Bize Ulaşın

Futbol

Josef De Souza’dan çarpıcı açıklamalar

Yaz döneminde Fenerbahçe’den Al Ahli’ye transfer olan Josef De Souza, Haber Global televizyonuna özel bir röportaj verdi. Brezilyalı oyuncu transfer sürecinden, Vitor Pereira’ya, Mehmet Topal’dan sarı lacivertlilerdeki yeni yapılanmaya önemli ifadeler kullandı.

“Fenerbahçe’den ayrılma kararı benimdi.”
-FENERBAHÇE’DEN AYRILMA KARARI SENİN MİYDİ?

“Fenerbahçe’den ayrılma kararı benimdi. Suudi Arabistan takımı Al Ahli’den bir teklif geldi. Ekonomik olarak harika bir sözleşmeydi. Aynı zamanda biraz hayatımda değişim fırsatı olarak da gördüm bu teklifi. Çünkü 3 yıldır Fenerbahçe’deydim ve kupalar kazanma, şampiyon olma hedefime ulaşamamıştım. 2 defa final oynayıp kazanamadım. 2 defa Türkiye Ligi’ni ikinci bitirdim. Bu nedenle bir değişiklik yapmaya karar verdim. Hem ekonomik olarak hem de yeni bir hedefe, şampiyonluk mücadelesine motive bir şekilde yürüyebilmek için.”

“Fenerbahçe için bu yılın değişimlerden dolayı zor bir yıl olacağından emindim. Tüm değişimler başlangıçta biraz zordur. Yönetim değişikliği, başkan değişikliği gibi nedenlerden zor bir yıl olacaktı. Ama hiçbir şüphem yok, kesinlikle eminim ki Fenerbahçe önümüzdeki yıllarda yine Türkiye’de büyük bir potansiyel olacaktır. Ama biliyordum ki bu ilk yıl çok zor bir yıl olacaktı. Daha önce de söylediğim gibi ekonomik kısmı göz önüne alarak ve yeni hedefler için Suudi Arabistan’a gelme kararı verdim.”

“Fenerbahçe gibi bir kulüpten bahsediyorsak…”
-SENDEN SONRA TAKIM TARİHİNİN EN KÖTÜ SERİSİNİ YAKALADI. BUNU NEYE BAĞLIYORSUN?

“Bugünlerde Fenerbahçe tarihinin en kötü sezon başlangıcını geçiriyor. Söylediğim gibi biraz zor olacağını biliyordum. Birçok değişim birden yaşandı. Hoca değişti, yönetim değişti, oyuncular değişti. Tüm bunlardan dolayı insanların benimsemesinin biraz zaman alacağını biliyordum. Tabii ki taraftarlar hemen sonuç versin istiyor. Fenerbahçe gibi bir kulüpten bahsediyorsak bu sonucu daha da hızlı istiyorlar. Ama ben biraz zaman gerekeceğini biliyordum. Tabii bu kadar zor bir duruma düşmesini de beklemiyordum. Bence hiç kimse, ne başkan, ne teknik direktör bu kadar olacağını düşünmüştür.”

“Biraz zaman alabilir ama…”
“Dediğim gibi ama biraz zor bir dönem olacağını biliyordum. Bence buna bir çözüm bulmanın ilk adımı niye tüm bunların olduğunu bilmekten geçiyor. Daha önce de söylediğim gibi, değişimin sonuç vermesi biraz zaman alacak. Fenerbahçe’nin bu yeni çalışma tarzına, yeni oyunculara alışması gerekecek. Aynı zamanda Türkiye şu anda ekonomik olarak zor bir dönemden geçiyor. Fenerbahçe bir şekilde Türk kulüplerinin mantalitesini değiştirmeye çalışıyor. Daha genç oyuncular transfer ediyorlar, daha düşük maaşla oyuncular getiriyorlar. Ben bunu doğru buluyorum. Biraz zaman alabilir ama kesinlikle eminim ki çok yakın zamanda Fenerbahçe yine Türkiye’de büyük bir potansiyel haline gelecektir.”

