yürekten kutluyoruz.

Erkek Voleybol Takımımız da sezonu galibiyetle açtı. 2. maçımızda Halkbank’a mağlup olduk. Kadın Voleybol Takımımız ise sezonun ilk maçını 2 Kasım’da Burhan Felek Voleybol Salonu’nda oynayacak. İnşallah hep birlikte orada olacağız. Kadın Voleybol Takımızın koçu Zoran Terzic’in koçluğunu yaptığı Sırbistan milli takımı da Dünya Şampiyonu oldu. Kendilerini tebrik ediyoruz.

Bu sezon basketbol ve voleybol kadın ve erkek takımlarımız için kombine satışını devam ettirmekteyiz. Gösterilen yoğun ilgiye teşekkür ederken desteklerinizin devamını diliyoruz.

Bizler Fenerbahçe’nin çok büyük bir spor kulübü olduğunun bilincinde futbolda olduğu gibi bu branşlardaki takımlarımıza destek olmalıyız. Çubuklu formamızı hiçbir mücadelesinde yalnız bırakmamalıyız.

7-12 Ağustos 2018 tarihinde Almanya’nın Berlin kentinde düzenlenen Avrupa Atletizm Şampiyonası’na katılan sporcularımızdan Ramil Guliyev, 200 metrede şampiyona rekorunu kırarak altın madalya, 4×100 metre bayrak yarışmasında gümüş madalya kazandı. Avrupa Şampiyonu milli atletimiz Ramil Guliyev, Avrupa Atletizm Birliği’nin Ödülleri’nde “Yılın Atleti” oylamasında 2. kez finale kaldı. Gurur kaynağımız Ramil Güliyev’i tebrik ediyoruz.

Atletizmde ayrıca Macaristan’ın Györ kentinde yapılan U18 Avrupa Şampiyonası’na katılan sporcularımız ülkemize madalyalarla döndüler. Tarık Demir 1500 metrede şampiyona rekoru kırarak altın madalya, Batuhan Çakır üç adım atlamada altın madalya, Ömer Amaçtan 3000 metrede gümüş madalya, Münevver Hancı Cirit atmada gümüş madalya ve Özlem Becerek disk atmada gümüş madalya kazandı.

Boksta ise 12-13 Ağustos tarihlerinde Fenerbahçe TV’de naklen yayınlanan Spor Toto Türkiye Ligi Boks finalinde Beşiktaş ile karşılaşan takımımız müsabakayı 8-2 kazanarak Türkiye Boks Ligi şampiyonu oldu. Kendilerini kutluyoruz.

Fenerbahçe Doğuş Yelken Şubemizden Alican Kaynar ve Çağla Dönertaş geçtiğimiz ay Türkiye’nin yelkendeki ilk 2 olimpiyat kotasını aldılar. Bu sporcularımızın ikisi de Fenerbahçe altyapısından yetişmiş sporcular. Gururumuz çok büyük. Kendilerini, tüm ekibi ve Yelken Şube Sorumlumuz Selma Altay Rodopman’ı tebrik ediyorum.

Kürek Şubemiz, 12 Ağustos’ta Sapanca’da düzenlenen Deniz Küreği Türkiye Şampiyonası’nda erkekler klasmanında 1. oldu. Takımımızı tebrik ediyoruz.

Masa Tenisi Şubemiz de 1-5 Ağustos 2015 tarihleri arasında yapılan U21 Balkan Şampiyonası’nda sporcularımız Gülpembe Özkaya ve Afşin Gül yer almıştır. Şampiyonada U21 Kadın Takımımız ikinci, Erkek Takımımız şampiyon oldu. Takımlarımızı tebrik ediyoruz.

Yüzme Şubemizle ilgili güzel bir haber vereyim. Havuz tadilatımızı tamamladık. Bu sabah açılışını yaptık. Havuzumuza verdiği katkılar için Sayın Yüksek Divan Kurulu Başkanımız Vefa Küçük’e huzurlarınızda teşekkürlerimizi iletiyoruz. Başarılarımıza gelince, Ekim ayında Arjantin’in başkenti Buenos Aires’te düzenlenen Yaz Gençlik Olimpiyat Oyunları’nda sporcumuz Aleyna Özkan 50 metre kelebekte yarı final, 100 metre kelebekte final yüzerek 8. olmuştur. Vize müsabakalarında Bora Uzunkaya 800 metre serbestte yeni bir Türkiye rekorunun sahibi olmuştur. Şube Sorumlusu Uğur Orel Oral’ı da yürekten kutluyorum.

