Bize Ulaşın

Atletizm

Yaz Gençlik Olimpiyatları’nda bir madalya da Münevver Hancı’dan

Yaz Gençlik Olimpiyat Oyunları’nda mücadele eden Fenerbahçeli milli atletlerden Münevver Hancı, kadınlar cirit atmada bronz madalya kazandı. Fenerbahçeli üç adım atlamacı Batuhan Çakır ise 5. oldu.

Arjantin’in başkenti Buenos Aires’in ev sahipliğinde düzenlenen 2018 Yaz Gençlik Olimpiyat Oyunları’nda atletizm müsabakaları 6. gün yarışmalarıyla tamamlandı. Türkiye, Fenerbahçeli milli atlet Özlem Becerek’in disk atmadaki üçüncülüğünün ardından cirit atmada mücadele eden Fenerbahçeli bir diğer atlet Münevver Hancı ile bir madalya daha kazandı.

13 Ekim’de yapılan cirit atma ilk finalinde 57.41’lik derecesiyle 3.’lük elde eden Münevver, bugün yapılan ikinci finalde ise 57.06’lık derecesiyle 3. sırada yer aldı. İki aşamanın toplamına göre madalyaların dağıtıldığı atletizm müsabakalarında kadınlar cirit atma genel sıralamasında 114.47 metrelik dereceye ulaşan Münevver Hancı üçüncü oldu ve bronz madalya kazandı.

Yunan Elina Tzengko 125.08 metre ile kürsünün ilk, Ekvatorlu Juleisy Angulo 115.03 metre ile ikinci basamağına çıktı.

Fenerbahçeli üç adım atlamacı milli atlet Batuhan Çakır ise ikinci finaldeki 15.71’lik derecesiyle 4. oldu. 13 Ekim’deki ilk finalde 15.45 ile 5.’lik elde eden Batuhan, genel sıralamada da 31.16 ile 5. sırada yer aldı.

Atletizm

Batuhan Eruygun: Fenerbahçe her konuda zirveyi temsil ediyor

Kazandığı madalyalarla, kırdığı rekorlarla adından sıkça söz ettiren milli atletimiz Batuhan Eruygun, TRT SPOR’da yayınlanan ve Yasin Dallı’nın moderatörlüğünü yaptığı “Ajans Saati” programına konuk oldu.

Programda Ersin Şiyan, Uğur Demirkırdı ve Mustafa Karagöl’ün sorularını yanıtlayan milli atletimiz Batuhan Eruygun’un açıklamaları şu şekilde:

“Güzel giden bir kariyer sonrasında ara vermeniz gerekiyor. Küçüklüğümüzden bu yana sporla uğraştığımız için hayatımız aslında hep mücadeleyle geçti. Psikolojimiz ve vücudumuz o kadar alışmış ki bu duruma sürekli bir mücadele içindesiniz. Bu hastalık süreci de aynı bu şekildeydi. Açıkçası sporcu olmanın avantajını da yaşadım, bu hastalığın seyrinde. Mesela hiçbir zaman kan değerlerim düşmedi. Eğer ki kan değerleriniz düşerse tedaviyi alamayabiliyorsunuz. Bu süreçte kan değerlerim az önce de ifade ettiğim gibi hiç düşmedi. Gününde, saatinde tedavimi olabildim. Tabii tedavim zor bir süreçti. Aslında hastalık size bir o kadar uzakken bir o kadar da yakın. En güçlü dediğimiz atletlerin bile başına bu tarz şeyler gelebiliyor. O süreci atlatmak zor oldu ancak ailem hep yanımdaydı. Ailem, en büyük destekçimdi. Benim branşım Türkiye’de çok gelişmiş bir branş değil, açıkçası. İyi dereceleri yapmaya da yeni yeni başladık. Mesela ilk defa 14 saniyenin altında bu sene ben koştum. Tabii bu yeteneğin verdiği bir şey ama bu hastalık aynı zamanda beni daha da savaşçı bir hale getirdi. O dönemde spora yeni başlamıştım, ceza sürecim vardı ve o süreci de tamamlamıştım. Herhangi bir kulübe bağlı değildim. Öncesinde Fenerbahçe ile bir transfer görüşmelerimiz oldu ama ara vermek durumunda kaldık. Bu rahatsızlığımın ardından Fenerbahçe Spor Kulübü ile anlaştık ve Fenerbahçe de bu süreçte bana destek oldu. Kendi branşımda ilk psikolojik branşları aşarken kulübün desteği çok büyüktü. O dönemde Türkiye Atletizm Federasyonu’nun da bir jesti oldu bana. Türkiye Salonu Şampiyonası’nda arkadaşlarım benim fotoğraflarımın basılı olduğu tişörtlerle koştular. Kazananların ödüllerini de ben vermiştim, Federasyon başkanım ile birlikte. O gün benim için çok özeldi. O günden sonra ameliyat oldum ve başarılı bir operasyon geçirdim. Bunun sonucunda 1 yıl ara verdim ve vücudumun dinlenmesi gerekiyordu. O 1 yılın ardından tekrar yarışmaya başladım ve o sene düzenlenen şampiyonayı ben kazandım. Yani insanlara madalyalarını verdiğim yarışın en üst basamağında bu sefer ben vardım. Bu çok da güzel bir hikayeydi. Tedavi olurken bile finish çizgisini birincilikle geçtiğim anın hayalini kuruyordum. Nitekim şampiyon sporcular da hep böyledir.”

