Bize Ulaşın

Kulüp

Genel Sekreterimiz Sevil Zeynep Becan Yüksek Divan Kurulu’nda üyelerimize hitap etti

Fenerbahçe Spor Kulübü Yüksek Divan Kurulu (YDK) Ekim ayı olağan toplantısında Yönetim Kurulu Faaliyet Raporunu okuyan Genel Sekreterimiz Sevil Zeynep Becan, şu ifadeleri kullandı:

“Sayın Yüksek Divan Kurulu Başkanımız ve değerli üyeler, Sayın Başkanım ve Yönetim Kurulu Üyesi arkadaşlarım, Sayın Denetleme Kurulu Üyesi arkadaşlarımız, Sevgili Fenerbahçeliler ve Saygıdeğer Yüksek Divan Kurulu Üyeleri, hepinizi saygıyla selamlıyorum. Aile buluşmamıza hoş geldiniz.

Bugün Yüksek Divan Kurulu’muz ile Fenerbahçe’mizi konuşacağız, geçtiğimiz 3 ayı konuşacağız, planlamalarımızı anlatacağız ve fikir alışverişi yapacağız.

Değerli oylarınız ve desteğinizle Haziran’da göreve geldiğimiz günden itibaren Fenerbahçe’mizin röntgenini çekip hukuki, finansal, yapısal ve kurumsal alamda en kısa sürede, en faydalı neler yapabiliriz diyerek çalışmalarımıza başladık.

Uzun vadeli planlarımız için ise bir yol haritası belirledik. Her anlamda birçok zorlukla yüzleştiğimizi aktarmıştık. Beklediğimizin ötesinde vahim bir tablo ile karşı karşıya kaldığımız bir gerçek. Bunları Başkanımızın katıldığı Camiaya Sesleniş programlarında ve geçtiğimiz YDK toplantımızda sizlere en şeffaf şekli ile açıklamaya çalıştık.

Sevil Zeynep Becan: Taraftarlarımız en büyük gücümüz

Oylarınız ile bize bu kutsal görevi veren siz değerli üyelerimiz, sezon başında kombineleri bir koltuk dahi boşluk bırakmadan alan, Fenerium’lara akın edip forma rekoru kıran, Fenerbahçemizi hem iç saha hem de deplasmanda hiçbir maçta yalnız bırakmayan taraftarlarımız bu süreçteki en büyük gücümüz oldu.

Sevil Zeynep Becan: Tüm camiamızdan ricamız değişim sürecine inanarak desteklerini devam ettirmeleri

Uzun vadeli sürdürülebilir başarı ve sağlıklı bir finansal yapı için gereken büyük değişimi gerçekleştirmek adına yola çıkarken zorluklar yaşayacağımızın, sancılı bir dönemden geçeceğimizin bilincindeydik. Yarınlara umutla bakabilmek için kilit noktasının ‘sabır’ olduğu inancımızı tekrarlamak istiyoruz. Bizlere güvenerek oy veren Kongre Üyelerimizin en üst makamını temsil eden sizlerin nezdinde tüm camiamızdan ricamız, bugüne kadar olduğu gibi sabır ve anlayışla bu değişim sürecine inanarak paha biçilmez desteklerini devam ettirmeleri.

Şampiyonlar alkışlandı

Sportif anlamda son Yüksek Divan Kurulu toplantımızdan bugüne kadar alınan sonuçlar üzerinden değerlendirme yapacak olursak;

Futbolda bu hafta itibariyle henüz olmamız gereken yerin çok uzağında olmanın üzüntüsünü yaşıyoruz.

Olimpik / amatör takımlarımızın ve sporcularımızın elde ettikleri başarıları hep birlikte hatırlayacak olursak;

Üst üste 4.kez Euroleague’da Final Four oynayan, Euroleague Kupası’nı müzemize getiren Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımımız, bu sezona yine büyük hedeflerle merhaba dedi. Zadar Turnuvası’nda CSKA Moskova’yı mağlup ederek kupanın sahibi oldu.