Yeni nesilleri Fenerbahçe ile buluşturmak adına hayata geçirilen yenilikler anlatıldı

Şimdi sizlere Türk sporu adına adımlar atmak yeni nesilleri Fenerbahçe’yle buluşturmak adına hayata geçirdiğimiz bazı yeniliklerden bahsetmek istiyorum.

Takımımızın Beşiktaş maçında uygulamaya konan, Avrupa’nın önemli kulüplerinden örnek alınarak hazırlanan Fenerbahçe Futbol Ağırlama Paketleri ile hem taraftarlarımıza Fenerbahçe çatısı altında yepyeni bir maç deneyimi yaşama fırsatı sunuyor hem de kulübümüze ek gelir sağlıyoruz.

Takımımızın, Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi’nin muhteşem atmosferinde oynadığı maçları, özel konsept ve sunumlar eşliğinde izlemek için hazırlanan Fenerbahçe Futbol Ağırlama Paketleri, Fenerbahçe maç günlerini ‘özel bir gün’ olarak ele alıyor, Başkanımız, yöneticilerimiz, futbolcularımızla tanışma fırsatı sunuyor ve maç günü heyecanına farklı bir yorum getiriyor. Misafirlerinizi buralarda en özel şekliyle ağırlayabilirsiniz.

Bir diğer uygulamamız ise, Fenerbahçe kültürünü ve aidiyet duygusunu arttırmak üzere eski yönetimimizin başlattığı ve bizim de resmi bir lansmanla kamuoyuna duyurduğumuz Fenerbahçe Efsanesi Stadyum ve Müze Turu’nu ilköğretim çağı çocuklarıyla buluşturmak. Okul Çocukları için Fenerbahçe Efsanesi Stadyum ve Müze Turu kapsamında hafta içi kullanılmayan Fenerbahçe takım otobüsü ile çocuklarımızı okullarından alıyor, satımıza getiriyor, stadımızı ve müzemizi gezdiriyor, onlara tarihimizi anlatıyor, unutulmaz bir deneyim yaşatıyoruz. Bu konuda çok yoğun bir ilgiyle karşılaştık. Mayıs ayına kadar tüm başvurular dolmuş durumda. Bu müthiş ilgiye teşekkür ediyoruz.

Bizler Kulübümüzün sosyal sorumlulukta da öncü ve örnek olmasına çok önem veriyoruz. Bu bağlamda; kulübümüzün kapılarını pek çok özel misafirlerimize açtık. Onlara unutulmaz bir gün yaşatabildiysek ne mutlu bize. Örnek olarak vermek gerekirse bu kurumlar arasında Darüşşafaka ve TEGV’i sayabiliriz.

Fenerbahçe demek iyilik demektir, saygılı ve saygın olmak demektir, öncü ve örnek olmak demektir. Tüm bu mottolar doğrultusunda genç nesillere kötü örnek olan, Türk futbolunda yaşanan şiddet, nefret, küfür ve ayrışma ortamına bir son verilmesi gerektiğine inanıyoruz. Bu bağlamda üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirmeye çalışıyoruz. Başta derbi maçlar olmak üzere evimizde oynadığımız tüm maçlarda çağ dışı bulduğumuz tribünlerdeki tüm uygulamaları kaldırdık. Saymak gerekirse; büfelerin açık olması, hoparlör gürültüsü, ihtiyaçların medeni bir şekilde karşılanmasına olanak sağlanması. Bu adımımızın diğer kulüplerimiz için de örnek olmasını diliyor, bizlere yapılmasını istemediğimiz şeylerin başkalarına da yapılmaması yaklaşımının uygulanmasını ümit ediyoruz.

