Bize Ulaşın

Kulüp

Ali Koç: Basın toplantısı yapsınlar, mahkemeye versinler

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Divan Kurulu’nda önemli açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Faruk Ilgaz Tesisleri’nde yapılan Yükseki Divan Kurulu’nda çarpıcı açıklamalarda bulundu.

İşte Başkan Koç’un sözleri: “3 hedefle yola çıktık. Gençleştirme, maaş ortalamasını düşürme, satışlardan para kazanmak. 25 milyon euroluk satış yaptık. Josef ve Giuliano’yu mecburen sattık. Arzu ettiğimiz takım ruhunu sağlayamadık. Samandıra’da dengelere daha çok hakim olamama gibi öz eleştiri olabilir.

“Bütün olumsuzlukları üst üste yaşadık”

– Finansal fair play konusunda transferleri geç yaptığımız eleştirileri olabilir. Bizim gibi büyük takımlar kötü oynadığında da maç kazanabilir. Bütün olumsuzlukları üst üste yaşadık. 3 maçta 3 top kalemize geldi, 3’ü de gol oldu. Baştan başa zihniyet değişikliği yaşadık.

– Kötü günler geride kalacaktır. En büyük gücümüz Fenerbahçe camiası ve taraftarıdır. Psikolojik virajdan geçiyoruz. Başarımızı istemeyen kitle de var. Bütün engelleri aşacak güç, bilgi birikimi, enerji her şey var. İnşallah başarılı oluruz.

“Değişime karşı olanlar var”

– İnandığımız yolda sonuna kadar gideceğiz. Değişime karşı olanlar var. Başarımızı istemeyenler var. Mümkün olduğunca şeffaf olmaya çalışıyoruz. Kapı arkasında, lokantalarda, barlarda medya mensuplarıyla bir araya gelmiyoruz.

“Bilgiler 176 ayrı mesajla dışarı yollanmış”

– 3 hoca konusuna gelince… Samandıra’da bazı değişiklikler yaptık. Doğru olduğunu düşündüğümüz değişimlerde engellerle karşılaştık. Görevi layıkıyla yapamama. Bilgi sızdırma enteresan. Bunu basitleştirmek istiyoruz. Manipülatif haberler yapmak sektörün ne kadar yozlaştığının göstergesi. Bu zihniyetle Türk futbolu hak ettiği yerlere gelemeyecektik. Bu arkadaşlarla yolları ayırdık. İletişim şeklimiz, zamanlamamız planlıydı. Bizim sızdırılan bilgilerimiz sadece maç bilgileri değildir. Antrenman verileri, performans verileri gibi. 176 ayrı mesajla dışarı yollanmış. Bunun neresi normal.

“Basın toplantısı yapsınlar, mahkemeye versinler”

– Basın toplantısı yapsınlar, mahkemeye de versinler. Hala bekliyorum. Hocalarımızla görüşmek konusunda benim için hiçbir sakınca yoktur. Önce basına söyleyip, sonra bizi bildirdiler. Randevu talebi verdik. Bu arkadaşlar hatalarını kabul ettiler. Niyetlerinin kötü olmadıklarını, pişman olduklarını, basın açıklaması yapacaklarını ifade ettiler. Pişmansanız, camiadan özür dileyin, açıklama yapın.

“Vicdandan da merhametten de anlamıyorlar”

– Orada yaptığımız konuşmalar bir basın mensuplarına sızdırıldı. Merhametli davranıyoruz, bizim konuşmalarımız basına da sızdırılıyor. Affedin diyorlar ama kabul edilebilir bir olay değildir. A’dan Z’ye böyle bilmenizi rica ediyorum. Vicdandan da merhametten de anlamıyorlar. Siz kendi yolunuza biz kendi yolumuza. Yumuşak bir geçiş olsun istedik. Güvenmekle hata etmiş olabiliriz. Bizi bu konuda yargılayabilirsiniz. Bilgiyi yollayan varsa alan da var. Neden sızdırıldı? Olağan bir şeymiş gibi göstermeyin.

