Bize Ulaşın

Kulüp

Ali Koç: Basın toplantısı yapsınlar, mahkemeye versinler

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Divan Kurulu’nda önemli açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Faruk Ilgaz Tesisleri’nde yapılan Yükseki Divan Kurulu’nda çarpıcı açıklamalarda bulundu.

İşte Başkan Koç’un sözleri: “3 hedefle yola çıktık. Gençleştirme, maaş ortalamasını düşürme, satışlardan para kazanmak. 25 milyon euroluk satış yaptık. Josef ve Giuliano’yu mecburen sattık. Arzu ettiğimiz takım ruhunu sağlayamadık. Samandıra’da dengelere daha çok hakim olamama gibi öz eleştiri olabilir.

“Bütün olumsuzlukları üst üste yaşadık”

– Finansal fair play konusunda transferleri geç yaptığımız eleştirileri olabilir. Bizim gibi büyük takımlar kötü oynadığında da maç kazanabilir. Bütün olumsuzlukları üst üste yaşadık. 3 maçta 3 top kalemize geldi, 3’ü de gol oldu. Baştan başa zihniyet değişikliği yaşadık.

– Kötü günler geride kalacaktır. En büyük gücümüz Fenerbahçe camiası ve taraftarıdır. Psikolojik virajdan geçiyoruz. Başarımızı istemeyen kitle de var. Bütün engelleri aşacak güç, bilgi birikimi, enerji her şey var. İnşallah başarılı oluruz.

“Değişime karşı olanlar var”

– İnandığımız yolda sonuna kadar gideceğiz. Değişime karşı olanlar var. Başarımızı istemeyenler var. Mümkün olduğunca şeffaf olmaya çalışıyoruz. Kapı arkasında, lokantalarda, barlarda medya mensuplarıyla bir araya gelmiyoruz.

“Bilgiler 176 ayrı mesajla dışarı yollanmış”

– 3 hoca konusuna gelince… Samandıra’da bazı değişiklikler yaptık. Doğru olduğunu düşündüğümüz değişimlerde engellerle karşılaştık. Görevi layıkıyla yapamama. Bilgi sızdırma enteresan. Bunu basitleştirmek istiyoruz. Manipülatif haberler yapmak sektörün ne kadar yozlaştığının göstergesi. Bu zihniyetle Türk futbolu hak ettiği yerlere gelemeyecektik. Bu arkadaşlarla yolları ayırdık. İletişim şeklimiz, zamanlamamız planlıydı. Bizim sızdırılan bilgilerimiz sadece maç bilgileri değildir. Antrenman verileri, performans verileri gibi. 176 ayrı mesajla dışarı yollanmış. Bunun neresi normal.

“Basın toplantısı yapsınlar, mahkemeye versinler”

– Basın toplantısı yapsınlar, mahkemeye de versinler. Hala bekliyorum. Hocalarımızla görüşmek konusunda benim için hiçbir sakınca yoktur. Önce basına söyleyip, sonra bizi bildirdiler. Randevu talebi verdik. Bu arkadaşlar hatalarını kabul ettiler. Niyetlerinin kötü olmadıklarını, pişman olduklarını, basın açıklaması yapacaklarını ifade ettiler. Pişmansanız, camiadan özür dileyin, açıklama yapın.

“Vicdandan da merhametten de anlamıyorlar”

– Orada yaptığımız konuşmalar bir basın mensuplarına sızdırıldı. Merhametli davranıyoruz, bizim konuşmalarımız basına da sızdırılıyor. Affedin diyorlar ama kabul edilebilir bir olay değildir. A’dan Z’ye böyle bilmenizi rica ediyorum. Vicdandan da merhametten de anlamıyorlar. Siz kendi yolunuza biz kendi yolumuza. Yumuşak bir geçiş olsun istedik. Güvenmekle hata etmiş olabiliriz. Bizi bu konuda yargılayabilirsiniz. Bilgiyi yollayan varsa alan da var. Neden sızdırıldı? Olağan bir şeymiş gibi göstermeyin.