Bu önemli toplantımız vesilesiyle Kulübümüzün demokrasimizin kuvvetlenmesine vesile olacak önemli gelir kaynaklarından biri olacağına inandığımız Fenerbahçe Spor Kulübü Kongre Üyeliği konusuna da değinmek istiyorum. Kongre üyesi sayısının dönemimiz sonunda 60 bine çıkmasını hedefliyoruz. 3 Haziran’da göreve gelmemizin ardından bugüne kadar 905 yeni kongre üyemiz, 151 de yeni temsilci üyemiz oldu. Bu rakam mevcut kongre üye sayımızın yüzde 3’ü kadardır. Bunun kulübümüze sağladığı toplam gelir ise 7 milyon 301 bin TL’dir.

Gençlerimizin büyüyen Fenerbahçe ailesinin bir parçası olarak Fenerbahçemize üye olması için gelin bizim birer elçimiz olun. Sizlerden çocuklarınızı, torunlarınızı, eşinizi, dostunuzu bu onurlu kimliği kazanmak anlamında bilgilendirip üyeliğe teşvik ederek bizlere destek olmanızı rica ediyoruz. Aynı şekilde bu hususta derneklerimize de büyük sorumluluk düşüyor. İlerleyen dönemlerde bu konudaki yol haritamızı paylaşacağız.

Bu vesileyle sizlerin huzurunda Brüksel derneğine rozetlerini bizlerden alan 26 yeni kongre üyesi kazandırdığı, Anderlecht maçı öncesi bizleri mükemmel bir şekilde ağırladığı için başta Dernek başkanı Mahmut Korkmazer olmak üzere tüm yönetim kuruluna teşekkürlerimizi iletiyoruz. Üyelik sorumluluğunun bir diğer unsuru da yıllık aidatların zamanında yatırılması ile Kulübe verilen katkı olduğundan üyelere seslenmek istiyorum: ‘Lütfen üyelik aidatımızı zamanında ödemeyi ihmal etmeyelim. Gecikmiş aidatlarımızı en kısa zamanda ödeyelim.’ Bununla beraber tüzüğümüzün hükümleri gereği hareket edeceğimizi de belirtmek isterim.

Sevil Zeynep Becan: 1959 öncesi döneme ait Türkiye şampiyonluklarıyla ilgili detaylı bir çalışmayı yayınladık

Bu noktada kulübümüzün haklarını aradığımız 2 davamızdan söz etmek istiyorum. Kongre sürecimizde başkanımızın adaylık konuşmalarında sürekli dile getirdiği ve 3 Haziran’dan sonra da ana konularımızdan biri olan, eski yönetimimizin de bir takım çalışmaları bulunan 1959 öncesi döneme ait sayılmayan ulusal şampiyonluklarımız hakkında detaylı bir çalışmayı kulübümüzün internet sitesinde yayına aldık. Fenerbahçe’mizin elde ettiği Türkiye Şampiyonlukları listesini, bu konudaki haklı ve resmi gerekçelerimizi, TFF tarafından verilmiş kupalarımızın görüntülerini, o dönemdeki gazete manşetleri ve dünyadaki emsalleri ile birlikte açıkça görülür bir biçimde gözler önüne serdik.

Bu konuyu hepimizin sahiplenmesini bekliyor, bu yolda hep birlikte camiamız ile omuz omuza yürüdüğümüz takdirde hakkımız olanı alacağımıza yürekten inanıyoruz.

Sevil Zeynep Becan: Fenerbahçe kumpası davasının sonuna kadar arkasındayız

Bir davamız daha var. Şimdi size Fenerbahçe Kumpası olarak adlandırdığımız ve kırmızı çizgimiz olan, 107 sanıklı yargılamadaki gelişmeleri ve son durumu aktaracağım. Ardından da Yargıtay’da bekleyen ikinci dava dosyamız olan 3 Temmuz davasıyla ilgili son durumu aktaracağım. 2017 yılının Şubat ayında başlayan Fenerbahçe kumpası davasında günümüz itibariyle 7 duruşma haftası tamamlandı. Bir takım sanıkların savunma yapmaktan kaçınması ve bazılarının da savunmalarının günler sürmesi sebebiyle ancak yarısına gelinebildi. Bizler bugüne kadar ana dava kapsamında Silivri’de görülen duruşmalar ile bu mahkemenin talimatıyla şehir dışında da yapılan duruşmalarda avukat ekiplerimizle hazır bulunduk. Tüm bu davalarda gördük ki dosya baştan aşağı hukuksuzluklarla dolu. Fiziki takiplerde yetki aşımları yapılmış, savcıdan izin alınmadan fiziki takipler yapılmış, izinde olan personeller adına imzalar atılmış. Sadece bunlar bile Fenerbahçemize ve eski yöneticilerimize kumpas kurulduğunun en büyük kanıtını oluşturuyor. Bir sonraki durulma haftası 14 Ocak haftası olarak belirlendi. Hukuk ekibimiz duruşmaları takip etmeye devam edecek. Bizler bu davanın sonuna kadar arkasındayız ve peşini bırakmayacağız.