“Derece olarak bakıldığında salon sezonunda daha başarılı bir grafiğim var ama ben açıkta daha iyi olduğumu söyleyebilirim. Çünkü gittikçe hızlanan bir yapım var. 110 metre engelli 10 engel ve ben 5’inci engelden sonra açılmaya başlıyorum. Aynı anda giderken bile rakiplerimin önüne geçebiliyorum. Süratimi artırabiliyorum. 60 engelde derece olarak daha başarılı olmamın sebebi de, salonda koştum, araya farklı şeyler girdi. Son dönem içinde kışın koştuğum 7.91’lik derece yaz sezonunda 13.70 gibi bir dereceye tekabül ediyor. Bu da iki olimpiyat öncesindeki 13.64’lük dereceye çok yakın. Geçtiğimiz yıl bir yarışma programına katıldım, 3 hafta kadar orada kaldım ve bağışıklık sistemimin zarar görmesi üzerine yarışmadan ayrıldım ve pistlere geri döndükten sonra katıldığım yarışta tekrar rekor kırdım. Yaklaşık 3 ay antrenman yapamadım 7.90’ın üzerine ondan sonra 13.99 koştum, yani 1 salise benim için çok büyük anlam ifade ediyor. 13.99 demek Türkiye’de psikolojik bir sınırın aşılması demek. 14 saniyenin altında 100 yıllık atletizm tarihinde koşabilen hiçbir sporcu yok. Herkes bunun için uğraştı, herkes bunun için çabaladı ancak bana kısmet oldu. Bunu 13.85’in altına da çekmeyi düşünüyordum ama bazen de şans sizin yanınızda olmalı. Şunu da söylemek istiyorum; ben antrenörsüz çalışıyorum, çünkü Türkiye’de beni çalıştırabilecek engelli antrenörü olduğunu düşünmüyorum. Bireysel olarak çalışıyorum ve derecelerimin de üzerine koyduğumu söyleyebilirim.  13.99 için daha önce 2-3 sezon antrenman yaptığımızda 14.20-14.16 gibi derecelere çekebilmiştik. Ancak ben uyguladığım program ile 13.99 yaptım ve demek ki bir şeyleri doğru yapmışım.”

“Milli sporcuların birbirleriyle iletişim halinde olmasından yanayım. Birbirimizden öğreneceğimiz çok şey var. Olimpiyat kotasından bahsetmek gerekirse, Dünya Atletizm Federasyonu bir baraj belirliyor. O baraj derecelerini geçmeniz gerekiyor.  Şu an yayımlanan baraja bütün ülkeler tepki koydu, çünkü 11 metre engelli için konuşmak gerekirse, 13.32 gibi bir baraj yapmışlar ve 13.32’yi koşabilen 32 kişi var şu anda, dünyada.  Ama 64 kişi olimpiyatlarda yarışıyor, seçmeler dahil. Ön eleme olursa sayı artabiliyor.  Çok yüksek baraj dereceleri var ve şartlar da çok zor. Yani kamp döneminiz, beslenme programınız, fizyoterapist ve gelir durumunuz, bunların hepsi çok önemli ve bu şartlarda istenilen dereceleri yapmak da zor. Bunu sağlayacak şartlar nasıl oluşur, bilmiyorum ama ben iyi ki Fenerbahçe Spor Kulübü’ndeyim. Çünkü her konuda gerçek anlamda zirveyi temsil ediyor. Fenerbahçe’de olmasaydım işler daha da zorlaşabilirdi.”