“Ne bir kavga var ne bir tekme tokat var”

– Yöneticiler kavga ediyormuş. İki tanesi tekme tokat birbirine girmişler. Bundan mesaj çıkıyor. Ne bir kavga var, ne bir tekme tokat var. Çok ağır tartışmalar yapmışlar. Uçuklar bunlar. Bağışıklık sistemi yavaşladığı zaman ortaya çıkar. Yönetim içinde hiçbir sorun yok. Bu aynı zat zamanında Emenike’nin para sayma görüntülerini söyleyen zat. Bu insanlar oturup spora da hiçbir katkı sağlamayıp dedikodu, yalan yanlış haberler yapıyorlar. Bana vız gelir, tırıs gider. Bunları bilmenizi istiyorum. Türk futbolu bir yere gelecekse medya da bu parallelikte gelişim sağlamalı. Bu iş böyle gitmez.

1959 öncesi şampiyonluklar

– 1959 öncesi şampiyonluklarla ilgili iyi bir çalışma yaptık, bu konunun üstüne gitmeliyiz. Tablo çok açık ve net. İlgili mercilerle oturup konuşmak, başka kulüplerle konuşmak gibi girişimlerde bulunacağız.

3 Temmuz konusu

– 3 Temmuz konusu çok uzadı. Bu işin kumpas olduğunu herkes gördü. Birçok insan, birçok kurumun hayatları karartıldı. Bu camianın hakkını verin. Talep ediyoruz, rica ediyoruz, bekliyoruz. Bu konuyla ilgili görüşümü de seçimi kazandığımda da söyledim. Fenerbahçe’nin artık hakkını geri verin. Uzamasının hiç kimseye faydası yoktur.

“60 bin üye hedefliyoruz”

– Kaynak yaratma kampanyası geleceğimiz için çok önemli. Bu camiada diğer camialarda olmayan cömertlik var. 60 bin üye hedefliyoruz. Biz sağlıklı kalalım, demokratik kalalım.

– Biz kimsenin tesislere girmesini yasaklamadık. Cocu ile ilgili yalan haber yapıldığında Hollandalı gazetecinin söylediklerinden ben utandım.

– Haftaya oynayacağımız derbi dönüm noktası olur mu? Ben dönüm noktası olacağına inanıyorum.

– Geçen yıl Anderlecht altyapıya 15 milyon euro harcamış. Bu sene 30 milyon euro harcayacakmış. Dereağzı daha fazla spor cemiyeti olmalı.

Kulüp

Fenerbahçe’ye yeni sponsor

Fenerbahçe, Damat ile 3 yıllık resmi kıyafet sponsorluğu anlaşması imzaladı.

Ülker Stadyumu’nda düzenlenen imza törenine Fenerbahçe Başkan Yardımcısı Burhan Karaçam ile Orka Holding Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Orakçıoğlu katıldı.

BURHAN KARAÇAM: ”TÜRKİYE’NİN ÖNEMLİ BİR MARKASI İLE İŞBİRLİĞİ YAPTIK”

Burhan Karaçam yaptığı açıklamada, “Çok önemi bir gün. Türkiye’mizin iki önemli markası olan Fenerbahçe ve Damat arasındaki işbirliğini sizlerle paylaşıyoruz. Göreve geldiğimizden bu yana çok farklı sponsorluklarla Fenerbahçe’yi güçlendirmeyi, işbirliklerini amaç edinmiştik. Bugün de o günlerden biri. Fenerbahçemiz, Damat ile 3 yıllık yeni bir anlaşma içine girdi. Futbol, basketbol ve kadın takımlarımız, teknik heyetlerimiz, FBTV ve diğer medya alnındaki çalışanlarımız bu işbirliğinden faydalanabilecek. Anlaşmanın hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

SÜLEYMAN ORAKÇIOĞLU: ”FENERBAHÇE İLE ANLAŞMA YAPMAK SON DERECE ÖNEMLİ”

Çok güzel ve heyecanlı bir gün olduğunu dile getiren Süleyman Orakçıoğlu ise ”Milyonların sevgilisi olan Fenerbahçe ile yapmış olduğumuz çok önemli bir anlaşmanın imza törenindeyiz. En çok taraftarı olan ve marka olarak bir gücü olan kulüple anlaşma yapmak son derece önemli. Ülkemizin global anlamda en etkili markasıyız” diye konuştu.

