Bize Ulaşın

Kulüp

Ali Koç: Basın toplantısı yapsınlar, mahkemeye versinler

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Divan Kurulu’nda önemli açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Faruk Ilgaz Tesisleri’nde yapılan Yükseki Divan Kurulu’nda çarpıcı açıklamalarda bulundu.

İşte Başkan Koç’un sözleri: “3 hedefle yola çıktık. Gençleştirme, maaş ortalamasını düşürme, satışlardan para kazanmak. 25 milyon euroluk satış yaptık. Josef ve Giuliano’yu mecburen sattık. Arzu ettiğimiz takım ruhunu sağlayamadık. Samandıra’da dengelere daha çok hakim olamama gibi öz eleştiri olabilir.

“Bütün olumsuzlukları üst üste yaşadık”

– Finansal fair play konusunda transferleri geç yaptığımız eleştirileri olabilir. Bizim gibi büyük takımlar kötü oynadığında da maç kazanabilir. Bütün olumsuzlukları üst üste yaşadık. 3 maçta 3 top kalemize geldi, 3’ü de gol oldu. Baştan başa zihniyet değişikliği yaşadık.

– Kötü günler geride kalacaktır. En büyük gücümüz Fenerbahçe camiası ve taraftarıdır. Psikolojik virajdan geçiyoruz. Başarımızı istemeyen kitle de var. Bütün engelleri aşacak güç, bilgi birikimi, enerji her şey var. İnşallah başarılı oluruz.

“Değişime karşı olanlar var”

– İnandığımız yolda sonuna kadar gideceğiz. Değişime karşı olanlar var. Başarımızı istemeyenler var. Mümkün olduğunca şeffaf olmaya çalışıyoruz. Kapı arkasında, lokantalarda, barlarda medya mensuplarıyla bir araya gelmiyoruz.

“Bilgiler 176 ayrı mesajla dışarı yollanmış”

– 3 hoca konusuna gelince… Samandıra’da bazı değişiklikler yaptık. Doğru olduğunu düşündüğümüz değişimlerde engellerle karşılaştık. Görevi layıkıyla yapamama. Bilgi sızdırma enteresan. Bunu basitleştirmek istiyoruz. Manipülatif haberler yapmak sektörün ne kadar yozlaştığının göstergesi. Bu zihniyetle Türk futbolu hak ettiği yerlere gelemeyecektik. Bu arkadaşlarla yolları ayırdık. İletişim şeklimiz, zamanlamamız planlıydı. Bizim sızdırılan bilgilerimiz sadece maç bilgileri değildir. Antrenman verileri, performans verileri gibi. 176 ayrı mesajla dışarı yollanmış. Bunun neresi normal.

“Basın toplantısı yapsınlar, mahkemeye versinler”

– Basın toplantısı yapsınlar, mahkemeye de versinler. Hala bekliyorum. Hocalarımızla görüşmek konusunda benim için hiçbir sakınca yoktur. Önce basına söyleyip, sonra bizi bildirdiler. Randevu talebi verdik. Bu arkadaşlar hatalarını kabul ettiler. Niyetlerinin kötü olmadıklarını, pişman olduklarını, basın açıklaması yapacaklarını ifade ettiler. Pişmansanız, camiadan özür dileyin, açıklama yapın.

“Vicdandan da merhametten de anlamıyorlar”

– Orada yaptığımız konuşmalar bir basın mensuplarına sızdırıldı. Merhametli davranıyoruz, bizim konuşmalarımız basına da sızdırılıyor. Affedin diyorlar ama kabul edilebilir bir olay değildir. A’dan Z’ye böyle bilmenizi rica ediyorum. Vicdandan da merhametten de anlamıyorlar. Siz kendi yolunuza biz kendi yolumuza. Yumuşak bir geçiş olsun istedik. Güvenmekle hata etmiş olabiliriz. Bizi bu konuda yargılayabilirsiniz. Bilgiyi yollayan varsa alan da var. Neden sızdırıldı? Olağan bir şeymiş gibi göstermeyin.