“Burhan Felek Spor Kompleksi’nin içinde Ekrem Koçak Atletizm Pisti var. Bütün branşlar hazırlıklarını burada yapardık. Herkesin bir kondisyona ve antrenmana ihtiyacı var. Burhan Felek kapanalı yaklaşık 5 yıl oluyor. Şu an İstanbul’da A Takım’da benim haricimde yarışan İstanbullu kalmadı. 80 milyonun dörtte birinin yaşadığı şehirde sadece bir tane atlet var. İstanbul’da üst düzey anlamında atletizm bitti. Eskiden çoğunluğunu İstanbullu atletler oluştururdu. İstanbul’da iki saha var söyleyebileceğim. Olimpiyat Stadı zaten şehrin dışında ve rüzgar alan bir yer. Orada antrenman yapılması mümkün değil. Atletizm Federasyonu’nun bir salonu var. İyi ki var. Türkiye’nin tek salonu. Büyük eksiklik.”

“Türk sporu o süreçte çok zor bir durumdaydı. Sporcular da günah keçisi oldu. Bu konuda sıkıntılar çeken de biz sporcular oldu. Benim hatam, yanlış kişilere güvenerek onlara inanmak oldu. Sporda bir takviye almayacağın sürece daha ileri bir seviyeye gelinemediğini söylediler. Benim ilk antrenörüm Aytaç Özbakır, bu konulara çok uzaktı. Hiçbir zaman bunun içinde olmadı ve kötü olanı da vurguladı. Başka antrenörlerle çalışmaya başladığım zaman ise, yine bu düşünceler gelmeye başladı. Bir tanesi diyor ki, ‘Avrupa’da ve Dünya’da derece almak istiyorsan bunlardan almalısın’ Bu şekilde kandırılıyorsunuz. O dönemde kimse size destek olmuyor. Cezayı aldınız ve sanki tek suçlu sizmişsiniz gibi davranılıyor. Hatam büyük ama herkes size sırtını dönüyor. Dünyada cezası affedilen ilk sporcuyum.”

“Doping Komisyonu ile işbirliği yaptım. Nereden aldığımı, bu işlere nasıl bulaştığımı anlattım. Bu işin kötü bir iş olduğunun farkına vardım ve bunun sorumluları ceza almadan bu işe devam etsin istemedim. Bu sayede de birileri bu işten ceza aldı. Aynı zamanda atletizmden de uzaklaştırılmış oldular. Şu anda üstümde herhangi bir ceza gözükmüyor. Doping Komisyonu ile birlikte okullara seminerlere gidip, milli takıma gidip bu işin kötülüğünü anlatıyorum. Sonrasında da hastalandım ve doping sürecinde kullandığım ilaçla da bağlantılıydı. İnsanları bilgilendirerek onlara örnek de olmuş oluyorum. Büyük sıkıntılar çektim ama şu anda insanlara yardım edebiliyorum. Sporun da üstünde bir şey yapıyorum şu anda. İnsanlara yardım ederek umutlarını yükseltmek daha da gurur verici bir şey bence.”

“110 metre engelli koşabilmeniz için çok komplike bir yeteneğiniz olması gerekiyor. İyi sıçramalı ve süratli olmalısınız. Kuvvet ve koordinasyon da çok önemli.”

“Efsane olmak aile geleneğimiz. Dedemi emekli savaş pilotu. Vecihi Hürkuş’un hem hocası hem de arkadaşıymış. Babam da aynı şekilde ve lakabı ‘atom karınca’. Hentbolun efsane isimlerinden biri. Ben de birçok şeyin ilkini başardım. Türkiye’de yaptığım ilkleri saysam 10’u geçer. İnsanlara ilham ve umut olmak gibi bir hedefim var.