Josef’ten Vitor Pereira için flaş sözler!
-FENERBAHÇE’DE ÇALIŞTIĞIN EN İYİ TEKNİK DİREKTÖR KİMDİ?

“Türkiye’de birlikte çalıştığım en iyi hoca Vitor Pereira’ydı. Beni oraya getiren oydu. En başta insanların kafasında kalitemle ilgili soru işaretleri vardı. Benim için ödenen 8,5 milyon euroluk bonservis bedeli konuşuluyordu bu nedenle. Aynı zamanda bu paranın bir defansif orta saha oyuncusuna ödeniyor olması durumu söz konusuydu. Bu durum üzerime çok büyük bir yük bindirdi. İnsanlar bu baskı unsurunu oluşturdu. Ama o bana hep güvendi. Her zaman oynadım. Onun çalıştığı sezon 48 maçta ilk on birde forma giydim. Maalesef şampiyon olamadık ama şüphe duymuyorum bile, kesinlikle ama kesinlikle eğer bir sonraki yıl Fenerbahçe’nin başında devam etseydi şampiyon olmak için büyük bir şansımız olurdu. O yüzden bence Vitor Pereira’yı göndermek bir hataydı. Bence benim orada çalıştığım en iyi hoca tüm gördüklerimi değerlendirirsem oydu.

“Aykut Kocaman beni her zaman destekledi.”
“Cocu’yla kısa bir süre çalıştım. Bence Vitor harika bir hocaydı. Aykut Kocaman’a da bir parantez açmak istiyorum. Beni her zaman destekledi. Benimle her zaman konuştu. Kendisi benim için Türkiye’de tanıdığım bir referans niteliğinde. Çok az farkla şampiyon olamadık. O da çok büyük saygı duyduğum bir insan.”

“Mehmet Topal’ın üzerine aşırı gidildiğini düşünüyorum.”
-MEHMET TOPAL’A PARANTEZ AÇMAK İSTER MİSİN?

“Mehmet Topal benim çok iyi bir arkadaşım. Aynı zamanda büyük bir futbolcu, büyük bir profesyonel. Türkiye’de 3 yıl onunla çalışma keyfini yaşadım. Ve bu 3 yıl boyunca hemen hemen her zaman birlikte oynadık. O büyük bir insan. İnsan olarak da onu çok seviyorum. Her zaman yeni gelenlerle yardımcı olmaya çalışıyor. Evet özlüyorum onu. Ama sadece onu değil tüm kadroyu özlüyorum. Fenerbahçe’de futbolcular tarafından her zaman çok iyi ağırlandım. Hem onlara hem de beni ağırlayan Türk halkına çok büyük bir sevgim var. Dediğim gibi Topal büyük bir futbolcu. Onun üzerine aşırı gidildiğini düşünüyorum. Fenerbahçe’de şampiyonluk yaşamış bir oyuncu. Maalesef son yıllarda şampiyon olmayı başaramadık. Suç hep bana veya ona yıkıldı. Birlikte oynayamazlar dendi. Daha önceki röportajlarımda da söylediğim gibi, 5-0 yenerken, 4-0 yenerken, şov yaptığımız maçlar yaşarken birlikte oynamamızda hiçbir sorun yoktu. Ama ne zaman ki berabere kalıyorduk veya maç kaybediyorduk o zaman problem ben ve Topal oluyordu. Şu anda dönüp baktığımızda, orada çalışan tüm teknik direktörler Topal’ı oynatmış. Ben bunun pozitif bir işaret olduğunu düşünüyorum.”

“O ve benden daha iyi bir seçenek yoktu”
“Çok sayıda taraftardan, sosyal medyada bu duruma karşı çıkanlardan çok daha fazla anlıyorlar futboldan. Tabi taraftar tarafını da anlayabiliyorum. Ama şunu da bilmek lazım, daha iyi bir seçenek yoktu. Daha iyi bir seçenek transfer edilmiş olsaydı onları anlardım. Ancak Fenerbahçe kadrosunda benim ve onun oynamamızdan daha iyi bir seçenek yoktu dediğim gibi. Bu nedenle de bu 3 yıl boyunca biz oynadık. Zaten ben gittikten sonraki durumu görmek de yeterli. Artık birlikte oynamıyoruz, kulüpte neler olduğunu görüyorsunuz.”