Sevil Zeynep Becan: Yargıtay’daki dosyamızın neden beklediğini anlamakta güçlük çekiyoruz

Bir de Yargıtay’da bekleyen ikinci dosyamız var. Yargıtay’daki dosyamızın neden beklediğini anlamakta güçlük çekiyoruz. 2018’in Şubat ayından Temmuz ayının sonuna kadar Yargıtay 5. Dairesi’nde incelemede görünüyordu. Yani karar öncesi son aşama. Ancak Temmuz ayının sonunda dosya dairede arşive alındı. Bu da zamanı gelince inceleneceği anlamına geliyor. Biz bu dosyanın da bir an önce karara bağlanmasını talep ediyor, bekliyor ve takip ediyoruz.

Sevil Zeynep Becan: Amacımız ve tüm çalışmalarımız Atatürk’ün yolunda bir Fenerbahçe’nin sonsuza dek devam etmesi

İki gün sonra çok önemli bir günü, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızın 95. yıl dönümünü kutlayacağız. Ulu Önderimize, silah arkadaşlarına, milli mücadelede canını veren şehitlerimize bizlere bıraktıkları bu kutsal emanet için teşekkür ediyoruz. Amacımız ve tüm çalışmalarımız Atatürk’ün izinde, Atatürk’ün yolunda bir Fenerbahçe’nin sonsuza dek devam etmesi. Biz, nesilden nesile katlanarak büyüyen bir Atatürk sevgisi taşıyoruz ve onunla yaşıyoruz. Ulu önderimiz başta olmak üzere tüm silah arkadaşlarını, şehit ve gazilerimizi, sonsuz bir saygı, sevgi ve minnetle anıyorum. Bayramımız kutlu olsun.”

Kulüp

WinWin’de tüm ödülleri kazanan isimler açıklandı

Fenerbahçe WinWin

“Fenerbahçe WinWin” kampanyasının sona ermesinin ardından kampanya kapsamında çekiliş karşılığı deneyim ödülleri kazanan isimler belli oldu.

Zeljko Obradovic ile yemek, imzalı Alex de Souza forması, kombine bilet, takımla birlikte deplasmana gitme, Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi’nde maç yapma fırsatı ve bunlar gibi ödüller, yapılan çekilişler sonucunda sahiplerini buldu.

Büyük ödülleri kazananların listesi için TIKLAYINIZ.

Deneyim ödülleri kazananların listesi için TIKLAYINIZ.

Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü’nden alınan 09.05.2019 tarih ve 24951361-255.01.02-E4504 Sayılı izni ile Fenerbahçe Spor Kulübü Derneği’nin WinWin kampanyasına 1066944 iştirakçi katılmıştır. 23.06.2019 tarihinde yapılan çekilişte deneyim ödüllerini kazanan asil ve yedek talihliler belli olmuştur. İkramiyeyi teslim alabilmek için kazanan asil talihlilerin en geç 14.07.2019, yedek talihlilerin en geç 29.07.2019 tarihine kadar 0212 356 74 25 faks numarasına nüfus cüzdan fotokopilerini göndererek başvurmaları ve gerekli evrakları, Hedef Çekiliş ve Organizasyon Hizmetleri LTD. ŞTİ. Esentepe Mah. Kore Şehitleri Cad. No:16/1 K:8 Zincirlikuyu/İstanbul adresine kargo ile göndermeleri gerekmektedir.