Okumaya devam et

Atletizm

Ramil Guliyev, Turhan Şahin, ve Mustafa Akıncı 14/16’ya konuk oldu

Yönetim Kurulu Üyemiz Turhan Şahin, RM İstanbul Reklamcılık A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Akıncı, Dünya ve Avrupa Şampiyonu Milli Atletimiz Ramil Guliyev, Fenerbahçe TV’de yayınlanan 14/16 programına konuk oldu.

Ramil Guliyev, RM İstanbul Reklamcılık’ın sponsorluğuyla olimpiyat madalyasına daha yakın olduğunu vurgularken, Yönetim Kurulu Üyemiz Turhan Şahin, verdikleri destek için RM İstanbul Reklamcılık Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Akıncı’ya teşekkür etti.

Yönetim Kurulu Üyemiz Turhan Şahin: Ramil’i bir tanıtım elçisi olarak ülkemize büyük hizmetler yapmasını temenni ediyoruz

İlk olarak söz alan Yönetim Kurulu Üyemiz Turhan Şahin, amatör sporların Fenerbahçe için çok büyük değer ifade ettiğini belirterek,“Amatör sporlar, Fenerbahçe’de çok büyük değer ifade eden şubeler. Yönetim Kurulu olarak, modern çağdaki spor desteğine uyum sağlayabilmek ve Fenerbahçe’nin mali yükünü hafifletebilmek için kıymetli sporcularımıza ve şampiyon şubelerimize sponsor arayışı içerisine girdik. Yönetim Kurulu Üyemiz Acar Sertaç Komsuoğlu da bu işe vesile oldu. Bize rehberlik yaparak RM İstanbul’u Ramil Guliyev’e sponsor yaptı. Çok önemli bir olay ve inşallah bir örnek teşkil eder. Devamının gelmesini temenni ediyorum. Sponsorluklar, Türk sporuna çok büyük katkı sağlayacaklar, çünkü spor bir ülkenin tanıtımı için en önemli unsurlardan bir tanesi. Bizim de temennimiz, Ramil’in bir tanıtım elçisi olarak ülkemize büyük hizmetler yapması ve buna da vesile olan RM İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Akıncı’ya da teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

RM İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Akıncı: İnşallah el birliğiyle daha iyi noktalara geleceğiz

RM İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Akıncı, “Böyle bir sponsorluk imkanı sağladıkları için Fenerbahçe Spor Kulübü’ne teşekkür ediyorum. Yapmakta olduğumuz sponsorluktan çok büyük bir mutluluk duyuyoruz. Ramil Guliyev olsun Turhan Şahin olsun Fenerbahçe atletizminin kilometre taşları. El birliğiyle inşallah daha da iyi noktalara geleceğiz. Maddi ve manevi her şekilde Ramil’in yanında olduğumuzu bir kez daha tekrarlamak istiyorum.” dedi.

Ramil Guliyev: Artık o madalyaya bir adım daha yakınız

Dünya ve Avrupa Şampiyonumuz Ramil Guliyev ise, “Olimpiyatlar için çok büyük bir çalışma içerisindeyiz. Bu sene de büyük yarışlarımız var. Özellikle olimpiyatlarda, başarı elde edebilmek için büyük bir grupla ve ekipmanla çalışmak gerekiyor. Bunun için bir destek gerekiyordu ve o desteği de bulduk. İnşallah da olimpiyatlarda sprint bölümünde iyi şeyler yapacağız. Artık o madalyaya bir adım daha yakınız. Bütün gücümüzü olimpiyatta madalya kazanmak için harcıyorum.” şeklinde konuştu.