Kaynak: DHA

Okumaya devam et

Kulüp

Ali Koç: En kötü senaryoyu yaz deselerdi aklımdan bu geçmezdi

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, ‘Kulübümüzde pek çok şeyi yeniden yapılandırmaya çalışırken futbol takımımızın bize yarattığı sonuçlar ve neticesindeki mutsuzluk, üzüntü engeliyle karşılaştık. Ama inanıyorum ki sonucu güzel olacak’ diye konuştu.

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç futbol takımının düzeleceğini, bundan hiç şüphe duymadığını belirterek, sarı lacivertli kulübün geleceğinin aydınlık olduğunu vurguladı. Kulüp başkanı Ali Koç, önceki gün yapılan 2018 dernekler toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. “Futbol takımı için bu kadar kötü bir senaryo aklımdan geçmezdi” diyen başkan Koç, “Ağustos başında her birimize bir kağıt verselerdi futbol takımı için kafanızdaki en kötü senaryoyu yazın diye aklınızdan böyle bir şey geçmezdi. Benim aklımdan geçmezdi. Büyük bir yolculuğa çıktık, kulübümüzde pek çok şeyi yeniden yapılandırmaya çalışırken futbol takımımızın bize yarattığı sonuçlar ve neticesindeki mutsuzluk, üzüntü engeliyle karşılaştık. Ama inanıyorum ki sonucu güzel olacak, belki de çok güzel bir yolculuğun başlangıcında yaşadığımız sıkıntılar” dedi.

‘FUTBOL TAKIMI DÜZELECEKTİR, F.BAHÇE’NİN GELECEĞİ AYDINLIK’

Futbol takımının düzeleceğine inandığını, Fenerbahçe’nin geleceğinin aydınlık olduğunu vurgulayan başkan Koç, “Futbol takımımız düzelecektir, bundan hiç şüphem yok. Kulübümüzde çok çok iyi şeyler yapılıyor. F.Bahçe’nin geleceği aydınlıktır. Fenerbahçe’nin 1-2 sene sonra vizyon misyon yönetim şekli olarak diğer camialardan ne kadar farklı olduğunu hep beraber göreceğiz, yaşayacağız. Bizler için önemli olan F.Bahçe için sürdürebilir başarı yakalaması. F.Bahçe’nin 6 senede en az 3-4 şampiyonluğa ulaşabilecek bir yapıya kavuşabilmesidir” ifadelerini kullandı.

‘2 DÖNEM KALABİLİRSEK…’

Biz günü kurtarma yaklaşımıyla hareket etmiyoruz, edemeyiz. Edecek lüksümüz de kalmadı. Bir anlayış içinde gidiyoruz, bir vizyonla gidiyoruz. Bunun başarılı olup olmayacağını zaman gösterecek. Ama doğru yol budur. Kulübümüz doğru yere rayına oturtana kadar birilerinin acı çekmesi gerekmektedir, biz bu görevi üstümüze aldık. 2 dönem de kalabilirsek de Fenerbahçe’yi dönüşü olmayan bir noktaya sokacağımızdan hiç şüphemiz yok. İnşallah Allah müsaade eder sağlığımız enerjimiz gücümüz yeter F.Bahçe’yi çok daha farklı kulvara çok daha farklı bir kulüp olarak görebiliriz.

‘RADİKAL ÖNLEMLER ALMALIYIZ’

“Kulübün içinde bulunduğu mali durumdan içinde mevcut yöntemlerle çıkamayız” diyen Başkan Koç, “Kulübe çok ciddi bir mali girdi sağladık, borçlandırma yapılandırması yaptık, uzun süreli uygun faizli bir kaynak getirdik, Mart Nisan’dan sonrasını göremiyoruz. Kulübün yarattığı gelir kulübün her sene ihtiyacı olan kaynağı ve ödemesi gereken borcu kesinlikle karşılamıyor. Borcu borçla kapatmaya devam edersek borç sarmalından çıkamayız. Borç sarmalından çıkmak için radikal önlemler almamız gerekiyor” dedi

Kaynak: Sözcü

Okumaya devam et

Kulüp

Başkanımız Ali Koç HeForShe hareketini anlattı

Başkanımız Ali Koç, telefonla bağlandığı Bloomberg TV’nin canlı yayınlanan Reklamarkası programında Birleşmiş Milletler’in cinsiyet eşitliği hareketi HeForShe ile kulübümüzün iş birliğini anlattı.