Takımımız, bu sezonda oynadığı 3 Euroleague ve 3 lig karşılaşmasından da galibiyetle ayrılmayı başardı.

Erkek Basketbol Takımımızın sporcusu Tyler Ennis, Arel Üniversitesi Büyükçekmece maçında yaşadığı üzücü sakatlık sonrası kaval kemiğindeki kırık dolayısıyla bir operasyon geçirdi. Sporcumuzla ilgili bu süreci yakından takip ediyor ve en kısa zamanda sağlığına kavuşmasını temenni ediyoruz.

Tyler Ennis’in bu üzücü sakatlığının ardından ekibimiz hiç vakit kaybetmeden Birleşik Amerikalı Erick Green’i kadrosuna kattı. Kendisine Fenerbahçemize ‘hoş geldin’ diyor, başarılar diliyoruz.

Kadın Basketbol takımımız ise Euroleague’e deplasmanda Olympiacos galibiyetiyle başladı. Takımımız ilk lig maçından galibiyetle ayrılırken, 2. maçını deplasmanda sadece 2 sayı farkla kaybetti. Bu sezon hem ligde hem de Eurolegaue Woman’da onlardan başarılar diliyoruz. Kadın Basketbol Takımımızın antrenörü Valerie Garnier’in koçluğunu yaptığı Fransa milli kadın basketbol takımının da Dünya 5.’si olduğunu bu vesileyle belirtmek isterim. Kendisini yürekten kutluyoruz.

Erkek Voleybol Takımımız da sezonu galibiyetle açtı. 2. maçımızda Halkbank’a mağlup olduk. Kadın Voleybol Takımımız ise sezonun ilk maçını 2 Kasım’da Burhan Felek Voleybol Salonu’nda oynayacak. İnşallah hep birlikte orada olacağız. Kadın Voleybol Takımızın koçu Zoran Terzic’in koçluğunu yaptığı Sırbistan milli takımı da Dünya Şampiyonu oldu. Kendilerini tebrik ediyoruz.

Bu sezon basketbol ve voleybol kadın ve erkek takımlarımız için kombine satışını devam ettirmekteyiz. Gösterilen yoğun ilgiye teşekkür ederken desteklerinizin devamını diliyoruz.

Bizler Fenerbahçe’nin çok büyük bir spor kulübü olduğunun bilincinde futbolda olduğu gibi bu branşlardaki takımlarımıza destek olmalıyız. Çubuklu formamızı hiçbir mücadelesinde yalnız bırakmamalıyız.

7-12 Ağustos 2018 tarihinde Almanya’nın Berlin kentinde düzenlenen Avrupa Atletizm Şampiyonası’na katılan sporcularımızdan Ramil Guliyev, 200 metrede şampiyona rekorunu kırarak altın madalya, 4×100 metre bayrak yarışmasında gümüş madalya kazandı. Avrupa Şampiyonu milli atletimiz Ramil Guliyev, Avrupa Atletizm Birliği’nin Ödülleri’nde “Yılın Atleti” oylamasında 2. kez finale kaldı. Gurur kaynağımız Ramil Güliyev’i tebrik ediyoruz.

Atletizmde ayrıca Macaristan’ın Györ kentinde yapılan U18 Avrupa Şampiyonası’na katılan sporcularımız ülkemize madalyalarla döndüler. Tarık Demir 1500 metrede şampiyona rekoru kırarak altın madalya, Batuhan Çakır üç adım atlamada altın madalya, Ömer Amaçtan 3000 metrede gümüş madalya, Münevver Hancı Cirit atmada gümüş madalya ve Özlem Becerek disk atmada gümüş madalya kazandı.