Yönetim Kurulu Üyemiz Turhan Şahin: Ramil’den olimpiyat şampiyonluğu bekliyoruz

Fenerbahçe’nin atletizme verdiği önemi anlatan Şahin, Ramil’den olimpiyat şampiyonluğu beklediklerini söyledi. RM İstanbul’a da desteklerinden dolayı teşekkür eden Yönetim Kurulu Üyemiz Turhan Şahin, “Bizim zamanımızda imkanlar kısıtlıydı. Yarışlarda diğer atletlerle ayakkabılarımızı değiştirip, yarışırdık. Bu nesil çok şanslı. Fenerbahçe camiasına, başkanlık yapan herkese teşekkür ediyorum. Fenerbahçe’de atletizm 1913’te kuruldu. Bu süreçte çeşitli rakiplerimiz oldu. Kulüpler, belediyeler, özel sektör. Biz bunlarla mücadelelere girdik. Başarılı olarak çıktık. Fenerbahçe’de atletizmin trendi hiç düşmedi. Bugünden sonra da son derece umutluyum. Ramil’den beklentim olimpiyat şampiyonluğu. Bu bizim çok önemli. Türkiye için çok önemli. Gençlerin idolü olur. RM İstanbul’un bu adımı, Türk sporuna ve atletizmine çok faydalar sağlayacak. Eski bir atlet olarak kendilerine teşekkür ediyorum. Diğer kurumlara da çağrıda bulunuyorum. Ülkemizde o kadar başarılı gençler var ki, sizde bir sporcunun elinden tutun. Fenerbahçe atletizm şubesi çok başarılı. Fikret ve Gürsel kardeşime başarılar diliyorum. ” dedi.

“Önemli olan Ramil’in başarısı” diyen RM İstanbul Reklamcılık A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Akıncı, “Fenerbahçe’yi ve Türk atletizmini düşünerek bu işe girdik. Elbette RM İstanbul’da bu işten fayda görecektir. Uluslararası arenada Ramil gibi bir ismin bizim markamızla birlikte olması, RM İstanbul’a çok olumlu katkılar sağlayacaktır. Biz hep arka planda olacağız, önemli olan Ramil’in başarısı. Hep yanında olacağız” diye konuştu.

Milli atlet Ramil de,” İnşallah iyi, güzel derecelerle tarih yazarız. Gençlere de örnek oluruz. Elimizden geleni yapacağız” diyerek sözlerini noktaladı.

Okumaya devam et

Atletizm

RAMİL GULİYEV, RM İSTANBUL’UN DESTEĞİYLE YENİ ZAFERLERE KOŞACAK

Elde ettiği başarılarla bizleri defalarca kez gururlandıran, 200 metrede Dünya ve Avrupa şampiyonu olan milli atletimiz Ramil Guliyev’e RM İstanbul Reklamcılık A.Ş sponsor oldu.

Ülkemizde sporun birçok branşında gelişime katkı sağlayan, birçok takım ve bireysel branşlarda ulusal ve uluslararası turnuvalara sporcu yetiştiren Fenerbahçe Spor Kulübü, sahip olduğu spor kulübü geleneklerini devam ettirmek adına çalışmalarına devam ediyor.

Bu kapsamda gerçekleştirilen sponsorluk anlaşmasının imza töreni Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi 1907 Tribünü’nde gerçekleştirildi. Törene Yönetim Kurulu Üyelerimizden Kemal Danabaş, Sertaç Komsuoğlu ve Turhan Şahin ile RM İstanbul Reklamcılık A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Akıncı, Amatör Şubeler Koordinatörümüz Fikret Çetinkaya ve Atletizm Şube Sorumlumuz Gürsel Özyurt katıldı.

Yönetim Kurulu Üyemiz Kemal Danabaş: Ramil’in olimpiyat madalyası gururunu ülkemiz ve camiamız ile hep birlikte paylaşmak dileği ile

Ramil Guliyev ile RM İstanbul Reklamcılık AŞ’nin sponsorluk anlaşmasında açıklamalarda bulunan Amatör Branşlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Kemal Danabaş; “Fenerbahçe, ülkemizin en büyük, dünyanın sayılı spor kulüplerinden biri. Dünya ve Avrupa Şampiyonu Atletimiz Ramil Guliyev de hem Fenerbahçemizin hem de ülkemizin gururu.

Atletizmden yelkene masa tenisinden küreğe birçok farklı arenada sporcular yetiştiriyoruz. Gençlerin sporla buluşması, ülkemizi ve kulübümüzü gerek ulusal gerekse uluslararası arenalarda başarılarla temsil etmeleri adına önemli bir misyon üstleniyoruz.

Türk sporunun lokomotifi olarak Ramil gibi sporcuları desteklemek ve bayrağımızı en iyi yerlerde dalgalandırmak Fenerbahçe’nin en önemli görevlerinden ve en büyük gururlarından diyebiliriz.

Ramil’in en büyük hayali Türkiye adına olimpiyat meşalesini taşımak. Fenerbahçe olarak bizim için Türk sporu adına daha mutlu eden ne olabilir ki?

