Bize Ulaşın

Futbol

Erwin Koeman: Özgüvenli bir oyun sergiledik

Profesyonel Futbol Takımımızın teknik sorumlusu Erwin Koeman, UEFA Avrupa Ligi’nde D Grubu’nda 2-0 galibiyetle kapadığımız Anderlecht maçı sonrası düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Teknik Sorumlumuz Koeman, “Bizim için zor bir maç oldu. Anderlecht iyi bir başlangıç yaptı. Maçın başında iyi işler ortaya koydular. Dün Alper’in sakatlığı oluştu. Aslında Alper böyle bir sakatlık olmasaydı bugün oynayacaktı. Bir değişiklik yapmak ve farklı bir yol izlemek zorunda kaldık. Maçın ilk başlarında sorun yaşadık ama Anderlecht’in net bir pozisyonu olmadı. Maç içinde iyi bir savunma yaptığımızı düşünüyorum. Alanları daraltarak savunma yapmayı başardık. Bakkali’nin – iyi ve tehlikeli bir oyuncu- pozisyon üretmesini engelledik. 90 dakika boyunca takım halinde mücadele ettik ve iyi bir şekilde alanları kapttığımızı gördük. Ama maçın ilk yarısında da pozisyonlar üreten taraf bizdik. Birkaç pozisyonumuz vardı ama bunları golle sonuçlandırmayı başaramadık. İkinci yarıda da iyi bir başlangıç yaptık. Özgüvenli bir oyun sergiledik. Aslında şunu konuşmuştuk ve bir oyuncuyu orta sahada sürekli geride bırakmaya çalıştık. İlerleyen dakikalarda iki gol attık ve hak ettiğimiz bir galibiyet aldığımızı düşünüyorum. Takım çalışmasından dolayı mutluyum. Cuma günü olduğu gibi yine bir takım çalışması ortaya koyduk. Eğer bunu yaparsanız zaten maçlar kazanabiliyorsunuz” dedi.

SOLDADO’YA BÖYLE BİR CEZA ALMASI GÜLÜNÇ

Erwin Koeman, Galatasaray derbisi sonucu futbolcularımızdan Roberto Soldado’ya verilen 6 maçlık ve Jailson’a verilen 8 maçlık cezalarla ilgili de konuştu. Koeman, “Cezaları duydum. Örneğin Soldado’nunki gerçekten inanılmaz bir karar bence. Çünkü birkaç kez Belhanda’nın, Soldado’yu takip ettiğini ve bir an kovaladığını gördük. Kafasını kullanıyor, dizini kullanıyor, dirseğini kullanıyor ve bunun karşılığında ne alıyor? Sıfır maç! Ona bu konuda adaleti sağlayacak olan, onunla ilgili adaleti sağlayacak olan kişi ben miyim? Asla,  ben değilim burada adaleti sağlaması gereken kişi. Ama görüntüleri gördük.  Görüntüler, yalan mı söylüyor? Ya da televizyonda gördüklerimiz yalan mı söylüyor? Roberto, 6 maç alıyor. Nasıl oluyor da, diğer oyuncu sıfır maçlık ceza ile karşı karşıya kalıyor?  Yani herhangi bir ceza almıyor. Gerçekten inanılmaz. Birini mi katletti? Soldado, birini mi öldürdü de, böyle bir ceza alıyor? Dediğim gibi düzenli olarak art arda gelişen dakikalarda Roberto’yu izlediğini, Roberto’yu takip ettiğini ve onun peşinde olduğunu gördük. Zaten bu yüzden de kavga başladı. Ben gerçekten bu kararların böyle olmasına inanamıyorum. 6 maçlık ne yapmış? Bana göre böyle bir ceza alması gerçekten gülünç. Bu, adalet mi? Bence değil” ifadelerini kullandı.