“Ne bir kavga var ne bir tekme tokat var”

– Yöneticiler kavga ediyormuş. İki tanesi tekme tokat birbirine girmişler. Bundan mesaj çıkıyor. Ne bir kavga var, ne bir tekme tokat var. Çok ağır tartışmalar yapmışlar. Uçuklar bunlar. Bağışıklık sistemi yavaşladığı zaman ortaya çıkar. Yönetim içinde hiçbir sorun yok. Bu aynı zat zamanında Emenike’nin para sayma görüntülerini söyleyen zat. Bu insanlar oturup spora da hiçbir katkı sağlamayıp dedikodu, yalan yanlış haberler yapıyorlar. Bana vız gelir, tırıs gider. Bunları bilmenizi istiyorum. Türk futbolu bir yere gelecekse medya da bu parallelikte gelişim sağlamalı. Bu iş böyle gitmez.

1959 öncesi şampiyonluklar

– 1959 öncesi şampiyonluklarla ilgili iyi bir çalışma yaptık, bu konunun üstüne gitmeliyiz. Tablo çok açık ve net. İlgili mercilerle oturup konuşmak, başka kulüplerle konuşmak gibi girişimlerde bulunacağız.

3 Temmuz konusu

– 3 Temmuz konusu çok uzadı. Bu işin kumpas olduğunu herkes gördü. Birçok insan, birçok kurumun hayatları karartıldı. Bu camianın hakkını verin. Talep ediyoruz, rica ediyoruz, bekliyoruz. Bu konuyla ilgili görüşümü de seçimi kazandığımda da söyledim. Fenerbahçe’nin artık hakkını geri verin. Uzamasının hiç kimseye faydası yoktur.

“60 bin üye hedefliyoruz”

– Kaynak yaratma kampanyası geleceğimiz için çok önemli. Bu camiada diğer camialarda olmayan cömertlik var. 60 bin üye hedefliyoruz. Biz sağlıklı kalalım, demokratik kalalım.

– Biz kimsenin tesislere girmesini yasaklamadık. Cocu ile ilgili yalan haber yapıldığında Hollandalı gazetecinin söylediklerinden ben utandım.

– Haftaya oynayacağımız derbi dönüm noktası olur mu? Ben dönüm noktası olacağına inanıyorum.

– Geçen yıl Anderlecht altyapıya 15 milyon euro harcamış. Bu sene 30 milyon euro harcayacakmış. Dereağzı daha fazla spor cemiyeti olmalı.

Kulüp

WinWin’de tüm ödülleri kazanan isimler açıklandı

Fenerbahçe WinWin

“Fenerbahçe WinWin” kampanyasının sona ermesinin ardından kampanya kapsamında çekiliş karşılığı deneyim ödülleri kazanan isimler belli oldu.

Zeljko Obradovic ile yemek, imzalı Alex de Souza forması, kombine bilet, takımla birlikte deplasmana gitme, Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi’nde maç yapma fırsatı ve bunlar gibi ödüller, yapılan çekilişler sonucunda sahiplerini buldu.

Büyük ödülleri kazananların listesi için TIKLAYINIZ.

Deneyim ödülleri kazananların listesi için TIKLAYINIZ.

Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü’nden alınan 09.05.2019 tarih ve 24951361-255.01.02-E4504 Sayılı izni ile Fenerbahçe Spor Kulübü Derneği’nin WinWin kampanyasına 1066944 iştirakçi katılmıştır. 23.06.2019 tarihinde yapılan çekilişte deneyim ödüllerini kazanan asil ve yedek talihliler belli olmuştur. İkramiyeyi teslim alabilmek için kazanan asil talihlilerin en geç 14.07.2019, yedek talihlilerin en geç 29.07.2019 tarihine kadar 0212 356 74 25 faks numarasına nüfus cüzdan fotokopilerini göndererek başvurmaları ve gerekli evrakları, Hedef Çekiliş ve Organizasyon Hizmetleri LTD. ŞTİ. Esentepe Mah. Kore Şehitleri Cad. No:16/1 K:8 Zincirlikuyu/İstanbul adresine kargo ile göndermeleri gerekmektedir.