“Bu yöntemin başarıya ulaşacağına eminim”
-TARAFTARA MESAJIN NEDİR?

“Fenerbahçe taraftarına mesajım sabırlı olsunlar. Sabırlı olmak zordur. Geçmişte birçok defa şampiyonluklar, mutluluklar, başarılar yaşamış Fenerbahçe gibi bir takımın taraftarıysanız daha da zordur. Bu nedenle sabırlı olmalarını istemek zor. Ama yeni yönetimin muhteşem bir iş çıkaracağına ve Ali Koç’un kulübü istediği noktaya ulaştıracağına eminim. Şu anda yeni bir çalışma tarzı, Fenerbahçe’nin nasıl yönetileceği konusunda yeni bir vizyon söz konusu. Ama dediğim gibi bu yöntemin başarıya ulaşacağına eminim. Ancak bunun gerçekleşmesi için sabra ihtiyaç var. Gerçekten çok sabırlı olmalılar. Uzakta da olsam bazı maçlarınızı izledim. En iyi şekilde desteğimi vermeye çalışıyorum buradan. Orada hala forma giyen takım arkadaşlarımın bu durumdan çıkabilmemiz için çabaladığını görüyorum. Ama sizin desteğinize devam etmeniz inanılmaz önem taşıyor.”

“Kulübe birçok yeni oyuncu geldi. Genç oyuncular, henüz Fenerbahçe büyüklüğünde takımlarda çok tecrübesi olmayan oyuncular geldi. Onların başarılı olmak için sizin desteğinize ihtiyacı var. Bu nedenle Fenerbahçe ait olduğu, bugüne kadar hiçbir zaman da uzak kalmaması gereken yere, yani Türkiye şampiyonluğuna dönene kadar hiç yorulmadan onları destekleyin. Hepinize çok sevgiler. Benim desteğim buradan da her zaman bir taraftar olarak devam ediyor. Maçları her zaman takip ediyorum. Sosyal medyadan verdiğiniz destek için de teşekkür ediyorum. Geri dön mesajları alıyorum sizlerden. Bu beni duygulandırıyor. Ben orada kupa kazanamasam da iyi bir iş yaptığımı düşünüyorum. Ama orada geçirdiğim dönemde verdiğim izlenimin her zaman mücadele, kazanma isteği olduğunu düşünüyorum. Kazanma isteğim birçok maçta en iyi seviyemde oynamayı başaramasam da hiçbir zaman eksik olmadı ve her zaman saha içerisinde elimden gelenin en iyisini verdim. Bence sosyal medyadan aldığım tüm mesajların sebebi bu. Herkese çok sevgiler. Tanrı’ya emanet olun.”

Kaynak: Ajansspor

Futbol

Michael Frey: HeForShe için önümüzdeki hafta bir sürprizim olacak

Profesyonel Futbol Takımımızın İsviçreli golcüsü Michael Frey, Fenerbahçe Televizyonu’nda canlı yayınlanan 14/16 programına konuk oldu.

Takım içindeki atmosfer ve kendi performansıyla ilgili açıklamalar yapan Michael Frey, HeForShe projesinin önemine değindi ve “HeForShe sadece Fenerbahçe için değil herkes için çok önemli bir proje” dedi.

Bugün de çok iyi bir idman geçirdik

İlk olarak Trabzonspor maçı hazırlıklarının çok iyi gittiğini belirten Frey, “Çok iyi hissediyorum. Bugün de çok iyi bir idman geçirdik. Takımdaki atmosfer çok iyiydi, herkes çok mutluydu. Çok iyi çalıştık.” dedi.

Gelişimimizi sürdürmemiz gerekiyor

Takım olarak daha iyiye gittiklerine vurgu yapan İsviçreli golcü, “Şu anda son 3-4 maça baktığımızda çok daha iyiye gittiğimizi söyleyebilirim. Maçlar kazandık, puanlar aldık, daha fazla gol atmaya başladık. Sezon başı bizim için biraz zordu ama herkes yeniydi. Şimdi birbirimizi daha iyi tanımaya başlıyoruz ve her geçen gün daha iyiye gitmeye başlıyoruz. Tabii bu kadar yetmez, bu gelişimimizi sürdürmemiz gerekiyor.” diye konuştu.