Boksta ise 12-13 Ağustos tarihlerinde Fenerbahçe TV’de naklen yayınlanan Spor Toto Türkiye Ligi Boks finalinde Beşiktaş ile karşılaşan takımımız müsabakayı 8-2 kazanarak Türkiye Boks Ligi şampiyonu oldu. Kendilerini kutluyoruz.

Fenerbahçe Doğuş Yelken Şubemizden Alican Kaynar ve Çağla Dönertaş geçtiğimiz ay Türkiye’nin yelkendeki ilk 2 olimpiyat kotasını aldılar. Bu sporcularımızın ikisi de Fenerbahçe altyapısından yetişmiş sporcular. Gururumuz çok büyük. Kendilerini, tüm ekibi ve Yelken Şube Sorumlumuz Selma Altay Rodopman’ı tebrik ediyorum.

Kürek Şubemiz, 12 Ağustos’ta Sapanca’da düzenlenen Deniz Küreği Türkiye Şampiyonası’nda erkekler klasmanında 1. oldu. Takımımızı tebrik ediyoruz.

Masa Tenisi Şubemiz de 1-5 Ağustos 2015 tarihleri arasında yapılan U21 Balkan Şampiyonası’nda sporcularımız Gülpembe Özkaya ve Afşin Gül yer almıştır. Şampiyonada U21 Kadın Takımımız ikinci, Erkek Takımımız şampiyon oldu. Takımlarımızı tebrik ediyoruz.

Yüzme Şubemizle ilgili güzel bir haber vereyim. Havuz tadilatımızı tamamladık. Bu sabah açılışını yaptık. Havuzumuza verdiği katkılar için Sayın Yüksek Divan Kurulu Başkanımız Vefa Küçük’e huzurlarınızda teşekkürlerimizi iletiyoruz. Başarılarımıza gelince, Ekim ayında Arjantin’in başkenti Buenos Aires’te düzenlenen Yaz Gençlik Olimpiyat Oyunları’nda sporcumuz Aleyna Özkan 50 metre kelebekte yarı final, 100 metre kelebekte final yüzerek 8. olmuştur. Vize müsabakalarında Bora Uzunkaya 800 metre serbestte yeni bir Türkiye rekorunun sahibi olmuştur. Şube Sorumlusu Uğur Orel Oral’ı da yürekten kutluyorum.

Yeni nesilleri Fenerbahçe ile buluşturmak adına hayata geçirilen yenilikler anlatıldı

Şimdi sizlere Türk sporu adına adımlar atmak yeni nesilleri Fenerbahçe’yle buluşturmak adına hayata geçirdiğimiz bazı yeniliklerden bahsetmek istiyorum.

Takımımızın Beşiktaş maçında uygulamaya konan, Avrupa’nın önemli kulüplerinden örnek alınarak hazırlanan Fenerbahçe Futbol Ağırlama Paketleri ile hem taraftarlarımıza Fenerbahçe çatısı altında yepyeni bir maç deneyimi yaşama fırsatı sunuyor hem de kulübümüze ek gelir sağlıyoruz.

Takımımızın, Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi’nin muhteşem atmosferinde oynadığı maçları, özel konsept ve sunumlar eşliğinde izlemek için hazırlanan Fenerbahçe Futbol Ağırlama Paketleri, Fenerbahçe maç günlerini ‘özel bir gün’ olarak ele alıyor, Başkanımız, yöneticilerimiz, futbolcularımızla tanışma fırsatı sunuyor ve maç günü heyecanına farklı bir yorum getiriyor. Misafirlerinizi buralarda en özel şekliyle ağırlayabilirsiniz.