Okumaya devam et

Kulüp

Ali Koç: En faydalı isimler üzerinde görüşmelerimiz devam ediyor

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, transfer çalışmalarının devam ettiğini ancak UEFA Disiplin Kurulunun vereceği karara göre hareket edeceklerini belirtti.

Ali Koç, Fenerbahçe dergisinin temmuz sayısındaki başyazısında, UEFA Disiplin Kurulunun vereceği kararın yeni sezon yapılanmasında bizzat etkili ve bağlayıcı olduğunu vurgulayarak, şu ifadeleri kullandı:

“Fenerbahçe Ailemizin Değerli Üyeleri,

Geride bıraktığımız ayda kulübümüz adına önemli süreçleri hep birlikte yaşadık, takip ettik. Haziran ayında camiamızın çok değerli isimleri aramızdan ayrıldı. Şeref Has ve Eyüp Karadayı’dan sonra da 10 yıl boyunca formamızı giyen, Yüksek Divan Kurulu Üyemiz ve eski milli futbolcumuz Şükrü Birand’ın aramızdan ayrılışının derin acısını ve üzüntüsünü yaşadık.

Kendilerine Allah’tan rahmet; ailelerine, sevenlerine ve camiamıza sabır ve başsağlığı diliyorum. Mekanları cennet olsun.

16 Haziran’da değerli üyelerimizin katılımlarıyla Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi’nde gerçekleştirdiğimiz Mali Genel Kurulumuzda, kulübümüzün konsolide mali raporlarını camiamız ile paylaştık, ibra oylamasını gerçekleştirdik, üyelerimizin görüşlerini dinledik ve kendilerine önümüzdeki dönem planlarımızı anlattık.

Bu noktada destekleri, güvenleri, eleştiri ve önerileri ile genel kurulumuza katılarak fikirlerini sunan üyelerimize bir kez daha teşekkür ediyorum. Her zaman söylediğim bir şeyi dergimiz vasıtasıyla bir kez daha dile getirmek istiyorum: Her bir kongre üyemiz kulübümüz adına sorumluluk hissetmeli.

Değerli oylarınızla başkanlık ve yönetim makamında bulunan herkesin de bu kulübe, geleceğine ve sizlere karşı sorumluluğu var.

Bu sebeple mali genel kurullarda sizlere sunulan tüm rakamları ve tabloları bugün de yarınlarda da en ince ayrıntısına kadar okuyun, sorgulayın ve yanlışa her kim olursa olsun izin vermeyin, dur deyin ki bugün yaşadığımız finansal sorunlar bir daha yaşanmasın. Şahsım ve Yönetim Kurulumuz adına sizlerden en büyük ricam budur.

Karşılaştığımız tüm zorluklara rağmen Fenerbahçe çatısı altında üstlendiğimiz bu önemli göreve layık olmak adına her zaman ilk günkü heyecanla çalışmaya devam edeceğimizi bilmenizi isterim.

Mali bağımsızlığımız için attığımız adımlardan biri olan Fener Ol kampanyasında üç ayı geride bırakırken Türkiye’nin en büyük camiası olduğumuzu bir kez daha gösterdik.

Fener Ol’a katkı sağlamak adına Acun Ilıcalı’nın önderliğinde hayata geçirilen WinWin projesi 22 Haziran’da sona erdi ve hem maddi hem de manevi anlamda birbirinden değerli ödüller sahiplerini buluyor.

Fener Ol kampanyamız ise 4 Nisan 2020’ye dek devam ediyor. Kampanyamızın ilk üç ayında hedeflediğimiz rakamın dörtte birine ulaşmış olduğumuzu belirtmek istiyorum. Bu Türkiye çapında bu güne kadar yapılmış en büyük kitlesel destek çalışmasıdır ancak daha gidecek çok yolumuz var.

Bizim için toplanan rakamdan daha önemlisi, katılım sayısı ve sahiplenmenin yüksek olmasıydı. Öyle de oldu. Kampanyamıza destek olan tüm taraftarlarımıza bir kez daha sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Gönülden inanıyorum ve biliyorum ki Fenerbahçesi için elinden gelen her şeyi düşünmeden yapan ve yapacak olan milyonlarca taraftarımız var. İşte bu da bizi güçlü kılan en değerli etkendir.