Her gün çok fazla çalışıyorum

Kendi performansını da değerlendiren Michael Frey, “Her gün çok fazla çalışıyorum. Gol atmaya da başlama sebebim olarak bunu gösterebilirim. Devamı da gelecektir. Şu ana kadar 4 gol attım ve daha da atmak için gerçekten çok çalışıyorum. Forvet olarak yaptığınız iş bu, gol atmak zorundasınız. Aynı zamanda takım arkadaşlarım da yükselen performansıma katkı sağladı. Takımdaki herkesi çok seviyorum. Ben çalışmayı çok seviyorum. Erken kalkıp idmana gitmek sevdiğim ve keyif aldığım bir şey. Önümüzde 10 maç daha var. Sezon sonuna kadar yüzde 100’ümüzü vererek devam etmemiz gerekiyor.” ifadelerine değindi.

Hepimiz çok iyi arkadaşız, zaten hedefimiz de bu olmalı

Takıma uyum süreciyle ilgili ise Frey, “En yakın arkadaşımın kim olduğunu söylemek biraz zor. Tabii ki Almanca konuşan futbolcularla anlaşmam daha kolay ya da İngilizce konuşabilen futbolcularla daha kolay iletişim kurabiliyorum. Hepimiz çok iyi arkadaşız, zaten hedefimiz de bu olmalı. Adaptasyon konuna gelince, benim işim bu. Ben her zaman uyanır, idmanıma gider, evime gelir ve dinlenirim. Sağlıklı beslenirim, kendime dikkat ederim. İsviçre’de de çok farklı bir hayatım yoktu. Tabii ki burası farklı bir ülke, farklı bir dil, farklı insanlar. Burada da arkadaşlıklar edinmeye başladım. Birlikte dışarı çıkıp yemek yiyoruz. Dolayısıyla adapte olmamda onlar yardımcı oldular.” şeklinde konuştu.

Herkesin kulübü çok fazla sevdiğini görebiliyorum

Galibiyetlerle birlikte Can Bartu Tesisleri’ndeki atmosferin daha iyi olduğunu belirten Michael Frey, “Bunu çok net bir şekilde hissedebiliyorsunuz. Herkesin kulübü çok fazla sevdiğini görebiliyorum. Bunu gittiğiniz her yerde görüyorsunuz. Can Bartu Tesisleri’nde herkesin ekstra bir şekilde Fenerbahçe’ye karşı büyük bir aşk duyduğunu hissedebiliyorsunuz.” açıklamasını yaptı.

Fenerbahçe’de oynadığınız zaman ekstra bir motivasyona ihtiyacınız olmuyor

Taraftarlarımızla ilgili düşüncelerini de aktaran golcü futbolcu, “Daha önce hayatım boyunca kesinlikle böyle bir şey görmedim. Fenerbahçe’de oynadığım için gerçekten minnettarım. Tabii bir yandan da bu büyük bir sorumluluk getiriyor. Gol attığınız zaman çok fazla insanı mutlu ediyorsunuz. Dolayısıyla Fenerbahçe’de oynadığınız zaman ekstra bir motivasyona ihtiyacınız olmuyor. Stada geldiğinizde, taraftarın aşkını gördüğünüzde koşmak hiç zor olmuyor.” diye konuştu.

Her geçen gün daha iyiye gidip goller atmaya devam etmek istiyorum

Hedefinin her zaman daha iyi olmak olduğunun altını çizen Frey, “Tabii ki öncelikle takım olarak hedefimiz bu sene bir şey kazanmak ama şahsi hedefime gelecek olursak ben her geçen gün daha iyiye gidip goller atmaya devam etmek istiyorum. Bir forvet olarak göreviniz sadece gol atmak değildir, bazen takımınızın maç içinde şans üretmesine de katkıda bulunmak zorundasınızdır. Burada çok fazla öğrenebileceğim bir sürü futbolcu var. Benim hedefim onlardan bir şeyler öğrenip daha iyi olabilmek.” dedi.