Bir diğer uygulamamız ise, Fenerbahçe kültürünü ve aidiyet duygusunu arttırmak üzere eski yönetimimizin başlattığı ve bizim de resmi bir lansmanla kamuoyuna duyurduğumuz Fenerbahçe Efsanesi Stadyum ve Müze Turu’nu ilköğretim çağı çocuklarıyla buluşturmak. Okul Çocukları için Fenerbahçe Efsanesi Stadyum ve Müze Turu kapsamında hafta içi kullanılmayan Fenerbahçe takım otobüsü ile çocuklarımızı okullarından alıyor, satımıza getiriyor, stadımızı ve müzemizi gezdiriyor, onlara tarihimizi anlatıyor, unutulmaz bir deneyim yaşatıyoruz. Bu konuda çok yoğun bir ilgiyle karşılaştık. Mayıs ayına kadar tüm başvurular dolmuş durumda. Bu müthiş ilgiye teşekkür ediyoruz.

Bizler Kulübümüzün sosyal sorumlulukta da öncü ve örnek olmasına çok önem veriyoruz. Bu bağlamda; kulübümüzün kapılarını pek çok özel misafirlerimize açtık. Onlara unutulmaz bir gün yaşatabildiysek ne mutlu bize. Örnek olarak vermek gerekirse bu kurumlar arasında Darüşşafaka ve TEGV’i sayabiliriz.

Fenerbahçe demek iyilik demektir, saygılı ve saygın olmak demektir, öncü ve örnek olmak demektir. Tüm bu mottolar doğrultusunda genç nesillere kötü örnek olan, Türk futbolunda yaşanan şiddet, nefret, küfür ve ayrışma ortamına bir son verilmesi gerektiğine inanıyoruz. Bu bağlamda üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirmeye çalışıyoruz. Başta derbi maçlar olmak üzere evimizde oynadığımız tüm maçlarda çağ dışı bulduğumuz tribünlerdeki tüm uygulamaları kaldırdık. Saymak gerekirse; büfelerin açık olması, hoparlör gürültüsü, ihtiyaçların medeni bir şekilde karşılanmasına olanak sağlanması. Bu adımımızın diğer kulüplerimiz için de örnek olmasını diliyor, bizlere yapılmasını istemediğimiz şeylerin başkalarına da yapılmaması yaklaşımının uygulanmasını ümit ediyoruz.

Bu önemli toplantımız vesilesiyle Kulübümüzün demokrasimizin kuvvetlenmesine vesile olacak önemli gelir kaynaklarından biri olacağına inandığımız Fenerbahçe Spor Kulübü Kongre Üyeliği konusuna da değinmek istiyorum. Kongre üyesi sayısının dönemimiz sonunda 60 bine çıkmasını hedefliyoruz. 3 Haziran’da göreve gelmemizin ardından bugüne kadar 905 yeni kongre üyemiz, 151 de yeni temsilci üyemiz oldu. Bu rakam mevcut kongre üye sayımızın yüzde 3’ü kadardır. Bunun kulübümüze sağladığı toplam gelir ise 7 milyon 301 bin TL’dir.

Gençlerimizin büyüyen Fenerbahçe ailesinin bir parçası olarak Fenerbahçemize üye olması için gelin bizim birer elçimiz olun. Sizlerden çocuklarınızı, torunlarınızı, eşinizi, dostunuzu bu onurlu kimliği kazanmak anlamında bilgilendirip üyeliğe teşvik ederek bizlere destek olmanızı rica ediyoruz. Aynı şekilde bu hususta derneklerimize de büyük sorumluluk düşüyor. İlerleyen dönemlerde bu konudaki yol haritamızı paylaşacağız.

Bu vesileyle sizlerin huzurunda Brüksel derneğine rozetlerini bizlerden alan 26 yeni kongre üyesi kazandırdığı, Anderlecht maçı öncesi bizleri mükemmel bir şekilde ağırladığı için başta Dernek başkanı Mahmut Korkmazer olmak üzere tüm yönetim kuruluna teşekkürlerimizi iletiyoruz. Üyelik sorumluluğunun bir diğer unsuru da yıllık aidatların zamanında yatırılması ile Kulübe verilen katkı olduğundan üyelere seslenmek istiyorum: ‘Lütfen üyelik aidatımızı zamanında ödemeyi ihmal etmeyelim. Gecikmiş aidatlarımızı en kısa zamanda ödeyelim.’ Bununla beraber tüzüğümüzün hükümleri gereği hareket edeceğimizi de belirtmek isterim.