Amatör branşların gelişmesi, sporcuların yetişmesi için en önemli konulardan biri de sponsor desteği. Fenerbahçe olarak Başkanımızın da desteği ile sporcularımıza her şeyi sunuyoruz ancak özellikle amatör branşlarda markaların desteği çok önemli. Bu noktada amatör branşlarımızdan kadın voleybolda Opet’e, erkek basketbolda Beko’ya, yelkende ise Doğuş Grubu’na sponsorlukları için teşekkür ediyoruz.

Olimpiyat yolundaki milli sporcumuz Ramil Guliyev’e sponsor olan RM İstanbul Reklamcılık A.Ş.’ye ve Yönetim Kurulu Üyemiz Sertaç Komsuoğlu’na da teşekkür ediyoruz.

İnşallah Ramil’in olimpiyat madalyası gururunu ülkemiz ve camiamız ile hep birlikte paylaşmak dileği ile” dedi.

RM İstanbul Reklamcılık A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Akıncı: Bundan sonra da bu tarz sponsorluklarımız devam edecek

Milli atlete destek olan RM İstanbul Reklamcılık A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Akıncı, “RM İstanbul olarak, Dünya Şampiyonu Atletimiz Ramil Guliyev’in sponsorluğunu üstlenmiş bulunmaktayız. Türk bayrağının uluslararası organizasyonlarda dalgalanmasına bir nebze de olsa katkımız olması bizlere büyük bir gurur vermektedir” dedi.

Ülkemizin ve dünyanın en önde gelen markalarına hizmet veren ve alanında bir dünya markası olmayı hedefleyen RM İstanbul’un bu hedefinin, Ramil Guliyev’in başarılı spor kariyeriyle birebir örtüştüğünü ifade eden Akıncı, “Sporun ve sporcunun gelişmesi, sevdirilmesi, geniş toplum katmanlarına yaygınlaştırılması için yalnızca kamunun çaba göstermesi yeterli olmaz. Özel sektörün de spora ve sporcuya destek vermesi şart. Biz de kuruluşumuzun en önemli misyonlarından birisi olan, toplumsal kalkınmaya destek misyonu çerçevesinde bu sponsorluğa imza atmış bulunuyoruz. İmkanlarımız çerçevesinde bundan sonra da bu tarz sponsorluklarımız devam edecek” diye konuştu.

Ramil Guliyev: Bu destekle daha iyi dereceler yapacağız

Dünya ve Avrupa şampiyonu atletimiz Ramil Guliyev de, kendisine sponsor olan RM İstanbul Reklamcılık A.Ş’ye teşekkür etti. Özellikle amatör branşlardaki sponsor desteğinin önemine dikkat çeken Ramil, “Bu destekle daha iyi dereceler yapacağız” dedi.

Ramil Guliyev

Kulübümüz adına sayısız şampiyonluklar ve altın madalyalar kazanan Ramil Guliyev,

Atletizm’de uluslararası platformda ilk altın madalyayı ülkemize kazandıran, Balkan, Avrupa ve Türkiye’de yılın atleti ödülünü kazanan sporcumuz.

Aynı zamanda her yıl düzenlenen GQ Men of the Year ödüllerinde de “Yılın Sporcusu” ödülünü kazanmıştı.

Şimdi Mayıs ayında başlayacak olan Diamond League, Avrupa Şampiyonası ve Dünya Şampiyonalarının ardından en büyük hedef 2020 Tokyo Olimpiyatlarında da ülkemize madalyalar kazandırmak için antrenmanlarına devam ediyor.

RM Istanbul Reklamcılık A.Ş

RM İstanbul Reklamcılık A.Ş., kurulduğu günden bu yana güvenilir ve kaliteli hizmet anlayışı ile farklı sektörlerde ülkemizin ve dünyanın önde gelen markalarının kurumsal kimlik uygulamalarındaki en önemli çözüm ortaklarından biridir.

Okumaya devam et
Reklam

Yazarlar

Geri Sayım

Fenerbahçe — Trabzonspor

Fenerbahçe Ülker Stadyumu
Spor Toto Süper Lig

Spor Toto Süper Lig

Lefter Küçükandonyadis Sezonu Puan Durumu

PozTakımOPuan
12962
22959
32956
42952
52941
62941
72938
82938
92938
102937
112936
122936
132935
142933
152929
162928
172927
182924

Facebook

Öne Çıkanlar