“Ne bir kavga var ne bir tekme tokat var”

– Yöneticiler kavga ediyormuş. İki tanesi tekme tokat birbirine girmişler. Bundan mesaj çıkıyor. Ne bir kavga var, ne bir tekme tokat var. Çok ağır tartışmalar yapmışlar. Uçuklar bunlar. Bağışıklık sistemi yavaşladığı zaman ortaya çıkar. Yönetim içinde hiçbir sorun yok. Bu aynı zat zamanında Emenike’nin para sayma görüntülerini söyleyen zat. Bu insanlar oturup spora da hiçbir katkı sağlamayıp dedikodu, yalan yanlış haberler yapıyorlar. Bana vız gelir, tırıs gider. Bunları bilmenizi istiyorum. Türk futbolu bir yere gelecekse medya da bu parallelikte gelişim sağlamalı. Bu iş böyle gitmez.

1959 öncesi şampiyonluklar

– 1959 öncesi şampiyonluklarla ilgili iyi bir çalışma yaptık, bu konunun üstüne gitmeliyiz. Tablo çok açık ve net. İlgili mercilerle oturup konuşmak, başka kulüplerle konuşmak gibi girişimlerde bulunacağız.

3 Temmuz konusu

– 3 Temmuz konusu çok uzadı. Bu işin kumpas olduğunu herkes gördü. Birçok insan, birçok kurumun hayatları karartıldı. Bu camianın hakkını verin. Talep ediyoruz, rica ediyoruz, bekliyoruz. Bu konuyla ilgili görüşümü de seçimi kazandığımda da söyledim. Fenerbahçe’nin artık hakkını geri verin. Uzamasının hiç kimseye faydası yoktur.

“60 bin üye hedefliyoruz”

– Kaynak yaratma kampanyası geleceğimiz için çok önemli. Bu camiada diğer camialarda olmayan cömertlik var. 60 bin üye hedefliyoruz. Biz sağlıklı kalalım, demokratik kalalım.

– Biz kimsenin tesislere girmesini yasaklamadık. Cocu ile ilgili yalan haber yapıldığında Hollandalı gazetecinin söylediklerinden ben utandım.

– Haftaya oynayacağımız derbi dönüm noktası olur mu? Ben dönüm noktası olacağına inanıyorum.

– Geçen yıl Anderlecht altyapıya 15 milyon euro harcamış. Bu sene 30 milyon euro harcayacakmış. Dereağzı daha fazla spor cemiyeti olmalı.

Kulüp

Fenerbahçe Resmi YouTube kanalından Canlı Yayın muamması (Güncellendi)

Fenerbahçe Spor Kulübü, Resmi Youtube kanalından abonelerine gönderdiği bildirimle Canlı Yayın yapacağını duyurdu. 10.30’da başlaması planlanan yayın 11.40’a kadar başlamadı ve ardından yayın sona erdirildi. 11.55 civarı yeniden gelen bildirim ile Fenerbahçe futbol takımının Bursaspor hazırlıkları Fenerbahçe Televizyonu ile ortak yayında canlı olarak verildi.

İlk bildirim sonrası taraftarlar arasında Başkan Ali Koç’un transferlerimizi ilk olarak YouTube kanalımız üzerinden duyuracağız açıklamasını akıllara gelmişti.

Okumaya devam et

Kulüp

Kumpas Davası’nda 8. duruşma haftası sona erdi

Fenerbahçe’ye kurulan Kumpas Davası’nda 8. duruşma haftasının ardından mahkeme ara kararları açıkladı. İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi, yargılamanın 1-12 Nisan 2019 tarihlerinde kesintisiz olarak Silivri’de yapılmasını kararlaştırdı.

FETÖ/PDY’nin ‘Futbolda şike’ soruşturmasında kumpas kurduğu iddiasıyla açılan ve Silivri Ceza ve İnfaz Kurumu’nda görülen, sanıkların Fenerbahçe’ye kumpas kurdukları iddiasıyla yargılandığı davada 8. duruşma haftası bugün görülen son celseyle tamamlandı.