En büyük mali sıkıntıyı yaşadığımız bugünler geride kaldığında camiamız gönül rahatlığıyla “Milyonlarca Fenerbahçe taraftarı tek vücut olarak zor günlerinde kulübün yanında olmanın gururunu ve onurunu yaşadık” diyecek.

Futbol Takımımızın yeni sezon yapılanmasında UEFA Disiplin Kurulu’nun vereceği kararın bizzat etkili ve bağlayıcı olduğunu daha önce de dile getirmiştim.

UEFA kararını bekliyor olmakla birlikte gerekli tüm çalışma ve hazırlıklar da bir yandan bu karardan bağımsız şekilde yürütülüyor. Hocamızın beklentileri, takımımızın eksikleri ve giden oyuncularımızdan boşalan pozisyonlar için kulübümüzün imkânları doğrultusunda en iyi, en doğru ve en faydalı isimler üzerinde görüşmelerimiz devam ediyor.

Geride bıraktığımız ay, 2019-20 Spor Toto Süper Lig Cemil Usta Sezonu Futbol Takımı kombinelerini satışa çıkardık. Bu sezon tüm kalbimle inanıyorum ve biliyorum ki taraftarlarımız yine takımımızın yanında olacak; ilk saniyeden son düdüğe dek Fenerbahçe’nin en büyük gücü olacaklar. Her zaman olduğu gibi camiamızın coşku, heyecan ve birlikteliği, kulübümüzü yarıştığı her kulvarda başarıya ulaştıracak en önemli güç olacak.

Takımımız da camiamıza yakışır şekilde bir mücadele ortaya koyarak formamızın ve taraftarlarımızın hak ettiği şekilde bir karakter sergileyecek.

Sezonun kapanmasının ardından takımlarımızın yaz dönemi arasında olduğu bu süreci, gelecek sezonun Fenerbahçesini oluşturmak adına en iyi şekilde geçirmeye çalışıyoruz. Bu vesileyle; takımlarımızda görev alan, formamızı başarıyla taşıyan ancak sezon sonunda yollarımızı ayırdığımız tüm değerli isimlere katkıları için teşekkür ediyor; ailemize yeni katılan, katılacak olan takımlarımızın gücüne güç katacak tüm yeni sporcularımıza da Fenerbahçemize ‘hoş geldiniz’ diyor ve başarılar diliyorum.

Basketbola veda eden kaptanımız Birsel VardarlıDemirmen için ayrı bir parantez açmak istiyorum. Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımımızın formasını 13 yıl boyunca büyük bir gururla taşıyan, parkedeki başarıları ve her şeyden önemlisi duruşuyla Fenerbahçeli olmayı en iyi şekilde temsil eden Kaptanımız Birsel Vardarlı Demirmen’e tüm hizmetleri için teşekkür ediyor; Çubuklu formamız ile sayısız başarı yaşayan, rekorları gururla tarihimize kazıyan kaptanımıza hayatının geri kalanında başarılar diliyorum.

Şahsım ve yönetim kurulu üyesi arkadaşlarım sorumlu oldukları branşların yeni sezon yapılanmaları adına kulübümüzün mali şartları çerçevesinde en doğru adımları atmak için çalışıyorlar.

Fenerbahçe’nin köklerinden, tarihinden aldığı güç ve taraftarlarının koşul gözetmeksizin ortaya koyduğu destek ile yeni sezonda da başarılarımız ve duruşumuzla Türk sporunda yine öncü ve örnek olacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.

Bu ay şanlı Fenerbahçe tarihinin en önemli dönüm noktası olan hain terör örgütü FETÖ kumpasının, 3 Temmuz 2011’in, 8. yıl dönümünü geride bırakacağız.

Bugüne dair söylemek istediklerimiz kelimelere sığmayacak olsa da şunu şahsım ve tüm camiam adına dile getirmek isterim ki; kumpas olduğu, tuzak olduğu, kurgu olduğu sayısız kez kanıtlanmış bu davanın verilecek Yargıtay kararıyla artık sona erdirilmesi vazgeçmeyeceğimiz en büyük talebimizdir. Bu konuda kararlılığımız 3 Temmuz 2011 gününden farksızdır.