Her maçımızı kazanmak istiyoruz

Zürich-Sion karşılaşmasında Zurich 2-0 gerideyken üç gol atarak hat trick yapmayı başaran Michael Frey, o maçta neler hissettiğine ilişkin soruya da şu şekilde yanıt verdi: “O maç benim için çok özeldi. Çünkü o maça kadar yaklaşık üç aydır hiç gol atmamıştım ve bu maçta yaklaşık 12 dakikada üç gol atma fırsatı buldum. Gerçekten kendimi çok iyi hissetmiştim. Gerçekten gol atmak dünyanın en güzel duygusu. Başka herhangi bir duyguyla kıyaslayamazsınız bunu. Özellikle üç gol attıysanız kesinlikle çok daha iyi oluyor. Ama bir maça çıkmadan önce bugün hat trick yapayım ve üç gol atayım diye çıkmazsınız hiçbir zaman. Sizin göreviniz ceza sahasına girip pozisyonlar üreterek gol atabilmektir. Ama üç gol attığınızda tabii ki her şey çok daha güzel. Tabii ki her maçı kazanmak istiyorsunuz. Fenerbahçe’de de aynı şekilde her maçımızı kazanmak istiyoruz.”

Son üç maçta gösterdiği performanstan ötürü Koeman’ı tebrik etmem gerekiyor

Erwin Koeman ile arasındaki ilişkiyi de değerlendiren Michael Frey, çok iyi bir iletişimleri olduğunu belirterek, “Benim daha iyi bir futbolcu olabilmem için bana yardım etmek istiyor. Bunu görebiliyorum. İlk dokunuşumu biraz daha geliştirmem gerektiğini söylüyor. İdmanlardan sonra da ekstra çalışmalar yaparken hep bana eşlik ediyordu kendisi. Dolayısıyla onunla iyi bir iletişimimiz var diyebilirim. Tabii ki Philip Cocu da daha iyi bir oyuncu olmamda bana yardım ediyordu her zaman. Ona da teşekkür etmem gerekiyor. Ama futbol bu. Şimdi Erwin Koeman ile çalışıyoruz ve onunla çalışmak istiyorum.” dedi.

Bizim için önemli olan Fenerbahçe’nin başarısı

Sahanın her yerinde olmayı nasıl başardığına ve motivasyonunu nasıl koruduğuna ilişkin soruya ise Frey, “Arkamda beni gerçekten destekleyen çok iyi insanlar var. Ailemde olsun her yerde beni çok iyi destekliyorlar. Ben de kendime iyi bakmaya çalışıyorum. İyi uyuyorum ve iyi beslenmeye çalışıyorum. Özellikle maçlardan sonra toparlanma sürecini iyi geçirmeye çalışıyorum. Çünkü bu seviyeyi devam ettirebilmek için çok çalışmanız gerekiyor. Önümüzde de çok fazla maç var. Dolayısıyla bu performansı sene sonuna kadar sürdürmem gerekiyor. Bizim için önemli olan Fenerbahçe’nin başarısı. Kimin kulübeden geldiği ya da ilk 11’de başladığı önemli değil. Herkes Fenerbahçe’ye yardım etmeye çalışıyor. Önemli olan Fenerbahçe.” yanıtını verdi.

Trabzonspor maçına hazır olacağız

Spor Toto Süper Lig’in 13.haftasında deplasmanda Trabzonspor ile oynayacağımız karşılaşma hakkında da konuşan Michael Frey, “Özel bir maç olduğunu biliyoruz ve bunu şimdiden hissedebiliyoruz. Kazanmak istediğimiz bir maç ve kolay olmayacağını da biliyoruz. Ama bizi hem fiziksel hem de mental anlamda iyi hazırlayan bir hocamız var. Bu maça hazır olacağız.” dedi.