Sevil Zeynep Becan: 1959 öncesi döneme ait Türkiye şampiyonluklarıyla ilgili detaylı bir çalışmayı yayınladık

Bu noktada kulübümüzün haklarını aradığımız 2 davamızdan söz etmek istiyorum. Kongre sürecimizde başkanımızın adaylık konuşmalarında sürekli dile getirdiği ve 3 Haziran’dan sonra da ana konularımızdan biri olan, eski yönetimimizin de bir takım çalışmaları bulunan 1959 öncesi döneme ait sayılmayan ulusal şampiyonluklarımız hakkında detaylı bir çalışmayı kulübümüzün internet sitesinde yayına aldık. Fenerbahçe’mizin elde ettiği Türkiye Şampiyonlukları listesini, bu konudaki haklı ve resmi gerekçelerimizi, TFF tarafından verilmiş kupalarımızın görüntülerini, o dönemdeki gazete manşetleri ve dünyadaki emsalleri ile birlikte açıkça görülür bir biçimde gözler önüne serdik.

Bu konuyu hepimizin sahiplenmesini bekliyor, bu yolda hep birlikte camiamız ile omuz omuza yürüdüğümüz takdirde hakkımız olanı alacağımıza yürekten inanıyoruz.

Sevil Zeynep Becan: Fenerbahçe kumpası davasının sonuna kadar arkasındayız

Bir davamız daha var. Şimdi size Fenerbahçe Kumpası olarak adlandırdığımız ve kırmızı çizgimiz olan, 107 sanıklı yargılamadaki gelişmeleri ve son durumu aktaracağım. Ardından da Yargıtay’da bekleyen ikinci dava dosyamız olan 3 Temmuz davasıyla ilgili son durumu aktaracağım. 2017 yılının Şubat ayında başlayan Fenerbahçe kumpası davasında günümüz itibariyle 7 duruşma haftası tamamlandı. Bir takım sanıkların savunma yapmaktan kaçınması ve bazılarının da savunmalarının günler sürmesi sebebiyle ancak yarısına gelinebildi. Bizler bugüne kadar ana dava kapsamında Silivri’de görülen duruşmalar ile bu mahkemenin talimatıyla şehir dışında da yapılan duruşmalarda avukat ekiplerimizle hazır bulunduk. Tüm bu davalarda gördük ki dosya baştan aşağı hukuksuzluklarla dolu. Fiziki takiplerde yetki aşımları yapılmış, savcıdan izin alınmadan fiziki takipler yapılmış, izinde olan personeller adına imzalar atılmış. Sadece bunlar bile Fenerbahçemize ve eski yöneticilerimize kumpas kurulduğunun en büyük kanıtını oluşturuyor. Bir sonraki durulma haftası 14 Ocak haftası olarak belirlendi. Hukuk ekibimiz duruşmaları takip etmeye devam edecek. Bizler bu davanın sonuna kadar arkasındayız ve peşini bırakmayacağız.

Sevil Zeynep Becan: Yargıtay’daki dosyamızın neden beklediğini anlamakta güçlük çekiyoruz

Bir de Yargıtay’da bekleyen ikinci dosyamız var. Yargıtay’daki dosyamızın neden beklediğini anlamakta güçlük çekiyoruz. 2018’in Şubat ayından Temmuz ayının sonuna kadar Yargıtay 5. Dairesi’nde incelemede görünüyordu. Yani karar öncesi son aşama. Ancak Temmuz ayının sonunda dosya dairede arşive alındı. Bu da zamanı gelince inceleneceği anlamına geliyor. Biz bu dosyanın da bir an önce karara bağlanmasını talep ediyor, bekliyor ve takip ediyoruz.