Okumaya devam et

Kulüp

Ali Koç: En faydalı isimler üzerinde görüşmelerimiz devam ediyor

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, transfer çalışmalarının devam ettiğini ancak UEFA Disiplin Kurulunun vereceği karara göre hareket edeceklerini belirtti.

Ali Koç, Fenerbahçe dergisinin temmuz sayısındaki başyazısında, UEFA Disiplin Kurulunun vereceği kararın yeni sezon yapılanmasında bizzat etkili ve bağlayıcı olduğunu vurgulayarak, şu ifadeleri kullandı:

“Fenerbahçe Ailemizin Değerli Üyeleri,

Geride bıraktığımız ayda kulübümüz adına önemli süreçleri hep birlikte yaşadık, takip ettik. Haziran ayında camiamızın çok değerli isimleri aramızdan ayrıldı. Şeref Has ve Eyüp Karadayı’dan sonra da 10 yıl boyunca formamızı giyen, Yüksek Divan Kurulu Üyemiz ve eski milli futbolcumuz Şükrü Birand’ın aramızdan ayrılışının derin acısını ve üzüntüsünü yaşadık.

Kendilerine Allah’tan rahmet; ailelerine, sevenlerine ve camiamıza sabır ve başsağlığı diliyorum. Mekanları cennet olsun.

16 Haziran’da değerli üyelerimizin katılımlarıyla Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi’nde gerçekleştirdiğimiz Mali Genel Kurulumuzda, kulübümüzün konsolide mali raporlarını camiamız ile paylaştık, ibra oylamasını gerçekleştirdik, üyelerimizin görüşlerini dinledik ve kendilerine önümüzdeki dönem planlarımızı anlattık.

Bu noktada destekleri, güvenleri, eleştiri ve önerileri ile genel kurulumuza katılarak fikirlerini sunan üyelerimize bir kez daha teşekkür ediyorum. Her zaman söylediğim bir şeyi dergimiz vasıtasıyla bir kez daha dile getirmek istiyorum: Her bir kongre üyemiz kulübümüz adına sorumluluk hissetmeli.

Değerli oylarınızla başkanlık ve yönetim makamında bulunan herkesin de bu kulübe, geleceğine ve sizlere karşı sorumluluğu var.

Bu sebeple mali genel kurullarda sizlere sunulan tüm rakamları ve tabloları bugün de yarınlarda da en ince ayrıntısına kadar okuyun, sorgulayın ve yanlışa her kim olursa olsun izin vermeyin, dur deyin ki bugün yaşadığımız finansal sorunlar bir daha yaşanmasın. Şahsım ve Yönetim Kurulumuz adına sizlerden en büyük ricam budur.

Karşılaştığımız tüm zorluklara rağmen Fenerbahçe çatısı altında üstlendiğimiz bu önemli göreve layık olmak adına her zaman ilk günkü heyecanla çalışmaya devam edeceğimizi bilmenizi isterim.

Mali bağımsızlığımız için attığımız adımlardan biri olan Fener Ol kampanyasında üç ayı geride bırakırken Türkiye’nin en büyük camiası olduğumuzu bir kez daha gösterdik.

Fener Ol’a katkı sağlamak adına Acun Ilıcalı’nın önderliğinde hayata geçirilen WinWin projesi 22 Haziran’da sona erdi ve hem maddi hem de manevi anlamda birbirinden değerli ödüller sahiplerini buluyor.

Fener Ol kampanyamız ise 4 Nisan 2020’ye dek devam ediyor. Kampanyamızın ilk üç ayında hedeflediğimiz rakamın dörtte birine ulaşmış olduğumuzu belirtmek istiyorum. Bu Türkiye çapında bu güne kadar yapılmış en büyük kitlesel destek çalışmasıdır ancak daha gidecek çok yolumuz var.

Bizim için toplanan rakamdan daha önemlisi, katılım sayısı ve sahiplenmenin yüksek olmasıydı. Öyle de oldu. Kampanyamıza destek olan tüm taraftarlarımıza bir kez daha sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Gönülden inanıyorum ve biliyorum ki Fenerbahçesi için elinden gelen her şeyi düşünmeden yapan ve yapacak olan milyonlarca taraftarımız var. İşte bu da bizi güçlü kılan en değerli etkendir.