FENERBAHÇE’NİN HOCASI OLARAK ROL MODEL OLMALIYIM 

Koeman, derbi maçı sonrası hakem tartışmalarıyla ilgili olarak, “Belki Galatasaray için öyledir. Ben kendi takımıma ve futbola konsantre olmak istiyorum. Çünkü ben futbolu seviyorum. Ama bazen 4. hakemle tartışmalarınız oluyor. Normal bir şekilde, çünkü ben onlara saygı duyuyorum. Hakemler olmazsa futbol olmaz. Hatalar yapıyorlar, .ok iyi şeyler de yapıyorlar. Hakemlerinin işinin zor bir iş olduğunu bilmeliyiz. Özellikle Fenerbhaçe-Galatasaray maçı yönetiyorsanız. Ben Fenerbahçe’nin hocasıyım. Bir hoca olarak, gençler sizi sizliyor.  Siz rol modelsiniz. Eğer ben 4. hakemle kavga edersem veya rakiple kavga edersem o zaman ben oyuncularımdan ne bekleyebilirim. Oyuncularım benimle ilgili ne düşünür. Onlarda aynı yola doğru gider.  Ben futbola konsantre olmak istiyorum. Duygular vardır, özelikle böyle karşılaşmalarda duyguların yaşanması son derece normaldir ama yumruk atmak, birbirine vurmak; veya o karşılaşmadan sonra gördüğümüz şeyler gibi değil. Futbola konsantre olmalıyız. Duygular tabii yaşanacak. Ama duyguları artık bir kenara bırakabilmek gerekiyor. Tabii günümüzde zor. Artık herkes çıldırmış vaziyette. Ama az önce de dediğim gibi rol model olmalıyız. Kendi oyuncularımıza, Kulübümüze; çünkü milyonlarca insan bu karşılaşmaları izliyor. Evet, herkes hatalar yapabilir. Ama hata 2-3-4-5-6 defa olmaz. Ama 2-0 kazandığımız için mutluyum” ifadelerini kullandı.

Koeman, cezaların Anderlecht maçı öncesi açıklanmasıyla ilgili soru üzerine “Hiçbir şekilde etkilemedi, biz futbola konsantre olduk” diye konuştu.

Teknik Sorumlumuz Erwin Koeman, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Eğer teknik ekibin bir üyeyseniz, bir parçasıysanız her gün konuşursunuz; oyuncularınızla, kulüple, sistemlerle ve kimin oynayıp kimin oynamayacağıyla ilgili her gün konuşursunuz. Bu son derece normal bir durumdur zaten. Biz bunu sürekli yaptık, her gün yaptık. Şu anda herhangi bir isim belirtmeyeceğim, herhangi bir isimle ilgili konuşmayacağım. Ama her gün konuşuyorduk, dediğim gibi işimiz bu. Kulüp için en iyisini yapmaya çalışıyoruz. O yüzden sıklıkla aramızda bu konuda konuşmalar geçiyordu.”

Bir basın mensubunun, 9 Kasım 1988 tarihinde Anderlecht-Meghelen arasında oynanan ve Teknik Sorumlumuz Erwin Koeman’ın da bir gol attığı karşılaşmayı hatırlatması üzerine; “Biliyorum, teşekkürler. Gerçekten aynı gün müydü? Kasım ayı olduğunu biliyorum ama tam olarak tarihi bilmiyordum. 2-0 kazandığımız bir maçtı. 1-0’ı ben yapmıştım, daha sonrasında da 2-0 yapmıştık. Bir kupa karşılaşmasıydı. Mechelen-Anderlecht arasındaki maçtı. Aynı tarih olması inanılmaz. Demek ki bir şey var, hatırlattığınız için teşekkür ederim.” diyerek sözlerini tamamladı.

Okumaya devam et
Reklam
Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız Giriş

Cevap bırakın

Futbol

Michael Frey ameliyat oldu

Fenerbahçe, oyuncumuz Michael Frey’in ameliyat olduğunu açıkladı.

İsviçreli oyuncumuz Michael Frey, Kulüp doktorumuz Prof. Dr. Burak Kunduracıoğlu gözetiminde kasık fıtığından bir operasyon geçirdi.

Tedavisine başlanan futbolcumuzun 3-4 hafta sonra takımla birlikte çalışmalara başlaması beklenmektedir.

Michael Frey’e “Geçmiş olsun” der, en kısa sürede sağlığına kavuşup takımımıza katılmasını dileriz.

Fenerbahçe Spor Kulübü

Okumaya devam et

Futbol

Mehmet Topal’a Valencia’dan büyük onur!

Valencia Kulübü, daha önce formasını giyen ve başarılarıyla tarihte iz bırakan isimleri onore ederek efsaneler maçına davet etti. Fenerbahçe ve milli takımın başarılı ve tecrübeli ismi Mehmet Topal da efsaneler arasında gösterildi ve Valencia Futbol Kulübü’nün kuruluşunun yüzüncü yılına katılması için davet aldı.

Valencia Kulübü, daha önce formasını giyen ve başarılarıyla tarihte iz bırakan isimleri onore ederek efsaneler maçına davet etti.