Sevil Zeynep Becan: Amacımız ve tüm çalışmalarımız Atatürk’ün yolunda bir Fenerbahçe’nin sonsuza dek devam etmesi

İki gün sonra çok önemli bir günü, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızın 95. yıl dönümünü kutlayacağız. Ulu Önderimize, silah arkadaşlarına, milli mücadelede canını veren şehitlerimize bizlere bıraktıkları bu kutsal emanet için teşekkür ediyoruz. Amacımız ve tüm çalışmalarımız Atatürk’ün izinde, Atatürk’ün yolunda bir Fenerbahçe’nin sonsuza dek devam etmesi. Biz, nesilden nesile katlanarak büyüyen bir Atatürk sevgisi taşıyoruz ve onunla yaşıyoruz. Ulu önderimiz başta olmak üzere tüm silah arkadaşlarını, şehit ve gazilerimizi, sonsuz bir saygı, sevgi ve minnetle anıyorum. Bayramımız kutlu olsun.”

Kulüp

Fenerbahçe’ye yeni sponsor

Fenerbahçe, Damat ile 3 yıllık resmi kıyafet sponsorluğu anlaşması imzaladı.

Ülker Stadyumu’nda düzenlenen imza törenine Fenerbahçe Başkan Yardımcısı Burhan Karaçam ile Orka Holding Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Orakçıoğlu katıldı.

BURHAN KARAÇAM: ”TÜRKİYE’NİN ÖNEMLİ BİR MARKASI İLE İŞBİRLİĞİ YAPTIK”

Burhan Karaçam yaptığı açıklamada, “Çok önemi bir gün. Türkiye’mizin iki önemli markası olan Fenerbahçe ve Damat arasındaki işbirliğini sizlerle paylaşıyoruz. Göreve geldiğimizden bu yana çok farklı sponsorluklarla Fenerbahçe’yi güçlendirmeyi, işbirliklerini amaç edinmiştik. Bugün de o günlerden biri. Fenerbahçemiz, Damat ile 3 yıllık yeni bir anlaşma içine girdi. Futbol, basketbol ve kadın takımlarımız, teknik heyetlerimiz, FBTV ve diğer medya alnındaki çalışanlarımız bu işbirliğinden faydalanabilecek. Anlaşmanın hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

SÜLEYMAN ORAKÇIOĞLU: ”FENERBAHÇE İLE ANLAŞMA YAPMAK SON DERECE ÖNEMLİ”

Çok güzel ve heyecanlı bir gün olduğunu dile getiren Süleyman Orakçıoğlu ise ”Milyonların sevgilisi olan Fenerbahçe ile yapmış olduğumuz çok önemli bir anlaşmanın imza törenindeyiz. En çok taraftarı olan ve marka olarak bir gücü olan kulüple anlaşma yapmak son derece önemli. Ülkemizin global anlamda en etkili markasıyız” diye konuştu.

Kaynak: DHA

Okumaya devam et

Kulüp

Ali Koç: En kötü senaryoyu yaz deselerdi aklımdan bu geçmezdi

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, ‘Kulübümüzde pek çok şeyi yeniden yapılandırmaya çalışırken futbol takımımızın bize yarattığı sonuçlar ve neticesindeki mutsuzluk, üzüntü engeliyle karşılaştık. Ama inanıyorum ki sonucu güzel olacak’ diye konuştu.

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç futbol takımının düzeleceğini, bundan hiç şüphe duymadığını belirterek, sarı lacivertli kulübün geleceğinin aydınlık olduğunu vurguladı. Kulüp başkanı Ali Koç, önceki gün yapılan 2018 dernekler toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. “Futbol takımı için bu kadar kötü bir senaryo aklımdan geçmezdi” diyen başkan Koç, “Ağustos başında her birimize bir kağıt verselerdi futbol takımı için kafanızdaki en kötü senaryoyu yazın diye aklınızdan böyle bir şey geçmezdi. Benim aklımdan geçmezdi. Büyük bir yolculuğa çıktık, kulübümüzde pek çok şeyi yeniden yapılandırmaya çalışırken futbol takımımızın bize yarattığı sonuçlar ve neticesindeki mutsuzluk, üzüntü engeliyle karşılaştık. Ama inanıyorum ki sonucu güzel olacak, belki de çok güzel bir yolculuğun başlangıcında yaşadığımız sıkıntılar” dedi.