Derbilerdeki atmosferler inanılmaz

Türkiye’deki ilk sezonunda Fenerbahçe forması altında yaşadığı derbi atmosferlerini de değerlendiren Frey, “Evet, derbi maçlarının önemini biliyorum, çünkü derbi maçlarda statlarda gördüğüm atmosfer gerçekten inanılmazdı. Hayatım boyunca böyle bir şey görmedim. Sahada olduğunu zaman sanki bir filmi içinde gibi hissediyorsunuz kendinizi. Dolayısıyla bu maçlarda her şeyimi veriyorum ve önemini biliyorum.” ifadelerini kullandı.

HeForShe sadece Fenerbahçe için değil herkes için çok önemli bir proje

Kulübümüzün, Birleşmiş Milletler Kadın Birimi’nin (UN Women) Eylül 2014’te başlattığı ve Koç Topluluğu’nun Türkiye’deki ana destekçisi olduğu HeForShe hareketi ile “Birlikte Eşitiz” diyerek güçlerini birleştirmesi ise, “Bu projeyle ilgili farklı bir forma da giymiştik. O formayla da oynadığımız maçı kazandık. Çok da güzel gözüküyordu diye düşünüyorum. Önümüzdeki hafta bununla ilgili farklı bir sürprizim olacak. Bu proje kulüp için çok önemli diye düşünüyorum. Aynı zamanda sadece Fenerbahçe için değil, herkes için önemli bir proje. Bizim de bu projeye yardım etmemiz gerekiyor.” şeklinde değerlendirdi.

Burada olduğum için çok mutluyum

İsviçreli golcü, “Herkese teşekkür etmek istiyorum. Burada olduğum için çok mutluyum. Sonuna kadar savaşacağız.” diyerek sözlerini noktaladı.

Okumaya devam et

Futbol

EA SPORTS FIFA 19’da Fenerbahçe

Dünyanın en popüler spor video oyunu olan EA SPORTS FIFA 19, 28 Eylül tarihinde piyasalara sunuldu. Ancak, okumaya devam ederseniz, Fenerbahçe’nin varsayılan dizilişini, ilk on-birini ve en önde gelen yıldızlarını, FIFA 19 derecelendirmelerine göre bulabilirsiniz.

Alex Hunter, Danny Willams ve Kim Hunter’in hikayeleri ile Şampiyon olun. Kahramanlarımızdan her biri, siz kendilerini ya UEFA Şampiyonlar Ligi ya da uluslararası arenada başarı ve şöhrete doğru yönlendirirken, yolculuklarında kariyerlerini belirleyici seçimler yapmak durumunda kalacak ve futbol zorlukları ile karşı karşıya kalacaklardır. Binlerce oyuncu arasından rüya takımınızı kurun ve FIFA’daki en popüler modda yarışın. Yeni FUT19 özellikleri arasında, UEFA Şampiyonlar Liginden canlı içerikler, tamamen yeni bir özellik olan sanal maç modu Klasman Rakipleri ve daha fazlası bulunmaktadır. UEFA Şampiyonlar Ligi ilavesiyle birlikte, dünyanın en prestijli kulüp yarışmasını yaşayın. Bu efsanevi turnuva, FIFA 19’da tüm modların bir parçasıdır, ve oynamak için yepyeni yöntemler sunulmaktadır. Taktiksel yaklaşımlardan her bir teknik dokunuşa kadar, EA SPORTS FIFA19’daki yeni oyun özellikleri ile her an Sahayı Kontrol Edin. Yepyeni Faal Dokunuş Sistemi daha yakın kontrole izin vermektedir; Dinamik Taktik özelliği daha derin ve erişilebilir kadro yapılarına olanak tanır; 50/50 Mücadeleler özelliği, ortada olan toplarda daha fazla fiziksel güç kullanımına ve daha fazla kullanıcı becerilerine izin verir; ve Zamanlanmış Bitiricilik, hücumda kullanıcı kontrolünü daha yüksek seviyeye çıkarmaktadır.

Şimdi, oyunda Fenerbahçe’nin varsayılmış dizilişine bir bakalım…

Fenerbahçe, FIFA19’a, tercih edilen 4-2-3-1 dizilişi ile başlamaktadır: dört defans oyuncusu, iki defansif orta saha, iki orta saha / kanat oyuncusu, bir forvet arkası ve, gol atmak için sık yapılan ortalardan ve ofansif orta saha / forvet arkası oyuncusunun yakın desteğinden faydalanacak tek bir santrfor.