Fenerbahçe ve milli takımın başarılı ve tecrübeli ismi Mehmet Topal da efsaneler arasında gösterildi ve Valencia Futbol Kulübü’nün kuruluşunun yüzüncü yılına katılması için davet aldı.

Valencia Kulübü Başkanı Anil Murthy ve Valencia CF Futbolcular Derneği Başkanı Fernando Giner’in imzasıyla gelen mektupta; “Eğer bugün Valencia CF uluslararası prestije sahip büyük bir kulüpse bu; her şeyden önce bizim formamızı giyen ve onun destanını oluşturmaya katkı sağlayan futbolcular sayesindedir. Elbette ki, sen de onlardan birisin, bu sebeple, o gün bize eşlik etmen bizim için çok büyük bir mutluluk ve onur nedeni olacaktır. Ayrıca, tüm Valencianismo için bize verdiklerin karşılığında sana bir kez daha teşekkür etmek için yegâne fırsat olacaktır” denildi.

24 Mart’taki Valencia CF Efsaneler ekibini ve İspanyol Futbolu Efsaneleri seçmesini bir araya getirecek özel ve anlamlı gösteri maçı için Mehmet Topal’a gelen mektup şöyle:

Sevgili Mehmet,

18 Mart 2019 tarihinde Valencia Futbol Kulübünün kuruluşunun yüzüncü yılı gerçekleşecek. Bu etkinlik; kulübümüz, oyuncularımız ve taraftarlarımız için, aynı şekilde neredeyse bir yüzyıldır temsil ettiğimiz İspanyol futbolu için de büyük bir gurur nedenidir.

Valencianismo ve İspanyol futbolu için bu kadar önem teşkil eden bu yıldönümü nedeniyle kulübümüz bilhassa 2019’un ilk çeyreğinde olmak üzere, tüm 18/19 sezonu boyunca farklı organizasyon ve aktiviteler gerçekleştirmektedir. Bunlardan bir tanesi, hiç şüphesiz, duygusallığı ve Yüzüncü yıldönümümüze yakınlığı sebebiyle, resmi takvimde bu hafta sonu için işaretlenmiş olan Lig Arasından faydalanarak, 24 Mart 2019 Pazar günü Mestalla’da gerçekleştirilecek olan Efsaneler Maçıdır.

Bahsi geçen maç, kulübümüzün yakın tarihteki çok önemli futbolcularından oluşan Valencia CF Efsaneler ekibini ve İspanyol Futbolu Efsaneleri Seçmesini bir araya getirecek. Maçı yapacak ekiple birlikte, Valencia’mızın birinci ekibini oluşturan tüm futbolcuların, farklı sezonlarda oynamış eski valensiyalıların eşi benzeri görülmemiş takımını ve şüphesiz tüm taraftarların aklında kalacak bir günün büyük kahramanlarını bir araya getirmek amacıyla o gün Mestella’da olmanızı istiyoruz.

Eğer bugün Valencia CF uluslararası prestije sahip büyük bir kulüpse bu; her şeyden önce bizim formamızı giyen ve onun destanını oluşturmaya katkı sağlayan futbolcular sayesindedir. Elbette ki, sen de onlardan birisin, bu sebeple, o gün bize eşlik etmen bizim için çok büyük bir mutluluk ve onur nedeni olacaktır. Ayrıca, tüm Valencianismo için bize verdiklerin karşılığında sana bir kez daha teşekkür etmek için yegâne fırsat olacaktır.

Kaynak: DHA

Okumaya devam et

Futbol

İtalyanlar’ın gözdesi Skrtel

Slovak savunmacının sözleşmesinin bitmesiyle birlikte sezon sonunda Fenerbahçe’den ayrılmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Martin Skrtel için İtalyan takımları birbiriyle yarışıyor. Tecrübeli oyuncu ara transfer döneminde Juventus’un gündemine gelmişti.

Bu kez İnter, Milan ve Parma’nın devreye girdiği kaydedildi. Roma’nın da Skrtel’in durumunu yakından takip ettiği kaydedildi. 34 yaşındaki futbolcu için Arap ülkelerinden de talipler bulunuyor.

Kaynak: Fanatik

Okumaya devam et
Reklam

Yazarlar

Geri Sayım

MKE Ankaragücü — Fenerbahçe

Osmanlı Stadyumu
Spor Toto Süper Lig

Spor Toto Süper Lig

Lefter Küçükandonyadis Sezonu Puan Durumu

PozTakımOPuan
12658
22652
32647
42643
52637
62635
72635
82634
92634
102634
112634
122633
132631
142631
152628
162627
172622
182621

Facebook

Öne Çıkanlar