Başkanımız Ali Koç şu ifadeleri kullandı:

“Fenerbahçe; çok önemli bir konu için Tüpraş ve Birleşmiş Milletler Kadın Birimi’yle iş birliği yapmaya karar verdi. Türk spor tarihinde bir futbol kulübü formasının koluna sosyal sorumluluk sponsorluğu aldı. Bu projenin başarılı olabilmesi, farkındalığın artabilmesi için ve toplumda cinsiyet eşitliğine kitleleri dahil edebilmek için basının ilgisi, desteği, takibi bizler için çok önemli. Seçim sürecinde de, Fenerbahçe’nin sadece sporda başarılı bir kulüp olarak değil, aynı zamanda sosyal sorumluluk bilinciyle kapsayıcı bir kulüp olması gerektiğini, sosyal sorumlulukta da şampiyon olması gerektiğini düşünüyorduk. Ama o zamanlar herhangi bir proje tercihi yapmamıştık. Bugün geldiğimiz noktada Fenerbahçe Spor Kulübü olarak Türkiye içinde bir sorun olan cinsiyet eşitsizliği konusunda sorumluluk almaya karar verdik. Güçlerimizi Türkiye’nin en büyük özel sektör şirketiyle ve dünyada da Birleşmiş Milletler’le markalarımızı birleştirdik ve yola çıktık. 2019 sonuna kadar devam edecek bir proje. Aytemiz Alanyaspor maçında farkındalığı daha da arttırmak için ilk defa çubuklu formamızın arkasındaki rengi farklı bir renk yaptık. Çok da güzel ve olumlu karşılandı. Formalara da ilgi çok arttı. Bu kadar olacağını beklemiyorduk. Tek maçlık yapmıştık, hedefimiz oydu. Burada önemli olan Türkiye çağ atlayan, dünyanın gelişmiş ülkelerinden, ekonomilerinden biri olmak istiyor. Fakat Dünya Ekonomik Forumu’nun yayınladığı ‘Cinsiyet Uçurumu’ raporunda 144 ülke arasında 131’inci sıradayız. Bu sıra bize yakışmıyor. Fenerbahçe olarak bir adım attık. 2014 yılına kadar Birleşmiş Milletler cinsiyet eşitliği için daha çok kadınları hedef alan projeler yapıyorlardı. 2014 yılında toplumun yarısı erkekler, güç de erkeklerde, dolayısıyla erkekleri bu amaç için cinsiyet eşitliği için harekete geçirmemiz lazım diyerek 2015 yılında HeForShe projesini başlattılar. Biz de bu projenin bir parçası olmaktan dolayı mutluyuz. Bugün de 2 milyona kadar taahhüt almışlar. Bu ne demek? 2 milyon kişi bu doğrultuda çalışacağına dair taahhüdde bulunuyor. Bizim amacımız 2019 sonuna kadar bunu en az yüzde 50 artırabilmek. Birleşmiş Milletler hiç bu ölçekte bir iş birliğine girmemiş. Birleşmiş Milletler’in herhangi bir markası bir başka markayla iş birliği yapacakken araştırıyor, sorguluyor, denetliyor… Biz ciddi denetimden geçtik. Kulübümüzün sporcularının, teknik kadrolarının, çalışanlarının Toplumsal Cinsiyet Eşitliğine aykırı söylem, tavır, herhangi bir eylem içinde olup olmadıkları incelendi ve bu projeye uygun görüldük. İnşallah bu güç birliği sonucunda ülkemizde bu konunun bir nebze düzelmesinde katkımız olur. Fenerbahçe markasıyla, hem sporun gücü hem de milyonlara hitap eden Fenerbahçe camiasının gücüyle beraber başarılı işler çıkaracağımıza inanıyorum.”

Okumaya devam et
Reklam

Yazarlar

Geri Sayım

Trabzonspor vs Fenerbahçe

Şenol Güneş Spor Kompleksi Akyazı Arena
Spor Toto Süper Lig

Spor Toto Süper Lig

Lefter Küçükandonyadis Sezonu Puan Durumu

PosTakımOPuan
11227
21223
31222
41221
51220
61219
71218
81218
91217
101216
111214
121213
131213
141212
151212
161212
171211
18128

UEFA Avrupa Ligi

D Grubu Puan Durumu

PosTakımOPuan
1412
247
343
441

Facebook

Trending