Fenerbahçe’de dengeli ve derin bir kadro bulunuyor– özellikle de orta sahada. Kalede, Harun Tekin bulunuyor. Önünde ise, stoper Martin Skrtel tarafından yönetilen, sakin ve hareketli bir defans hattı.

Sahanın ortası tecrübeli orta saha oyuncusu Mehmet Topal’ın kontrolünde olacaktır. Valbuena, Ayew ya da Alper gibi kanat oyuncularının da, öncelikle Slimani, Michael Frey yada Soldado gibi hücum oyunları ya da santrforlar arasından değişen gruplara yan çizgilerden destek vermesi beklenmektedir.

Peki, oyundaki derecelendirmelerine göre, EA SPORTS FIFA19’da hangi Fenerbahçe oyuncuları en iyileri olarak gözükmektedir?

Martin Škrtel, genel derecelendirme 81

Liverpool F.C.’deki yıllarından çokça tecrübeye sahip, fiziksel olarak korkutucu bir görünüme sahip Slovakyalı stoper, Fenerbahçe’nin tüm defans oyuncuları arasında en yüksek puana sahiptir. Elbette, özellikle fiziksel nitelikleri (83) ve savunma (81) açısından FIFA 19 puanı öne çıkmaktadır.

Mathieu Valbuena, genel derecelendirme 81

Tecrübeli Fransız kanat oyuncusu, ilerleyen futbol yaşına rağmen, halen bir anda çok hızlı hareket etme kabiliyetine sahiptir. Süratlenme (81) ve hız (79) nitelikleri, savunma oyuncularından kurtulma, ve 82 olan muhteşem top sürme niteliği ile, topu rakip kale sahasına göndermesine yardımcı olmaktadır.

Islam Slimani, genel derecelendirme 78

Cezayirli santrfor, Fenerbahçe’ye Leicester City tarafından kiralanmıştır. Rakip defans oyuncularıyla sert mücadelelerinde sık sık fiziksel varlığını (güç 82, saldırganlık 86) kullanmaktadır, ve 80 olan reaksiyon hızı ve 82 olan pozisyon alma niteliği sayesinde, zor pozisyonları bile gole çevirebilmektedir.

Roberto Soldado, genel derecelendirme 78

Fenerbahçe’nin kadrosunda diğer bir tecrübeli santrfor olan Roberto Soldado’nun, üst düzey İspanyol ve İngiliz takımlarında renkli bir kariyeri olmuştur. Genel olarak güçlü olduğu yanları çok iyi pozisyon alma (82) ve voleleridir (82). Ayrıca, 75 olan top sürme niteliğinden dolayı, topu ayaklarından almak her zaman kolay değildir.

Okumaya devam et

Futbol

Trabzonspor-Fenerbahçe maçına Sarı-Lacivertliler alınmayacak!

Spor Toto Süper Lig’in 13’üncü haftasında oynanacak Trabzonspor – Fenerbahçe karşılaşmasına Sarı-lacivertli taraftarlar alınmayacak.

Trabzon İl Güvenlik Kurulu, Şenol Güneş Spor Kompleksi’nde Trabzonspor ile Fenerbahçe arasında oynanacak olan karşılaşmaya Sarı-lacivertli taraftarların alınmayacağını bildirdi.

Okumaya devam et
Reklam

Yazarlar

Geri Sayım

Trabzonspor vs Fenerbahçe

Şenol Güneş Spor Kompleksi Akyazı Arena
Spor Toto Süper Lig

Spor Toto Süper Lig

Lefter Küçükandonyadis Sezonu Puan Durumu

PosTakımOPuan
11227
21223
31222
41221
51220
61219
71218
81218
91217
101216
111214
121213
131213
141212
151212
161212
171211
18128

UEFA Avrupa Ligi

D Grubu Puan Durumu

PosTakımOPuan
1412
247
343
441

Facebook

Trending