En büyük mali sıkıntıyı yaşadığımız bugünler geride kaldığında camiamız gönül rahatlığıyla “Milyonlarca Fenerbahçe taraftarı tek vücut olarak zor günlerinde kulübün yanında olmanın gururunu ve onurunu yaşadık” diyecek.

Futbol Takımımızın yeni sezon yapılanmasında UEFA Disiplin Kurulu’nun vereceği kararın bizzat etkili ve bağlayıcı olduğunu daha önce de dile getirmiştim.

UEFA kararını bekliyor olmakla birlikte gerekli tüm çalışma ve hazırlıklar da bir yandan bu karardan bağımsız şekilde yürütülüyor. Hocamızın beklentileri, takımımızın eksikleri ve giden oyuncularımızdan boşalan pozisyonlar için kulübümüzün imkânları doğrultusunda en iyi, en doğru ve en faydalı isimler üzerinde görüşmelerimiz devam ediyor.

Geride bıraktığımız ay, 2019-20 Spor Toto Süper Lig Cemil Usta Sezonu Futbol Takımı kombinelerini satışa çıkardık. Bu sezon tüm kalbimle inanıyorum ve biliyorum ki taraftarlarımız yine takımımızın yanında olacak; ilk saniyeden son düdüğe dek Fenerbahçe’nin en büyük gücü olacaklar. Her zaman olduğu gibi camiamızın coşku, heyecan ve birlikteliği, kulübümüzü yarıştığı her kulvarda başarıya ulaştıracak en önemli güç olacak.

Takımımız da camiamıza yakışır şekilde bir mücadele ortaya koyarak formamızın ve taraftarlarımızın hak ettiği şekilde bir karakter sergileyecek.

Sezonun kapanmasının ardından takımlarımızın yaz dönemi arasında olduğu bu süreci, gelecek sezonun Fenerbahçesini oluşturmak adına en iyi şekilde geçirmeye çalışıyoruz. Bu vesileyle; takımlarımızda görev alan, formamızı başarıyla taşıyan ancak sezon sonunda yollarımızı ayırdığımız tüm değerli isimlere katkıları için teşekkür ediyor; ailemize yeni katılan, katılacak olan takımlarımızın gücüne güç katacak tüm yeni sporcularımıza da Fenerbahçemize ‘hoş geldiniz’ diyor ve başarılar diliyorum.

Basketbola veda eden kaptanımız Birsel VardarlıDemirmen için ayrı bir parantez açmak istiyorum. Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımımızın formasını 13 yıl boyunca büyük bir gururla taşıyan, parkedeki başarıları ve her şeyden önemlisi duruşuyla Fenerbahçeli olmayı en iyi şekilde temsil eden Kaptanımız Birsel Vardarlı Demirmen’e tüm hizmetleri için teşekkür ediyor; Çubuklu formamız ile sayısız başarı yaşayan, rekorları gururla tarihimize kazıyan kaptanımıza hayatının geri kalanında başarılar diliyorum.

Şahsım ve yönetim kurulu üyesi arkadaşlarım sorumlu oldukları branşların yeni sezon yapılanmaları adına kulübümüzün mali şartları çerçevesinde en doğru adımları atmak için çalışıyorlar.

Fenerbahçe’nin köklerinden, tarihinden aldığı güç ve taraftarlarının koşul gözetmeksizin ortaya koyduğu destek ile yeni sezonda da başarılarımız ve duruşumuzla Türk sporunda yine öncü ve örnek olacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.

Bu ay şanlı Fenerbahçe tarihinin en önemli dönüm noktası olan hain terör örgütü FETÖ kumpasının, 3 Temmuz 2011’in, 8. yıl dönümünü geride bırakacağız.

Bugüne dair söylemek istediklerimiz kelimelere sığmayacak olsa da şunu şahsım ve tüm camiam adına dile getirmek isterim ki; kumpas olduğu, tuzak olduğu, kurgu olduğu sayısız kez kanıtlanmış bu davanın verilecek Yargıtay kararıyla artık sona erdirilmesi vazgeçmeyeceğimiz en büyük talebimizdir. Bu konuda kararlılığımız 3 Temmuz 2011 gününden farksızdır.