‘FUTBOL TAKIMI DÜZELECEKTİR, F.BAHÇE’NİN GELECEĞİ AYDINLIK’

Futbol takımının düzeleceğine inandığını, Fenerbahçe’nin geleceğinin aydınlık olduğunu vurgulayan başkan Koç, “Futbol takımımız düzelecektir, bundan hiç şüphem yok. Kulübümüzde çok çok iyi şeyler yapılıyor. F.Bahçe’nin geleceği aydınlıktır. Fenerbahçe’nin 1-2 sene sonra vizyon misyon yönetim şekli olarak diğer camialardan ne kadar farklı olduğunu hep beraber göreceğiz, yaşayacağız. Bizler için önemli olan F.Bahçe için sürdürebilir başarı yakalaması. F.Bahçe’nin 6 senede en az 3-4 şampiyonluğa ulaşabilecek bir yapıya kavuşabilmesidir” ifadelerini kullandı.

‘2 DÖNEM KALABİLİRSEK…’

Biz günü kurtarma yaklaşımıyla hareket etmiyoruz, edemeyiz. Edecek lüksümüz de kalmadı. Bir anlayış içinde gidiyoruz, bir vizyonla gidiyoruz. Bunun başarılı olup olmayacağını zaman gösterecek. Ama doğru yol budur. Kulübümüz doğru yere rayına oturtana kadar birilerinin acı çekmesi gerekmektedir, biz bu görevi üstümüze aldık. 2 dönem de kalabilirsek de Fenerbahçe’yi dönüşü olmayan bir noktaya sokacağımızdan hiç şüphemiz yok. İnşallah Allah müsaade eder sağlığımız enerjimiz gücümüz yeter F.Bahçe’yi çok daha farklı kulvara çok daha farklı bir kulüp olarak görebiliriz.

‘RADİKAL ÖNLEMLER ALMALIYIZ’

“Kulübün içinde bulunduğu mali durumdan içinde mevcut yöntemlerle çıkamayız” diyen Başkan Koç, “Kulübe çok ciddi bir mali girdi sağladık, borçlandırma yapılandırması yaptık, uzun süreli uygun faizli bir kaynak getirdik, Mart Nisan’dan sonrasını göremiyoruz. Kulübün yarattığı gelir kulübün her sene ihtiyacı olan kaynağı ve ödemesi gereken borcu kesinlikle karşılamıyor. Borcu borçla kapatmaya devam edersek borç sarmalından çıkamayız. Borç sarmalından çıkmak için radikal önlemler almamız gerekiyor” dedi

Kaynak: Sözcü

Okumaya devam et

Kulüp

Başkanımız Ali Koç HeForShe hareketini anlattı

Başkanımız Ali Koç, telefonla bağlandığı Bloomberg TV’nin canlı yayınlanan Reklamarkası programında Birleşmiş Milletler’in cinsiyet eşitliği hareketi HeForShe ile kulübümüzün iş birliğini anlattı.