Ara kararları Fenerbahçe Televizyonu’na değerlendiren Kulüp avukatı Naim Karakaya, “Fenerbahçe Kumpası Davası’nda 8. duruşma haftasını geride bıraktık. Her duruşma 5 günden ibaret oluşuyor. Bu duruşma haftası Pazartesi başladı ve Cuma gününe ulaşmadı. Bugün saat 21.00’de mahkeme ara kararlarını açıkladı. Ara kararlara göre, sanıkların sorgularına devam edilecek. Mahkeme hala sanık sorgularını yapıyor. Daha sonra şikayetçilerin dinlenmesine geçilecek. Ardından delillerin toplanmasıyla bu süreç tamamlanmış olacak. Bir önceki celsede mahkeme sanıklara sorgularını yapmaları aksi takdirde bunun susma hakkı şeklinde değerlendirileceğini ve sanıkların sorgu yapmaktan vazgeçmiş sayılacağı yönünde bir ara karar vermişti. Bu ara karar doğrultusunda sanıkların bu celse sorguları yapılmaya devam edildi. Pazartesi-Salı günü sorgular yapıldı. Çarşamba günü yine sorgulara devam edildi. Bugün talepler alındı ve mahkeme ara kararları açıkladı. Bundan sonraki celseler, iki celse yani Nisan ve adli tatil dediğimiz, 1 Ağustos-30 Ağustos arasındaki tarihten önce yapılacak iki celsede her bir duruşmanın 10 günden ibaret yapılmasına karar verildi. Bundan sonraki celse 1 Nisan haftası ve 8 Nisan haftasında yani toplam ilk 10 gün duruşma yapılacak. Mahkeme sanık sorgularının devamına karar verdi. Tutuklu 25 sanığımız var ki toplamda da 107 sanığımız var. Davada biz müşteki (şikayetçi) olarak bulunuyoruz. Bu davada sanıklardan 5 sanığın uzun tutukluluk hali gerekçe gösterilerek tahliyesine karar verdi. Bu tahliyelere itiraz edip etmeyeceğimizi birkaç güne kadar değerlendirip karar vereceğiz. Bunun dışında mahkeme yargılamaya devam edecek. 2019 yılı içerisinde bitireceğine ihtimal veriyoruz. Bu yargılamayı daha fazla uzatacağını düşünmüyoruz. Biz de gerek Fenerbahçe camiasının gerek bu süreçte mağdur olmuş yöneticilerimizin adaletinin sağlanması, mağduriyetlerinin giderilmesi yönünden bu davanın kısa zamanda karara çıkacağını düşünüyoruz.” ifadelerini kullandı.

Yargıtay kararının adli tatilden önce açıklanabileceğine inandıklarını belirten Avukat Naim Karakaya sözlerini şu şekilde sonlandırdı:

“Yargıtay aşamasındaki dosya, Yargıtay’daki savcılık aşamasından geçti. Şu anda 5. Ceza Dairesi’nin önünde. Zamanlama olarak bir tahminimiz maalesef yok. Ama biz de bu sürecin gereksiz yere uzadığını düşünüyoruz. Buradaki insanların aklanmasının bir an önce teminin sağlanması açısından biz 2019 içerisinde hatta adli tatilden önce bu kararın açıklanabileceğine inanıyoruz ve bu konuda hukuki olarak girişimlerde bulunuyoruz. Umarız 5. Ceza Dairesi’nin bu kararı, kısa sürede açıklayacağını düşünüyoruz.”

Okumaya devam et

Kulüp

Bakan Mehmet Muharrem Kasapoğlu Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’u kabul etti

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç’u makamında kabul etti.

Bakanlık merkez binasında gerçekleşen kabul, yaklaşık 30 dakika sürdü. Kabulde Ali Koç, Bakan Kasapoğlu’na üzerinde isminin yazılı olduğu 34 numaralı Fenerbahçe forması hediye etti.

Okumaya devam et
Reklam

Yazarlar

Geri Sayım

Bursaspor vs Fenerbahçe

Bursa Büyükşehir Belediye Stadyumu
Spor Toto Süper Lig

Spor Toto Süper Lig

Lefter Küçükandonyadis Sezonu Puan Durumu

PozTakımOPuan
11735
21729
31729
41729
51729
61727
71726
81725
91724
101722
111721
121720
131719
141718
151717
161716
171716
181712

UEFA Avrupa Ligi

D Grubu Puan Durumu

PozTakımOPuan
1614
268
367
463

Facebook

Öne Çıkanlar