O dönem, camiamız, başkanımız Aziz Yıldırım’ın liderliğinde, yöneticileri ve taraftarlarıyla Fenerbahçesine kalkan olmuş, tek vücut olarak bu zulme karşı kulübüne sahip çıkmayı başarmıştır.

Bu camia pek çok farklı konuda görüş ayrılığı yaşayabilir ancak şartlar ne olursa olsun, 3 Temmuz kumpası bizleri aynı amaç altında bir araya getiren gerçeğimizdir.

Temmuz ayında ülkemiz adına hiçbir zaman unutulmaması gereken bir başka olay da 15 Temmuz tarihidir. FETÖ’nün alçak darbe girişimiyle bu sefer de ülkemizin bağımsızlığına kast ettiği bu günde, millet olarak verdiğimiz mücadeleyi saygıyla hatırlıyor; hayatlarını kaybeden şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.

Camiamız açısından önemli bir gurur kaynağına daha dikkatinizi çekmek istiyorum. Fenerbahçe Üniversitemiz, Türkiye’nin en güçlü sağlık ve eğitim gruplarından birisi olan Medicana ile iş birliği yaparak Ataşehir’deki merkezinde 2019-2020 eğitim döneminde öğretime başlıyor. Bünyesindeki 5 fakülte ve 12 bölümle öğrenci kabulüne başlayacak olan üniversitemiz, yüksek profilli, uluslararası standartlarda kaliteli bir dünya üniversitesi olma hedefiyle yola çıkıyor. Bu hedef doğrultusunda akademik ve fiziksel altyapısı tamamlanan Fenerbahçe Üniversitesi’nin camiamıza hayırlı olmasını diliyorum. Fenerbahçe Kolejimizden sonra üniversitemizin de kulübümüze dahil olması ile Fenerbahçe ailesi daha da büyüyor ve her iki kurumumuzla eğitim alanında da önemli başarıları sağlamayı hedefliyoruz.

Sözlerime son verirken bu ay içerisinde kutlayacağımız 19 Temmuz Dünya Fenerbahçeliler Günü vesilesiyle ülkemizin ve dünyanın dört bir yanında kalbi sarı lacivert renkler için çarpan, eşsiz bir aidiyet ve içten duygularla Fenerbahçe’ye bağlı olan, bu kulübün bir parçası olan tüm Fenerbahçe ailesinin Fenerbahçeliler Günü’nü kutlarım. İyi ki Fenerbahçeliyiz!”

Okumaya devam et

Kulüp

WinWin’de büyük ödülleri kazanan isimler belli oldu

Fenerbahçe WinWin

“Fenerbahçe WinWin” kampanyasının sona ermesinin ardından kampanya kapsamında çekiliş karşılığı verilecek büyük ödülleri kazanan isimler belli oldu.

Hayalleri süsleyen 5 ev ve 20 otomobil, New York seyahati ödülleri, yapılan çekilişler sonucunda sahiplerini buldu.

Zeljko Obradovic ile yemek, imzalı Alex de Souza forması, kombine bilet, takımla birlikte deplasmana gitme, Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi’nde maç yapma fırsatı ve bunlar gibi 5 bin ödülü kazananlar ise 10 Temmuz Çarşamba günü saat 14.00’te fenerbahce.org resmi sitemizden ve sosyal medya hesaplarımızdan açıklanacaktır.

Büyük ödülleri kazananların listesi için TIKLAYINIZ.

“Fener Ol” ile kulübümüze destek olmak isteyen taraftarlarımız için tüm detaylar bu linkte yer almaktadır: https://fenerbahce.org/fenerol

Okumaya devam et
Reklam

Yazarlar

Geri Sayım

Fenerbahçe — Bursaspor

Fenerbahçe Ülker Stadyumu

Spor Toto Süper Lig

Lefter Küçükandonyadis Sezonu Puan Durumu

PozTakımOPuan
13469
23467
33465
43463
53447
63446
73445
83444
93444
103441
113441
123441
133440
143439
153438
163437
173435
183427

Facebook

Öne Çıkanlar