Başkanımız Ali Koç şu ifadeleri kullandı:

“Fenerbahçe; çok önemli bir konu için Tüpraş ve Birleşmiş Milletler Kadın Birimi’yle iş birliği yapmaya karar verdi. Türk spor tarihinde bir futbol kulübü formasının koluna sosyal sorumluluk sponsorluğu aldı. Bu projenin başarılı olabilmesi, farkındalığın artabilmesi için ve toplumda cinsiyet eşitliğine kitleleri dahil edebilmek için basının ilgisi, desteği, takibi bizler için çok önemli. Seçim sürecinde de, Fenerbahçe’nin sadece sporda başarılı bir kulüp olarak değil, aynı zamanda sosyal sorumluluk bilinciyle kapsayıcı bir kulüp olması gerektiğini, sosyal sorumlulukta da şampiyon olması gerektiğini düşünüyorduk. Ama o zamanlar herhangi bir proje tercihi yapmamıştık. Bugün geldiğimiz noktada Fenerbahçe Spor Kulübü olarak Türkiye içinde bir sorun olan cinsiyet eşitsizliği konusunda sorumluluk almaya karar verdik. Güçlerimizi Türkiye’nin en büyük özel sektör şirketiyle ve dünyada da Birleşmiş Milletler’le markalarımızı birleştirdik ve yola çıktık. 2019 sonuna kadar devam edecek bir proje. Aytemiz Alanyaspor maçında farkındalığı daha da arttırmak için ilk defa çubuklu formamızın arkasındaki rengi farklı bir renk yaptık. Çok da güzel ve olumlu karşılandı. Formalara da ilgi çok arttı. Bu kadar olacağını beklemiyorduk. Tek maçlık yapmıştık, hedefimiz oydu. Burada önemli olan Türkiye çağ atlayan, dünyanın gelişmiş ülkelerinden, ekonomilerinden biri olmak istiyor. Fakat Dünya Ekonomik Forumu’nun yayınladığı ‘Cinsiyet Uçurumu’ raporunda 144 ülke arasında 131’inci sıradayız. Bu sıra bize yakışmıyor. Fenerbahçe olarak bir adım attık. 2014 yılına kadar Birleşmiş Milletler cinsiyet eşitliği için daha çok kadınları hedef alan projeler yapıyorlardı. 2014 yılında toplumun yarısı erkekler, güç de erkeklerde, dolayısıyla erkekleri bu amaç için cinsiyet eşitliği için harekete geçirmemiz lazım diyerek 2015 yılında HeForShe projesini başlattılar. Biz de bu projenin bir parçası olmaktan dolayı mutluyuz. Bugün de 2 milyona kadar taahhüt almışlar. Bu ne demek? 2 milyon kişi bu doğrultuda çalışacağına dair taahhüdde bulunuyor. Bizim amacımız 2019 sonuna kadar bunu en az yüzde 50 artırabilmek. Birleşmiş Milletler hiç bu ölçekte bir iş birliğine girmemiş. Birleşmiş Milletler’in herhangi bir markası bir başka markayla iş birliği yapacakken araştırıyor, sorguluyor, denetliyor… Biz ciddi denetimden geçtik. Kulübümüzün sporcularının, teknik kadrolarının, çalışanlarının Toplumsal Cinsiyet Eşitliğine aykırı söylem, tavır, herhangi bir eylem içinde olup olmadıkları incelendi ve bu projeye uygun görüldük. İnşallah bu güç birliği sonucunda ülkemizde bu konunun bir nebze düzelmesinde katkımız olur. Fenerbahçe markasıyla, hem sporun gücü hem de milyonlara hitap eden Fenerbahçe camiasının gücüyle beraber başarılı işler çıkaracağımıza inanıyorum.”

Okumaya devam et
Reklam

Yazarlar

Geri Sayım

Trabzonspor vs Fenerbahçe

Şenol Güneş Spor Kompleksi Akyazı Arena
Spor Toto Süper Lig

Spor Toto Süper Lig

Lefter Küçükandonyadis Sezonu Puan Durumu

PosTakımOPuan
11227
21223
31222
41221
51220
61219
71218
81218
91217
101216
111214
121213
131213
141212
151212
161212
171211
18128

UEFA Avrupa Ligi

D Grubu Puan Durumu

PosTakımOPuan
1412
247
343
441

Facebook

Trending