O dönem, camiamız, başkanımız Aziz Yıldırım’ın liderliğinde, yöneticileri ve taraftarlarıyla Fenerbahçesine kalkan olmuş, tek vücut olarak bu zulme karşı kulübüne sahip çıkmayı başarmıştır.

Bu camia pek çok farklı konuda görüş ayrılığı yaşayabilir ancak şartlar ne olursa olsun, 3 Temmuz kumpası bizleri aynı amaç altında bir araya getiren gerçeğimizdir.

Temmuz ayında ülkemiz adına hiçbir zaman unutulmaması gereken bir başka olay da 15 Temmuz tarihidir. FETÖ’nün alçak darbe girişimiyle bu sefer de ülkemizin bağımsızlığına kast ettiği bu günde, millet olarak verdiğimiz mücadeleyi saygıyla hatırlıyor; hayatlarını kaybeden şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.

Camiamız açısından önemli bir gurur kaynağına daha dikkatinizi çekmek istiyorum. Fenerbahçe Üniversitemiz, Türkiye’nin en güçlü sağlık ve eğitim gruplarından birisi olan Medicana ile iş birliği yaparak Ataşehir’deki merkezinde 2019-2020 eğitim döneminde öğretime başlıyor. Bünyesindeki 5 fakülte ve 12 bölümle öğrenci kabulüne başlayacak olan üniversitemiz, yüksek profilli, uluslararası standartlarda kaliteli bir dünya üniversitesi olma hedefiyle yola çıkıyor. Bu hedef doğrultusunda akademik ve fiziksel altyapısı tamamlanan Fenerbahçe Üniversitesi’nin camiamıza hayırlı olmasını diliyorum. Fenerbahçe Kolejimizden sonra üniversitemizin de kulübümüze dahil olması ile Fenerbahçe ailesi daha da büyüyor ve her iki kurumumuzla eğitim alanında da önemli başarıları sağlamayı hedefliyoruz.

Sözlerime son verirken bu ay içerisinde kutlayacağımız 19 Temmuz Dünya Fenerbahçeliler Günü vesilesiyle ülkemizin ve dünyanın dört bir yanında kalbi sarı lacivert renkler için çarpan, eşsiz bir aidiyet ve içten duygularla Fenerbahçe’ye bağlı olan, bu kulübün bir parçası olan tüm Fenerbahçe ailesinin Fenerbahçeliler Günü’nü kutlarım. İyi ki Fenerbahçeliyiz!”

Okumaya devam et

Kulüp

WinWin’de büyük ödülleri kazanan isimler belli oldu

Fenerbahçe WinWin

“Fenerbahçe WinWin” kampanyasının sona ermesinin ardından kampanya kapsamında çekiliş karşılığı verilecek büyük ödülleri kazanan isimler belli oldu.

Hayalleri süsleyen 5 ev ve 20 otomobil, New York seyahati ödülleri, yapılan çekilişler sonucunda sahiplerini buldu.

Zeljko Obradovic ile yemek, imzalı Alex de Souza forması, kombine bilet, takımla birlikte deplasmana gitme, Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi’nde maç yapma fırsatı ve bunlar gibi 5 bin ödülü kazananlar ise 10 Temmuz Çarşamba günü saat 14.00’te fenerbahce.org resmi sitemizden ve sosyal medya hesaplarımızdan açıklanacaktır.

Büyük ödülleri kazananların listesi için TIKLAYINIZ.

“Fener Ol” ile kulübümüze destek olmak isteyen taraftarlarımız için tüm detaylar bu linkte yer almaktadır: https://fenerbahce.org/fenerol

Okumaya devam et
Reklam

Yazarlar

Geri Sayım

Fenerbahçe — Bursaspor

Fenerbahçe Ülker Stadyumu

Spor Toto Süper Lig

Lefter Küçükandonyadis Sezonu Puan Durumu

PozTakımOPuan
13469
23467
33465
43463
53447
63446
73445
83444
93444
103441
113441
123441
133440
143439
153438
163437
173435
183427

Facebook

Öne Çıkanlar